Bitcoin Forum
May 27, 2024, 06:15:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Milyarder yatırımcı Warren Buffett: Kripto paraların sonu kötü bitecek  (Read 224 times)
HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
January 12, 2018, 08:13:38 PM

warren buffet ticari zekasına gerçekten saygı duyulacak bir isim fakat bildiğim kadarıyla kendisi bir network marketingçi ve kazancını ciddi manada buna borçlu,olumlu açıklamalarda bulunmak için btcnin network sistemine dahil olmasını bekliyor olabilir
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
January 12, 2018, 08:48:29 PM

Bunlar fırsat arkadaşlar, piyasayı düşürmeyi amaçlayan, ucuz fiyattan coin almak için bulunmaz fırsat. Bence olaya bu açıdan bakmakta fayda var.
Sagoi warren buffet, farkında olmadan iyilik yaptığın için..

chuckk
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
January 12, 2018, 08:57:51 PM

Bu tarz spekülasyonlara alıştık artık. Bitcoin her seferinde değerini ispatlamış bir coin, ispatlamaya da devam edecek bana kalırsa.
Ama tabi ki her şeyin bir sonu var bu tespitinden dolayı tebrik ediyorum Cheesy

bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
January 12, 2018, 09:07:02 PM

dolar hakimiyetinin karşısındaki her şey için aynı şeyi söyler bunlar .
çokda dert etmemek lazım kendi türü insanların sonu geldiği için elindeki dolar değer kaybedek diye korkuyor.
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308

View Profile
January 12, 2018, 09:25:08 PM

Warren Buffet'ın saygın bir yatırımcı olduğunu duymuştum.Açıklamalarında haklı da çıkabilir bu imkansız bir şey değil sonuçta.Ama ben yakın gelecekte kripto paraların ( özellikle Bitcoin'in ) tamamen sonunun geleceğini düşünmüyorum.
barabut
Full Member

Activity: 224

View Profile
January 13, 2018, 01:10:35 PM

Dünyanın en büyük yatırım firmalarından birinin de sahibi olan milyarder yatırımcı Warren Buffett, bitcoine karşı durmaya devam ediyor. Geçtiğimiz çarşamba günü CNBC ile yaptığı röportajda kripto paraların sonu üzerine konuşan Buffett, oldukça kötü bir son öngördüğünü paylaştı. Buffett röportajda şöyle diyordu:

“Kripto para birimlerinin şu anki durumu açısından, genel olarak, neredeyse kesin bir şekilde kötü sona ereceğini söyleyebilirim. Ne zaman sona erecek, nasıl olacak veya daha başka bir şey bilmiyorum.”

Önümüzdeki 5 yıl içerisinde fiyatların düşeceğini söyleyerek açıklamalara devam eden Warren Buffett, bitcoinin vadeli işlemleri ile ilgili de çok fazla bilgi sahibi olmadığını itiraf etti. Kendisinin veya sahip olduğu yatırım firması Berkshire Hathaway’in herhangi bir kripto paraya sahip olmadığını ve hiç bir zaman da olmayacağını belirtmeyi de ihmal etmedi.

Aylardır bitcoin hakkında herhangi bir yorumda bulunmayan Warren Buffett yaklaşık 3 ay önce bitcoin ile ilgili “gerçek balon” yorumunda bulunmuştu. Bitcoinin piyasa değeri bakımından en büyük kripto para olduğunu düşünmenin de oldukça büyük bir hata olduğunu belirten Buffett, piyasa değeri olarak bitcoinin doğal olmayan şekilde arttığını ve bu nedenle yatırımcıların yanlış değerlendirme yaptığını savunuyor.

Bitcoin ile ilgili olarak oldukça sert açıklamalar yapan ve ilk zamanlarda bu açıklamaları ciddi düşüşlere neden olan J.P. Morgan Chase’in CEO’su Jamie Dimon, Salı günü Fox Business’a verdiği bir röportajda bitcoin hakkında söylediği “dolandırıcılık” sözünden pişman olduğunu ve aslında sadece diğer insanlardan farklı bir görüşe sahip olduğunu belirtmek istediğini söylemişti. Tabi yine de bitcoinle ve kripto paralarla hala ilgilenmediğini sadece “blockchain” gerçeğiyle ilgilendiğini belirtmeyi de ihmal etmemişti.

https://webrazzi.com/2018/01/11/milyarder-yatirimci-warren-buffett-kripto-paralarin-sonu-kotu-bitecek/
Bu adama büyük saygım var ve dediklerini, öngörülerini dikkate almışımdır, başarıları ortada. Kripto para piyasasıyla ilgili olumlu beklentileri olmamakla birlikte açıklamalarının satır aralarında btc ve diğerleri diye bir ayrım yaptığını farkediyorum, DİKKAT etmekte fayda var.
vuanhtuanfpt
Full Member

Activity: 276

View Profile WWW
January 14, 2018, 03:58:31 AM

Adamın kendi balon. Çökmüş sistemin köşesine istediğini indiriyor çıkartıyor.

koleskok
Member
**

Activity: 140

View Profile
January 14, 2018, 05:48:38 AM

Blockchain sisteminin hayatın diğer alanlarına entegresi için proje üretse iyi olur böyle zengin fon sahibi adamlar.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 14, 2018, 06:15:17 AM

Hocam biraz da eski kafa kalıyor, yani insan hayatına yön verecek işleri sizin gibi gençlerden bekliyoruz, aslın genç beyinler bunu bu konuma getirecekler.
TheUnknownMan
Full Member

View Profile
January 14, 2018, 06:08:59 PM

Çamur atayım da içim rahat etsin kafasında mı yapmış bu açıklamayı anlayamadım doğrusu.Neden kripto paraları kötülemeye çalışırsın ki.Hele dijital paraların gelecekte öneminin artacağını düşünürsek çok saçma bir açıklama.
Irfansyed
Full Member

Activity: 252

View Profile
January 15, 2018, 11:27:09 AM

Warren Buffett küresel kapitalist sistemin önemli oyuncusu, milyarder, büyük fon yöneticisi olup yakında fikrini değiştirdiğini görünce kripto paralara milyarlarca dolar akıttığını anlamış olacağız.
iranli_tacir
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
January 15, 2018, 12:10:43 PM

Warren Buffett Bu işin sonu kötü bitecek diyor, ama iyi ya da kötü, hiç bitmeyecek diye düşünüyorum, kripto paralar bir kere hızını aldı artık durması zor.
eginer
Member
**

Activity: 84
Merit: 11

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 15, 2018, 05:02:05 PM

Warren Buffet'ın çok sevdiğim bir sözü var: "Nehrin derinliğini iki ayağınızla ölçmeye kalkmayın"
Risk alın ama her şeyinizi bu işe bağlamayın. Ben şahsen tüm birikimini bu sektöre yüksek güven duyarak bu işe yatırım yapanlara karşıyım. Konumuza dönecek olursak, Warren Buffet'ın bu zamana kadar bir çok konuda sezgileri doğru çıktı. Bu konuda da eminim sağlam dayanaklar ile bu sonuca varmıştır. Ancak ben bu Kripto Para sektörünün yine de insanlık tarihinde önemli bir dönüşüm olduğunu düşünmekteyim. Belki de olmayacaktır. Ama yine de ben bu riske giriyorum önümüzdeki birkaç yıl pek zararlı çıkacağımı da sanmıyorum.

markandum
Member
**

Activity: 266

View Profile
January 15, 2018, 05:14:43 PM

nedense bu tür açıklama yapanlara pek inanasım gelmiyor, treni kaçırıp ta trenin tekrar geri gelmesi için bağırıp çağıran tipler gibiler. bu tür açıklamalarıyla fiyat düşür tüp kendilerine alım fırsatı oluşturmaya çalışıyorlar.

[/center]
kulmagu
Member
**

View Profile
January 15, 2018, 05:46:18 PM

kripto paraların arkasında blockchain teknolojisi olduğu sürece bu paraların sonu gelemez aksine geleceğin paraları olmaya devam edecekler. warren buffet de hayal görmeye devam eder durur.
hjbn
Newbie
*

Activity: 154

View Profile WWW
January 15, 2018, 05:55:28 PM

Warren Buffetin bu açıklamasını çık dikkate almayacağım, çünkü kendilerine alım fırsatı oluşturmaya çalıştıklarını düşünüyorum. geçenlerde de bir kurumun başkanı bitcoin den uzak durmak lazım dedi sonrada bitcoin hakkında yanılmışım özür dilerim dedi.
mallmi
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
January 15, 2018, 06:52:04 PM

sen zamanına bitcoin alma sonra gel btc nin sonunu kötü olacak de. yakında sende btc için yanlış yorumda bulunmuşum dersin. hatta kendi paranı bile tanıta bilirsin Smiley
cnkt
Sr. Member

Activity: 267
Merit: 252

View Profile
January 15, 2018, 07:09:56 PM

Dünyanın en büyük yatırım firmalarından birinin de sahibi olan milyarder yatırımcı Warren Buffett, bitcoine karşı durmaya devam ediyor. Geçtiğimiz çarşamba günü CNBC ile yaptığı röportajda kripto paraların sonu üzerine konuşan Buffett, oldukça kötü bir son öngördüğünü paylaştı. Buffett röportajda şöyle diyordu:

“Kripto para birimlerinin şu anki durumu açısından, genel olarak, neredeyse kesin bir şekilde kötü sona ereceğini söyleyebilirim. Ne zaman sona erecek, nasıl olacak veya daha başka bir şey bilmiyorum.”

Önümüzdeki 5 yıl içerisinde fiyatların düşeceğini söyleyerek açıklamalara devam eden Warren Buffett, bitcoinin vadeli işlemleri ile ilgili de çok fazla bilgi sahibi olmadığını itiraf etti. Kendisinin veya sahip olduğu yatırım firması Berkshire Hathaway’in herhangi bir kripto paraya sahip olmadığını ve hiç bir zaman da olmayacağını belirtmeyi de ihmal etmedi.

Aylardır bitcoin hakkında herhangi bir yorumda bulunmayan Warren Buffett yaklaşık 3 ay önce bitcoin ile ilgili “gerçek balon” yorumunda bulunmuştu. Bitcoinin piyasa değeri bakımından en büyük kripto para olduğunu düşünmenin de oldukça büyük bir hata olduğunu belirten Buffett, piyasa değeri olarak bitcoinin doğal olmayan şekilde arttığını ve bu nedenle yatırımcıların yanlış değerlendirme yaptığını savunuyor.

Bitcoin ile ilgili olarak oldukça sert açıklamalar yapan ve ilk zamanlarda bu açıklamaları ciddi düşüşlere neden olan J.P. Morgan Chase’in CEO’su Jamie Dimon, Salı günü Fox Business’a verdiği bir röportajda bitcoin hakkında söylediği “dolandırıcılık” sözünden pişman olduğunu ve aslında sadece diğer insanlardan farklı bir görüşe sahip olduğunu belirtmek istediğini söylemişti. Tabi yine de bitcoinle ve kripto paralarla hala ilgilenmediğini sadece “blockchain” gerçeğiyle ilgilendiğini belirtmeyi de ihmal etmemişti.

https://webrazzi.com/2018/01/11/milyarder-yatirimci-warren-buffett-kripto-paralarin-sonu-kotu-bitecek/

Geleceği göremeyen geleneksel bir iş adamı kendisine saygı duyarım. Fakat pişmanlık duyacağı şeyler söylemesi hata olmuş. Geleceği kimse göremez bilemez sadece tahmin yürütebiliriz.
Warren Buffet gibi zengin iş adamları tabii ki pozisyonlarını korumak adına bu tip açıklamalar yapacaklardır.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: