Bitcoin Forum
June 16, 2024, 04:37:38 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: kripto para ile uğraştığınızdan çevrenizdekilerin haberi var mı(aile,ark vs)  (Read 407 times)
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
January 09, 2018, 10:47:56 PM

kripto para aleminde olduğunuzdan kimlerin haberi var yoksa şu an için anlatması ya da duyulmaması için kimseye bahsetmiyor musunuz ya da emekli olunca birden bir zamanlar fakir ama gururlu genç  repliğiyle bir çıkış yapmayı mı düşünüyorsunuz?
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
January 10, 2018, 12:03:33 AM

Valla tüm ailem kriptoparalarla ilgileniyor, bir ara kız arkadaşıma anlatmıştım kafası basmamıştı tabi aylar geçti üzerinden bidaha kriptoparalar hakkında konuşmadık. Bizede iyi heyecan oluyor, hayatimiza renk katti. O artmis mi? bu dusmus mu derken günler geciyor, insanin ugrasacak, bos vaktini degerlendirecek imkani oluyor ama hiçbir arkadasima anlatmadim ben nazara inanan bir insanim, karsindaki kisi Bitcoin'den bahsetmedigi surece ben bahsetmiyorum zaten ilgisi olan adam onceden belli ediyor.
mtmitat
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 265

View Profile
January 10, 2018, 12:05:01 AM

Tüm ailem hatta uzak akrabalarım bile biliyor, benim sayemde en az 15 kişi kripto paralar ile işlem yapmaya başladı.
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
January 10, 2018, 12:44:08 AM

Yakın ailem dışında kimselere haber vermedim doğrusu, aileme de gece gündüz vakitli vakitsiz bilgisayar başında ne yaptığımı izah etmem gerektiği için bahsettim,  malum Bitcoin haberleri yüksek fiyatlar falan neme lazım başımıza bir iş gelir, çok paramız var sanırlar, aileme de bahsetmemelerini iyice  tembihledim.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
January 10, 2018, 01:09:46 AM
Last edit: January 10, 2018, 01:27:38 AM by avalonn

can güvenliğiniz sebebiyle bu konulardan kimseye bahsetmeyin ..akıl var mantık var..15 senede ortadoğu ülkesine dönen bir ülkede yaşıyoruz azıcık kafanızı çalıştırın ketum olun ..btc nin illüminati parası olduğunu sanan ciddi bi kesim var..

ülkenin başındaki bakan çıktı lale soğanı dedi...daha yazayım mı ?

illa aile haricinde birileri ile bu konuları paylaşmak istiyorsanız bence dikkatli olun..belirli bir eğitim ve kültür seviyesine erişememiş insanlara bu konuları açmanız ilerde başınıza dert olabilir
kribati7
Full Member

Activity: 196

View Profile
January 10, 2018, 01:24:15 AM

Benim sayemde herhalde en az 10 arkadaşım bu işe girdi. Çoğu dua ediyor ama hala işi öğrenmek yerine ne alalım diye soruyor şerefsizler Smiley

freedomforever
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
January 10, 2018, 04:18:58 AM

Benim kendini aşkta arayan bir arkadaşım vardı şirkette. Aşk işlerinde başarılı olamayınca adam dijital para dünyasıyla tanıştı. Şu an bişi sorduğumda bile duymuyor beni. Sürekli eli, gözü telefonda international çalışıyor. Telegram, sosyal medyalar, yatırımlar, yorumlar Cheesy Sayesinde ben de bu dünyayla tanıştım ve şu an babam, kardeşim de haberdar.

deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
January 10, 2018, 10:27:32 AM

Ne ailem ne de arkadaşlarım bu işte oldugumu biliyor. Herkesten gizli yapıyorum. İnsanlar durumu açıklamak aşırı zor. Bi de yaş 20 olunca git okulunu bitir bunlarla uğraşacağına lafını duyuyorsun.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
January 10, 2018, 10:34:24 AM

Hemen hemen herkes tahminim benzer şeyleri yaşıyordur. Çevrem de ki yakın eş dost biliyor ilk önceleri saadet zinciri sanıp yorum yapıyorlardı. Bitcoin haberleri çıktı şimdi kaçaksı sanıyorlar Cheesy

Bırak bu işleri falan diyen bile var.  Çok yakınım da olanlara biraz anlattım ama bu iş anlatılmaz yaşanır diyip çıkıyorum işin içinden.
mikewirth
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
January 10, 2018, 04:52:34 PM

Çevremde kripto para ile ilgilensin istediğim bir çok insan var fakat fazla bahsetmek istemiyorum en iyisi kendileri öğrensinler, ailemde bir kaç kişinin haberi var ve onlarda kriptoyla zaten ilgililer.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
January 10, 2018, 04:55:58 PM

Bende eskıden anlatıyordum ama artık anlatmıyorum insanlar sıkılıyor bazen denk geliyor birileri biliyor bana soruyor falan sen bu işleri bılıyordun ne dersın gırelımmı falan dıyenlerde oluyor
Bitcoin Acemisi
Full Member

Activity: 206

View Profile
January 10, 2018, 04:57:58 PM

Sadece ailem ve kız arkadaşım biliyor gerisine anlatmaya gerek yok hem vaktine yazık hemde gerek yok ama bi kaç kişinin bilmesi iyi real hayatta muhabbeti oluyor heyecan oluyor

_____________________A I T H E O N_____________________       [   JOIN THE WHITELIST   ]
The digital ecosystem simplifying your world through A.I., robotic, and human symbiosis
██ ███     WHITEPAPER     |     TELEGRAM     |     TWITTER     |     INSTAGRAM     ███ ██
mstkmstk
Full Member

Activity: 333
Merit: 101

View Profile
January 10, 2018, 05:03:34 PM

aileden babam ve amcam biliyor, bir kaç tanede arkadaşım .pek dillendirmeye gerek yok gizli kalması en iyisi.
Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
January 10, 2018, 05:07:06 PM

ABİ sen bu işe girdiğinde muhtemelen hepsi karşı cıkmıstır yani bende öyle oldu sonradan para kazandıgını goruncede haberler vs gördükten sonra nereye yatıralım dıye gelmişlerdir napalım yok diyemiyosunda alıyosun yatırıyosun % ni alıyosun enn güzeli Smiley 
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
January 10, 2018, 05:07:28 PM

Anlayabilecek kişilere anlatıyorum fakat “bitkoyin neymiş altın al altın” diyecek insana anlatmaya da gerek yok.

İnsanlara anlamayacağı konular hakkında efor harcamak çok saçma geliyor şahsen. O eforu başka şekilde kullanıp kendi yararıma çeviririm. Herkesin her şeyden haberi olacak diye bir şey yok. Zaten ülkede, her şey hakkında ahkam kesme özelliği default geliyor, hiç bilmese bile herkesin fikri var yani.
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
January 10, 2018, 05:09:27 PM

Vallaha pek cok arkadasima soyledim ben bircogu da girdi bu ise. Meslek grubunda arkadaslar bilgili takip ediyor cogu zaten bitcoini duyan kisilerdi simdi eşime de soyledim Smiley
afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
January 10, 2018, 06:53:30 PM

Ben de uzun süre kimseye bahsetmedim bu piyasada işlem yaptığımdan. Ama şimdi ailem biliyor. Bir miktar para ile girmiştim anaparayı çektim karıyla devam ediyorum. Son düşüşte yüklü girmek istedim ama annem izin vermeyince vazgeçtim. Bu piyasa çok canlı. Günler hareketli geçiyor.

Hoenir
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
January 10, 2018, 07:16:24 PM

Kimseye bir şey söylememeyi düşünüyorum. Ama gün gelecek parayı görünce soracaklar nerden kazandın , o zaman söyleriz Cheesy
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
January 10, 2018, 07:38:13 PM

Ben yakın arkadaşlarıma bahsettim. Ailem zaten biliyor. Ama şunu gördüm; insanlara pek inandırıcı gelmiyor. Güvenmiyorlar. O sebeple artık insanlara bahsetmeyi düşünmüyorum

HDIMI
Full Member

Activity: 196

View Profile
January 10, 2018, 09:44:28 PM

En yakınımdaki kişilere dahi bahsetmedim. Nasıl tepki vereceklerini bilmiyorum biraz sinirli bi kişiliğe sahibim belki o yüzden söylemek istemiyor olabilirim.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: