Bitcoin Forum
July 05, 2024, 11:50:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: emekli olmak için ne kadar sermaye gerekiyor?  (Read 1897 times)
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 13, 2018, 02:14:50 PM

Cok az sermayeyle trılyon kazanan ınsanlar da gordum, 400bın lıranın yarısını erıten ınsanlar da, oyuzden sukadar lazım bukadar lazım demek yanıltıcı olur, sıze baglı bır durum.
yavuzcelik
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
January 13, 2018, 02:53:48 PM

bu işin bence emekliliği olmaz yani bi kaç gün uzak kaldımı  özlüyorum forma bakıyorum ne var ne yok diye sanırım bu bi çeşit hastalık tabi güzel bi mevla kazanırsak azaltırız tabi ama bu işin sona ereceğini sanmıyorum pc başında kör olana kadar devam Smiley)

Virtual Rehab➣➣➣ Psychological Rehabilitation for Vulnerable Populations
bonevas
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
January 13, 2018, 03:26:07 PM

Hayaller ne güzel. Bana da 1 milyon her şekilde yeter. İş yatırımımı yaptıktan sonra ofisimde küçük küçük kripto piyasasıyla ilgilenmeye devam ederim. Bol bol da seyahat ederim tabi. O değilde bu seviyeye ulaşan kimse yok mu yahu. Şurada bir anlatsa neler yaptığını.
ioseta
Full Member

Activity: 190
Merit: 100

View Profile
January 14, 2018, 05:48:12 PM

Hayaller ne güzel. Bana da 1 milyon her şekilde yeter. İş yatırımımı yaptıktan sonra ofisimde küçük küçük kripto piyasasıyla ilgilenmeye devam ederim. Bol bol da seyahat ederim tabi. O değilde bu seviyeye ulaşan kimse yok mu yahu. Şurada bir anlatsa neler yaptığını.

bence o seviyeye ulaşanlar mesela 1 milyondan sonra, nasıl 10 milyon yaparım diye uğraşmaya devam ediyorlardır Smiley
bu işten emekli olmak bir süre sonra oldukça zorlaşır bence. kazandıktan sonra bile en azından ucundan kıyısından ilgilenirim, devam ederim diye bir şey yok. para daha çok parayı çeker.
izmirligencforvet
Full Member

Activity: 210

View Profile
January 14, 2018, 05:50:51 PM

hayal değil hocam. forumda en az 10-15 kişi vardır o seviyelere ulaşmayı başarmış kişiler. ve yolun başında olduğumuzun daha farkındalar.

gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546

View Profile
January 14, 2018, 06:03:15 PM

Beyler hala hayal falan mi diyorsunuz calisin calisin yolumu calismaktan geciyor, illaki bu rakamlara ulasan vardir tabi insanoglu acgozlu surekli parayi katlamayi dusunucek hepimiz ayniyiz yani o mertebede cogumuz yine daha cok kazanmanin pesinde olacagiz Smiley
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
January 14, 2018, 06:40:57 PM

Nasıl yaşamak istediğinize bağlı aslında bu bir gün orda bir gün yurtdışında olayım kış yaşamayayım diyorsanız baya bir para gerekli onun için yoksa bir araba bir ev bana yeter gibisinden diyorsanız çok az bir meblağda yeter tabi.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
Tadic
Full Member

Activity: 434

View Profile
January 14, 2018, 06:46:45 PM

Nasıl yaşamak istediğinize bağlı aslında bu bir gün orda bir gün yurtdışında olayım kış yaşamayayım diyorsanız baya bir para gerekli onun için yoksa bir araba bir ev bana yeter gibisinden deiyorsanız çok az bir meblağda yeter tabi.
Aynen oyle iyi demissin arkadasim, nasil yasamak istedigimizle ilgisi var yani ne yapmak istiyoruz, nasil bir yasam istiyoruz ona gore farkliliklar gosteriyor goruyorum ki buradaki arkadaslar cok luks bir hayat yasamak istiyor umarim olur Smiley
GiannisTR
Member
**

Activity: 224

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
January 14, 2018, 06:48:56 PM

selam arkadaşlar kripto para piyasaasında hem bir emekli  lafı dönmekte ama bu emeklilik nedir ne zaman ve nasıl olur ne kadarlık bir sermaye gerekir büyük mebla mı yoksa küçük mebla ile emekli olan var mıdır?
Hocam kendi görüşümü yazdım ama başlığı açanın sen olduğunu yeni farkettim Cheesy Diyen olmadıysa diyorum ''Arap sen bi dur ortalık zaten karışık''

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Taratoor
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
January 14, 2018, 07:18:20 PM

ülkenin şu koşullarında yaşamı boyunca asgari ücret civarında maaş ile çalışıp emeklilik hayali kuran bir yitik insan profili için fazla bir sermaye gerekmez Smiley

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
                 ▀█▀                                     
           ▄                       ▄█▄       ▄█▄         
          ▀█▀            ▄██▄     █████     █████         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▀█▀                                     
            ▄                       ▄█▄      ▄█▄         
           ▀█▀             ▄██▄    █████    █████         
     ██             ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀         
              ▄     ▀█▀                                   
             ▀█▀                          ▄█▄             
        ██               ▄█▄    ▄██▄     █████           
                   ▄     ▀█▀    ▀██▀      ▀█▀             
                  ▀█▀                                     
             ██                    ▄██▄                   
                     ▄      ▄█▄    ▀██▀                   
                    ▀█▀     ▀█▀                           

▄█    ▄█  ▄█         ▄█████▄    ▀█▄      ▄█▀
██    ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██     ▀█▄  ▄█▀
██    ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀       ████   
██    ██  ██    ██  ██▄    ▄█     ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀    ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1666
Merit: 304

kycfree

View Profile
January 14, 2018, 07:52:52 PM

Herkesin hedefi farklıdır tabi belli bir değer yok yani. Benim için 3 milyon lira bu meblağ. Bu değere ulaşırsam elimi sürmem bir daha. Ama 700 bin lira civarına ulaştığımda bir miktar çekip ev alırım araba alırım daha sonra devam ederim yine ufaktan.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Vdecso
Member
**

Activity: 275
Merit: 11

View Profile
January 14, 2018, 08:29:02 PM

Herkesin hedefi farklıdır tabi belli bir değer yok yani. Benim için 3 milyon lira bu meblağ. Bu değere ulaşırsam elimi sürmem bir daha. Ama 700 bin lira civarına ulaştığımda bir miktar çekip ev alırım araba alırım daha sonra devam ederim yine ufaktan.
bu kadar yeni oluşan bi piyasada ev araba alırsanız 10 yıl sonra dünyanın en pahalı ev ve arabasına sahip olabilirsiniz hocam. bi de o yönden bakmanız lazım.

zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
January 14, 2018, 10:37:06 PM

Parasal bir rakam belirlemek ne kadar doğru bilmiyorum da  , bence bitcoin hedefi koymalıyız kendimize.Mesela 2k btc gibi hedefim var benim. Ne olur dolar olarak karşılığı bilemem ama böyle düşünüyorum.
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
January 14, 2018, 10:41:45 PM

Üç beş milyon dolar olmadan emekli olunmaz eğer üç beş milyon dolar olursa 3-5 btc atarım geri kalanını btc eth ve dolar olarak saklarım sonrası ver yansın
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
January 14, 2018, 10:42:03 PM

Parasal bir rakam belirlemek ne kadar doğru bilmiyorum da  , bence bitcoin hedefi koymalıyız kendimize.Mesela 2k btc gibi hedefim var benim. Ne olur dolar olarak karşılığı bilemem ama böyle düşünüyorum.

maşallah maşallah, bide diğerlerine hedef yüksek diyorduk  Cheesy
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
January 14, 2018, 11:36:21 PM

Kazandıkça yaşam standartı artıyor insanın. Lüks yaşayamayı düşünenler için 3-5 milyon dolarlar yetmeyecektir. Ama çokta yüksekten uçmayın. Bugün ne kadar kazanıyordum ki yarın 1 milyon doları beğenmeyeceğim diye sorun kendinize. Türkiye şartlarında 1 milyon dolar emeklilik için hayli hayli yeterlidir. Gerisi ekstraya girer bence. Zaten o miktarlara ulaşsakta daha fazla kazanmayı muhakkak isteyeceğiz. Çok zengin bir tanıdığım var adamın haline üzülüyorum. Onlarca şirketleri var ailesinin multi milyonerler lüks içinde yaşıyorlar ama hergün her an aklında iş var. Biz tatile giderken görüyorum adam çalışıyor. He müsait zamanında tatilin kralını yapıyordur ama adam cidden işkolik olduğu için tatilde de rahat rahat dinlenemez. Halbuki ömrünün sonuna kadar lüks içinde yaşayacak kadar parası var.
Ayrıca bu hayalleri kuruyorsunuz iyi güzel hayalinizi bozmak gibi olmasın ama ayıptır sorması parayı nasıl çekeceksiniz? Debit kartlar Türkiye'ye verilmiyor artık. Borsadan çeksen yarın maliyenin tepene binme ihtimali var. Yurtdışına çıkar bitcoin atmden çekerim desen 10 bin dolar getirebiliyorsun her seferinde 3 kişi gitsen 1 milyon dolar için 30 kere git gel yapacaksın. Yok ben yurtdışında yaşarım desen onlar bizden beter. Kaynağı belirsiz olarak hesabında ani yükseliş oldu mu bizde ki gibi insaflı olmayabilirlerde. Hollanda'da yaşayan kuzenim 2-3 sene önce benim burada kazandığım parayı görünce sen bu işi orada yapsan ertesi gün çağırırlar affı yok vergi işinin dedi.
Karamsarlık diz boyu farkındayım ama 5-10 bin liraları bile maliye ile sorunum olduğu için hesaba alamıyorum ve bozdururken kendimi kara para aklıyor gibi hissediyorum. 1-2 milyon dolarım olsa derde düşerim bunu nasıl hesabıma alacağım diye Smiley
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
January 15, 2018, 12:00:41 AM

Kazandıkça yaşam standartı artıyor insanın. Lüks yaşayamayı düşünenler için 3-5 milyon dolarlar yetmeyecektir. Ama çokta yüksekten uçmayın. Bugün ne kadar kazanıyordum ki yarın 1 milyon doları beğenmeyeceğim diye sorun kendinize. Türkiye şartlarında 1 milyon dolar emeklilik için hayli hayli yeterlidir. Gerisi ekstraya girer bence. Zaten o miktarlara ulaşsakta daha fazla kazanmayı muhakkak isteyeceğiz. Çok zengin bir tanıdığım var adamın haline üzülüyorum. Onlarca şirketleri var ailesinin multi milyonerler lüks içinde yaşıyorlar ama hergün her an aklında iş var. Biz tatile giderken görüyorum adam çalışıyor. He müsait zamanında tatilin kralını yapıyordur ama adam cidden işkolik olduğu için tatilde de rahat rahat dinlenemez. Halbuki ömrünün sonuna kadar lüks içinde yaşayacak kadar parası var.
Ayrıca bu hayalleri kuruyorsunuz iyi güzel hayalinizi bozmak gibi olmasın ama ayıptır sorması parayı nasıl çekeceksiniz? Debit kartlar Türkiye'ye verilmiyor artık. Borsadan çeksen yarın maliyenin tepene binme ihtimali var. Yurtdışına çıkar bitcoin atmden çekerim desen 10 bin dolar getirebiliyorsun her seferinde 3 kişi gitsen 1 milyon dolar için 30 kere git gel yapacaksın. Yok ben yurtdışında yaşarım desen onlar bizden beter. Kaynağı belirsiz olarak hesabında ani yükseliş oldu mu bizde ki gibi insaflı olmayabilirlerde. Hollanda'da yaşayan kuzenim 2-3 sene önce benim burada kazandığım parayı görünce sen bu işi orada yapsan ertesi gün çağırırlar affı yok vergi işinin dedi.
Karamsarlık diz boyu farkındayım ama 5-10 bin liraları bile maliye ile sorunum olduğu için hesaba alamıyorum ve bozdururken kendimi kara para aklıyor gibi hissediyorum. 1-2 milyon dolarım olsa derde düşerim bunu nasıl hesabıma alacağım diye Smiley

bence bu kadar takılmamak lazım nakite dönerken, geçmişe yönelik vergi uygulayacaklarını sanmıyorum ben bugüne kadar tek seferde 15 bin lira çektim en fazla. Gelenleride hemen karta falan yatırıyorum fatura kira şu bu borçlara harcıyorum.geriye kalanıda çekiyorum yani banka hesabımda fazla nakit bırakmıyorum.
Ama yüksek mebla çekecek olsam güvenilir eş dosta hesap açtırır onlar üstünden çekerim 10 kişiye her ay 20 bin çektirsem yeter 200k para yapar.buda dikkat çekmez heralde
dikistutmazsabri
Member
**

Activity: 279

View Profile
January 15, 2018, 12:29:22 AM

hocam kazanın gitsin işte ne kadar kazanırsanız kar ha bi de istediğiniz hayata göre bir hedef belirleyin ortalama gerisini boşverin Cheesy

Bilgent
Member
**

Activity: 518
Merit: 13

View Profile
January 15, 2018, 12:50:36 AM

kazanayım da gerisi önemli değil ya Cheesy

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
guaza
Member
**

Activity: 84

View Profile
January 15, 2018, 02:28:12 AM

valla bana cok gerekıyor, ıstanbulda 3 ev, antalyada kasta 1 vılla, alacatıda bı vılla
bodrumda bı vılla, 4 tane de araba, 5 dukkan, cok mu sey ıstıyorum ha bıde yuklu mıktarda nakıt
cok zor soru bu kardesım ne desem sınırı yok
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 »  All
  Print  

Jump to: