Bitcoin Forum
June 27, 2024, 09:58:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Leupay, Revolut , Neteller & Skrill Ερωτήσεις UPDATED  (Read 18753 times)
mitsakos156
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 1


View Profile
February 04, 2018, 04:53:22 PM
Merited by Aegean Skipper (1)
 #61

ΒΤΧ>BTC>KRAKEN>ΕΥΡΩ>IBAN-N26>ΑΝΑΛΗΨΗ ATM
longlivecapitalism
Member
**
Offline Offline

Activity: 966
Merit: 31


View Profile
February 05, 2018, 05:37:46 PM
 #62

ΒΤΧ>BTC>KRAKEN>ΕΥΡΩ>IBAN-N26>ΑΝΑΛΗΨΗ ATM

Παναγία μου, τι ταξίδι κι αυτό  Grin
Θα είναι πολλά τα fees που πληρώνεις όμως. BTX είναι το Bitcore;
MariosGR
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 18
Merit: 8


View Profile
February 05, 2018, 08:26:28 PM
 #63

Δεν καταλαβαίνω τι τα θες τα μετρητά και δεν κάνεις κανονικά συναλαγές με την Ν26 κάρτα?
mitsakos156
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 1


View Profile
February 05, 2018, 08:48:41 PM
 #64

btx ναι ειναι το bitcore αυτο κανω mining αυτη την στιγμη.

προτιμω να μην κανω συναλλαγες μην τυχον σβησουν και τις mastercard οπως τις visa. οποτε θα τα σηκωνω και ας πληρωνω με μετρητα.
ethflex
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10


View Profile
February 05, 2018, 09:08:00 PM
 #65

γιατι δεν αναφερεται καθολου το mistertango? Ειναι στην λιθουανια, μεσω app εστειλα την ταυτοτητα φωτο και την φατσα φωτο και εγινα verified. Δεν ζητησανε αφμ. Βγαζεις αμεσα iban. Δεχετε sepa/swift transfers. Εχουν mastercard απο hercus και οχι απο wavecrest. Επισης εχουν επιλογη να στειλεις btc και να εχεις μετατροπη σε ευρο στο ΙΒΑΝ σου, που μπορεις να χρησιμοποιησεις με την καρτα, για αναληψεις η αγορες. βεβαια εχει εξοδα και δεν ειναι αμελητεα. Minimum 0.0025 btc fee η 1% για να στειλεις btc. Οποτε μινιμουμ κανα 20+ ευρο γι αυτο. Επισης χρησιμοποιουν το ανταλακτηριο http://btc-exchange.com/ που δεν εχει τις καλυτερες τιμες που μπορεις να βρεις. Οποτε στην αλλαγη btc σε ευρο που σου κανουν, παλι χανεις λιγο. Θεωρητικα μπορεις να πουλησεις τα btc οπου θελεις και να σου στειλουν τα λεφτα στο iban, αλλα διαβαζω οτι αυτο μπορει να δημιουργησει προβλημα στον λογαριασμο. Δεν ξερω, ψαχνω να διαβασω εμπειριες γι αυτο απο αλλους. Προσωπικα μολις την ενεργοποιησα και δεν εχω στειλει ακομα λεφτα στο iban . Περιμενω να παει κανα 12ρι χιλιαρικα δολλαρια το btc πρωτα, πριν στειλω τιποτα. Αλλα μετα σκοπευο να στελνω περιπου κανα χιλιαρικο τον μηνα και να το ξοδευο με την καρτα. Αναληψη απο atm εχει δωρεαν μια φορα τον μηνα στα 200 ευρο. Παραπανω αναληψεις 2% εξοδα, συν εξοδα atm.

Για το leupay δεν ειχα ακουσει τιποτα. Οταν η wacecrest εκλεισε ολες τις visa (ειχα xapo visa), στο αγγλικο σεκτιον του φορουμ ειδα να προτεινουν κυριως mistertango  γι αυτο την παραγγειλα. Ετσι και αλλοιως τσαμπα ειναι η εκδοση της, και η αποστολη της. Ουτε συνδρομη εχει. Αλλα τα υπολοιπα εξοδα δεν ειναι οτι καλυτερο. Το leupay μοιαζει παρομοια ιστορια με iban.  Θα το εξερευνησω/παρακολουθησω το θεμα, ισως βγαλω και αυτηνα

μπορεις να ελεγξεις αν ο mistertango σου βγάζει κανονικο statement?

ευχαριστώ
makis22
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 18
Merit: 1


View Profile
February 05, 2018, 10:24:07 PM
 #66

δεν εχω κανει τιποτα ακομα, δεν εχω χρησιμοποιησει την καρτα. Οταν εφτασε στα χερια μου το μπικουινι αρχισε να πεφτει. Εγω εχω λαβει φραγκα στα 10-11-12κ usd/btc, οποτε ειπα αν δεν ξαναπλησιασει αυτη την τιμη, δεν στελνω λεφτα στον λογαριασμο. βεβαια απο τοτε επεσε αρκετα, αλλα και παλι θα περιμενω τουλαχιστον να περασει τα 10κ. Οποτε μεχρι τοτε, δεν εχω αποψη απο την καρτα, η αν βγαζει statements. Αλλα τι ενοεις, αν σου στελνει μηνιαιο statement? αν βγαζει το atm, statement?
longlivecapitalism
Member
**
Offline Offline

Activity: 966
Merit: 31


View Profile
February 05, 2018, 10:37:49 PM
 #67

btx ναι ειναι το bitcore αυτο κανω mining αυτη την στιγμη.

προτιμω να μην κανω συναλλαγες μην τυχον σβησουν και τις mastercard οπως τις visa. οποτε θα τα σηκωνω και ας πληρωνω με μετρητα.
Νομίζω ότι εφόσον η Ν26 θεωρείται τράπεζα και δεν σχετίζεται με Bitcoin ή οποιαδήποτε cryptocurrency άμεσα, δεν έχεις να φοβηθείς κάτι αν έχεις τα λεφτά μέσα. Εξάλλου, εφόσον τα λεφτά στέλνονται μέσω IBAN στην ουσία δεν είναι στην κάρτα, έτσι; Όπως και στις κανονικές τράπεζες, τραβάς λεφτά μέσω της debit card από τον λογαριασμό σου.

Όσο για τις κάρτες που η Visa δεν ήθελε να έχει σχέσεις με ανταλλακτήρια Bitcoin και να γίνονται withdrawals από Bitcoin σε μετρητά στα ΑΤΜ, νομίζω πως ενημέρωσαν όλους τους χρήστες πρώτα και τους έδωσαν διορία ανάληψης των χρημάτων. Αυτό έγινε και σε μένα με μία Master Card της Wavecrest που είχα. Με δύο βασικά, η μία ήταν virtual και η άλλη κανονική και μου έστειλαν e-mail από την εταιρεία έκδοσης ότι θα τις σταματήσουν και να βγάλω τα λεφτά μέχρι μια συγκεκριμένη ημερομηνία. Έτσι κι εγώ έστειλα από την κάρτα που ήταν συνδεδεμένη με το PayPal μου σε άλλο συγγενικό λογαριασμό PayPal ό,τι είχε μέσα και ούτε γάτα, ούτε ζημιά  Wink
mitsakos156
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 1


View Profile
February 09, 2018, 02:39:57 PM
 #68

παιδες μολις ηρθα η καρτα στα χερια μου της n26 και ειναι διαφανες η καρτα...... γ@μ@ει... λογικα δευτερα θα ρευστοποιησω θα ενημερωσω με ποστ εξοδα κτλπ.
longlivecapitalism
Member
**
Offline Offline

Activity: 966
Merit: 31


View Profile
February 09, 2018, 05:48:45 PM
 #69

παιδες μολις ηρθα η καρτα στα χερια μου της n26 και ειναι διαφανες η καρτα...... γ@μ@ει... λογικα δευτερα θα ρευστοποιησω θα ενημερωσω με ποστ εξοδα κτλπ.
Ωραίος!
Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα αλλά δεν θεωρώ ότι έχει αργήσει κιόλας. Σίγουρα θα προτιμούσα να ενημερωθώ πρώτα από άλλους πριν βάλω λεφτά  Cheesy
mitsakos156
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 1


View Profile
February 12, 2018, 04:05:06 PM
 #70

Λοιπόν σηκωσα μέσα σε δύο ώρες από το κρακεν στην ν26. Πήγα σε μια peireus atm σηκωσα 100. Και δεν είχα καμία προμήθεια. 100 είχα 100 βγήκαν. Ούτε μείον ούτε τίποτα. Βουρ. Επίσης αν μανεις invite άλλον και χρησιμοποιήσει την κάρτα κερδίζεις 15 ευρώ. Αυτά...
gvoi
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
February 12, 2018, 05:51:24 PM
 #71

Η Ν26 το λέει ξεκάθαρα ότι δίνει 3 (τρεις) δωρεάν αναλήψεις τον μήνα.

You are younger than 26, 5 free Mastercard ATM withdrawals / month, then €2,00 / withdrawal
You receive your salary, pension, student
 allowance or government benefits
 for at least two consecutive months, 5 free Mastercard ATM withdrawals / month, then €2,00 / withdrawal
You receive payments of at least €1.000 per month
 for at least two consecutive months, 5 free Mastercard ATM withdrawals / month, then €2,00 / withdrawal

If you fulfill none of the above criteria within 3 months after signing up   3 free Mastercard ATM withdrawals / month   then €2,00 / withdrawal

 Wink
mitsakos156
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 1


View Profile
February 12, 2018, 08:22:46 PM
 #72

ναι ενταξει μπορω να σηκωνω την μερα 2.5χιλ. δεν πιστευω οτι θα αγγιξω αυτα τα ποσα στα κοντα. αλλα καπου στο χιλιαρικο τον μηνα.
longlivecapitalism
Member
**
Offline Offline

Activity: 966
Merit: 31


View Profile
February 12, 2018, 11:49:37 PM
 #73

Λοιπόν σηκωσα μέσα σε δύο ώρες από το κρακεν στην ν26. Πήγα σε μια peireus atm σηκωσα 100. Και δεν είχα καμία προμήθεια. 100 είχα 100 βγήκαν. Ούτε μείον ούτε τίποτα. Βουρ. Επίσης αν μανεις invite άλλον και χρησιμοποιήσει την κάρτα κερδίζεις 15 ευρώ. Αυτά...
Πολύ καλό αυτό. Για invite δεν νομίζω να έχω κάποιο άτομο που να ξέρω ότι θέλει τέτοιες υπηρεσίες αλλά δεν πειράζει  Cheesy
publicdomain
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 503
Merit: 256


View Profile
February 15, 2018, 05:24:56 PM
 #74

μη κάνεις πολλές αναλήψεις γιατί θα σου κλείσουν το λογαριασμό.

οι αναλήψεις είναι φασαρία για αυτούς και δεν θέλουν τέτοιους πελάτες, καλύτερα κάνε αγορές με πιστωτική όσες θες
Andreas1986
Member
**
Offline Offline

Activity: 127
Merit: 13


View Profile
February 19, 2018, 11:28:35 AM
 #75

μη κάνεις πολλές αναλήψεις γιατί θα σου κλείσουν το λογαριασμό.

οι αναλήψεις είναι φασαρία για αυτούς και δεν θέλουν τέτοιους πελάτες, καλύτερα κάνε αγορές με πιστωτική όσες θες

πολύ σημαντικό αυτό, ναι
εγώ την περιμένω ακόμα αν και έτσι όπως πέφτουν δεν έχω να "ξοδέψω" και κάτι χαχα
captains
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
February 22, 2018, 06:38:38 PM
 #76

ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ .. ΛΙΣΤΑ με τραπεζες που δινουν ΙΒΑΝ με SEPA (εγραφη μεσω υπολογιστη ή κινητου)

Free EU bank accounts that you can be opened directly online (ΙΒΑΝ with SEPA)  Smiley
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1756494.0


chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
February 22, 2018, 07:41:05 PM
 #77

Σε λίγο καιρό η bitwala ανοίγει την πρώτη ψηφιακή τραπεζα που θα μπορεί κάποιος να κάνει καταθέσεις και αναλήψεις bitcoin και να έχει το δικό του iban και την δικιά του χρεωστική κάρτα

https://preregister.bitwala.com/dashboard

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
longlivecapitalism
Member
**
Offline Offline

Activity: 966
Merit: 31


View Profile
February 23, 2018, 01:32:57 PM
 #78

ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ .. ΛΙΣΤΑ με τραπεζες που δινουν ΙΒΑΝ με SEPA (εγραφη μεσω υπολογιστη ή κινητου)

Free EU bank accounts that you can be opened directly online (ΙΒΑΝ with SEPA)  Smiley
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1756494.0



Ξέρει κανείς αν αυτές δίνουν και χρεωστικές κάρτες ή η λίστα είναι μόνο για αυτές που δίνουν IBAN;
Aegean Skipper
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 126



View Profile
February 23, 2018, 08:44:45 PM
 #79

ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ .. ΛΙΣΤΑ με τραπεζες που δινουν ΙΒΑΝ με SEPA (εγραφη μεσω υπολογιστη ή κινητου)

Free EU bank accounts that you can be opened directly online (ΙΒΑΝ with SEPA)  Smiley
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1756494.0



Ξέρει κανείς αν αυτές δίνουν και χρεωστικές κάρτες ή η λίστα είναι μόνο για αυτές που δίνουν IBAN;

χωρις να κοιταξω αυτη τη λιστα θα πω πως οι περισσοτερες αν οχι ολες δινουν και καρτα ναι.
Ειδαλως δεν θα ηταν και πολυ χρησιμες...
cryptodoge64
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
February 24, 2018, 04:03:14 PM
Last edit: February 24, 2018, 04:15:22 PM by cryptodoge64
 #80

Έχω στείλει εγώ ο ίδιος email σε leupay παλαιότερα και μου είχαν ξεκαθαρίσει πως ΔΕΝ επιτρέπουν αναλήψεις και γενικά transaction που σχετίζονται με crypto, πχ ανταλλακτήρια.

Ερώτηση: N26 κάρτα μπορούμε να κάνουμε αναλήψεις από ανταλλακτήρια και απευθείας χρήση σε ελληνικά και ξένα καταστήματα σαν debit χωρίς να χρειαστεί ούτε καν ανάληψη από ελληνικό ATM; Δηλαδή σαν να είχα μια απλή debit ελληνικής τράπεζας; Τίποτα hidden fees που πρέπει να προσέξουμε; Γιατί αλλιώς με βολεύει άπειρα έτσι για μερικά καθημερινά χαζοέξοδα.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!