Bitcoin Forum
May 28, 2024, 09:55:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: Panik Satışlar  (Read 1481 times)
sinandogan (OP)
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile WWW
January 16, 2018, 09:15:48 PM

Arkadaşlar bu konuyu açmak istedim, çünkü etrafımda bitcoin alıp panikleyip satanlar oldu.

Ben elimden geldiğince etrafımdaki insanları konuyla ilgili bilgilendiriyorum. Bilinçsiz hareket ediyorlar.

Ve bence hepimiz etrafmızda ki insanlara durumu anlatmalıyız.
Aşağıda linki olan sert düşüş ile ilgili konuda yorum olarak yaptım.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2765858.msg28283430#msg28283430

Aynı yorumumu burada tekrarlamak istiyorum.
Arkadaşlar Düşüşün nedeni Çin Halk Bankasının başındaki adam bitcoin ve türevlerinin yasaklanmasını ve hatta dışarıya para akışı olur diye yurt dışı ile bağlantısının koparılmasını istemiş.
Ve bitcoin ve altcoinlerle alışverişe izin veren müesseselere de yaptırım uygulansın demiş.

Blok zinciri gibi mükemmel bir teknolojiye sahibiz artık. Bu teknoloji daha nerelere gidicek. Hiç kusura bakmasın ama ne bitcoinin ne de alt coinlerin önünde duramazlar.

Birde güzel bir gelecek var bitcoinde.
Bitcoin de lightning işlemi yapılacak (İNŞALLAH bu güncelleme gelir). Bitcoin şuan yatırım amaçlı, altın gibi ama gerçek bir para birimi olarak kullanılabilecek.
Çünkü işlem ücreti neredeyse yok gibi olacakmış, hızıda saniyeler içinde gerçekleşicekmiş.

Yanlış anlamadıysam beta testi olumluymuş. Geliştirmeye çalışan yazılımcı ekip için buradan inceleyebilirsiniz.
https://twitter.com/theonevortex

Akıllı bir Alman kripto paralar için uluslar arası yönetmelik kurulmalı demiş. Bu olursa etkilenmeler daha az olur diye düşünüyorum.
Haberi okuduğum yer: https://cointelegraph.com/news/german-central-bank-director-crypto-regulations-must-be-international

mefulu
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile
January 16, 2018, 09:30:55 PM

Panik satışları piyasayı bilen adamlar için kaçırılmayacak fırsattır. Düşen coinler %50-70 arasında karla alınabilinir. Piyasaya yeni girecek arkadaşlarında böyle durumları kaçırmamasını öneririm.
mynet
Member
**

Activity: 336

View Profile
January 16, 2018, 09:43:54 PM

evet güzel bir bilgilendirem ve açıklama yapmışın piyasa düşüşlerinde panikleyen çok oluyor. bizde anlatmaya çalışıyoruz ama millet fena tırsıyor. >:

harsak06
Member
**

Activity: 182

View Profile
January 16, 2018, 09:45:36 PM

Eğer elinizde para varsa bu zamanı değerlendirin derim ben yok coin varsa uyarıyı dikkate alıp panik satışı yapmamak gerekiyor canınız çok yanabilir aman dikkat
kim-yon
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 251

View Profile
January 16, 2018, 09:49:23 PM

En büyük Bitcoin madenciliğini yapanda çinliler yasaklamaya çalısanda çinliler. Geçen senede ICO ları yasakladık yasaklamadık diye spekülasyon yapmışlardı. Bu adamları anlamak güç .
coinpool_de
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 250

View Profile
January 16, 2018, 11:20:38 PM

Ortalık hızlıca karıştı, piyasanın güncel durumuna bakınca mantık aramayı bırakıyorsunuz zaten. Malesef çoğu kişi panik satışı yaptı bile, canı yananlar oldu ne yazıkki.
twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
January 16, 2018, 11:36:28 PM

Panik satışı yapanlar sayesinde 10 dolardan Stratis satın aldım Nisan ayına kadar en az 5'e katlayacağıma inaniyorum, hayırlı olsun birileri kaybederken birileri kazanmak zorunda yapacak pek bir şey yok.
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
January 16, 2018, 11:45:09 PM

Bence bu düşüşler elinde btc olanlar için alım fırsatı.Herkes çok çabuk panik havasına giriyor .Piyasaya yeni girenler işleyişi bilmeyenler bu konuda maalesef zarar ile çıkıyorlar.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Bilgent
Member
**

Activity: 518
Merit: 13

View Profile
January 17, 2018, 12:19:59 AM

panik yapan da var al sat yapan da var ortalıkta koşuşturan da var, hiçbir şey olmamış gibi zararıma rağmen umrunda olmayan da var bkz: BEN

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
NoqTaHan
Jr. Member
*

Activity: 203
Merit: 1

View Profile
January 17, 2018, 04:49:16 AM

İşte milleti bu panik satışlar bitiriyor dikkat edelim bir kere daha diyorum
srmecdes
Full Member

Activity: 266
Merit: 108

View Profile
January 17, 2018, 06:10:21 AM

Valla bende etrafımdakilere devamlı satmamalarını söylüyorum.. Biraz bu işin geçmişine bakan paniğin ne kadar gereksiz olduğunu görecektir..
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
January 17, 2018, 06:42:46 AM

insanların panik halde satış yapması iyi ve kötü tarafı var.

kötü tarafı zarar ederler, pahalıdan alıp, ucuzdan satarlar ve belki coin işlerinden tamamen kopma noktasına ulaşabilirler.

iyi tarafı ise piyasa yapıcı "balina" ucuzdan yeterince toplayabilirler ve fiyatları şişirme konusunda yeterince doyuma ulaşmışsa yeni rekorlar gelmeye başlar.

bu nedenle çeşitli ülke ve şirketlerden gelecek iyi ve kötü haberleri dikkate alarak bu doğrultuda piyasaya yön veriyorlar.
numan8114
Full Member

Activity: 124
Merit: 100

View Profile
January 17, 2018, 06:44:59 AM

Bu tür satışlar piyasalar var oldukça devam edecektir. Birileri pnaik satışı yapmazsa diğerleri nasıl dipten toplayacak Smiley

FatalErrorTR
Newbie
*

Activity: 53
Merit: 0

View Profile
January 17, 2018, 06:50:05 AM

Satmamalarını tavsiye ederim ancak tavsiyelere kulak asmayan kişilere yapacak bir şey yok doğanın kanunu bu doğal seleksiyon diyebiliriz bu durum için. Güçlü olanlar bilgili olanlar ayakta kalacaktır iktisat az malı çoğaltır israf ise çok malı azaltır.
Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
January 17, 2018, 06:56:04 AM

Acemiler, bu piyasaya yabancı olanlar korkuyor doğal olarakta panik satışı yapıyor.
Bu da piyasanın dalgalanmasına neden oluyor.

sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
January 17, 2018, 08:39:21 AM

bitcoinin 3000 direnci vardı orayı geçince nasıl insanlar "yükseliyor, alayım" diyorsa sert düşerkende "satayım, zarar ediyorum" diye düşünür. Sırf yatırım alanında insan psikolojisini anlatan türkiyede satılan bir kitap vardı. isteyen araştırabilir. baya bir kalın kitap. sular mutlaka durulur.

bugün telegramda gördüm. bitcoin son 3 sene hep ocak ayında en dip seviyesini görmüş ve ardından yeni rekorlar gelmiş. tekrar olur mu bilmem.

svdtpl
Member
**

Activity: 276

View Profile
January 17, 2018, 09:47:05 AM

şimdi teknik analizciler piyasaya cıkabilir teknık analiz için ortam oluşmaya başlıyor... yatırımcılar bunu görüp illaki harekete geçecektir

Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
January 17, 2018, 10:21:32 AM

Ben uzun zamandır bu piyasadayım. Aldığım seviyenin çok altını gördüğüm oldu ama oradan bu seviyelere kadar geldik hiç satmadım. Satıp kaçsaydım büyük ihtimalle baya pişman olmuştum şuan. Hodl bu piyasanın cidden çok önemli bir gerçeği.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Ketea
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile
January 17, 2018, 10:40:13 AM

Böyle bir duruma düşen arkadaşlar için üzülüyorum. Bitcoin için oynamalar para değerine göre gayet normal oynamalar. Bitcoinin sürekli yükseliceğini falan sanmak aptallıktır. Sistem kendini güncellemek zorunda ve arada bir gerileyip geri bildirim almakta. Bunun olmaması anormal olur zaten. Geçmiş olsun o arkadaşlara haha Cheesy
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
January 17, 2018, 10:43:41 AM

Panik satışı yapanlar sayesinde 10 dolardan Stratis satın aldım Nisan ayına kadar en az 5'e katlayacağıma inaniyorum, hayırlı olsun birileri kaybederken birileri kazanmak zorunda yapacak pek bir şey yok.

Daha 2 hafta önce 19-20 usd yi gördü işte her halukarda belli zaman sonra 20 usd ye gene görür kısaca doğru adım atmışsın bırak 5 katını 20 usd yi görse satsan parayı 2 ye katlamış olacaksın.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  

Jump to: