Bitcoin Forum
June 16, 2024, 08:08:14 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »  All
  Print  
Author Topic: Erken Emeklilik Limitiniz Nedir?  (Read 2405 times)
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
January 07, 2018, 10:54:45 AM

Benim yaşımdan dolayı emekli olma gibi bir derdim yok çalışmayıda çok seviyorum yine de bu kripto para piyasası sayesinde oturacağım güzel bir ev almak istiyorum.Üstüne ne kadar koysam kar gözüyle bakıyorum bakalım. Grin Umarım herkes hayallerini gerçekleştirebilir.
Baneful3458
Member
**

Activity: 370
Merit: 10

View Profile
January 07, 2018, 11:55:56 AM

ögrenci olarak 3-4 yil sonra okulumun masraflarini karsilamasi benim icin yeterli olur Smiley geri benim yatirdigim miktarlar ufak oldugu icin katlamasini beklemek uzun sürücek Smiley
btcunlimitedx
Member
**

Activity: 60

View Profile
January 07, 2018, 12:07:49 PM

1 milyon tl yeterli orta halli bir ev ve araba . Benim için kafi .
alitekinsoy58
Newbie
*

Activity: 36
Merit: 0

View Profile
January 07, 2018, 12:13:42 PM

Emekli olsak ne yapacağız ki şahsen risk miktarını azaltıp oynamaya devam ederim.Tempo düşürürüm sadece ama sistem aynı sistem değişen bişey olmazdı.Zevk alıyorum neticede bu işten
1golf
Newbie
*

Activity: 21

View Profile
January 07, 2018, 01:27:59 PM

ülkemizin şartları belli benim için erken emeklilik limiti bir ev ve araba sahibi olabilmek birde kendime yetecek kadar para bunun anlamı benim için emekliliktir...
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
January 07, 2018, 01:31:50 PM

benim emekliliğim para ile olmaz. Allah gecinden versin ama ne zaman elden ayaktan düşerim veya akıl sağlığımı kaybetmeye başlarım o zaman yavaş yavaş işlerden çekilmeye başlarım.

banka hesabımda keş 500milyon dolarım olsa bile çalışmaya devam ederim. bu sefer çalışma şeklim değişir tabi. yaptığım iş değişir.
Decredholder
Newbie
*

Activity: 164

View Profile
January 07, 2018, 01:38:31 PM

Vay arkadaş biz boşuna kripto parayla uğraşıyoruz o zaman. Baksana herkesin amacı parayı kazanıp ev/araba almak, iş kurmak. Erken emeklilik sorusuna cevaben iş kuracağım diyenleri de anlamış değilim gerçi... SSK'dan emekli olup çalışmaya devam edenlerden farkınız yok.

Kripto para sayesinde erken emeklilik dediğin, fiziksel olarak çalışmana gerek kalmayacak kadar servetinin olması demektir. Misal benim hayalim hem yurt dışında hem de Türkiye'de birer ev kiralayıp dilediğim zaman orada, istediğim zaman burada kalabilmek. Canım mı sıkıldı? Atla uçağa, X ülkesine git, 1 hafta gez dolaş, geri gel. Asıl özgürlük budur.

Ben emekli olunca, araba bile almayacağım, zaten bir süredir uzun dönem kiralık araç kullanıyorum. Kafam rahat, sorun mu var? Bi telefon, 2 saatte muadil aracı veriyorlar. Aynı şey kiralık evde de geçerli. Beğenmedin mi? Çantanı al çık, başka derdiyle uğraşma.

Kripto paradan emekli olduğunuzda suya sabuna dokunmadan yaşayabiliyor olmanız lazım. Kazandığınız para hem kendinizin hem de ailenizin refahı için yetiyorsa, bırakın mal mülk edinme hayallerini, yaşamaya odaklanın.

Yoksa, emekli olduktan sonra da bir şeylerle uğraşıp kafa yoracaksak, o emeklilik olmuyor arkadaşlar. Gidin SGK'lı bir iş bulun 65 yaşında emekli olun, aynı şey...

(Şimdi bazı arkadaşlar bana kafa göz dalacak muhtemelen, ama derdim kimseyi kızdırmak değil. Planlarınızı gözden geçirin, bana hak vereceksiniz)
Kesinlikle söylemek istediğim şey bu fakat trade yapmayı sevdiğim için bir kisimla trade yapmaya devam ederdim.
bonevas
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
January 07, 2018, 01:42:50 PM

Biz daha yatırım yapamadık, adamlar emekli olmayı konuşuyor. Helal olsun  Grin
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
January 07, 2018, 02:32:10 PM

Tam bir hedef vermek doğru olmaz ama 3-5milyonu gördüğüm an acımam. 1-2 tane daire alırım (borsa da tamamen batarsam beni ayakta tutsunlar diye)
Bunun dışında geri kalan tüm parayla devam ederim borsaya Smiley
mumtazemin
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
January 07, 2018, 06:32:06 PM

2018 hedefim bir milyon lira. Burada dursun dedim diycem:)
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
January 07, 2018, 07:28:52 PM

1 milyondan aşşağıya ağzını açan yok ne hoş .. Allah gönlünüze göre versin arkadaşlar . 1 milyon lira şu piyasa da düşük bir mebla . Az biraz hedefleri geliştirmekte fayda var. sadece ev araba alarak kalan parayla bir 10 sene yaşarsınız ? sonrası ne olur ?
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
January 07, 2018, 11:27:15 PM

1 milyondan aşşağıya ağzını açan yok ne hoş .. Allah gönlünüze göre versin arkadaşlar . 1 milyon lira şu piyasa da düşük bir mebla . Az biraz hedefleri geliştirmekte fayda var. sadece ev araba alarak kalan parayla bir 10 sene yaşarsınız ? sonrası ne olur ?

1 milyon kazanan adam emeklilğini ilan edebilir bencede hocam, güzel bi araba aldıktan sonra o parayı faize yatırsa zaten 13-15bin lira aylık faiz getirisi olur.Sıfır risk, sıfır stres.
Düzgün bi ev kirası-ıvır zıvır gideri 5 bin lira desen geriye kalan kısımda yeme içme gezme için yeterli olur diye düşünüyorum.
Şahsen 1 milyon kazansam işi bırakırdım
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
January 08, 2018, 12:19:53 AM

Ben bir ev, bir arabaya tavım ama sizi bilemem herkesin gözü çok yükseklerde maalesef senenin başında piyasaya giren biri olarak ben bile milyon liralar hayali kuramıyorum. Biz girdiğimizde ethereum 20 dolardı birde.. Şimdi 1000 dolardan eth alan adamlar nasıl milyon hayali kuruyor anlamıyorum.
pearon
Member
**

Activity: 68

#Blog Writer

View Profile
January 08, 2018, 09:10:50 AM

İki tane hedefim/hayalim var.
Önceleri farklı ülkeleri görmeyi sevdiğim için hep buna odaklı işlerde çalışıyordum. İhtiyacım kadar para kazanmış olunca işimi sevme numarasını bırakıp eşimle beraber sadece gezeceğim. Görmediğim ülkelerde birer sene yaşayacağım. Ölene kadar gezeceğim. Yolun yarısına geldim kalan yarısında devri alem yapacağım.
Bir de babam ve annem 60 yaşına yaklaştılar bazı şanssızlıklar yüzünden babam şu anda halen daha çalışmak zorunda ve kendilerine ait bir evleri yok. Onlara stressiz bir şekilde emekliliklerini yaşayabilecekleri güzel bir ev almak istiyorum.

Lonesome Cowboy...
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
January 08, 2018, 10:37:02 AM

Yolumuz çok uzun desenize .. Ani bir dalga yakalayamadıktan sonra öyle hemen hemen 1 milyon TL ' ye ulaşmamız mümkün durmuyor gibi . Sürekli alt sat yaptıkça da piyasa karışıyor .
eksi30
Member
**

Activity: 93

View Profile
January 08, 2018, 10:46:04 AM

2018 yılı için hedefim 200 k, erken emeklilik için  limitim yok , bu iş ufkumu baya genişletti madencilik faaliyetlerinden ileriye dönük elimizde süper bilgisayarlar olduğunu düşünürsek yapay zeka , blockchain , kriptoloji gibi alanlara girmeyi düşünüyorum bence çalışmak ölene kadar sürer.Erken emeklilik limitim ise 5 milyon bu parayıda ülkede bütçe ayrılmayan enteresan  işlere harcıyacağım.
drogbacrash1
Member
**

Activity: 392
Merit: 13

View Profile
January 08, 2018, 12:03:36 PM

ben erken emekliliği iptal ettim 7 ay önce hepsine ripple aldım şuan 10x oldu Cheesy Cheesy
elektronikposta
Member
**

Activity: 177

View Profile
January 08, 2018, 12:53:21 PM

nere kadar giderse oraya kadar devam etmeyi düşünüyorum .
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
January 08, 2018, 01:43:40 PM

emekli olmaya gerek yok ihtiyaçlarımızı rahat bir şekilde karşılayacağımız bir getirisi olsun yeterli. bir milyon birine az gelirken başka birine çok uçuk gelebilir çünkü.
frarslan
Member
**

Activity: 140

View Profile
January 08, 2018, 08:46:41 PM

emeklilik derken coinlerdeki kazancımız çok iyi olursa şu anki mesleğimizi bırakırız ama cain işi Allah göstermesin batmadıktan sonra bırakılmaz sanırım  Smiley

SafeKeet ICO: A new cryptocurrency for a Simple, Smart & Secure digital safe deposit box
—————— ■  ICO SALE FEBRUARY 1, 2018  ■ ——————
WhitepaperBitcointalk ANNTelegramTwitterFacebookLinkedIn
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »  All
  Print  

Jump to: