Bitcoin Forum
June 21, 2024, 07:05:57 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 »  All
  Print  
Author Topic: Erken Emeklilik Limitiniz Nedir?  (Read 2408 times)
minerturk
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
February 13, 2018, 10:34:38 PM

ev araba yeter herhalde.

MONARCH | THE COMPLETE CRYPTO SOLUTION | Private Sale is LIVE! ▬▬ "Be your own KING" | PRE-SALE: JUNE 15, 2018 ▬▬▬▬▬
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
February 13, 2018, 11:35:35 PM

Eminim bir çoğumuz diğer yatırım araçlarından biraz daha fazla kazanmak amacıyla kripto paralara yatırım yaptık, enflasyon malum. Bu süreçte kripto paraları gelecekte diğer para birimleri gibi günlük hayatta kullanılmak amacıyla ortaya çıktığını öğrendiğimden beri emekli olmayı düşünmüyorum. Çoğu insan kazandıkça hedef büyütüyor ve hedeflerin sonu yok. Açıkçası kafamda bir rakam belirlemedim fakat kripto paraları günlük hayatta kullanabileceğimiz zamanları görmek isterim doğrusu.
akanus
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
February 14, 2018, 08:01:25 AM

Yatırımcının emeklilik hayalleri : Bir yatırımcı asla emekli olmaz. Sadece yatırımlarını artırır ya da düşürür.

Yatırımcı olmadığı halde yatırım yapıp emeklilik hayali kuranlar : öyle bir dünya yok. bingo tutturma ihtimaliniz kadar bu hayali gerçekleştirme şansınız var.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
February 14, 2018, 10:28:06 AM

Yatırımcının emeklilik hayalleri : Bir yatırımcı asla emekli olmaz. Sadece yatırımlarını artırır ya da düşürür.

Yatırımcı olmadığı halde yatırım yapıp emeklilik hayali kuranlar : öyle bir dünya yok. bingo tutturma ihtimaliniz kadar bu hayali gerçekleştirme şansınız var.

Hayat boyu yetecek paraya sahip olursam emekli olurum. Bu işler stresli işler, 20 yıl boyunca hangi ico çıkmış nerde pump var yatırımım ne oldu diye düşünecek olsam stresten zaten ölürdüm.
Birkaç milyon olsun, paranın bir kısmını btc neo gibi yerlerde bırakırım sonra da emekliliğin tadını çıkarırım

akanus
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
February 14, 2018, 10:47:44 AM

Hayat boyu yetecek paraya sahip olursam emekli olurum. Bu işler stresli işler, 20 yıl boyunca hangi ico çıkmış nerde pump var yatırımım ne oldu diye düşünecek olsam stresten zaten ölürdüm.
Birkaç milyon olsun, paranın bir kısmını btc neo gibi yerlerde bırakırım sonra da emekliliğin tadını çıkarırım

Yani yatırımlarınızı azaltırsınız Cheesy

Yatırımcı ruhu virüs gibidir, bedene girdi mi çıkmaz. Sadece ara sıra yokoldu zannedilir ama o vücutta bir yerde hep vardır. Kendinizi bıraktığınız anda tekrar sizi ele geçirir. Yaşınız kaç olursa olsun, ne kadar paranız olursa olsun.
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
February 14, 2018, 02:40:10 PM

aç gözlülük yapmasaydım aralıkta bende emekliligimi ilan edebilirdim. zamanında şu kadar para yaaprsam su kadarıyla sunları sunları yapacam diye hesaplıyodum çokta yaklaşmıştım bu hedeflerime. umarım bu yıl  mutlu sona ulaşacagım.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 14, 2018, 04:30:07 PM

Emeklilikten kastedilen şey eğer çalışmamaksa, parayla doğrudan bir ilişkisi yok aslında. Belki dolaylı bir orantı vardır. İnsana her halükarda bir meşgale lazım çünkü...
Mesela diyelim ki 2 milyon TL benim için yeterli. Aldık parayı, koyduk banka faizine. İçinden de 1/4 gibi bir miktar çekmiş ve uzun bir tatile çıkmış olalım. Bir süre sonra sıkıcı gelmeye başlayacak.
Ev, araba, ufak bir tekne falan da aldık diyelim. Keyfimizi de sürdük bir müddet. Sonra yine bir bıkkınlık gelecek Cheesy
Bu sefer para kazanmak için değil de hobi amaçlı -vakit öldürmek için- çalışmak isteyebiliriz.
faatipoke
Full Member

Activity: 321
Merit: 100

Token That Will Transform The Venture Capital Mark

View Profile
February 14, 2018, 04:45:22 PM

Emeklilikten kastedilen şey eğer çalışmamaksa, parayla doğrudan bir ilişkisi yok aslında. Belki dolaylı bir orantı vardır. İnsana her halükarda bir meşgale lazım çünkü...
Mesela diyelim ki 2 milyon TL benim için yeterli. Aldık parayı, koyduk banka faizine. İçinden de 1/4 gibi bir miktar çekmiş ve uzun bir tatile çıkmış olalım. Bir süre sonra sıkıcı gelmeye başlayacak.
Ev, araba, ufak bir tekne falan da aldık diyelim. Keyfimizi de sürdük bir müddet. Sonra yine bir bıkkınlık gelecek Cheesy
Bu sefer para kazanmak için değil de hobi amaçlı -vakit öldürmek için- çalışmak isteyebiliriz.

mesleğiniz nedir, nasıl koşullarda çalışıyorsunuz bilmiyorum ama türkiyede iş hayatı zor. kurumsal şirkette çalıştım, büyük küçük şirketlerde çalıştım, yoğun - az yoğun şirketlerde çalıştım, özel sektörde çalışmak ve insanlarla uğraşmak gerçekten çok zor. memurlar için durum daha kolay olabilir.
hiç çalışmamak elbette sıkıcıdır, kimse demiyor işi bırakıp evde kös kös oturacağım diye. hobilere zaman ayırmak, kişisel gelişime zaman ayırmak, şimdiye kadarki tecrübelerimi ve bilgi birikimi kullanarak birşeyler yaparak para kazanmak fırsatım olursa anında işi bırakırım. dünyada financial independence-retire early diye bir kavram var. bunu türkiyede konuşamıyoruz bile, çünkü hemen "çalışmadan durulmaz" "insan sıkılır" şeklinde cevaplar geliyor. az önce dediğim gibi çalışmaktansa kendime ve aileme zaman ayırmayı tercih ederim.

hayratposta
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile
February 14, 2018, 04:53:07 PM

10 milyon tlden asagisi emeklilik icin yetersiz olacaktir bence. En azindan rahat bir hayat surmek istiyorsaniz.
wallet
Full Member

Activity: 420
Merit: 125

LIVENpay.io

View Profile
February 14, 2018, 07:38:17 PM

10 milyon Türk Lirası emeklilik için gayet güzel ve yeterli bir para. Keşke genç yaşınızda böyle büyük bir miktarda sermaye sahibi olabilsek. Önümüzde uzun yıllar var para kazanmaya devam etmeliyiz.

L I V E N pay | [  WHITEPAPE  ]                            The WORLD FIRST GLOBAL             Apply for
GET the APP     ◥ Google Play  ◥ App Store                                 FOOD ECONOMY - for Everyday         the LVN ICO
FOLLOW US    ◾TELEGRAM  ◾MEDIUM  ◾GITHUB  ◾TWITTER           use by  E v e r y   d a y   P e o p l e          Presale Now
jourban
Member
**

Activity: 94
Merit: 10

View Profile WWW
February 14, 2018, 10:36:13 PM

Yine büyük umutlar ve rakamlar söyleniyor. Kıstasları daha düşük tutalım. Beklentiden yüksek çıkan getiri bizi mutlu eder. Ama büyük hedefler gerçekleşmediğinde hayal kırıklığı derin olur.
helevela
Member
**

Activity: 224
Merit: 11

View Profile
March 05, 2018, 07:37:35 PM

ben 1-2M$ seviyelerine ulaşınca emekli olmayı düşünürüm şahsen daha erken çıkmak enayilik olabilir gerçi sağlam basmak lazım ayaklarımızı, insan oğlu çiğ süt emmiş daha erken seviyelerde tozutup çıkabilme ihtimalimiz de var ama hedef belirlemek en güzeli ona göre davranır insan
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
March 06, 2018, 06:45:23 PM

1 milyon tl şuan için türkiyede yaşayan bireye yeter. Çalışmadan lüks evinde gönül eğlendirerek geçinebilir.
400 bin liraya ev alınır. 100bin bankada durur veya coin al sat yapmak için ayırılır. 500 bin faize bırakılır aylık 5k tl getirisi olur. Aşırı lükse kaçmadan orta seviyeli yattığınız yerden geçinip gidersiniz

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
Tadic
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
March 06, 2018, 07:27:21 PM

3-5milyon dolara yaklaşınca emekli olurum daha öncesinde zor bu piyasayı iyi değerlendirip güzel işler yapmak istiyorum bakalım şu an için sağlam adımlar atmaya çalışıyorum
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
March 06, 2018, 11:14:43 PM

Emekli olmayi dusunmuyorum sadece fikirlerimi gerceklestirmek icin belli bir miktari toplamam gerekiyor. Ozaman daha farkli alanlara yonelebilirim.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
August 21, 2018, 11:27:25 AM

Bu hayatta emeklilik diye birşey olamaz. Emekli oldum dersiniz ya karınızın veya çocuklarınızın ayak işlerine bakarsınız. En güzeli iyi para kazanırsanız küçük bir ofis tutup sabah gidip akşam gelmek.  Ayrıca azda olsa üreterek (kendinizi yormayacak sermayenizi batırmayacak küçük işler, mesela bal üretmek, mesela küçük miktarda domates yetiştirmek vs) vatana da hizmet etmek planlarınızın arasında mutlaka olsun. Sonrada bol bol gezmek.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
August 21, 2018, 12:21:00 PM

128 milyor dalor

Smiley Buda bir bakış açısı tabi.

Benim beklentim ise daha farklı.
230k euro gerekiyor bana.
ötenazinin yasal olduğu bir ülkeye gidip 5 yıldızlı bir tatil yaptıktan sonra hala aklım başımda iken hayata gözlerimi kapatmak için gereken para.
Tahminim 2020 de kripto para yatırımlarımı euro ya çevirdiğimde bu değere ulaşmış olacağım hayırlısı ile.
Asıl erken emeklilik budur.
karabiber
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 683

View Profile
August 21, 2018, 12:23:47 PM

Emeklilik için kenarda 1 milyon tl olsa fena olmazdı ama günümüzde emeklilik bizim gibi ülkelerde çok zor olduğu için yine 1 milyonun da yetmeyeceğini düşünüyorum. Çalışmadığımızı varsayarsak o para bile biter.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
August 21, 2018, 01:42:05 PM

piyasayı ilk keşfettiğimde hedefim bir milyon liraydı fakat sonrasında ekonomi bu seviyelere gelince iki katına çıkardım. doğu avrupadan bir vatandaşlık alır gezerim ortalığı.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
derameyy
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile WWW
August 21, 2018, 03:21:59 PM

100 bin dolara doğu avrupa vatandaşlığı. 400 bin liraya gözüme estirdiğim ev. 200 bin liraya istediğim araba. hesapta da 1 milyon lira. Bunlar olduğu anda emekliyim.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 »  All
  Print  

Jump to: