Bitcoin Forum
June 23, 2024, 10:53:00 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Türk dizileri hakkında ne düşünüyorsunuz?  (Read 800 times)
batux
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
January 29, 2018, 07:18:54 AM

Berbat tam anlamıyla! Sürekli kopyala yapıştır hikayeler, şiddet, saçmalık ve sapıklığın pompalandığı bir sektör. Hemen hemen %98'i yasaklanmalı diye düşünüyorum. İnsan psikolojisini bozacak tarzda diziler var. Çok tv izliyorum ama yakınlarım üzerindeki etkisini açıkça görebiliyorum.
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
January 29, 2018, 07:56:47 AM

Hep aynı senaryolar var. Biri birine aşık olur ama nedense bir türlü kavuşamazlar. Kavuşsalar bile bozulur falanlar filanlar. Ancak içlerinden beğendiğim dizilerde var. Vatanım Sensin güzel bir dizi diye düşünüyorum. Onda da bazen kısır döngüler oluyor ama yinede tarih kokan bir dizi. Eskilerden de Ezel efsaneydi. Yabanncı dizilerden Spartacus, Prison Break, Game Of Thorones, The Vikings favorilerim. Bir çok kişi Black Mirrordan bahsediyor ona bakıcam.
karma580
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
January 29, 2018, 04:25:20 PM

milleti ülke gündeminden ve gerçeklerinden uzak tutmak ayrıca bilinçaltını farklı şeyler için programlamak adına yapılan uyuşturucudan daha tehlikeli gördüğüm bir olaydır diziler...kesinlikle izlenmemesi lazım..dizi müptelası olan insanlardan da uzak durmakta fayda var...

beyindeki bilişsel işlevleri ciddi derecede bozuyor..insanların karakterlerini çaktırmadan yeniden kodluyorlar..bilinçaltları çöplük oluyor...benden uyarması
baybars
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
January 29, 2018, 06:45:20 PM

Reklamdan para kazanmak icin cok uzatiyolar dizileri gereksiz diyaloglarda cabası.
fixmod
Full Member

Activity: 288
Merit: 100

View Profile
February 02, 2018, 02:21:17 PM

çoğunluğu yapmacık aşk hikayeleri,doğu-batı çatışması ve gereksiz şive denemeleriyle  gereksiz. güzel yapımlar yok artık. Çok zor gelir muhtemelen. Eskiden 'Yeditepe İstanbul' - 'Sultan Makamı' bu dizilerin bir ağırlığı vardı.  Şimdi komedi yapmak için ucuz espiriler ve sürekli birbirini tekrarlayan sahneler var. Özgünlük kalmadı. Yapmacık geliyor bana kısacası.

O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
February 02, 2018, 04:34:45 PM

dizi hem uzun hem de diziden önce özet diye bir önceki bölümü tekrar yayınlamanın ne mantığı var. çoğu zekadan yoksun etkileyici bir senaryosu yok. uzun olduğu içinde kaliteli çekimler yapılmıyor.
konteskarlo
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
February 02, 2018, 04:41:43 PM

başarılıları var ama %99 u başarısız.iyi yabancı dizileri izlemek daha cazip
snowball90
Member
**

Merit: 10

View Profile
February 02, 2018, 06:00:12 PM

Gereksiz uzun bir akşamı bir diziyle kapatmak için olağanüstü bir çaba var. 3 saatlik dizi mi olur, film daha kısa.. Tabi dizileri bu şekilde uzatmak için de saçma sapan senaryo uzatmaları ve eklemeleri oluyor.. Her sezon izlenmeye değer 1 dizi çıkıyor o da belki...

Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
February 02, 2018, 07:08:06 PM

Çok kötüler bence ama evimizde bazı büyükler izliyor mecburen göz ucuyla bakıyoruz. Aslında bir nevi izlemiyoruz ama öylesine bir göz gezdiriyoruz. Cheesy
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
February 02, 2018, 07:16:11 PM

aylardır Börü dizisini bekliyorum. mini dizi olacak 6 bölümden oluşuyor ve her bölüm 60 dk. finalini sinema filmi ile yapacaklarmış.

dizinin en hoşuma giden tarafı, bütün oyuncular özel harekat eğitimine tabi tutulmuş. böyle saçma sapan silah tutan oyuncularla karşılaşmayacağız. baskın nasıl yapılır, askerler nasıl ilerler, silah nasıl tutulur, çatışmalar nasıl gerçekleşir vb bütün eğitimler verilmiş.

60 dk olmasından dolayı her bölümde ki çekimler sinema filmi kalitesiyle yapılıyormuş. bölüm yetiştirme derdi yok. bölümler tamamen çekildikten sonra dizi yayına girecek.

kesinlikle iz bırakacak bir dizi olacak
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
February 02, 2018, 07:39:00 PM

Bahtiyar Ölmez var bir Ona bakıyorum Oda saçma falan ama Komedi biraz. Normal şartlarda çoğu diziler kötü aslında.
btchalo
Jr. Member
*

Activity: 42

View Profile
February 02, 2018, 08:11:25 PM

bu sektörde uzun süre bulundum.çok ilerlemeler kaydedildi.oyunculuk adınada ilerleme oldu.ama arz talep sonucu reyting gözlemleri kaliteyi düşürdü.
Nevkeke
Newbie
*

Activity: 83

View Profile
February 02, 2018, 08:23:00 PM

Çok fazla gereksiz Türk dizisi var ve bence hepsi yapımcıların suçu çoğu yorumda izlenmeseydi bu kadar çok gereksiz dizi olmazdı denmiş Ama ben buna katılmıyorum Çünkü aslında bu bir döngü çoğu evde televizyon öylesine açılıyor Bazı günler izleyecek bir şey olmadığı halde Ne yapayım bunu açayım bari zaten izleyecek bir şey yok deyip beğenilmediği halde diziler açılabiliyor
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
February 03, 2018, 02:07:22 PM

türk dizileri hakkında tek düşüncem var.. iyi ya da kötü dizi olması değil. milletin evine ekmek götürdüğü bir iş sahası. ışıkçısından yemek şirketine şöföründen çaycısına kadar. kötü dizi kaldıralım demem. herkesi çalışsın. kafası basan çevirsin kanalı başka şey izlemesin diye düşünüyorum.
ben izlemiyorum. izleyene de izlemeyene de bir sözüm yok. ama ekmek teknesi neticede. 1 ekip 30 kişi genel de iki ekip çalışırlar 30*2 60 kişi eder. oyuncuları şöförleri geri de kalanlarıyla temiz 80 kişi minimum ekmek yer.
wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
February 03, 2018, 03:34:59 PM

Türk dizileri bok çukurundan farksız insana hiçbirşey katmıyor sadece duygu sömürüsü, milli sömürü yapılan projeler bunlar ama bir kaç tane istisna türk dizisi var.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
earmark
Member
**

View Profile
February 03, 2018, 05:53:03 PM

Türk dizileri iyice suyunu çıkardı bütün hikayelerin. zengiz-fakir  doğu-batı büyük aşk bütün konularla ilgili minyon tane dizi yaptıkları için yarışa girdiler. en büyük aşk bizim dizimizde en iyi çatışmaları biz işleriz kafasındalar. ortaya da yapmacık seviyesiz bir dizi çıkıyor. birde şu şiveleri işlemeyin be kardeşim artık. oyuncular şiveleri yapamıyor işte. ege şivesi karadeniz şivesi zannediyolar ki dizilere bir ikişi koyalım bu şivede konuşsunlar komiklik olur. öyle olmuyor işte izleyiciyi rahatsız ediyorsunuz. birde 2 buçuk saat lik 1 bölüm ne. millet sırf bu yüzden yabancı dizi izliyo. adamlar hem kaliteli hemde yorucu olmayan konular yapıyor. ve her türde dizi yapıyolar. bizimkilerde hala reyting telaşında saçma senaryoları dizi yapıyolar.
FeBsilon
Newbie
*

Activity: 26

View Profile
February 03, 2018, 08:51:13 PM

Yazarlarina da oyunculara da uzuluyorum acikcasi.. Sadece reklam alabilmek icin 15 dakikada anlatilabilecek konuyu 2.5 saatte suruyor.

Esim 2 bolum TR dizisi izlediginde ben 1 sezon Vikingler disizi izlemistim.
a.sena
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
February 06, 2018, 05:44:53 AM

İki üç senede bir kaliteli dizi çıksa bile genel olarak o kadar ve gereksiz diziler var ki . Sadece insanları TV kitlemek amacıyla çekilen diziler bunlar .
ermannn35
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
February 06, 2018, 06:13:32 AM

tutan bir dizi olmaya görsün. Diğer kanallarda hemen benzeri 2 kopya dizi daha. Bir de şu yalılarda çekilen dizilerden vazgeçin artık aq biraz yaratıcı olun. İnsanları zenginlerin hayatı ile bilinçaltı manyağı yapıyorsunuz.
md-12
Member
**

Activity: 143

View Profile
February 06, 2018, 01:28:36 PM

Ben genel olarak sitcom sevdiğim için Gülse Birsel dizisi izlerim hatta arada hala avrupa yakası izlerim, kopamadım bir türlü
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: