Bitcoin Forum
July 04, 2024, 08:13:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: emekli olmak için ne kadar sermaye gerekiyor?  (Read 1897 times)
Stavri
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 276

View Profile
January 09, 2018, 08:28:57 PM

Kaç yaşında emekli olacağına ve emekli olunca ne yapacağına göre değişir. 30 yaşında panamada emeklilik hayali kuruyorsan milyonlar yetmeyebilir. Ama benim türkiyede bir sahil kasabasında mandalina bahçeli bir evim bir de orta karar arabam olsun diyorsanız çok daha mütevazi bir tutarla emekli olabilirsiniz.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
January 09, 2018, 08:31:53 PM

emekli aylığı ne almayı planlıyorsan ona göre değişir.;-)))
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
January 09, 2018, 08:41:22 PM

Kaç yaşında emekli olacağına ve emekli olunca ne yapacağına göre değişir. 30 yaşında panamada emeklilik hayali kuruyorsan milyonlar yetmeyebilir. Ama benim türkiyede bir sahil kasabasında mandalina bahçeli bir evim bir de orta karar arabam olsun diyorsanız çok daha mütevazi bir tutarla emekli olabilirsiniz.

Çandarlıda bir yer gözüme kestirdim, yazları tamam da kışları nasıl olur onu düşünüyorum.
Bu istanbuldan kaçmam lazım.

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
███████████████████████████
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
Millennium_blue
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
January 09, 2018, 08:41:47 PM

750 - 1 milyon dolar arası diyorum tamamen emekli eder mi bilmem ama kendini sağlama almaya yeter gibi çalışsan bile Türkiye şartlarında.
Renovatioo
Member
**

Activity: 159
Merit: 10

View Profile
January 09, 2018, 08:51:03 PM

Xrb 3 hafta önce 4-5k sats idi şuan 200k doğru Zaman'da doğru coin çok kısa vadede zengin edebiliyor bu tip coinleri 3-4 kez yakaladığınız zaman zaten 1m dolar yapıyorsunuz. All in girdiğinizi varsayarsak hayal değil yani
HadadC
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
January 09, 2018, 08:51:34 PM

Bu kişiden kişiye , ideallere göre değişir. Şahsen kendime bir iş kuracak kadar kazansam bana yeterli Smiley

❤   humancoin   ❤ (https://www.humancoin.net/)
Join our whitelist!
█A new era of charity █
darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
January 09, 2018, 09:01:40 PM

Emekli olmak için gereken en büyük sermaye sağlık  Wink
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
January 09, 2018, 09:19:37 PM

Benide emekli edecek rakam 1 milyon diyorum, araba iyi kötü bi tane var bide ev alsam tamamdır.geriye 1 milyonla rahat bir ömür geçer diye düşünüyorum.Ama 1 milyon kazansam bile emekli olmak için çok genciz daha kriptoparalarla veya bi iş kurarak o parayıda çoğaltmaya çalışırdım
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 09, 2018, 10:04:54 PM

forumda 100K üzeri birikimi olan 10 tane adam çıksın köprüden atıcam kendimi... yaş ortalaması 25 muhtemelen
100k dediğin şey 2 btcden bile az. geçen yıl 3600 tl'ye 2 btc alınabiliyordu. benim bildiğim bile 10 kişiden fazla kişi var. bence sen atlaycağın köprüyü seç.
Dusundum de benım de var 2-3 tanıdık 100k ustu, forumda da varlar arkadas yavastan atlayabılır kopruyu:) Saka bır yana emeklılık ıcın 100k paraya gerek yok bence, dogru yatırımlarla daha az parayla emeklı olunabılır.
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
January 09, 2018, 10:18:45 PM

emeklilik neden bu kadar hayal gibi gösterilmeye çalışılıyor ya da bu kripto dunyasını neden ciddiye almayan ya da çok zor gören kişi sayısı bu kadar fazla? eglencesine mi burdayız? bir şeyler kazanmayacak mıyız? eglencesine burda olanlar varsa bizim hayallerimize hedeflerimize çamur atmaktan vazgeçsinler, burada bu alanı kendine iş edinmiş bir çok kişi var ya da tam anlamıyla kendini buradan kurtaracak ya da gelirini buradan sağlayan bir çok kişi var, sorunlardan en büyüğü emekli olup olmamak değil kendine güveni olmayan bi dolu insan oluşu. öyleyse de hedefine doğru yürüyenlerin önünü kesmeye çalışmayın.
kribati7
Full Member

Activity: 196

View Profile
January 09, 2018, 10:26:02 PM

Ohooooo o hepimizin hayali be gardaşım. Valla herkesin doyum noktası farklı olduğu için bir şey söylemek zor. Ben 500 bin liraya fitim ötesine gerek yok Smiley

mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
January 09, 2018, 10:26:54 PM

sermaye 1 olsun 100 olsun önemli olan bana göre neyi alıp sattığını bilmekten geçer kimi 1 100 yapar kimide 100 1

1071eko
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
January 09, 2018, 10:29:19 PM

10 btc yap at kenara 2 yıl bekle erken emekliliği kap yoksa hükümete kalırsak 65 yaşında mezarda emekli oluruz.
faatipoke
Full Member

Activity: 321

Token That Will Transform The Venture Capital Mark

View Profile
January 09, 2018, 10:50:45 PM

selam arkadaşlar kripto para piyasaasında hem bir emekli  lafı dönmekte ama bu emeklilik nedir ne zaman ve nasıl olur ne kadarlık bir sermaye gerekir büyük mebla mı yoksa küçük mebla ile emekli olan var mıdır?

kripto para piyasasında emekli olmak için öncelikle paribu, btcturk, koinim veya diğer borsalardan imzalı kağıt alıp sosyal güvenlik kurumuna başvurmak gerekiyor. orada belgeleri inceleyerek ne kadar zamandır bu işle ugrastıgın, madenci mi yoksa trader mı oldugun inceleniyor ve başvurun değerlendirmeye alınıyor. yaş haddi de önemli elbette

eğer yabancı borsada ise durum karmaşık. hangi borsada ise o ülkeden resmi evrak alman lazım, pasaport numarası isteyebilirler. onların emeklilik süreçleri karmaşık oldugu için örneğin binance veya kucoinde işlem yapıp emekli olmak için hong konglu kadınlarla evlenen türkler bile var

deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
January 10, 2018, 10:31:45 AM

emeklilik neden bu kadar hayal gibi gösterilmeye çalışılıyor ya da bu kripto dunyasını neden ciddiye almayan ya da çok zor gören kişi sayısı bu kadar fazla? eglencesine mi burdayız? bir şeyler kazanmayacak mıyız? eglencesine burda olanlar varsa bizim hayallerimize hedeflerimize çamur atmaktan vazgeçsinler, burada bu alanı kendine iş edinmiş bir çok kişi var ya da tam anlamıyla kendini buradan kurtaracak ya da gelirini buradan sağlayan bir çok kişi var, sorunlardan en büyüğü emekli olup olmamak değil kendine güveni olmayan bi dolu insan oluşu. öyleyse de hedefine doğru yürüyenlerin önünü kesmeye çalışmayın.
Haklısınız hocam. Önümuzu kesmeye çalışanların çoğu sonradan türemiş insanlar. Bu piyasanın nerden nereye geldiğini bilmeyen sonrasında nereye gideceğini kestiremeyen tayfa.
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
January 10, 2018, 02:02:30 PM

selam arkadaşlar kripto para piyasaasında hem bir emekli  lafı dönmekte ama bu emeklilik nedir ne zaman ve nasıl olur ne kadarlık bir sermaye gerekir büyük mebla mı yoksa küçük mebla ile emekli olan var mıdır?

kripto para piyasasında emekli olmak için öncelikle paribu, btcturk, koinim veya diğer borsalardan imzalı kağıt alıp sosyal güvenlik kurumuna başvurmak gerekiyor. orada belgeleri inceleyerek ne kadar zamandır bu işle ugrastıgın, madenci mi yoksa trader mı oldugun inceleniyor ve başvurun değerlendirmeye alınıyor. yaş haddi de önemli elbette

eğer yabancı borsada ise durum karmaşık. hangi borsada ise o ülkeden resmi evrak alman lazım, pasaport numarası isteyebilirler. onların emeklilik süreçleri karmaşık oldugu için örneğin binance veya kucoinde işlem yapıp emekli olmak için hong konglu kadınlarla evlenen türkler bile var

Ben unumu eledim eleğimi astım, yeter bu kadar diye anlamında bir emeklilikten bahsediyordum.
Böyle bir şey mümkün mü?
Resmi bir emeklilik, bunun için vergi ödüyor olmamız gerekir ve site ile ne alakamız var ki?

.
.
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
January 10, 2018, 02:07:14 PM

Haklısınız hocam. Önümuzu kesmeye çalışanların çoğu sonradan türemiş insanlar. Bu piyasanın nerden nereye geldiğini bilmeyen sonrasında nereye gideceğini kestiremeyen tayfa.

Bencede öyle kesinlikle herkes önümüzü kesmeye calisiyor ama kesemezler neden? Nedenmi cünkü önümüz uzun. Ayrica kimse bilemez neyin ne olacagini.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
mikewirth
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
January 10, 2018, 02:11:11 PM

Bu piyasadan emekli olmak zor çünkü bağımlılık yapar, fakat rahat bir yaşama kavuşma ve maddi kaygılardan uzak olacağımız bir getiri anlamında emeklilkten bahsediyorsak bu mümkün bence ve şu an ortalama 10.000 TL gibi bir rakamla başlanırsa bir kaç yıla güzel kazançlar olabilir, tabi sizi tatmin edecek rakam nedir buna göre daha büyük sermaye koymakta gerekebilir.
Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
January 10, 2018, 04:46:15 PM

nasıl bir emeklilik yaşayacagına bağlı Cheesy sonuçta günümüzde emekliler gunumuzde 1500 lirayla yaşıyo o da ortalama 200 300bınlık bi ev alırım kirama bakarım dersin yaşarsın devletimizin uygun gördüğü şekilde
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
January 10, 2018, 04:48:57 PM

nasıl bir emeklilik yaşayacagına bağlı Cheesy sonuçta günümüzde emekliler gunumuzde 1500 lirayla yaşıyo o da ortalama 200 300bınlık bi ev alırım kirama bakarım dersin yaşarsın devletimizin uygun gördüğü şekilde
benim emeklilikten beklentim deniz kenarı müstakil bi ev. bi tane aile arabası ve balık tutabileceğim bi iskele. başka bi şeye gerek yok bence.
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  

Jump to: