Bitcoin Forum
May 06, 2024, 08:53:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin'in dönemi bitiyor mu?  (Read 1129 times)
pekavcilar01
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile
January 26, 2018, 02:56:08 PM

Son zamanlardaki Neo ve Eth artışına bakınca BTC için sonun geldiğini düşünüyorum. Şu an btc sadece manipülasyon amacıyla kullanılıyor. Balinalar btc yi dumplıyor veya pumplıyor keriz silkeliyor. Oradan kazandıkları paraları altlara aktarıyorlar. Bu döngü böyle devam ediyor. Yakında Nex icosu başlıyor (neo dex).  2018 Q3 de etheri  de ekleyecekler. Whitepaperda BTC nin adı geçmiyor. yani neo ile alım satım yapılan exchange. Bitcoin bu saatten sonra çok fazla artacağını düşünmüyorum. Arada pumplanır sonra yavaş yavaş bu seviyelere döner diye düşünüyorum. 2017 deki gibi bir bull run olmayacak bence. 2018 çin coinlerinin yılı olacak.

Hak veriyorum sana. Neo Eth bu yıl şovunu yapacak.
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714985612
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714985612
Reply with quote  #2

1714985612
Report to moderator
1714985612
Hero Member
*

Ignore
1714985612
Reply with quote  #2

1714985612
Report to moderator
1714985612
Hero Member
*

Ignore
1714985612
Reply with quote  #2

1714985612
Report to moderator
cabiremre
Jr. Member
*

Activity: 31
Merit: 1

View Profile
January 27, 2018, 08:36:39 PM

Bu konuyu açmanın dayanak noktası ne acaba? Tüm ülkeler için dolar ne ise kripto para piyasasının doları Btc düşüncesindeyim.istenilen spekülasyonlar yapılsın.zirvede herdaim duracak kanaatindeyim.
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
January 29, 2018, 10:32:34 AM

Forumda sürekli bu şekilde fikirler ortaya atılıp duruluyor. Hem de doğru düzgün bir dayanak olmadan. Altcoinler ne kadar yükselirse yükselsin btcnin her zaman ana kriptopara olarak kalacağını düşünüyorum..
Outlaw79
Jr. Member
*

Activity: 46
Merit: 6

View Profile
January 29, 2018, 09:53:29 PM
Merited by EFS (4)

Son zamanlardaki Neo ve Eth artışına bakınca BTC için sonun geldiğini düşünüyorum. Şu an btc sadece manipülasyon amacıyla kullanılıyor. Balinalar btc yi dumplıyor veya pumplıyor keriz silkeliyor. Oradan kazandıkları paraları altlara aktarıyorlar. Bu döngü böyle devam ediyor. Yakında Nex icosu başlıyor (neo dex).  2018 Q3 de etheri  de ekleyecekler. Whitepaperda BTC nin adı geçmiyor. yani neo ile alım satım yapılan exchange. Bitcoin bu saatten sonra çok fazla artacağını düşünmüyorum. Arada pumplanır sonra yavaş yavaş bu seviyelere döner diye düşünüyorum. 2017 deki gibi bir bull run olmayacak bence. 2018 çin coinlerinin yılı olacak.
Forumdaki kaliteli topic ve yorumların artması dileğiyle yazıyorum. Yukarıdaki yazıyı yazan arkadaşın çoğu görüşlerine katılmıyorum. Ama bundan ziyade, yazılanları okurken daldan dala atlayarak konu ile alakasız bir sürü peşpeşe cümle sıralamasından muzdarip oluyorum. Topic açan ya da konulara yorum yazan arkadaşlar yazım kurallarına ya da akıcılığa, mantık silsilesine dikkat ederler ise kalitenin artacağına inanıyorum. Yazdıktan sonra bir kere okumakta da fayda var diye düşünüyorum. Arkadaşın yazdıklarını cümleler halinde aşağıya yazıp yanına da kendi yorumlarımı ekleyerek aslında ne anlatmak istediğini açıklamak istiyorum.

Son zamanlardaki Neo ve Eth artışına bakınca BTC için sonun geldiğini düşünüyorum. - Sanırım burada artışların birbirine göre oranından dert yanılıyor. Eth ve Neo BTC ye göre daha fazla arttı deniliyor ama bunun BTC nin sonunun geldiği şeklinde yorumluyor. Bu cümleden neden sona geldiğimizi anlamıyoruz. Bir sonraki cümlelerde herhalde açıklanır.

Şu an btc sadece manipülasyon amacıyla kullanılıyor. Balinalar btc yi dumplıyor veya pumplıyor keriz silkeliyor. - Bu cümleden BTC nin bittiğini anlamıyoruz. BTC diğer bütün coinler gibi serbest ve merkezi olmayan bir şekilde trade ediliyor. Diğer coinlerin tamamı BTC nin maruz kaldığı dalgalardan daha büyük dalgalara maruz kalıyor. Zaten bu da BTC ve piyasanın en büyük zaafı değil mi? Pump %50 ile %300 arasında hareketlere verilen bir terim (cryptobud -30.01.2018 twitter) Tabi bu hareketin de çok kısa zaman dilimleri içinde olduğunu da eklemek gerek  <1 gün. BTC gibi büyük bir geminin pump dump olması marketcap i dolayısı ile bile çok zor. Başka coinler ile karıştırılmaması gerekiyor.

Oradan kazandıkları paraları altlara aktarıyorlar. Bu döngü böyle devam ediyor. - Aslında balinalar, traderlar, ya da bizler BTC den para kazanıp altlara değil de, tam tersi olarak altlarda değerlendirip BTC artırma motivasyonu ile hareket ediyoruz. Tabi bir genelleme olarak söylüyorum. Arkadaşın bu tespitinin yanlış olduğunu düşünüyorum.

Yakında Nex icosu başlıyor (neo dex).  2018 Q3 de etheri  de ekleyecekler. Whitepaperda BTC nin adı geçmiyor. yani neo ile alım satım yapılan exchange. - Çare Drogba (Nex) tadında bir cümle yazmış arkadaş. BTC nin sorunlarından birden Nex diye bir ICO ya geçmiş. Bunu da sağlam bir referans gibi önümüze koyup burada BTC nin adının geçmediği için BTC nin bittiği, yerine Neo nun geçeceğini ima eder gibi bir hava var. Ama nex bir coin bile değil, bir decentralized exchange, yani bir borsa. Zaten BTC ile yapılabilecek bir olayı yok. Smart contracts üzerinden programlanmasını düşünmüşler ve platform olarak da Neo yu seçmişler. Bu arada belirteyim kendim Neo yu destekliyorum. Ama BTC ile ve BTC nin bitmesi ile ilgili ne ilgili var anlayamadım.

Bitcoin bu saatten sonra çok fazla artacağını düşünmüyorum. Arada pumplanır sonra yavaş yavaş bu seviyelere döner diye düşünüyorum. 2017 deki gibi bir bull run olmayacak bence. 2018 çin coinlerinin yılı olacak. - Nex den sonra tekrar BTC ye geliyoruz. Burada yukarıda sarf ettiği cümlelerin sonunda nihayetine geldiği düşüncesini açıklıyor. Tüm açıkladıkların sonra BTC nin artmayacağına inanıyor. BTC nin fiyatının artmayacağı ile ilgili bir tez sunmadığı için havada ve kopuk bir beyan olarak takip ediyoruz. Tabi piyasa takiplerinden sonra edindiği fikir olduğu da açık, buna da saygı göstermek lazım. 2018 in Çin coin leri yılı olacak derken de asıl hedef ortaya çıkıyor;

BTC out NEO in

Yani sonuçta bunu demek için bu kadar laf salatası ve kopuk cümleler ile fikir beyan etmek yerine daha temiz cümleler ile istenenin beyan edilmesi daha uygun olacaktır. Böylelikle forumun kalitesi artacak, biz okuyanları da bu mantık! silsilesi cümleler, bilgisiz fikir beyanatları ile oyalamayacak, forumdan soğutmayacaktır.

İyi günler dilerim 

seymenyunus16
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
January 30, 2018, 11:36:19 AM

Bitcoin'in dönemi bitmez bence. Yani şuan bir btc'nin olası bir ters hareketinde ne neol kalır ne eth. Belli bir seviye tutunabilecekler.
Ama şöyle de bir gerçek var dominance azalıyor btc'nin. Yine de kral her zaman kraldır. Emri verdiğinde taş üstünde taş , baş üstünde baş
bırakmaz yine. Umarım terste yakalanmayız o dönemde.
Hkn644
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
January 30, 2018, 06:32:35 PM

Bütün bu manupulasyon cabaları üst üste açıklamalar önünü kesecekmi zaman gösterecek
chuckk
Member
**

View Profile
January 30, 2018, 07:43:44 PM

Neo ve Ethereum'un bu sene içinde yükseleceğini düşünüyorum ama bu bitcoin döneminin bitişini göstermiyor bence. Bitcoin'de yaşanan düşüşler sonucunda bu tip yorumlar çok fazla oluyor haliyle ancak ben bitcoin döneminin biteceğine inanmıyorum. Teknolojisi yeniliğe açık ve sınırlılıklar için çözümler üretiliyor..

kmlkkl
Member
**

View Profile
January 30, 2018, 08:12:43 PM

Bitcoin olarak değil de piyasa bakarsak şuan da tüm coinler btc ye bağlı ve üzerinde bir çok manipülasyon dönmekte. Bitcoin bu yola tek devam edemez yakın bir zaman illa ki yerine göz diken coinler olucaktır. Ve bu durum olduğunda piyasanın daha iyi olacağını düşünüyorum. Bitcoinin hiç amacı yok sadece piyasadaki tek coin tüm altlar ona bağlı.

bulson
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
January 30, 2018, 11:21:18 PM

Neo yu bilmiyorum ama eth 2 ay içinde minimum 1600 bandına bekliyorum yıl sonu büyürk bir sürpriz bile yapabilir.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
January 31, 2018, 05:33:24 AM

Hak veriyorum sana. Neo Eth bu yıl şovunu yapacak.
Neo icin emin degilim ama ethereum gercekten kendini bu yil kanitlayabilir gelistiricileri calisiyorlar ve bitcoine gore daha yeni ayni zamanda farkli bir sistem oldugundan dolayi bir miktar zamana ihtiyaci vardi guvenligini kanitlamasi icin bence hersey iyi gidiyor.
rifkitirol
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
February 01, 2018, 07:35:33 AM

Bi bitmedi yea
yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
February 01, 2018, 10:51:19 AM

2017 başlarında eth,  btc nin 10da 1i kadardı. Sonra Btc hızlı yükseldi nerdeyse ethnin 20 katından fazla oldu 2017nin sonuna dogru. Suanda yine 10da 1i kadar. Bence eski düzene ve eth hakettiği yere geldi.

kadirmon
Member
**

Activity: 75

View Profile
February 01, 2018, 11:10:25 AM

Sana tek yorumum var. Yorum yaptığın sitenin adına bak Cheesy
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
February 01, 2018, 12:57:44 PM

Altlarda elbette bı yerde gelişecek fiyatı artacak ama bitcoinin güvenirliği ve alt yapısındaki sağlamlık devam ettikçe kolay kolay bitmez . Düşüş su anda var ama bu düşüşun aynisi 2014 yılında da oldu ve bu dalgalanma 4 ay devam etti . Bu kriz bizi teyet geçecek 😁.
Kenapsi
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
February 01, 2018, 01:21:57 PM

bitcoin'i araştırmadan etmeden sadece kolay para kazanma aracı olarak görenlerin devri bitiyor bence sadece Smiley
outjsd
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 1

View Profile
February 01, 2018, 06:25:15 PM

İstediği kadar düşsün bitcoin hala en güvenli liman. Çoğu kişi bitcoin miktarını artırabilmek için alt coinlere yatırım yapıyor zaten.
Feoner
Newbie
*

Activity: 49

View Profile
February 01, 2018, 07:08:56 PM

Adamlar proje ardına proje , ICO ardına ICO yapıyor. Biz hala ulan bu bitcoin düşer mi çıkar mı ?
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
February 01, 2018, 07:21:47 PM

Adamlar proje ardına proje , ICO ardına ICO yapıyor. Biz hala ulan bu bitcoin düşer mi çıkar mı ?

samsung giriyor kodak giriyor biz btc bitecekmi derdine düştük :d
Feoner
Newbie
*

Activity: 49

View Profile
February 01, 2018, 07:27:48 PM

samsung giriyor kodak giriyor biz btc bitecekmi derdine düştük :d

Abi yok anlamıyorum ya. 3-5 aydır blockchainle uğraşıp hala çıkar düşer kafasında. Youtuber olun başka bişey olun ama blockchain biliyorum diye ortalıkta dolanmayın.
ottomans_enigma
Member
**

Activity: 280

View Profile
February 01, 2018, 07:42:27 PM

Bitcoinin dönemi en az 10 sene kadar bitmez hocam, bitcoin şuanda bu teknolojiyi kullanmamızı sağlayan koin, geçilir, aşılır ama öyle kolay kolay bitmez.
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »  All
  Print  

Jump to: