Bitcoin Forum
July 01, 2024, 11:17:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Elektronik Sigara  (Read 649 times)
yavuz
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
February 23, 2018, 08:37:20 PM

öncelikle sigarayı bırakın.
e-sigaraya hangi kimyasallar konduğu bilinmiyor.
normal sigara ilk 20 sene kanser yapmaz.
e-sigaranın 15-20 sene sonra hangi hastalıklara yol açacağını kimse bilmiyor.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 23, 2018, 08:51:48 PM

E sigara patlamaz. Pil patlar. Onlarda 30₺ verip vtc5 almaktansa laptop bataryasını kullananların mallığı Smiley
Kardeşim başlayacaksan bodoslama pro başlama.
Ya just s al ya pico. Bi bak bakalım sana göremi. Sonra devam dersen bu iki cihazlada devam edersin her türlü. Yahut mod büyütürsün.
Bunlarla başlarsan en azından fiyat olarakta performans olarakta üzmez. Bi pico 150-180₺ falandır. Ama prof bi mod alırsan 500e dayanır o.
Hem zaten bu bi hastalık gibidir. Aldıkça alırsın Smiley sana göreyse o zaman pico yada just s i yedekte tutar başka mod alırsın.
Şöyle söylim;
Misal ben arımamizer kullanıyorum ve  satıyorum. Bu aromamizer babadır. 200₺ wismec rx2/3 alman lazım en kötü bunla gitsin diye. E oda 200 civarıdır. Uzun zamandır ilgilenmiyorum öyle eskisi gibi cihaz piyasasıyla o yüzden pek bilmiyorum.
Ama cihaz alırsan üçkağıtçısıda bol. Parayı alır kaybolur. Fb gruplarına gir güvenilir kişilerden al.
Ama ilk etapta 400-500₺ vermene gerek yok. Devam edersen verir alırsın diğeri yedekte kalır.

Yok ille alıcam diyosanda yosta wismec öneririm. Smok al serisinden birde revengerlardan uzak dur. Piyasadaki her 10taneden 9 u klon şuan Smiley

...
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 23, 2018, 08:54:29 PM

öncelikle sigarayı bırakın.
e-sigaraya hangi kimyasallar konduğu bilinmiyor.
normal sigara ilk 20 sene kanser yapmaz.
e-sigaranın 15-20 sene sonra hangi hastalıklara yol açacağını kimse bilmiyor.

Öyle birşey yok hocam.
Ecig içindeki tek zararlı şey nikotindir. 0mg kullanırsınız sorun kalmaz.
İçinde vg ve pg vardır.
Pg sterilizasyon içinde kullanılır. Bilinen bir zararı yoktur yani. Propilen glikolden en son kümse ölmemişti Smiley
0mg içiyorsanız o ecigin size zararı jelibon yemenizle aynıdır.
Ki jelibonla malzemeleri aynıdır Smiley

...
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
February 24, 2018, 04:17:28 PM

sigarayı bırakacaksan bunun daha cok zarar verdıgını syoluyorlar Smiley

BankDex.io  / Decentralized Exchange
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
February 24, 2018, 08:42:45 PM

e sigaraya normal sigara içiyorsanız başlayın, yoksa hiç içmiyorsanız başlamayın, sakın !

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
kurucan
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
February 24, 2018, 10:23:40 PM

Fiyat performans iyi denebilir fakat çok ugrastiriyor nazli bir alet uğraşabilirim diyorsan tavsiye ederim.
miurge
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
February 26, 2018, 06:52:42 PM

kardeş hiç bulaşma bana kalırsa elinde patlama riski bile var 4 fırt çekıyorsun elınde yanma hissediyorsun gerek yok bence
adempostaci
Member
**

Activity: 518

View Profile WWW
February 27, 2018, 02:54:53 PM

paranı el, dumanını yel alır, sana da zehri kalır,  boş yere kendini zehirleme, parana yazık  Roll Eyes
cryptomehtap
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
March 11, 2018, 09:29:37 PM

MARKA KALİTESİNE GÖRE DEGİSİYORMUS FIYATLAR.BIR ARA DAHA AZ ZARARLI DİYE KULLANMAYA KARAR VERMİŞTİM.AMA ONUNDA ZARARLI OLDUĞUNU DUYUNCA VAZGECTİM
Account Supplier
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 252

View Profile
March 12, 2018, 06:35:58 PM

Bu elektronik sigara kişinin tiryakiliğine göre değişir etkisi. Ben 2 ay kullandım sonra bıraktım sürekliliği yoktu biraz da rahatsız etti ciğerlerim şişti. En iyisi hiç içmemek veya asgari günde 2 tane içecek düzeye getirmek. Sigaraya her ne kadar kızsam da hala içiyorum maalesef. Günde yarım pakete kadar düşürebildim 2 paket içerken. Buna da şükür diyorum.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
      ██            ▀▀███▄▄
    ██                  ▀███▄
   █       ▄▄  ▄▄         ████
  █        ██  ██          ████
 █       ███████████        ████
█        ███████████         ████
█        ████                █▀ ▀▌
█        ██████████           ▄█▄
█        ██████████          ████▌
█        ████               ▐████
 █       ███████████        ████
  █      ███████████       ████
   █       ██  ██         ████
    ██     ▀▀  ▀▀       ████▀
      ██            ▄▄████▀
        ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▀
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
▄███▄
███████████████████████
██                   ██
██ ░███████████████░ ██
██                   ██
▀███ ░███████████████░ ███▀
▄  ▀█                   █▀  ▄
██▄    ███████████████    ▄██
████▄                   ▄████
██████▄               ▄██████
████████             ████████
██████▀  ▄██▄   ▄██▄  ▀██████
████▀  ▄██████▄██████▄  ▀████
██▀  ▄█████████████████▄  ▀██

WHITEPAPER
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
██▄     ███████     ▄███
████     █████     █████
████ ▌    ███▌     █████
████ █     █▌ ▐    █████
████ ██      ▐█    █████
████ ███    ▐██    █████
███▀ ▀███   ███    █████
█▀     ▀██ ██▀      ▀███
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
█████████████▀    ▀█████
██░▀████████▌      ▀████
██░   ▀████▀        ▀███
██                 █████
███                █████
█████              █████
██████           ▄██████
█████▀         ▄████████
███▄▄      ▄▄███████████
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
████████████▀▀    ▐█████
███████▀▀     ▄▀  ▐█████
███▀▀       ▄▀    ██████
██░       ▄▀      ██████
████▄▄  ▄▀       ███████
████████▄        ███████
█████████        ███████
██████████ ██▄▄ ████████
████████████████████████
.██████████████████████
slashgun
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 2

View Profile
March 13, 2018, 03:52:33 PM

Bence ne normal sigara nede elektonik sigara içme ikisi de oldukça zararlı hiç kullanma en iyisi, hem cebine zarar hem vücuduna
efey399
Newbie
*

Activity: 154

View Profile
March 13, 2018, 05:58:21 PM

sigarayı bırakmak isteyenler için büyük yardımcı. deneyenler başardılar
cryptofanatik
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
March 17, 2018, 06:36:39 PM

Doktorlar tarafından pek önerilmiyor elektronik sigara çünkü akciğerlerde kalıcı hasara sebep olaniliyormus kullanılan sıcı maddeden dolayı. En güzeli karar verip kendi iradenizle bırakabılmek
Cafex
Member
**

Activity: 392

View Profile
March 17, 2018, 10:06:43 PM

Kullandığımdan beri deli gibi iştah açtı ve çok fazla su içiyorum.
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
March 18, 2018, 08:44:22 AM

Kullandığımdan beri deli gibi iştah açtı ve çok fazla su içiyorum.
Evet bende cok su iciyorum agzı kurutuyor. Surekli hava cekmekten olsa gerek.
Ben sigara kullanmıyorum arada nargile iciyorum ama nargile yerinede buna gectim daha rahat ve lezzetli bence
Turbolinea
Member
**

Activity: 560
Merit: 57

View Profile
March 18, 2018, 10:47:38 AM

fiyatlari deli gibi artmis. adam gibi bi cift pilli mod bakiyim dedim. 200tl altina bulmak imkansiz gibi.
dogandellal
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
March 20, 2018, 09:35:23 PM

Elektronik sigara kullanımım 1 ay kadar sürdü,  daha fazla devam edemedim normal sigaradan daha çok içiyordum, en iyisi sigaraya devam diyerek sigara tüketimine geçtim ve mutluyum Smiley
jolenemedlen
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
March 21, 2018, 12:22:41 PM

azaltmak ve bırakmak adına güzel bir adım bence ama bağımlı olan hiç kimse elektronik sigaraya fazla dayanmadan dönüyor
Beginner85
Newbie
*

Activity: 247

View Profile
March 22, 2018, 11:36:50 PM

Dostum öncelikle konuyu detaylı incelemeni tavsiye ederim. Kimsenin söylediklerine aldırmadan bir araştır önce..
Araştırmaya üşenen arkadaşlar için bazı kesin bilgileri paylaşayım yazayım hemen.
Öncelikle Elektronik sigara nedir nelerden oluşur.
E-Sigara Mod, atomizer, tank, coil ve pillerden oluşur genelde. Likit kullanarak tüketirsin.
Coil atomizerin içinde tanka doldurduğun likit yakmak için bulunan parçasıdır tel ve pamuktan oluşur
Atomizer tankı ve coili bir arada tutan parçadır. Görevi likit tankını ve coili buluşturmaktır.
Tank likit doldurduğun haznedir. Görevi likiti coille buluşturmaktır.
Mod taktığın piller ile atomizer üzerinden coile belirlenen akımı yollamanı ve istediğin ayarı yapmanı sağlar.
Pili yazmama gerek yok heralde.. Ama yazayım modun ve coilin gücünü sağlar.
Şimdi gelelim öncelikle patlama konusuna.
1. Aşırı ısı pilin patlamasına neden olur. Ama günümüzdeki modların neredeyse hepsinin ısı kontrolü bulunuyor.
2. Clon veya sahte pil kullanılması. Bunu anlatmama gerek yok zira en tehlikeli olay orjinal olmayan pil kullanmaktır.
3. Kullanıma uygun olmayacak şekilde pilin kullanılması. Alacağınız, üretilen pilin değerlerine bakın, gidip 100 watt verebilecek pili 150 watta çalıştırırsanız ya patlar yada akar.
4. Modta kısa devre. Günümüzde üretilen çogu modun kısa devre koruması var.
Patlama riskini en aza indirmek için bunlara dikkat edin ayrıca pil aldığınızda fazla alın. İlk yapacağınız iş orjinalliğini doğrulamak olsun.
İkinci yapacağınız iş ise açık ve emniyetli bir alanda pile kısa devre yaptırarak test edin.

Zararları Konusu

Elektronik sigarada alacağınız cihazın markası yada modelinin zararı konusunda bir önemi yoktur.
Zararlı olabilecek tek şey kullanacağınız likit ve bu likiti kaç dereceye kaç watt ile ısttığınız konusudur
Öncelikle likit nelerden oluşur.
1. PG yani Propilen Glikol (C3H8O2) Tatsız, kokusuz ve toksit olmayan, soda, ketçap, dondurma gibi gıdalarda kullanılan bir glikoldür. Bazı bünyelerde ufak çapta alerjik reaksiyonlar gösterebilir zararsızdır.
2. VG yani vegetable glycerin (C3H8O3) hayvansal olmayan bir gliserin türüdür. Biraz tatlıdır ve yogun bir kıvamı vardır. Birçok gıda sektöründe peynir, yoğurt ,soda da aroma yapıcı olarak hatta günlük tükettiğimiz şeker jelibon vs bu tür tüm gıdalarda bulunur ve tamamen zararsızdır.
3. Nikotin (C10H14N2) Kendisi bildiğiniz zehirdir. Ancak yüzyıllardır süre gelen kullanımdan dolayı, insanlar bir bağışıklık geliştirmiş olsalar da, Yüksek dozlarda kullanımı çok tehlikelidir.
4. Aromalar. içlerinde bolca PG barındıran. Meyve, tütün, şekerleme gibi envayi çeşidinin, damıtılarak veya kimyasal reaksiyon ve tepkimelere maruz bırakılarak yoğun hale getirilip elde edilen tatlandırıcılardır.
DL içimi yapan arkadaşlar genelde VG PG oranlarını %70VG-30PG, %80VG-20PG (yaygın), %85VG-15PG, %90VG-10PG yada coil düşmanı olarak ta anılan max VG yani %95 ve üzeri olarak tüketirler.
MTL içimi yapan arkadaşlar da yaygın olarak PG nin boğaza verdiği vurum hissi ve hızlı buharlaşma için %50-50 oranları tercih ederler.
Öncelikle hiçbir likit 300 derecenin üzerinde buharlaştırılmamalıdır !!!
Yapılan araştırmalarda 350-400 derece sonrasında bazı kimyasalların farklı tepkime verdikleri ortaya konmuştur.*
Sonraki konu ise bu likitleri nereden temin edeceğinizdir. Temin edeceğini yer bu bileşenleri %97 ve üzeri saflıkta mı üretiyor?
Güvenemiyorsanız kendiniz likit yapmalısınız. Alacağınız bileşenleri iso ve saflık sertifkası olmalıdır. Ayrıca demleme yöndemi ile likitinizi kendiniz yapacaksanız oranları ve yapılış şeklini iyice araştırmanızda fayda var.
* Elsevier Bilimsel Araştırma Merkezi E-Likit Toksikoloji ve Farmakoloji Raporu ( internetten bu raporu indirebilir ve okuyabilirsiniz.)
Kendi Deneyimlerime gelince

10 Gündür E-sigara içiyorum, likitini kendiniz yaptığınız sürece veya güvenilir bir yerden aldığınız sürece tavsiye ediyorum.
Abi merdiven çıkamıyordum şimdi koşmaya başladım 10 günde toplam fiziksel olarak yaşadığım değişimlerden bahsedeyim.
1. Koku duyum inanılmaz derecede gelişti yada baskılanıyordu artık düzeldi.
2. Öksürük kalmadı, gece hırıldama kalmadı afedersiniz balgam kalmadı.
3. Sabah agızda kötü koku ve kül tablası tadı kalmadı.
4. Fiziksel olarak gücüm ve kondiksiyonum eskisine nazaran 2 katı denecek kadar arttı.
5. 2 Gündür dişlerimi fırçalamamaya basladım kararmıyorlar çünkü Smiley
6. Ve en güzeli yediğim herşeyin tadını en ufak zerresine kadar almaya başladım.
Daha neler olacak bilmiyorum ama 10 günde bu kadar fark ettiyse artık.. Devlet büyüklerininde şu tütün lobisini ve alacakları vergiyi düşünmemeleri gerekiyor.
Vatandaşın sağlığı için bence bu iş meşrulaştırılmalı ve denetime alınmalı gerekiyorsa likitin içine koyduğumuz nikotinden vergi alsın abi..

Ben güvenemediğimden kendi likitimi yapıyorum artık. Size tavsiyem kendiniz yapın.
Sorusu olan başlamak isteyen olursa bilgilerimi seve seve paylaşırım.
10 gün sigara içmediğime göre artık sigaraya dönmem zaten. Daha önce bırakmayı deneyip 1 gün bile dayanamamış adamım, nikotin bağımlılığından el ve dudak tiryakiliğinden dolayı.
Bu arada Günde 2 paket sigara içiyordum araştırmalarıma göre DL içimi yapacağım için 0.9 mg nikotin oranla baslamam yeterli görünüyordu ama 0.6 ile basladım.
Yakın zamanda 0.3 e düşürüp denemeyi düşünüyorum. Çünkü bu likitin içinde zararlı olan tek şey nikotin ve ona rağmen normal sigaradan %95 daha az zararlı.
heleloy06
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
March 26, 2018, 12:30:31 AM

kanser edebilir cebinde flan patlayabilir sıkıntılı iş yani önermiyorum
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: