Bitcoin Forum
June 29, 2024, 08:19:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Leupay, Revolut , Neteller & Skrill Ερωτήσεις UPDATED  (Read 18755 times)
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
January 19, 2018, 11:48:16 AM
 #21

το neteller και skrill δε έχουν bitcoin?

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
sigmataf81
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 33
Merit: 0


View Profile
January 19, 2018, 11:51:47 AM
 #22

το neteller και skrill δε έχουν bitcoin?

Έχω δει μόνο Leupay και N26 προς το παρόν…… neteller και skrill θεωρείς ότι έχουν bitcoin? Μόλις τελειώσω με την Ν26 παω να διαβάσω και αυτές
longlivecapitalism
Member
**
Offline Offline

Activity: 966
Merit: 31


View Profile
January 19, 2018, 04:43:04 PM
 #23


όπως ειναι στα ελληνικα το εστειλα.το δεχτηκαν αμεσως.αρκει να ειναι πρόσφατος λογαριασμος κατω απο 3 μηνες.
Α, οκ, τότε κάτι γίνεται. Αν μπορούσε να γίνει αυτό και σε άλλα site θα ήταν μεγάλη διευκόλυνση αλλά απ' ότι καταλαβαίνω, οι περισσότεροι θέλουν να είναι μεταφρασμένα τα χαρτιά αλλιώς τα απορρίπτουν. Ίσως το Leupay επειδή είναι και μεταφρασμένο ως ένα σημείο στα ελληνικά απ' ότι είδα να έχει ελληνική υποστήριξη ή τέλως πάντων κάποιους Έλληνες που να εργάζονται εκεί και να μπορούν να επιβεβαιώσουν το γνήσιο των λογαριασμών.


Κατά την γνώμη σας ποια από αυτές (Leupay, Revolut , Neteller, Skrill & Ν26) τις κάρτες/λογαριασμούς προτείνετε. Θα προτιμούσα να είναι συνδεδεμένες με κάποιο bitcoin wallet αλλά από ότι διάβασα δεν είναι ☹
Να είμαι ειλικρινής κοίταξα την LeuPay & N26 μόνο, που από ότι κατάλαβα είναι πανομοιότυπες

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων  για την βοήθεια σας


Επειδή έχω κάνει λογαριασμό skrill, θέλουν για να μπουν τα bitcoin να περάσουν πρώτα από το Bitpay και μετά να σταλούν στο λογαριασμό. Επίσης από αυτά που έχω διαβάσει έχω καταλάβει ότι δεν μπορείς να μετατρέψεις bitcoin σε μετρητά και να τα βγάλεις από κάποιο ΑΤΜ μέσω της κάρτας Skrill. Και μάλλον ούτε μέσω της κάρτας Neteller, δεν έχω κάνει λογαριασμό εκεί αλλά διάβαζα τους όρους για αυτόν ακριβώς τον λόγο.
sigmataf81
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 33
Merit: 0


View Profile
January 19, 2018, 09:07:28 PM
 #24

Κατά την γνώμη σας ποια από αυτές (Leupay, Revolut , Neteller, Skrill & Ν26) τις κάρτες/λογαριασμούς προτείνετε. Θα προτιμούσα να είναι συνδεδεμένες με κάποιο bitcoin wallet αλλά από ότι διάβασα δεν είναι ☹
Να είμαι ειλικρινής κοίταξα την LeuPay & N26 μόνο, που από ότι κατάλαβα είναι πανομοιότυπες

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων  για την βοήθεια σας


Επειδή έχω κάνει λογαριασμό skrill, θέλουν για να μπουν τα bitcoin να περάσουν πρώτα από το Bitpay και μετά να σταλούν στο λογαριασμό. Επίσης από αυτά που έχω διαβάσει έχω καταλάβει ότι δεν μπορείς να μετατρέψεις bitcoin σε μετρητά και να τα βγάλεις από κάποιο ΑΤΜ μέσω της κάρτας Skrill. Και μάλλον ούτε μέσω της κάρτας Neteller, δεν έχω κάνει λογαριασμό εκεί αλλά διάβαζα τους όρους για αυτόν ακριβώς τον λόγο.

[/quote]

eyxaristo gia tis plirofories malon tha paw me Leupay Smiley
Aegean Skipper
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 126



View Profile
January 19, 2018, 10:56:52 PM
 #25

Κατά την γνώμη σας ποια από αυτές (Leupay, Revolut , Neteller, Skrill & Ν26) τις κάρτες/λογαριασμούς προτείνετε. Θα προτιμούσα να είναι συνδεδεμένες με κάποιο bitcoin wallet αλλά από ότι διάβασα δεν είναι ☹
Να είμαι ειλικρινής κοίταξα την LeuPay & N26 μόνο, που από ότι κατάλαβα είναι πανομοιότυπες

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων  για την βοήθεια σας


H N26 σιγουρα ΔΕΝ εχει bitcoin, για την LeuPay δε γνωρίζω
check2fire?
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
January 19, 2018, 11:50:27 PM
 #26

Κατά την γνώμη σας ποια από αυτές (Leupay, Revolut , Neteller, Skrill & Ν26) τις κάρτες/λογαριασμούς προτείνετε. Θα προτιμούσα να είναι συνδεδεμένες με κάποιο bitcoin wallet αλλά από ότι διάβασα δεν είναι ☹
Να είμαι ειλικρινής κοίταξα την LeuPay & N26 μόνο, που από ότι κατάλαβα είναι πανομοιότυπες

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων  για την βοήθεια σας


H N26 σιγουρα ΔΕΝ εχει bitcoin, για την LeuPay δε γνωρίζω
check2fire?

η leupay και αυτή δεν έχει bitcoin αλλά έχει iban. δλδ μπορείς να πουλήσεις bitcoin σε κάποιο ανταλλακτήριο και από εκεί να τα μεταφέρεις στο iban της leupay

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
gvoi
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
January 21, 2018, 07:50:18 PM
 #27

καλησπέρα!

Από προσωπική εμπειρία προχθεσινή να αναφέρω ότι η Ν26 κάνει πιστοποίηση μόνο με διαβατήριο και θέλει βιντεο κλήση.

Η revolut Και η Leupay έχουν έδρα Αγγλία. Μετά το Brexit τι θα γίνει με αυτούς ποιός άραγε να ξέρει.
deep_thought
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 4

Location: Leningrad


View Profile
January 22, 2018, 10:55:09 PM
 #28

καλησπέρα!

Από προσωπική εμπειρία προχθεσινή να αναφέρω ότι η Ν26 κάνει πιστοποίηση μόνο με διαβατήριο και θέλει βιντεο κλήση.

Η revolut Και η Leupay έχουν έδρα Αγγλία. Μετά το Brexit τι θα γίνει με αυτούς ποιός άραγε να ξέρει.


Ναι ισχύει.
N26 μόνο passport και verification μεσώ videocall.
Revolut και leupay θέλουν απλά upload σκαναρισμένα τα έγγραφα και δέχονται ταυτότητα.
Leupay έχει έδρα την Βουλγαρία.
Προσωπικά προτιμώ την revolut λόγω ελάχιστων fees.
Όσο για το brexit δεν θα τους επηρεάσει και τόσο (όταν γίνει Smiley), μιας και ετοιμάζουν να βγάλουν τραπεζική αδεία σε κάποια χώρα της EU.
longlivecapitalism
Member
**
Offline Offline

Activity: 966
Merit: 31


View Profile
January 23, 2018, 02:20:24 PM
 #29

καλησπέρα!

Από προσωπική εμπειρία προχθεσινή να αναφέρω ότι η Ν26 κάνει πιστοποίηση μόνο με διαβατήριο και θέλει βιντεο κλήση.

Η revolut Και η Leupay έχουν έδρα Αγγλία. Μετά το Brexit τι θα γίνει με αυτούς ποιός άραγε να ξέρει.


Ναι ισχύει.
N26 μόνο passport και verification μεσώ videocall.
Revolut και leupay θέλουν απλά upload σκαναρισμένα τα έγγραφα και δέχονται ταυτότητα.
Leupay έχει έδρα την Βουλγαρία.
Προσωπικά προτιμώ την revolut λόγω ελάχιστων fees.
Όσο για το brexit δεν θα τους επηρεάσει και τόσο (όταν γίνει Smiley), μιας και ετοιμάζουν να βγάλουν τραπεζική αδεία σε κάποια χώρα της EU.

Λογικό να βρεθεί μια λύση για τη Leupay. Είναι πολλά τα λεφτά  Grin
Ληγμένο διαβατήριο λέτε να δέχονται γιατί μόνο τέτοιο έχω. Χρόνια λέω ότι θα το ανανεώσω αλλά δεν το έχω κάνει ακόμα.
gvoi
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
January 23, 2018, 07:22:02 PM
 #30

καλησπέρα!

Από προσωπική εμπειρία προχθεσινή να αναφέρω ότι η Ν26 κάνει πιστοποίηση μόνο με διαβατήριο και θέλει βιντεο κλήση.

Η revolut Και η Leupay έχουν έδρα Αγγλία. Μετά το Brexit τι θα γίνει με αυτούς ποιός άραγε να ξέρει.


Ναι ισχύει.
N26 μόνο passport και verification μεσώ videocall.
Revolut και leupay θέλουν απλά upload σκαναρισμένα τα έγγραφα και δέχονται ταυτότητα.
Leupay έχει έδρα την Βουλγαρία.
Προσωπικά προτιμώ την revolut λόγω ελάχιστων fees.
Όσο για το brexit δεν θα τους επηρεάσει και τόσο (όταν γίνει Smiley), μιας και ετοιμάζουν να βγάλουν τραπεζική αδεία σε κάποια χώρα της EU.

Λογικό να βρεθεί μια λύση για τη Leupay. Είναι πολλά τα λεφτά  Grin
Ληγμένο διαβατήριο λέτε να δέχονται γιατί μόνο τέτοιο έχω. Χρόνια λέω ότι θα το ανανεώσω αλλά δεν το έχω κάνει ακόμα.


H LeuPay πάντως παντού βγάζει διευθύνσεις και τηλέφωνα Αγγλίας. έχει κάποιος να μας πει τι ΙΒΑΝ δίνει?

Κάτι άσχετο που με εξέπληξε. Εστειλα 40Ε απο revolut σε Ν26 χθες βράδυ και σημερα στις 9 το πρωι εμφανιστηκαν εκει. NO FEES παρακαλώ!
deep_thought
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 4

Location: Leningrad


View Profile
January 23, 2018, 09:08:33 PM
 #31

Λογικό να βρεθεί μια λύση για τη Leupay. Είναι πολλά τα λεφτά  Grin
Ληγμένο διαβατήριο λέτε να δέχονται γιατί μόνο τέτοιο έχω. Χρόνια λέω ότι θα το ανανεώσω αλλά δεν το έχω κάνει ακόμα.

Αναφερόμουν στην revolut ότι ετοιμάζεται για τραπεζική άδεια.
Η leupay νομίζω συνεργάζεται ήδη με την satabank.
Αυτό που ρωτάς για το διαβατήριο, ασφαλώς και όχι.
Εφόσον έχει χάσει την εγκυρότητά του το έγγραφο πως να το δεχτούν;
deep_thought
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 4

Location: Leningrad


View Profile
January 23, 2018, 09:22:04 PM
 #32


H LeuPay πάντως παντού βγάζει διευθύνσεις και τηλέφωνα Αγγλίας. έχει κάποιος να μας πει τι ΙΒΑΝ δίνει?

Κάτι άσχετο που με εξέπληξε. Εστειλα 40Ε απο revolut σε Ν26 χθες βράδυ και σημερα στις 9 το πρωι εμφανιστηκαν εκει. NO FEES παρακαλώ!


Ναι και πριν είχε έδρα την Μάλτα... Tongue
Απ όσο ξέρω τα κεντρικά τους είναι στην Βουλγαρία.
Η revolut είναι κορυφή για αυτά που προσφέρει.
longlivecapitalism
Member
**
Offline Offline

Activity: 966
Merit: 31


View Profile
January 24, 2018, 12:02:22 AM
 #33

Λογικό να βρεθεί μια λύση για τη Leupay. Είναι πολλά τα λεφτά  Grin
Ληγμένο διαβατήριο λέτε να δέχονται γιατί μόνο τέτοιο έχω. Χρόνια λέω ότι θα το ανανεώσω αλλά δεν το έχω κάνει ακόμα.

Αναφερόμουν στην revolut ότι ετοιμάζεται για τραπεζική άδεια.
Η leupay νομίζω συνεργάζεται ήδη με την satabank.
Αυτό που ρωτάς για το διαβατήριο, ασφαλώς και όχι.
Εφόσον έχει χάσει την εγκυρότητά του το έγγραφο πως να το δεχτούν;
Δεν ξέρω πώς χάνει την εγκυρότητά του εφόσον είναι διαβατήριο, θέλω να πω ότι εγώ είμαι το ίδιο άτομο, δεν υπάρχει πιθανότητα παραποίησης εφόσον δουν ότι είμαι εγώ και έχω και το διαβατήριό μου. Επομένως, για τη συγκεκριμένη δουλειά πάντα, κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλημα εξακρίβωσης στοιχείων. Και μάλιστα η όψη μου δεν έχει αλλάξει σχεδόν καθόλου από την φωτογραφία μου στο διαβατήριο. Η ταυτότητα που μου ζητάνε κάποια σάιτ είναι πολύ πιο παλιά αλλά ο λόγος που δεν έχουν πρόβλημα είναι επειδή ως έγγραφο δεν έχει ημερομηνία λήξης. Οπότε τίθεται το ερώτημα: για ποιον λόγο στη συγκεκριμένη περίπτωση το διαβατήριο να μη θεωρείται έγκυρο, εφόσον η χρήση του θα ήταν για μία απλή ταυτοποίηση που δεν έχει καμία σχέση να κάνει με την ουσιαστική δουλειά του διαβατηρίου, που είναι ο έλεγχος των ατόμων που εισέρχονται και εξέρχονται σε μία χώρα;
bmxakias
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 617
Merit: 253


View Profile
January 24, 2018, 04:03:11 AM
 #34

Πες τους οτι η ελληνικές ταυτότητες δε λήγουν και καθάρισες.
deep_thought
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 4

Location: Leningrad


View Profile
January 24, 2018, 11:04:46 AM
 #35


Δεν ξέρω πώς χάνει την εγκυρότητά του εφόσον είναι διαβατήριο, θέλω να πω ότι εγώ είμαι το ίδιο άτομο, δεν υπάρχει πιθανότητα παραποίησης εφόσον δουν ότι είμαι εγώ και έχω και το διαβατήριό μου. Επομένως, για τη συγκεκριμένη δουλειά πάντα, κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλημα εξακρίβωσης στοιχείων. Και μάλιστα η όψη μου δεν έχει αλλάξει σχεδόν καθόλου από την φωτογραφία μου στο διαβατήριο. Η ταυτότητα που μου ζητάνε κάποια σάιτ είναι πολύ πιο παλιά αλλά ο λόγος που δεν έχουν πρόβλημα είναι επειδή ως έγγραφο δεν έχει ημερομηνία λήξης. Οπότε τίθεται το ερώτημα: για ποιον λόγο στη συγκεκριμένη περίπτωση το διαβατήριο να μη θεωρείται έγκυρο, εφόσον η χρήση του θα ήταν για μία απλή ταυτοποίηση που δεν έχει καμία σχέση να κάνει με την ουσιαστική δουλειά του διαβατηρίου, που είναι ο έλεγχος των ατόμων που εισέρχονται και εξέρχονται σε μία χώρα;

Το διαβατήριό σου έχει λήξει.
Εσύ το είπες.
Άρα δεν είναι πλέον έγκυρο.
Τι συζητάμε τώρα;
longlivecapitalism
Member
**
Offline Offline

Activity: 966
Merit: 31


View Profile
January 24, 2018, 04:10:37 PM
 #36


Δεν ξέρω πώς χάνει την εγκυρότητά του εφόσον είναι διαβατήριο, θέλω να πω ότι εγώ είμαι το ίδιο άτομο, δεν υπάρχει πιθανότητα παραποίησης εφόσον δουν ότι είμαι εγώ και έχω και το διαβατήριό μου. Επομένως, για τη συγκεκριμένη δουλειά πάντα, κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλημα εξακρίβωσης στοιχείων. Και μάλιστα η όψη μου δεν έχει αλλάξει σχεδόν καθόλου από την φωτογραφία μου στο διαβατήριο. Η ταυτότητα που μου ζητάνε κάποια σάιτ είναι πολύ πιο παλιά αλλά ο λόγος που δεν έχουν πρόβλημα είναι επειδή ως έγγραφο δεν έχει ημερομηνία λήξης. Οπότε τίθεται το ερώτημα: για ποιον λόγο στη συγκεκριμένη περίπτωση το διαβατήριο να μη θεωρείται έγκυρο, εφόσον η χρήση του θα ήταν για μία απλή ταυτοποίηση που δεν έχει καμία σχέση να κάνει με την ουσιαστική δουλειά του διαβατηρίου, που είναι ο έλεγχος των ατόμων που εισέρχονται και εξέρχονται σε μία χώρα;

Το διαβατήριό σου έχει λήξει.
Εσύ το είπες.
Άρα δεν είναι πλέον έγκυρο.
Τι συζητάμε τώρα;
Μιλάω για το πρακτικό του θέματος. Το διαβατήριό μου δεν είναι έγκυρο για να πετάξω αλλά μπορεί κάποιος να διαπιστώσει ότι είμαι εγώ κοιτάζοντας τα στοιχεία που έχει μέσα.
deep_thought
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 4

Location: Leningrad


View Profile
January 24, 2018, 07:40:49 PM
 #37


Μιλάω για το πρακτικό του θέματος. Το διαβατήριό μου δεν είναι έγκυρο για να πετάξω αλλά μπορεί κάποιος να διαπιστώσει ότι είμαι εγώ κοιτάζοντας τα στοιχεία που έχει μέσα.

Είτε πρακτικά είτε θεωρητικά το γεγονός είναι ότι έχει λήξει.
Από την στιγμή που δεν το αναγνωρίζει πλέον η ίδια η χώρα που το έχει εκδώσει,
μην ρωτάς γιατί δεν το αναγνωρίζει ένας ιδιώτης.
Aegean Skipper
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 126



View Profile
January 26, 2018, 10:19:50 PM
 #38

πηγα να γραφτω στην leupay και ξαφνιαστικα ολιγον τι

στα ζητανε ολα!!!
και φυσικα και το αφμ σου
δεν γραφτηκα... Angry
ptiper21
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 294
Merit: 101


View Profile
January 27, 2018, 12:53:16 PM
 #39

πηγα να γραφτω στην leupay και ξαφνιαστικα ολιγον τι

στα ζητανε ολα!!!
και φυσικα και το αφμ σου
δεν γραφτηκα... Angry


Δηλαδή περίμενες να λάβεις iban σε ευρωπαϊκή τράπεζα και να μη δώσεις τα πάντα; Και επειδή κάποιοι νομίζουν ότι η Leupay δεν στέλνει όλα τα στοιχεία και τις κινήσεις του λογαριασμού, από πέρυσι έχει ανακοινώσει ότι κανονικά και με το νόμο τα γνωστοποιεί όλα... Η έδρα είναι μεν στη Βουλγαρία , αλλά είναι κάτι σαν offshore στην Μεγάλη Βρετανία με τράπεζα Λουξεμβούργου νομίζω.
MariosGR
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 18
Merit: 8


View Profile
January 27, 2018, 05:12:50 PM
 #40

Καλησπέρα σε όλους!
Έκανα προχθές register στιν Leupay κατέβασα την εφαρμογή, στο κινητό μου, έκανα το video call, μου ζήτησαν την ταυτότητα, που την έχω ανανεώσει απο το 2009 σε λατινικούς χαρακτήρες, την φωτογράφησα και στις δύο όψεις και μπορώ τωρα να μπώ στο site. Εκανα και verify το mail μου και περιμενω για να φτίαξω νέα κάρτα. Στο IBAN όμως γραφει ότι ακόμα επεξεργάζονται - ελέγχουν τα στοιχεία μου.
Από την εμπειρία σας, πόσες ημέρες χρειάζονται για να επιβεβαιώσουν τα στοιχεία μου? Δεν έχω δεί κάποιο email για να μου ζητάνε λογαριασμό της ΔΕΗ!!??
Ευχαριτώ.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!