Bitcoin Forum
May 04, 2024, 05:53:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Btctalk sayesinde kaybetmeyebilirsiniz, hatta kazanabilirsiniz.  (Read 374 times)
astronomer (OP)
Newbie
*

Activity: 19
Merit: 0

View Profile
January 12, 2018, 10:49:58 PM
Last edit: January 12, 2018, 11:09:04 PM by astronomer

Aslında ben de yeni üyeyim ama yıllarca burayı takip ettim ve ufak bir analiz yaptım. Sizlerle paylaşmak istiyorum.

1. Analiz: Yeniler ve batanlar çok yazar.

Ben de "yeniyim" ve açtığım başlık sayısı 2 haftada 3 5 civarı oldu, çünkü hep okudum artık konuşmak istedim ve diğer yenilerde aynı psikolojik duruma sahip.

Batanlar konusuna gelirsek, ellerinde yatırdıkları parayı kaybedip yeniden toparlama çabasına girenler sağa sola şöyle yeni başlık açarlar.

Şunu bunu sattım şu coine girdim size iyi ettim mi? Acil 3x 10x hatta abartıp 23637288x kazandıran coin gibi şeyler yazarlar.

Bu gruplara müsamaha gösterin ama verecekleri "tüyolara" dikkat edin. Bu sekilde kaybetmeyebilirsinuz.

2.Analiz: Kütle çekim başlıkları; bu başlıklar analizime göre en çok kaybettirenler. Hemen başlık biçimi biraz açayım.

Yoğun yorum alan başlıklardır ve iki grup vardır, yarısı başlığı destekler yarısı ise red eder. Burada kafanız karışır ya girip kaybedersiniz ya da girmeyip psikolojik olarak o coine odaklanıp diğer güzellikleri kaçırıp yine kaybedersiniz.

Misaldir; astronomercoin gelince btc bitecek diye bir başlık açılır, ama bu coinin teknolojisine dair bir şey yoktur, kimileri aaa evet enistem dediydi der ve destekler kimileri ise, ya ne sazansiniz vs vs der sizi sizden alır beyin bulandırır.

Dikkat edin muhtemelen kaybettirir...

3. Analiz: sayfada bolluk; hemen açıklayayım, mesela Btctalk a girdiniz, alternatif kripto paraya tıkladiniz ve ilk page  yani sayfada karşınıza astronomercoin başlıklı 6 topic buldunuz. İşte yandınız.

Bakın bunu iota da çok rahat gördük, o hafta iota üzerine 200 başlık açılmış olabilir.

Neyse şuna dikkat edin son mesajları o basliklarin altına atan insanlar hep aynıdır, konuyu yeniden gündeme getirmek ister, bir kaç arkadas grubu, ahanda basliklardan insanları btctalktan gaza getirelim, burada balina çoktur,  yükselir herkes kazanır mantıgı ile art niyetsiz yapar ama, balinalar burada olsada olmasada o arkadaşı dinleyip gaza gelmez emin olun. Onların kendi sistemleri var ve siz de o başlıktaki arkadaşla eriyip gidersiniz.

Dipnot; balina için şunu yapın siz bir coin alın, susun ve pump bekleyin, belki birgün gelir ama gelmeyede bilir.

4. Analiz: Deli yürekler, Mematiler çikolatalar puskevitler: bakın şimdi bazı kişiler (eminim art niyet yok, karakteristik özellik sadece) her coinin altına az çok ne biliyorsa yazar ve der ki ASTRONOMERCOIN İŞTE BU YÜZDEN DOLANDIRICILIK, sonra siz aman zaten dolandırıcılik dersiniz ve bu coin aslında  öyle bir teknoloji sunar ki, uzaya seyahat için para birimi vs 1 cent ertesi gün olur 1 milyon dolar, sonra kafanızı klozete sokup kendinizi boğmaya çalışırsınız.

Bu yüzden dikkat edin ve sizde araştırın, İngilizceniz yok mu? (Mesela benim yok) alın bilen bir arkadaşınızı bir künefe ısmarlayin ve onunla araştırma yapın.

5. Analiz: Amerika ve Çinciler; Amerika da btc borsaya giriyor, Çin kripto parayı yasaklıyor haberi yaparlar sürekli, sanarlar ki bu haberlerle btc oynuyor!!!!

Bakın arkadaşlar merkeze bağlı olmayan ve herhangi bir bakanın konuşması ile değeri değişmeyen para birimi olarak yola çıktı btc, bu yüzden çok desteklendı, btc yükselince abd borsası, düşünce cin hükümeti haberleri yapılıyor gelmeyin bu oyuna, temel prensip belli balinalar sizin sinirlerinizi zorlar düşürür, siz satarsınız (psikolojik sınır vardır) onlar düşükten alır yukseltir olay bu kadar basit.

Siz sanıyor musunuz facebook ikizleri bu haberlerle borsa oynuyor.

Neyse analizlerim gelir ve editlerim, yatırım tavsiyesi değildir sadece düşüncemdir, son olarak astronomercoin diye bir şey yok nickimden dolayı öyle bir örnek verdim, yarın biri görür yaparsa emin olun ben değilimdir, o kadar teknik bilgim olsaydi emin olun çoktan yapardım.
1714845206
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714845206
Reply with quote  #2

1714845206
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714845206
Hero Member
*

Ignore
1714845206
Reply with quote  #2

1714845206
Report to moderator
1714845206
Hero Member
*

Ignore
1714845206
Reply with quote  #2

1714845206
Report to moderator
ParaHerif
Full Member

Activity: 238
Merit: 102

View Profile
January 12, 2018, 11:19:39 PM

senin yazıların cidden çok hoşuma gidiyor ve emek harcadığın belli. Yine döktürmüşsün. Birde bazı tipler var konu başlığı açar içine link atıp ortadan yok olurlar tilt insanlar.
tmskcimen
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
January 12, 2018, 11:26:54 PM

Şöyle adamlar olsa forumda bütünüyle başkası paraherifin dediği gibi geliyo açıyo başllığı ne bişey yazıyor ne başka bişey yapıyor sadece coin ismi veya link koyup gidiyor böyle yapmayın.
astronomer (OP)
Newbie
*

View Profile
January 12, 2018, 11:31:09 PM

senin yazıların cidden çok hoşuma gidiyor ve emek harcadığın belli. Yine döktürmüşsün. Birde bazı tipler var konu başlığı açar içine link atıp ortadan yok olurlar tilt insanlar.
Teşekkür ederim, aynen var gerçekten öyle garip tipler.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
January 12, 2018, 11:39:17 PM

aga sende yenisin ama dıger newbieler gıbı degılsın gordugum kadarıyla.sevıyenı bozma kendıne saygını yıtırme elbet bır yerlere gelırsın .dıger yenı uyelerın senı ornek almasını dılıyorum
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
January 12, 2018, 11:40:51 PM

beğendim yazını. çok doğru noktalara parmak basmışsın. (püskevitçiler kısmında haykırarak güldüm)
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
January 13, 2018, 12:14:43 AM

güzel yazı yazmışsın tebrikler.Bu forumda wavescilerimiz vardı şimdi de Monethacılarımız oldu.Bariz açık şekilde görüyoruz.Hiç bir coine duygusal bağlanmıyorum.Dersen ne kadar duygusal bağlanıyorsun bana tamamen duygusal olduğunu hatırlayıncaya kadar.X2 gördüm mü gözünün yaşına bakmam satarım sonra diplere dalış başka dip coin ararım.Yani tamamen duygusal çalışıyorum. Cheesy
astronomer (OP)
Newbie
*

View Profile
January 13, 2018, 10:37:16 AM

Şunu bilirim, iyi analiz yap, teknik konuları araştır, kendine güven.
Kutup Ayisi
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
January 13, 2018, 10:54:39 AM

Ellerine sağlık güzel bir yazı daha okudum. Dediklerine bende katılıyorum yeni arkadaşlar için yol gösterecek kılavuz şeklinde olmuş bana göre.

Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
January 13, 2018, 11:04:44 AM

3. analiz çok doğru.
Bakınız ripple iota dgb gibi coinler icin yukselirken 10larca baslık açılır genellikle hypelanırken millete mal yediriliyor. Bugun btc nedir ogrenen kişi ertesi gün ripple akbankla ortakmış lafını etmeye dgb microsoftla anlaşmış demeye ve analiz yapmaya başlıyor. Herkesin aldığı coini almayın
mtmitat
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 265

View Profile
January 13, 2018, 11:11:21 AM

Yazını beğendim kardeşim.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
January 13, 2018, 11:26:06 AM

Gözlemlerinde seni çok haklı buluyorum ancak bazı noktaları ne kadar eleştirsek de her platformda bazı istenmeyen durumlar tabii ki oluyor. Onlar da nazar boncuğu olsun diyelim  Smiley

Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
January 13, 2018, 11:33:39 AM

Tam onikiden tespitler. Yeni biri için piyasayı çok iyi analiz etmişsin, tebrikler. Yazı kpto paralarla yeni ilgilenmeye başlayanlar için nokta atışı uyarıları bakımından fikir verebilecek düzeyde.
HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
January 13, 2018, 11:36:06 AM

Öncelikle elinize sağlık yazınız çok güzel olmuş ve doğru noktalara değinmişsiniz ama yeni olmanıza rağmen demeyeceğim çünkü belliki forumda baya bir vakit geçirmişsiniz umarım güzel kazançlar elde edersiniz
peacesea01
Newbie
*

Activity: 44

View Profile WWW
January 13, 2018, 11:38:45 AM

Duygularımızı toparlayıp sanatsal bir biçimde dile getirmişsin. Teşekkür ederim.
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
January 13, 2018, 11:48:51 AM

Tabi ki bu forumu takip edersen, iyi analizler çıkarırsan kazanırsın fakat burada bir kaç arkadaş kötü niyetli davranıyor. Her okuduğunada inanmayacaksın. Araştırırsan öğrenirsin kural bu
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 13, 2018, 11:59:42 AM

Özellikle piyasayı sahte haberlerle, PR çalışmalarıyla oynatmaya çalışıp, Bitcoin' den yada Ethereum vb. altcoinlerden medet umup, zorla biriktirdiği 3-5 kuruş parasını piyasaya aktarmış garibana zarar ettiren milyon dolarlık orosbu çocuklarına gelsin: Karakterinizi sikeyim.

Not: Analiziniz geçerli olmuş, tebrikler.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
sentinus
Member
**

Activity: 210

View Profile
January 13, 2018, 12:28:34 PM

Çok haklı buldum eline sağlık. Fakat abd borsası, çin hükümeti haberlerinin etkisi olmadığını söylemeyi çok doğru bulmadım. Hükümet yasağı çinlilerin bir anda btc satışına neden olup bizi de etkiliyor. Ya da bu haberler düşüşe neden olacağını düşündürüp panik satışlarından bir anda düşüyor. Gündemden de geri kalmamak gerek.

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
January 13, 2018, 12:32:26 PM

İnsan akıllı olduğu sürece her yerde para kazanabilir hırs olmayacak sadece rahat olacak o zaman para kazanması kolay olur..
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
January 13, 2018, 01:05:37 PM

Işte olayı anlatan süper bir yazı şurada ve haber sitelerinde neyin adı fazla geçiyorsa ondan uzak durun. Çünkü yeni girenlerin parasıyla karlarını arttırıp satışa gececeklerdir

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: