Bitcoin Forum
May 04, 2024, 10:24:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Madenciliğe Giriş Tavsiye  (Read 436 times)
egedeniz1995 (OP)
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
January 07, 2018, 06:18:43 PM

Herkese merhaba.Evde madencilik yapmayı düşünüyorum.Ama hangi cihazı almam gerek bir türlü karar veremedim.Baikal Giant B almayı düşünüyorum şuanda günlük 500$ civarında kazandırıyor ama cihaz bize ulaştığında kazancı ne olur onu merak ediyorum.Bir yandanda yeni çıkacak bir miner olan obeliskin DCR1 minerini düşünüyorum.Oda şuanki hesaplamaya göre günlük 1650$ kazandırıyor.Sorularım şunlar:

1.Hangi cihazı almalıyım yada cihazı neye göre seçmek gerek?
2.Evde kullanmak için klima şartmı?Klimasız çalıştıramazmıyız?
3.Antminer D3 çöp oldu dediler ama B2X coini şuanda günlük 60$ kazanç sağlıyor.Aldığımız cihazda böyle bir imkan olurmu?
4.Evin elektrik hattı madencilik cihazını kaldırırmı?2 tane almayı düşünüyorum.

Şimdiden yorumlar için teşekkür ederim.
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714818257
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714818257
Reply with quote  #2

1714818257
Report to moderator
1714818257
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714818257
Reply with quote  #2

1714818257
Report to moderator
stronger17
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
January 09, 2018, 02:11:11 PM

Hocam iyi bir bütçeniz yoksa madencilik biraz bu işin hamallığı gibi..
egedeniz1995 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 09, 2018, 03:39:45 PM

Arkadaşlar bütçem 25K civarı.
Sefatih
Member
**

Activity: 150
Merit: 11

The Great Trader

View Profile WWW
January 10, 2018, 07:51:44 AM

Arkadaşlar bütçem 25K civarı.

GPU mininge yönelmeni tavsiye ederim. Hem cihazlar garantili olur. İstediğinde götürüp baktırırsın. Hemde 25k ya güzel bir sistem toplanabilir .
ozcanucler
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
January 10, 2018, 08:12:34 AM

2 tane yi kaldırır hocam fakat gpu'nun geleceği daha iyi ve garanti süresi vatanda artık 3 sene olması daha avantajlı

egedeniz1995 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 10, 2018, 10:25:36 AM

GPU miningde kazanç düşük arkadaşlar roi süresi uzun oluyor.Benim korkum eğer elime mesela Baikal Giant B geçtiğinde kazanç aşırı düşermi?
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
January 11, 2018, 09:57:50 PM

Baikal böyle yüksek kazandıran hiç bir cihazını zamanında teslim etmedi. Şuanda kendileri çalıştırıyorlar. Zorluk ve roi artınca salacaklar piyasaya. İlk alanlardan olabilirseniz ( hiç sanmıyorum) kazandırır ve kısa sürede amorti edebilirsiniz. İgotek getirecek olsaydı ben de alacaktım ama getirmeyeceğini söyledi.

yobit.net is banned from signatures
al3pay
Member
**

Activity: 286
Merit: 11

View Profile
January 12, 2018, 09:05:27 AM

Herkese merhaba.Evde madencilik yapmayı düşünüyorum.Ama hangi cihazı almam gerek bir türlü karar veremedim.Baikal Giant B almayı düşünüyorum şuanda günlük 500$ civarında kazandırıyor ama cihaz bize ulaştığında kazancı ne olur onu merak ediyorum.Bir yandanda yeni çıkacak bir miner olan obeliskin DCR1 minerini düşünüyorum.Oda şuanki hesaplamaya göre günlük 1650$ kazandırıyor.Sorularım şunlar:

3.Antminer D3 çöp oldu dediler ama B2X coini şuanda günlük 60$ kazanç sağlıyor.Aldığımız cihazda böyle bir imkan olurmu?

GPU madenciliği ile yola çıkmaya karar verip yanina birde asic sokan bir dengesiz madenci olarak sana tavsiyem o bütçe ile git rx580 al eth kaz . Asic cihazlar iyi gözükür iyi kazandırır fakat evde calismaz yüksek elektrik tüketir sıcak hava tahliyesi temiz hava vs bissuru bok ister , temin etmesi zaten başlı başına bir bela. Baikal cihaz bu seviyede kazandirdigi surece mali elinden cikarip müşteriye satmaz üstadım .  Ben sana kendi hikayemden kucuk bir kesit anlatıyım istersen belki yardimci olur sana ;

madenciliğe karar verdim ve kasim ayında elime 8x antminer s9 36 x rx580 gpu elime ulaştı rol hesabiniz cart curt yerinde sikinti yok . daha cihazlari kurmadan onceden belirlenmiş bir seyahat icin yurt disina ciktim vakit te cok canim sikiliyor geziniyorum forumda nerden gördüysem Nicehash e girdim , nerden girdiysem o bok yiyene Smiley) Antminer L3+ cihazi gunde 32 - 33 usd gelir gösteriyor , tabi kasindik bizde napsak ne etsek o saniye cin le görüşüp 20 gün sonrasına bir batch bulup 8 tane L3+ aldim. tabi maliyet hesabi vs yaptık off L3+ s9dan hem az elektrik harcıyor hem çok daha iyi kazandırıyor . Sonuc ne peki cihaz elimize ulastiginda nicehash hacklenmis biz cihazlari litecoinpool da calistiriyoruz gunluk kazanc 21 usd hesap değişti sonra si ise kurlar dostu günlük 16-17 usd getiri hop hesap dahada değişti Smiley Peki bu sure zarfında aksi halde stabil ve yukarı cikisli ne para kazandırdı bana GPU riglerim . Bir L3+ asic miner ile 6 x rx580 rigin ortalama maliyeti nerdeyse ayni fakat gpu nun kazancı çok daha yüksek suan. Asic mi kazandırır GPU mu kazandırır gunun şartlarına gore değişir. 300K ustu bir yatırım yapan madenci olarak sana tavsiyem ise ;  25k bütçe ile hiç uğraşmadan rahat rahat yapabileceğiniz madencilik GPU dur .
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
January 12, 2018, 09:06:46 PM

Bir başlıyım sonra artırırım sistemi vs ile düşünüyosan o iş sıkar seni 5-10 rig kurarsan getirisi seni tatmin eder diğer türlü o işle açıkçası uğraşılmaz
birde bu işe borç para vs ile girenler oluyor ödemek için kazdığını satanlar o hepten yaş boşa kürek çekmek oluyor -kaz biriktir Wink
Crypto-Age
Member
**

Activity: 129
Merit: 15

View Profile
January 13, 2018, 10:17:31 AM

Gpu madencilğine şuan başlaman mantıksız olur.
Eth. fiyatları tavan yaptığında kart fiyatları uçuyor.
2 katı fiyata kart almak mantıksız. Şu an kıtlık var.
Bekle eth fiyatları ve karlılık düşsün o zaman gir.

Riske girmen gerek.
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
January 13, 2018, 04:27:26 PM

Bence şu aralar başlama derim. kâr etmen zor ekran kartı fiyatları da yüksek. Ether fiyatlarını takip et. İlla yapacam ben bu işi diyorsan. Ne kadar sürede amorti edeceğini iyice hesapla.

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
akirafes
Full Member

Activity: 231
Merit: 101

View Profile
January 15, 2018, 11:01:33 PM
Last edit: January 16, 2018, 06:21:33 AM by akirafes

cebindeki para ile ne bulursan al kaz. Artık yeni programlarla karşık kartlarla rahat kazıyorsun. Ne bulursan al hemen kazmaya başla.  1050 ti ler 800 tl elektirik sonrası 2 dolar kazıyor. günde ve ısınmıyor kart uzun ömürlü.
ay-x
Newbie
*

Activity: 153

View Profile
January 16, 2018, 11:03:59 AM

cebindeki para ile ne bulursan al kaz. Artık yeni programlarla karşık kartlarla rahat kazıyorsun. Ne bulursan al hemen kazmaya başla.  1050 ti ler 800 tl elektirik sonrası 2 dolar kazıyor. günde ve ısınmıyor kart uzun ömürlü.
bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz ?
4 tane 1050ti almış olsam 4000 tl yapıyor
Günde kart başı 2$ bıraksa = 10$ yapar.Ayda 1000 tl gibi bir rakam bırakacak.
Nvidia serisi ile ETH kazım sonucumu bu yoksa farklı bir coinmi
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
January 16, 2018, 04:46:50 PM

bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz ?
4 tane 1050ti almış olsam 4000 tl yapıyor
Günde kart başı 2$ bıraksa = 10$ yapar.Ayda 1000 tl gibi bir rakam bırakacak.
Nvidia serisi ile ETH kazım sonucumu bu yoksa farklı bir coinmi

Nvidia kartlar eguihash algoritmasında daha iyi amd kartlara göre. 1050 kartlar ile ethas kazmaktansa eguihash kazmak daha avantajlı
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359
Merit: 250

View Profile
January 18, 2018, 04:48:36 PM

Günlük kazanç turarlarını sanırım yanlış yazdınız. Hocam nerede bu günlük 500 dolar kazanç, 1650 dolar kazanç ?  Ben mi kazanç kısmını yanlış okuyorum yoksa sizin hesaplamada mı bir yanlışlık var ?
egedeniz1995 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 20, 2018, 05:56:36 PM

Arkadaşlar en mantıklısı.GPU mining geldi.Ancak bu GPU mining için soğutma şartmı?Yani kazandığımız parayı Klima ve elektriğe vericeksek hiç başlamamak en iyisi.Soğutma için ne yapılmalı?
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 20, 2018, 06:29:18 PM

Madencilikten henüz başlamamışken vazgeçip, buna ayırdığınız bütçeyle madencilik yapmayı hedeflediğiniz coin'den direkt satın alın. Her şekilde daha karlı olacak ve zahmetsiz kazanç (kar) sağlayacaksınız. Vaktiyle 164 ekran kartıyla rigler kurup kazı yapmış biri olduğumu belirtmemde fayda var sanırım.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
egedeniz1995 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 20, 2018, 06:51:41 PM

Hocam peki bu GPU mining yapmak sizce mantıklımı yani değermi?Birde ev ortamında ses sorunu yaparmı?
bravia
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 21, 2018, 08:45:37 AM

türkiyedeki ekran kartı stok problemleri ve 3 kuruşluk kartı bize 5 kuruşa sokmaya çalışan firmalar var oldukça madencilik hayal olmaktan öteye geçemeyecek sanırım. adam gibi ticaret yapan yok. rağbete göre şerbet veren çok.
Beginner85
Newbie
*

Activity: 247

View Profile
January 21, 2018, 12:19:21 PM

Hocam peki bu GPU mining yapmak sizce mantıklımı yani değermi?Birde ev ortamında ses sorunu yaparmı?
Duruma göre değişiyor.. Değişkenleri hesaplarsan ona göre belirlersin mantıklımı değil mi.. Mesaj atmaya çalıştım sana ancak newbie lerden gelen mesajlar engelli atamadım tecrübe vs konusunda nedir ne olur konusunda bilgi istersen özelden mesaj at iletişim numaranı..
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: