Bitcoin Forum
June 22, 2024, 11:07:11 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Elektronik Sigara  (Read 647 times)
goldenplak
Newbie
*

Activity: 54
Merit: 0

View Profile
March 26, 2018, 06:26:58 AM

gerçek sigaranın yerini asla tutmuyor ayrıca ayrı bir bağımlılık yapıyor, gereksiz.
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
March 26, 2018, 08:23:16 AM

sigarayı bırakmak için bir dönem kullandığım ve bir köşeye attığım oyuncağım..
Arcoin1
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
March 26, 2018, 01:36:05 PM

Sigarayı bırakmak için kullanan arkadaşlar var pek bi faydasını görmemişler. Genelde para tuzağı olarak değerlendiriyorlar. Patlama riskide çok yüksek tam araştırmadan almayın.
findikk
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
March 26, 2018, 01:47:55 PM

kanser etkisi varmış 
btcefeyigit399
Newbie
*

Activity: 162

View Profile WWW
March 26, 2018, 03:57:15 PM

İnsanların sigarayı bırakmalarına en büyük yardımcı bence. Yavaş yavaş yardımcı oluyor.
ChevyImpala
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 4

View Profile
March 26, 2018, 03:59:46 PM

Bu konudaki görüşüm, özellikle sigarayı bırakma amacıyla elektronik sigaraya başlayan insanlara gelsin.
Sizler sadece oral bağımlılık nesnesini değiştiriyorsunuz. Bağımlılığın nesnesi değişirken alınan haz aynı kalıyor dolayısıyla bağımlılığı da aynı kalıyor.
Sigarayı bırakmak istiyorsanız, e-sigaraya hiç başlamadan bırakınız.

◣◣◣     CryptoBank     ◢◢◢
Revolutionary Financial System Based On The Blockchain (https://cryptobank.co)
sercantoprak
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
March 26, 2018, 05:14:21 PM

1 ay denedim. Ilk basladigim sıvıyı tekrar bulamayınca bırakmak zorunda kaldım. Makinede zaten 2 ay sonra bozuldu. Bence önemli olan sıvı ve verdiği his. Devamlılığı olan urun ile başlayın. Sigarayida sabah öğlen akşam tok karnına icin.
senfoni
Jr. Member
*

Activity: 131
Merit: 1

View Profile
March 27, 2018, 10:27:31 AM

sigarayı bırakıyorsanız toptan bırakın elektronik sigara nedir yahu
Artron1
Newbie
*

Activity: 168

View Profile
March 28, 2018, 12:54:43 PM

Sigara bırakmaya yardımcı diye tanıtanlar var ama alakası yok . En az sigara kadar zararlı ve patlama riski çok yüksek. Taşınabilir bir nargile kesinlikle tavsiye etmiyorum arkadaşlar.
Beginner85
Newbie
*

Activity: 247

View Profile
March 28, 2018, 07:03:19 PM

Sigara bırakmaya yardımcı diye tanıtanlar var ama alakası yok . En az sigara kadar zararlı ve patlama riski çok yüksek. Taşınabilir bir nargile kesinlikle tavsiye etmiyorum arkadaşlar.
Hocam kullandın mı?
Sigaraya bırakmaya yardımcı değil zaten bırakıyorsun Smiley 16 gündür sigara içmedim mesela ben ? Ki günde 2 paketten fazla sigara içen adamım araştırmadan böyle yazmanız çok saçma. Bak ben kısaca olayı araştırıp sonuçları nedir ne değildir daha önce yazmıştım tekrar yazayım.
Dostum öncelikle konuyu detaylı incelemeni tavsiye ederim. Kimsenin söylediklerine aldırmadan bir araştır önce..
Araştırmaya üşenen arkadaşlar için bazı kesin bilgileri paylaşayım yazayım hemen.
Öncelikle Elektronik sigara nedir nelerden oluşur.
E-Sigara Mod, atomizer, tank, coil ve pillerden oluşur genelde. Likit kullanarak tüketirsin.
Coil atomizerin içinde tanka doldurduğun likit yakmak için bulunan parçasıdır tel ve pamuktan oluşur
Atomizer tankı ve coili bir arada tutan parçadır. Görevi likit tankını ve coili buluşturmaktır.
Tank likit doldurduğun haznedir. Görevi likiti coille buluşturmaktır.
Mod taktığın piller ile atomizer üzerinden coile belirlenen akımı yollamanı ve istediğin ayarı yapmanı sağlar.
Pili yazmama gerek yok heralde.. Ama yazayım modun ve coilin gücünü sağlar.
Şimdi gelelim öncelikle patlama konusuna.
1. Aşırı ısı pilin patlamasına neden olur. Ama günümüzdeki modların neredeyse hepsinin ısı kontrolü bulunuyor.
2. Clon veya sahte pil kullanılması. Bunu anlatmama gerek yok zira en tehlikeli olay orjinal olmayan pil kullanmaktır.
3. Kullanıma uygun olmayacak şekilde pilin kullanılması. Alacağınız, üretilen pilin değerlerine bakın, gidip 100 watt verebilecek pili 150 watta çalıştırırsanız ya patlar yada akar.
4. Modta kısa devre. Günümüzde üretilen çogu modun kısa devre koruması var.
Patlama riskini en aza indirmek için bunlara dikkat edin ayrıca pil aldığınızda fazla alın. İlk yapacağınız iş orjinalliğini doğrulamak olsun.
İkinci yapacağınız iş ise açık ve emniyetli bir alanda pile kısa devre yaptırarak test edin.

Zararları Konusu

Elektronik sigarada alacağınız cihazın markası yada modelinin zararı konusunda bir önemi yoktur.
Zararlı olabilecek tek şey kullanacağınız likit ve bu likiti kaç dereceye kaç watt ile ısttığınız konusudur
Öncelikle likit nelerden oluşur.
1. PG yani Propilen Glikol (C3H8O2) Tatsız, kokusuz ve toksit olmayan, soda, ketçap, dondurma gibi gıdalarda kullanılan bir glikoldür. Bazı bünyelerde ufak çapta alerjik reaksiyonlar gösterebilir zararsızdır.
2. VG yani vegetable glycerin (C3H8O3) hayvansal olmayan bir gliserin türüdür. Biraz tatlıdır ve yogun bir kıvamı vardır. Birçok gıda sektöründe peynir, yoğurt ,soda da aroma yapıcı olarak hatta günlük tükettiğimiz şeker jelibon vs bu tür tüm gıdalarda bulunur ve tamamen zararsızdır.
3. Nikotin (C10H14N2) Kendisi bildiğiniz zehirdir. Ancak yüzyıllardır süre gelen kullanımdan dolayı, insanlar bir bağışıklık geliştirmiş olsalar da, Yüksek dozlarda kullanımı çok tehlikelidir.
4. Aromalar. içlerinde bolca PG barındıran. Meyve, tütün, şekerleme gibi envayi çeşidinin, damıtılarak veya kimyasal reaksiyon ve tepkimelere maruz bırakılarak yoğun hale getirilip elde edilen tatlandırıcılardır.
DL içimi yapan arkadaşlar genelde VG PG oranlarını %70VG-30PG, %80VG-20PG (yaygın), %85VG-15PG, %90VG-10PG yada coil düşmanı olarak ta anılan max VG yani %95 ve üzeri olarak tüketirler.
MTL içimi yapan arkadaşlar da yaygın olarak PG nin boğaza verdiği vurum hissi ve hızlı buharlaşma için %50-50 oranları tercih ederler.
Öncelikle hiçbir likit 300 derecenin üzerinde buharlaştırılmamalıdır !!!
Yapılan araştırmalarda 350-400 derece sonrasında bazı kimyasalların farklı tepkime verdikleri ortaya konmuştur.*
Sonraki konu ise bu likitleri nereden temin edeceğinizdir. Temin edeceğini yer bu bileşenleri %97 ve üzeri saflıkta mı üretiyor?
Güvenemiyorsanız kendiniz likit yapmalısınız. Alacağınız bileşenleri iso ve saflık sertifkası olmalıdır. Ayrıca demleme yöndemi ile likitinizi kendiniz yapacaksanız oranları ve yapılış şeklini iyice araştırmanızda fayda var.
* Elsevier Bilimsel Araştırma Merkezi E-Likit Toksikoloji ve Farmakoloji Raporu ( internetten bu raporu indirebilir ve okuyabilirsiniz.)
Kendi Deneyimlerime gelince

16 Gündür E-sigara içiyorum, likitini kendiniz yaptığınız sürece veya güvenilir bir yerden aldığınız sürece tavsiye ediyorum.
Abi merdiven çıkamıyordum şimdi koşmaya başladım 16 günde toplam fiziksel olarak yaşadığım değişimlerden bahsedeyim.
1. Koku duyum inanılmaz derecede gelişti yada baskılanıyordu artık düzeldi.
2. Öksürük kalmadı, gece hırıldama kalmadı afedersiniz balgam kalmadı.
3. Sabah agızda kötü koku ve kül tablası tadı kalmadı.
4. Fiziksel olarak gücüm ve kondiksiyonum eskisine nazaran 2 katı denecek kadar arttı.
5. 2 Gündür dişlerimi fırçalamamaya basladım kararmıyorlar çünkü Smiley
6. Ve en güzeli yediğim herşeyin tadını en ufak zerresine kadar almaya başladım.
Daha neler olacak bilmiyorum ama 10 günde bu kadar fark ettiyse artık.. Devlet büyüklerininde şu tütün lobisini ve alacakları vergiyi düşünmemeleri gerekiyor.
Vatandaşın sağlığı için bence bu iş meşrulaştırılmalı ve denetime alınmalı gerekiyorsa likitin içine koyduğumuz nikotinden vergi alsın abi..

Ben güvenemediğimden kendi likitimi yapıyorum artık. Size tavsiyem kendiniz yapın.
Sorusu olan başlamak isteyen olursa bilgilerimi seve seve paylaşırım.
16 gün sigara içmediğime göre artık sigaraya dönmem zaten. Daha önce bırakmayı deneyip 1 gün bile dayanamamış adamım, nikotin bağımlılığından el ve dudak tiryakiliğinden dolayı.
Bu arada Günde 2 paket sigara içiyordum araştırmalarıma göre DL içimi yapacağım için 0.9 mg nikotin oranla baslamam yeterli görünüyordu ama 0.6 ile basladım.
Yakın zamanda 0.3 e düşürüp denemeyi düşünüyorum. Çünkü bu likitin içinde zararlı olan tek şey nikotin ve ona rağmen normal sigaradan %95 daha az zararlı.
HarbiManyak
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
March 28, 2018, 07:28:27 PM

Boşver uzak dur o da bağımlılık yapıyo. Bi artısı yok normal sigaradan bence. Zaten bi dönemden sonra tekrar normal sigaraya dönüyosun. bırakmak ıstıyorsan dırek bırakacaksın bu sekılde bırakılmıyor maalesef.
samlenaklov
Jr. Member
*

Activity: 37
Merit: 5

View Profile
March 28, 2018, 08:22:12 PM

Sigarayı bırakmada tabi ki de yardımcı oluyor.Ama kullandığın likitlere çok dikkat et.Uluslararası markaları kullan ya da evde kendin yap.Likit işiyle 2 yıl uğraştım.Likit bu işin en önemli noktası kötü likit sigaradan daha fazla zarar verebiliyor.İyi bir likitle sigarayı rahatlıkla bırakabilirsin.Model olarakta smoke çift pilli modelleri hem başlangıç için ideal hem sonrasında kullanabileceğin cihazlar.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
March 28, 2018, 09:59:24 PM

3-4 ay kullandım.
sigaraya geri döndüğümde bir süpriz oldu. günde 10 dal içen biri olarak 2 pakete çıkıvermişim.

tadı güzel olduğu için nikotini yükledik sanırım. sigara bir yerden sonra tiksinme yaratıyor içemiyorsunuz. ama esigarada tiksinme yok, tadı güzel olduğu için iç babam iç...

tekrar esigaraya başlayacağım fakat mtl atomizer ile.
sigarayı bırakmak isteyenlere mtl atomizer öneririm.
likitleride kendiniz yapabilirsiniz.
Koray55
Member
**

Activity: 236
Merit: 75

View Profile
March 28, 2018, 10:43:07 PM

"Sigaraya donmek"  tamamen irade meselesi. Yüksek nikotin içeren likitler ile başlayıp zamanla 0.3 e düşürmek hatta nikotini sıfırlamak en mantiklisi. Uzun süredir sigara içmiyor. Neredeyse 1 yıl oldu. Sigarayı bırakmak icin her yolu denedim . En mantiklisi e sigara

"Ama abi o patliyor" muhabbeti yapanların ağzına kürekle vurmak istiyor insan. E mal kardesim cep telefonu da patlıyor, şarj ile çalışan bütün cihazlarda. Kaliteli pil kullanmazsan sonny pil yerine ucuz olsun diye çakma pil kullanırsan pil patlar. Haberlerde cep telefonu patlıyor diye cep telefonunu satan var mı?

Yok
needestor
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
April 03, 2018, 07:42:03 AM

elektronik sigara ile sigarayı bırakanlar varmış  yalnız benim çevremdeki bazı kişiler 1 yılı aşkındır elektronik sigara kullanıyorlar acaba şimdide elektronik sigara tiryakisimi oldular diye düşünmeye başladım, hele bazıları nargile gibi kullanıyor şekilli duman çıkaranlar bile var Smiley
findikk
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
April 04, 2018, 04:32:01 PM

sakın almayın abi zararları cok tibbi yönden...
heroise
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile
April 04, 2018, 07:21:14 PM

Sıkıntılı bir durum bence bir sürü zararı tıbbi olarak kanıtlanmış. Zararlı bir şeyden kurtulmaya çalışırken başka bir zararlı şeye bulaşmak mantıklı değil bana kalırsa.

Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
April 04, 2018, 08:04:13 PM

Sigaranın elektroniği daha zararlı ve zor. Normal sigarayı bırakamıyorsanız başka maceraya gerek yok elektronik falan. O zaman ona devam edin.
hacisahinx
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
April 04, 2018, 08:51:11 PM

Bi ara bende başladım bi kaç ay içtim sonra sigaraya tekrar başladım. güzel nargile tarzı iyi de duman çıkıyo ama ne bilim ben sigaracıyım..
Otisabi
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

otisbey

View Profile
April 05, 2018, 08:58:39 AM

tavsiye etmem doktorlarda önermiyor zararlı kanatimce

Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »  All
  Print  

Jump to: