Bitcoin Forum
May 26, 2024, 05:17:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 »  All
  Print  
Author Topic: Erken Emeklilik Limitiniz Nedir?  (Read 2392 times)
asnafisna
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
September 02, 2018, 02:35:25 PM

emeklilikten kasıt en azından 30 sene asgari ücretin iki katı para ve araba, ev alabilecek bir getiri demektir. 1 milyon TL ve üzeri olmalı. 1,5 milyon TL falan iş görür. ama kripto dünyasında bu kadar kazanç elde edilir mi, nasıl olur orasını bilemem.
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
September 02, 2018, 04:23:56 PM

eskiden 100 bin dolar diyordum fakat artık çıtayı daha da yükseltip 500 bin dolar diyorum ve herhangi bir zaman da ayırmıyorum bunun için.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
September 02, 2018, 05:17:21 PM

topluca duran para ile türlü türlü fikirler aklına gelir. iş kurmaya başlarsın ama parayı artıracağının yine garantisi yok. erken emeklilik için parayı bulduktan sonra bir dizi kural getirmek şart. kural yoksa o para erir gider. hiç çalışmayacaksan bile her ay belli bir limitin üzerine çıkmadan harcama yapman lazım.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
Mavis
Full Member

Activity: 297
Merit: 101

View Profile
September 02, 2018, 06:18:22 PM

5 milyon lira erken emekliliğe yeterli daha fazlası muhteşem olur bu kadar parayı nasıl kazanacağımıza gelince sabırlı olmak fırsatları kullanmak acemice hareketlerden uzak durmak sonucunda 5-10 yıla gerçekleşir.
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
September 02, 2018, 06:19:35 PM

500 bin dolar civarı bir para benim için yeterli olurdu sanırım mütevazı bir emeklilik için. Fakat yinede bu piyasadan koparmıyım bilemiyorum... Muhtemelen mining/trade falan yapmaya devam ederdim diye düşünüyorum. Smiley

sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
September 02, 2018, 07:12:32 PM

gerçekçi olacağım bu limitin yakınında bile değilim.  Grin yaklaşırsam foruma yazarım tekrar. ama birikiminizi dolar olarak tutmakta fayda var sanki. bir gün bitcoin fırlar gider diyerek evladiyelik birkaç tane alıp cüzdana atıp, bunun private keyini fiziki şifreleme donanımlarında saklanması falan.

zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
September 02, 2018, 07:35:38 PM

Şuanda en güzel yapılacak şey, trade işini öğrenmek. 1 milyon 5 milyon TL çok büyük paralar değil. Üstelik hazıra dağ dayanmaz.
1 milyon kazandık mı, tradeye devam etmek lazım. Lakin öyle sabahan akşama kadar değil. Günlük 2/3 saat yapıp, karı alınca çekilmek lazım.
Sonrasında ise al bir karavan gez dünyayı. Smiley
barbarsakba
Newbie
*

Activity: 79

View Profile
September 02, 2018, 11:40:16 PM

Sanırım bu dediğiniz şeyi hiçbir zaman yapacağımı düşünmüyorum bu işten emekli olmaya gerek yok zevk alıyorum ve daha yeni girdim , uzun süreler bu piyasayla ilgileneceğimi düşünüyorum.
lxjtian
Full Member

Activity: 201
Merit: 100

View Profile
September 24, 2018, 11:36:23 AM

I didn't have to think about it. It is an important activity. The limit is for high 20 years.
TanTarkan
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
September 24, 2018, 02:09:37 PM

No Limit, Beyne No Kilit, çünkü ne kadar kazanırsan kazan dersin daha olamadım Elit.
Rdu
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
September 24, 2018, 02:49:37 PM

Sanırım en az 5 Milyon paklar beni. Öyle bi kazanım elde etsem önce etrafımdakileri doyurmam lazım. Maşallah aile o kadar kalabalık ki 😂 Bir de aslında çoğu kişi ne kadar kazanırsa kazansın çıtayı yükseltir. İnsanoğlu aç gözlüdür hep daha fazlasını ister.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
September 24, 2018, 03:27:11 PM

eskiden 100 bin dolar diyordum fakat artık çıtayı daha da yükseltip 500 bin dolar diyorum ve herhangi bir zaman da ayırmıyorum bunun için.

kendimi gördüm Cheesy

diğer 1 milyoncu arkadaşlarada cevap olrak vereyim  sizde benzer düşünceleri değerlendirin kendi içinizde.

1 milyon tl şuanda düşünürsek deli para değilmi .

şimdi şöyle düşünün komşunuzun oturduğu evle birlikte 2 evden de kira aldığını yani komşunuzda (bölgesel olarak değişmek suretiyle) 300 binden 3 evi var yani nerdeyse 1 milyon tl iki evdende 1 ner lira kira geldiğini varsayalım aylık 2 bin tl geliyor. bir memurdan bile az yani konut alarak 1 milyonun olması hiç bir zenginlik değil 1 milyon tl para değil bir nevi. 20 sene çalışan evli çiftmaaşlı bir memurun elde edebileceği bir gelir.
burda şunu demek istiyorum 1 milyon tl bir emeklilik limiti olamaz. çok iyi para eywalla faize yatırsanız ortala 24 bin lira gelir geliyor şuanki faize göre ama 1 yıl önce faizler bildiğniz gibi yüzde 8-9 lara inmişti ki bu gene iyi bir para limiti denebilir buradaki risk bir kaç arkadaşın bahsettiği bankada paranınızın ne kadarı garanti altında ya hortumlarlarsa ya batarsa! düşükte olsa risk risktir. yani en azında 3.5 milyon tl olacak ki bankaya ihiyaç duymadan her ay 10 k para yeseniz bile 35 sene yetecek. zaten o saattten sonrada para lazım olmaz ortalama 30 yaşında birine Cheesy

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
September 24, 2018, 09:44:49 PM

5-6 milyona ben de emekli olur keyfime bakarım. İnsanın gözü hep daha fazlasına kayıyor ama bir yerde durmak lazım. Çok güzel bir ülkemiz var, yeterince paran varsa yeryüzünde cenneti yaşarsın burada resmen. İnşallah görürüz o günleri en kısa zamanda. Hayal kurmak bedava nasılsa Cheesy
nartanesi
Jr. Member
*

Activity: 111
Merit: 1

View Profile
September 25, 2018, 07:49:31 AM

vay anam vay ben 1 e de razıyım 5-6 ne be offf Cheesy

şaka bir yanda da aslında kuracaksın rig gelirle ömür boyu gelir.
aleya yavuze
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
September 25, 2018, 09:57:49 AM

Kimi insanlar doğuştan şanslı oluyorlar ellerini attıkları her işten karla ayrılıyorlar ben onlardan biri değilim o yüzden paramın son kuruşuna kadar bu işe veya başka bir işe yatırım yapamıyorum

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
September 25, 2018, 10:45:05 AM

Orta halli bir özel okulun ödemelerini garantiye alabilecek kadar birikimim olsa emekli ederim kendimi. Oğlan daha bu sene başladı 1. sınıfa.
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
September 25, 2018, 12:50:05 PM

Emeklilik limiti belirlemek zor değil de, o hedeflenen limite ulaşmak biraz zor gibi duruyor. 1 - 1.5 milyon dolara ulaşırsam uğraştığım iş ne olursa olsun
bırakıp, gezmediğim yerleri gezmeye başlardım. Tabi bu söylemlerimiz bir hayalden öteye geçmiyor.

hocam aslına bakarsanız 100 bin doları olan birisi için bile dolar karşısında değeri pul değerinde olup yaşanılabilecek ülkeler bulunabilir. hani iç karışıklık durumları yer almayan, şöyle ada, okyanusa yakın yerlerde ev satın alıp orada küçük bir iş kurmak mesela.
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
September 25, 2018, 02:14:15 PM

Bir limit belirtmek zor. İnsanların ilgi, istek ve tutumları sürekli zaman içerisinde değişkenlik gösteriyor. Hayat şartları da zaman zaman değişkenlik gösteriyor. 500bin yeter bana desem 2 sene sonra bu para yeterli olmayabilir.

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
Stabilitelim
Member
**

Activity: 448
Merit: 14

View Profile
September 25, 2018, 07:49:44 PM

bende ciddi para vardı başka bir şey üzerinden kazanmıştım pul oldu.Buraya geldim az miktar elime geçti oda ayı döneminde öldü.Yani emekliliği geçtik canımızı pardon donumuzu zor kurtaracaz.
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
September 25, 2018, 10:29:25 PM

Emeklilik hayalleri giderek erteleniyor, piyasanın iyileşmesi tahminlerdeki kadar uzun sürerse bir kaç milyonu görmek için baya baya devam etmek gerekecek, kripto yakamızı bırakmaz zaten bizde onu bırakamayız.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 »  All
  Print  

Jump to: