Bitcoin Forum
May 24, 2024, 03:09:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Binance kumarhaneye döndü!  (Read 782 times)
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
January 22, 2018, 08:59:54 PM

işini garantiye almak istiyorsan stop loss riskine girmeyeceksin sen de dostum bütün borsalar böyle maalesef daha iyisini bulursan söyle uçarak geleyim Smiley
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
January 23, 2018, 02:13:34 PM

Eger bir coinin yari fiyatina veya %75 fiyatina alim girerseniz kazancli bile cikabilirsiniz boyle durumlardan arada yaptigim birseydir grafikleri acip 5 10 arasi coin secip onlara belli miktarlarda birkac alim satim girmek Smiley
mehmetlbj
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
January 24, 2018, 01:23:52 AM

işini garantiye almak istiyorsan stop loss riskine girmeyeceksin sen de dostum bütün borsalar böyle maalesef daha iyisini bulursan söyle uçarak geleyim Smiley

stop loss riski mi? stop loss bir cakilma riskinden kurtulmak icin olan bir sey degil mi?
Discovery06 (OP)
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
January 27, 2018, 11:08:06 PM
Merited by HighLine (1)

Binance gibi bir borsada stop loss kullanmaması gerektiğini bilmeyen adam gelip burada tespit yapıyor.
Boğa piyasasında kazanırken güzel, yaptığınız deli saçması hatalardan sonra binance kaka öyle mi?

Binance'ın komisyon oranları neden bu kadar düşük, alım-satım emirleri nasıl gerçekleşiyor diye sormayan adam kumarhane olduğunu söylüyor.
Ya ne sandın ?

Saygısız ve cahillikle yorum yapmak için yorum yapıyorsun..Kendini lavrov felan mı sanıyorsun..Birşey bilmeden konu açıyor muşuz..20 yıldır traderim sen donla gezerken biz tahtalarda nasıl emir veriliyor imkb de bunları öğrendik..Burada insanlar yeni öğrenenler birşey öğrensin diye konu açtım..Ancak apaçık ukalalık yapıyorsun..Bir kere şu nu bil... Binance de Stop yazınca emir listesine senin yazdığın emir düşmüyor..Gizlilik var yanii..Yazdığın emir görünmüyor.Bu şekilde olunca körü körüne %30 luk alta üste iğne atıyorlar.Bu  olay Oturmuş borsalarda olmaz Bitfinex te olmaz mesela...Bu durumu Ahlaki bulmadığım için konu açtım..Ukala kardeşş...

Ukalalık diye addettiklerini ben çok bilirim, çok kazanırım ama niye kazanamıyorum'cular' için söylemiştim ama şansa bak ki başlığı da sen açmışsın.
Kripto para piyasasında yeni olduğun belli, buradaki komplekslerini imkb vs. örnekleriyle devrecilik yapmaya çalışarak gizlemeye çalışıyorsun ama boş. .
Bilale anlatır gibi senin de anlayacağın dilden;

-Borsalardaki botlar alım-satım fiyat farkını,makasını daralttığı için bırakın engellenmeyi borsalar tarafından desteklenmekte. (Bkz. En yakını, bir-iki yıl önce BtcTürk bunla ilgili açıklama yapmıştı)
-Hadi çok para kazanma hayaliyle ahmaklık edip işlemleri sığ bir koin'e kumar oynadınız. Kumar oynayan ahmaklar olursa binance gibi kumarhane de çok olur. Hacmi, alım-satım duvarı boş olan koin'i de yerin dibine de sokarlar, aya da çıkarırlar. Bunun önüne geçilemez. Adı sanı belli olmayan, %80 premine edilmiş, arzın %90'ı belli kişi veya kişiler tarafından tutulan koinler böyle hareketler yapar.
-Hadi sağır sultanın duyduğu stop emri düşürerek yaptıkları düzenbazlıklardan haberin yok, o tahtaya elle yazdığın, emir düşürdüğün günlerde hiçbir şey mi öğrenemedin?  Hacmi düşük koinde işlem yapmak sığ denize para kazanmak uğruna balıklama-sazanlama atlamaktır.

Sonuç: Bitcoin'de çok para varmış diye girenlerin boğa piyasasında kazandıklarını düşünerek tam omuzlarını kabartıp göğüslerini şişirirken balinanın biri gelir ve iğneyi batırır. O açık pozisyonu kapayıp parayı cebine koymadan sevinen adam da yaşamış olduğu hayal kırıklığını tüm sorumluluğu başkasına atarak haykırır. Bu bilinçsiz 'yatırımcının' evrilmesidir, forumda birçok örneğine daha rastlanabilir. İşte bunun hikayesini okuduk.
Konuyu bile okumadan sırf ego için cevap yazıyorsun..Şu konuya kaç kişi cvp yazmış olumlu yada olumsuz..Sadece sen saygısız ve karşı tarafı tanımadan cevap yazmışsın ve halada yazmaya dvm etmişsin...Anlamamak için neden bu kadar direniyorsun..
Ben 50-100 btc lik günlük hacim yapan bir coinden bahsetmiyorum..Okumadan sırf egon için neden yazıyorsun..Bahsi geçen Coin BİTCOİN CASH...Bazen hacimde BTC yi bile geçebilen Hacimli bir coin...Bahsettiğim şey En büyük hacime sahip olduğunu söyleyen Borsada o gün İKİNCİ en büyük hacime sahip BCASH pairinde adam 1 dakikada fiyatı yarıya düşürüyor...Yani bu btc nin 20.000 dolardan 10.000 e 1 dakikada düşmesi gibi birşey...Ve Diğer borsalarda o an fiyat değişmiyor...Sadece Binancede oluyor...Bu durum böyle oluyorsa bu borsaya güvenmek artık çok büyük risk demek oluyor..Bittrex geçen trig'i borsadan attı... Neden çünkü birileri 2 güne bir pumpluyor dumpluyor diye..Bir borsa müşterilerini korumak zorundadır..Bahsettiğim olay budur..

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
HighLine
Member
**

Activity: 380
Merit: 20

View Profile
January 27, 2018, 11:31:11 PM

Uzun zamandır takip ediyorum en stabil ve gerçekçi fiyatı sunan borsa Bitfinex ve Bitstamp..Binance anlık fiyat düşmeleri ve stabilitesi en bozuk borsa...Binanceden daha az hacimli borsalarda bile fiyatlar daha gerçekçi ve anlık iğneleme ile düşüp kalkmıyor.

Yani kabaca anlatmam gerekirse Binance de herşey serbest.Bir kural yok..Bana göre ciddi paraları olanların asla kullanmaması gerekli bir borsa.Mesela İOS uygulaması tam bir felaket..15 günde bir sertifika değiştiriyor..Apple desteği zaten yok..Çok rahat birileri tarafından kopyalanıp çok sayıda hesap hacklenebilir..15 günde yeni bir şirket ve sertifikası geliyor telefon ekranına tanımadığınız halde mecburen güven demek zorunda kalıyorsunuz.En azından Bittrexteki gibi İp onay güvenlik uygulamasını eklemeleri gerekli acilen diye düşünüyorum..
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
February 05, 2018, 05:57:27 PM

bu işin binancesi bittrexi yok bence, her borsada durum aynı, parası olan senaryoyu istediği gibi yazdırıyor. bizim gibi küçük garibanlarda fırsatını bulursa erzağını doldurmaya çalışıyor. dünyanın sistemi her kategoride aynı malesef, büyük balık küçük balığı ham yapar. Roll Eyes

gkhnhsyn1
Newbie
*

Activity: 224
Merit: 0

View Profile
February 05, 2018, 07:01:50 PM

ben de balina olsam ben de yaparım yalan yok.zaten bizim yaptığımız da bir balinanın arkasından kazanmak değil mi?ayrıca her borsada böyle şeyler olabilir.bu işler tamamen risk  Smiley
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
February 05, 2018, 11:15:53 PM

Dediğinize hem katılıyorum hemde katılmıyorum. elimdeki tokenlerin nerdeyse hepsi binanceta işlem görenler ve dediğiniz kadar kaybım olduğu doğrudur fakat sadece binance değil piyasa genelinde düşüş var.kucoin ve bittrexte işlem görenlerde aynı şekilde eridiler yani.
HighLine
Member
**

Activity: 380
Merit: 20

View Profile
February 08, 2018, 01:42:02 AM

Şimdide kapattılar serveri.1 saattir girilmiyor aq mun binancesine..Böyle oynak zamanda bakıma alınır mı Btc düşse şimdi 5k ya napacaz.Tamda 2 gün önce aldıklarımı satacakken kapattılar...
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: