Bitcoin Forum
May 11, 2024, 10:04:07 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Myetherwallet güvenlik yardımı  (Read 153 times)
ck1903 (OP)
Newbie
*

Activity: 97
Merit: 0

View Profile
January 08, 2018, 10:08:19 AM

Arkadaşlar merhaba, myetherwallet'dan cüzdan açtım. Fakat giriş yaparken private key kısmına cüzdan numarasını yazmam yeterli oluyor. Bu hesabı daha güvenlikli hale nasıl getirebilirim? En azından cüzdan no+şifre ya da mail onayi istesin.
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715421847
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715421847
Reply with quote  #2

1715421847
Report to moderator
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
January 08, 2018, 10:14:16 AM

Yazdığın şey cüzdan numarası değil, "Private key"

O keyi kimseyle paylaşmadığın sürece güvenlik sıkıntın olmasın.
ck1903 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 08, 2018, 10:38:15 AM

Yazdığın şey cüzdan numarası değil, "Private key"

O keyi kimseyle paylaşmadığın sürece güvenlik sıkıntın olmasın.

Blockchain.info'da geçen cüzdan numarası denilen şey burda zannedersem Private Key diye geçiyor. Sadece hesabın tanımlı olduğu bir numara doğru mudur? 2 etaplı güvenlik olması açısından bu private key üstüne ayrıca bir şifre ya da e-posta onayı koyamaz mıyız?
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
January 08, 2018, 10:42:43 AM

Karıştırıyorsun. Cüzdan numarası farklı, key farklıdır.

MEW'e cüzdan numarasını yazarak login olamazsın. Key ya da json dosyası vermen gerekir.

BTC cüzdanındaki seed gibi düşün private keyi.

Sen bana seedlerini ver istersen blockchainde 100 tane güvenlik ayarı yap yinede de hesabına erişirim.

ck1903 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 08, 2018, 11:48:38 AM

MEW'e cüzdan numarasını yazarak login olamazsın. Key ya da json dosyası vermen gerekir.

Sen bana seedlerini ver istersen blockchainde 100 tane güvenlik ayarı yap yinede de hesabına erişirim.

Teşekkürler şimdi anladım mevzuyu  Smiley
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
January 08, 2018, 05:32:42 PM

Teşekkürler şimdi anladım mevzuyu  Smiley

bunu illa herseferinde https://myetherwallet.com dan girerek yapmakzorunda değilsiniz pc nizde direk tarayıcı ile açabileceğiniz versiyonu var onu kullanabilirsiniz. Github linki aşağıda

https://github.com/kvhnuke/etherwallet/releases
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
January 08, 2018, 05:34:10 PM

adı üstünde privatekey hocam. kimseyle paylaşmazsanız hacklenmesi matematiksel olarak imkansıza yakın. daha güvenli bi şey arıyorsanız ledger nano s öneririm.
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
January 08, 2018, 05:50:10 PM

daha güvenlikli bir hali yok maalesef, private keyinize sahip olan herkes o cüzdana erişebilecketir ek bir güvenlik koyabilme gibi bir durumda olmayacatkır.
HDIMI
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
January 08, 2018, 05:51:46 PM

Giriş yaptığınız seçeneğe göre değişir. Private Key (Özel Anahtar) koşulsuz cüzdan erişimi sağlar. Private keyi kimseyle paylaşmayın yani. Diğer türlü Json dosyası ile giriş var Json dosyasınada ilk koyduğunuz şifre ile açabiliyorsunuz. Bu şifreyide güçlü bir şifre yapmaya çalışın.

Peacee
Full Member

Activity: 224

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 12, 2018, 06:10:11 PM

Priv key kimdeyse cüzdana doğrudan erişim hakkına sahiptir. O yüzden priv keyinizi kimseyle paylaşmayın sadece sizde bulunsun. Priv keye ayrıyetten şifre konulamıyor.

gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
January 12, 2018, 06:21:04 PM

priv key ile girme cüzdana onu dns ile senı baska sahte bır sıteye yonlendırıp alabılırler, json dosyası ve sıfrenle gır onu alamıyorlar bıldıgım kadarıyla ama tabı json dosyasını upload etmelerı gerekıyor yanı daha cok emek sarf etmelerı lazım
parafmax
Newbie
*

Activity: 149

View Profile
January 12, 2018, 06:28:08 PM

İlk kayıt oluşta sana  json key file diye bi dosya veriyor sonra private key veriyor ben ikisinide sakladım. Json key girdikten sonra şifre giriyosun hem dosya hem şifre ile adam şifreni öğrenmiş olsa bile dosya olmadığı için giremiyor. Json key de dosyayı sana veriyor şifreni kendin belirliyosun json daha güvenli geldi bana diğerleri ne onu bilmiyorum.Private key güvenli değil eline geçen herkes girebilir
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
January 12, 2018, 06:34:16 PM

En önemli şeyler private key ve seedler bunları kimseyle paylaşmayın arkadaşlar başka bir şeyde sorun olmaz o yüzden kağıda yazın güzelce
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 12, 2018, 07:02:15 PM

Şu PrivateKey girildiğinde de artı olarak key-file istese keşke. Ya da ne bilim 2FA falan olsa, telefondan ek bi şifre de girsek. PrivateKey kırılamaz deniyor ama duyuyorum ki PrivateKey'ler de kırılmış ya da kaptırılmış bir şekilde. Sırf bu yüzden borsada tutuyorum. Tamam iyi yapmıyorum da içim hiçbir türlü de rahat etmiyor.
Aklıma gelmişken bir site var, şifrenizin zorluk derecesini ve kırılabilme süresini hesaplıyor. Tabi kullandığınız bir şifreyi değil de onu temsil eden benzer şifrelerle deneyebilirsiniz. Eğlencesine ya da bilgi edinmek için bir girin bakın isterseniz: https://howsecureismypassword.net/
SiiGLe
Full Member

Activity: 161

ICO Live! betterbetting.org

View Profile
January 12, 2018, 07:06:53 PM

Bu zaten gayet güvenli bir yöntem private key sana özel ve tahmini elegeçirilmesi zor bi kombin yeter ki bilgisayarını dikkatli kullan Wink

BetterBetting          Betting Currency of the Future
TOKEN SALE  ❱❱  December 15th, 2017
██████████     FACEBOOK     |     TWITTER     |     TELEGRAM     ██████████
skip60
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 253

View Profile
January 12, 2018, 07:07:27 PM

mew açık kaynak kodlu bir yapı degilmi arkadaşlar yanı bırılerı arkasında durmuyor herhalde belkı ılerıde denılen gıbı 2fa falan gelebılır ama en guvenlısı ledger nano, artık bu işlerle cıddı ugrasıyorsanız almanız gerekıyor çok para gelmıyor benım gozume
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
January 12, 2018, 07:11:52 PM

my ether şuan gene güvenli arada saldırrı falan olsada eth buna destek veriyor güvenlik için nanodada güvenli ledgerlar ama sonuçta kaybetme de oalbiliyor garanti diye bir şey yok ama btc için waves cüzdanıda güvenli görüyorum orayada bakabilirsin

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
Pages: [1]
  Print  

Jump to: