Bitcoin Forum
June 17, 2024, 07:26:01 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Uzun Vadeli Yatırım Hakkında  (Read 472 times)
Aragorrn (OP)
Newbie
*

Activity: 88
Merit: 0

View Profile
January 09, 2018, 08:55:33 PM

Arkadaşlar ben şöyle bi hata yapıyorum; her boş bulunduğum bir vakitte hatta tuvalette sigara içerken bile bu siteye, bittrex'e, coinmarketcap'a ve twitter hesabım olmadığı halde twitter'dan # etiketiyle aldığım coinin ismini aratıp haberlere bakıyorum. Bu sebeple 1 hafta elimde tuttuğum coin 2 aydır elimdeymiş gibi gelmeye başlıyo ve o coinden sıkılıp satma isteği içerisine giriyorum başka bir coin almak için. Siz uzun vadeciler nasıl bir yol izliyorsunuz, kendinizi tutup hiç borsaya bakmadığınız oluyor mu?
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
January 09, 2018, 08:57:27 PM

kardeşim şunu unutma sen böyle yaparsan ne saat geçer nede kendinden bir şey anlamazsın sen sen ol güvendiğin bir coin ise hiç bakma keyfine bak yoksa baya saçların beyaz olur

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
bitcointr01
Full Member

Activity: 149
Merit: 100

View Profile
January 09, 2018, 09:00:51 PM

Uzun vade için yatırım yapıp her saat kontrol edersen uzun vadenin anlamı kalmaz ve stres yaratır. En iyisi yatırım yapıp belli bir süre sonra kontrol etmek.
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
January 09, 2018, 09:02:47 PM

Uzun vadeli girdiğin coine bakmayacaksın yoksa ufak bi düşüşte panik yapar satarsın.güveniyorsan bekle sadece takip etme yada hergün takip etme haftada bir sefer bak çık.bu yüzden çok kaybettim zaten ufak karlara tamah eder olduk.asıl kazanç hodl yapmakta
Aragorrn (OP)
Newbie
*

View Profile
January 09, 2018, 09:07:51 PM

Bakmamak elimde değil ki işte alışmışız bi kere, nerden alıştıysak zaten. Sürekli takip edince de aha bu coin yükseliyo diyip elimdekini satıp ona giriyorum, bu sefer aldığım düşmeye sattığım artmaya başlıyo.
redhack
Legendary
*

Activity: 1860
Merit: 1015

View Profile
January 09, 2018, 09:10:21 PM

Takip etmeden olmaz, fiyatına mutlaka bakıyoruz ama borsaya girip işlem yapmıyoruz. Eğer gerçekten uzun vadeli düşünerek bir coin aldıysak zaten o coini borsada tutmuyoruz, kendi cüzdanımıza çekiyoruz. Günlük trade yapmayan herkes parasını kendi cüzdanına çekmeli, bu en önemli güvenlik unsurlarından biridir.
Aragorrn (OP)
Newbie
*

View Profile
January 09, 2018, 09:13:06 PM

Takip etmeden olmaz, fiyatına mutlaka bakıyoruz ama borsaya girip işlem yapmıyoruz. Eğer gerçekten uzun vadeli düşünerek bir coin aldıysak zaten o coini borsada tutmuyoruz, kendi cüzdanımıza çekiyoruz. Günlük trade yapmayan herkes parasını kendi cüzdanına çekmeli, bu en önemli güvenlik unsurlarından biridir.
İşin sırrı bu galiba, benim coinler borsada durduğu için şeytan dürtüyo heralde beni al sat konusunda.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
January 09, 2018, 09:20:12 PM

Ben Blockfolio uygulamasını kurdum ve o zamandan beri 'kesinlikle şunu trade etmem lazım' demediğim sürece borsa sitelerine girmiyorum. Sen de bir deneyebilirsin

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
January 09, 2018, 09:22:50 PM

Son sattığım altcoin i 2.5 sene tutup sattım , başımı kaşayacak vaktim yok son 15 senede toplam 80 günden az tatil yaptım. Onunda nerdeyse yarısı bayramların birinci günüdür.
Ama alt coin sepetime günde 30 kere bakarım. Demem o ki alıp bakmamaya imkan yok , bakıp satmamayı çözmelisiniz.
Aragorrn (OP)
Newbie
*

View Profile
January 09, 2018, 09:31:20 PM

@kartalguinti hiçbir uygulama çare olmaz bana, bağımlı olduk artık bi kere, o borsaya girilip bakılacak mutlaka Smiley Ziya hocamın dediği gibi önemli olan bakmamak değil, baksan bile satmayıp beklemek.
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 09, 2018, 10:31:01 PM

Hocam bu sekılde uzun vade yatırımı yapamazsınız. Aldıgım coınlerın kac para oldugunu bılmıyorum mesela suan, gunde bır ya bakarım ya bakmam, bırden fırlayan olursa arkadaslar soyluyor zaten, sebebıne bakıyorum vs okadar. Hastalık gıbı olur bukadar takıntı.
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546

View Profile
January 09, 2018, 10:54:22 PM

mthden örnek vereyim 2 ay önce aldım yaklaşık, aldıgım dakikadan beri terkettim resmen coini yüzüne bile bakmıyorum yokmuş gibi unuttum gitti arklar hatırlatınca aklıma gelmeye başladı o derece
Kienbui
Sr. Member

Activity: 478
Merit: 250

View Profile
January 09, 2018, 11:17:56 PM

Valla bende Stratis, Snovio falan var uzun vade için saklıyorum önce bi telefondan sabah uyandiğımda bakarım birde akşam eve geldiğimde yoksa insanın rüyasına giriyor sınırı bilmek lazım.
1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
January 09, 2018, 11:20:49 PM

uzun vade coinler için 1-2 tane değil 7-8 adet alacaksın unutacaksın listeye ekliyorsan listen kalabalık ise en sonuna ekle yada ekleme unutmak için farkıl metodlar dene Wink

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
cemetin54
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
January 09, 2018, 11:38:31 PM

350$ iken ethereum almıştım çok sağlam gidiyor emin adımlarla 1300ü gördü devamıda gelicek ağ tıkanıklığı var ama bütün büyük coinler kırmızı ethereum hep yeşil.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
January 10, 2018, 12:00:09 AM

Ben uzun vadeli planlarda yukaridaki arkadaşlar gibi 7-8 çeşit almaya karsiyim eğer aliyorsan en fazla üç çesit alacaksin ve yol haritalarini devamli takip edeceksin
LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617
Merit: 250

View Profile
January 10, 2018, 12:00:54 AM

Uzun vade aldiğın bir coine her dakika bskarsan, biraz yükseldiğinde acaba düşermi düşüncesi ağır basıyor ve insan satmaya meyilli oluyor. Düşmeye başladığında da aynı durum söz konusu. Kafanızda en azından bir süre belirleyip, o süreye odaklanın. Her an yorumlara bakıp satmamak zor.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2254
Merit: 1257

View Profile
January 10, 2018, 12:06:13 AM

Uzun vadeli yatırım yapıyorsanız hangi coini neden aldığınızı, yol haritasında nelerin olduğunu, nasıl bir potansiyele sahip olduğunu bilirsiniz. Bu durumda coin fiyatına her dakika bakmanıza gerek kalmaz.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
January 10, 2018, 12:39:59 AM

Bu sıklıkla coin fiyat takibi yapmak moral bozmaktan başka bir işe yaramaz, tam gün bakarsın  fiyat değişmez ya da düşer, yatarsın kalkarsın bir bakarsın fiyat çıkmış, satsam mı satmasam mı tekrar çelişkiler başlar, en iyisimi kafamda bir fiyat belirliyorum o fiyata gelene kadar satma olayını kafamdan tamamen siliyorum, ne olacaksa olur.
kribati7
Full Member

Activity: 196

View Profile
January 10, 2018, 12:47:00 AM

Bir coine yatırım yapmadan önce sabırlı olmaya yatırım yapmak daha doğru Smiley Siz kendinize başka uğraşlar bulun sonra da güvendiğiniz bir coine yatırım yapın ve normal yaşantınıza dönün. İstediğiniz fiyata satışınızı koyun oraya gelince zaten satılacaktır. Sabırlı olmadığınız sürece kaybedersiniz bunu asla unutmayın.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: