Bitcoin Forum
June 23, 2024, 04:15:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: 2018'de merkez bankaları Bitcoin ve Ethereum alacak  (Read 620 times)
Asmilker (OP)
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
January 17, 2018, 11:27:10 AM

[Suspicious link removed]'un CEO'su Peter Smith, bu yıl merkez bankalarının rezervlerinde Bitcoin ve Ethereum gibi önemli kripto para birimlerinden bulunduracağını söyledi.
CNBC’ye konuşan kripto para cüzdanı [Suspicious link removed]’un CEO’su Peter Smith, bu yıl merkez bankalarının rezervlerinde Bitcoin ve Ethereum gibi önemli kripto para birimlerinden bulunduracağını söyledi.

Smith’in konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Sanırım bu yıl merkez bankalarının bilançolarının bir kısmında dijital para birimlerini tutmaya başladıklarını gördüğümüz ilk yıl olacak.”

Bazı merkez bankaları halihazırda Bitcoin tutuyor
2017’nin Aralık ayında Bulgaristan’ın bir soruşturma ve operasyon kapsamında ele geçirilen ve değeri 3 milyar Dolar’ı aşan yüz binlerce Bitcoin tuttuğu bildirildi.

Son yıllarda dijital para piyasası üstel bir oranla büyüdüğünden küresel merkez bankaları da muhtemelen büyük miktarda Bitcoin, Ethereum ve diğer önemli kripto para birimlerinden satın almaya başlayacak. Bitcoin şu anda 250 milyar Dolar civarında bir piyasa değerine sahip. Bununla birlikte bazı analistler Bitcoin’in 8 trilyon Dolar’lık altın piyasasıyla rekabet edebilecek düzeye gelmelerini bekliyor.

Ayrıca eğer Bitcoin, küresel ekonominin rezerv para birimlerinden biri haline gelirse hükümetler de bir miktar Bitcoin ve alternatif kripto para birimlerine ihtiyaç duyacak.

https://www.ccn.com/blockchain-ceo-central-banks-will-hold-bitcoin-ether-2018/
zorbit
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile
January 17, 2018, 02:09:10 PM

hiç sanmıyorum. böyle bir şey olamaz. adı üstünde merkez bankası. bir ülkenin ekonomisi bu banka üzerinden şekillenir. dijital paralar merkezsizdir ve merkez bankalarının kuruluş amaçları ile kesinlikle zıt konumdadır. bunu yapmak kendi varlığını inkar etmek demektir.
btcpara
Member
**

Activity: 182
Merit: 22

View Profile
January 17, 2018, 02:23:00 PM

biraz zor şimdilik bu haberler olmaz.2-3 yıl daha lazım herşeyin oturması için kolay değil bu işler
iconista
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
January 17, 2018, 02:43:11 PM

Krize dönen bu günlerde pozitif haberler gelmesini bekliyoruz.
frarslan
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
January 17, 2018, 03:40:50 PM

Daha erken bunlara. Ama her ülke kendi dijital parasını çıkarmaya başlarsa o zaman birşeyler olabilir.

SafeKeet ICO: A new cryptocurrency for a Simple, Smart & Secure digital safe deposit box
—————— ■  ICO SALE FEBRUARY 1, 2018  ■ ——————
WhitepaperBitcointalk ANNTelegramTwitterFacebookLinkedIn
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
January 17, 2018, 04:27:59 PM

Belki şimdi alıyorlardır ama bitcoin çok tanındı bu yıl ama merkezi olmaması ve çok spekülatif olması nedeni ile merkezi kurumlar çok sıcak bakmıyor bunun yerine yatırım firmaları alabilir.
iamugur
Member
**

Activity: 152
Merit: 12

View Profile
January 17, 2018, 06:20:59 PM

Merkez bankaları kendi coinleri üzerinde çalışabilir ancak bu tarz yatırımlar yapabileceklerini sanmıyorum. Kaldı ki yapsalar dahi açıklama yapacaklarını hiç sanmıyorum.

I'm interesting all Turkish translations for bounty programs. Give me your original text and get your Turkish translation. | Contact: celik.play@gmail.com
parafmax
Newbie
*

Activity: 149

View Profile
January 17, 2018, 07:58:22 PM

Merkez bankaları kendileri para basan otorite iken özel piyasadan coin mi topluycak  Cheesy Yukarda denildiği gibi kendi coinini çıkarır anca.

Ha bu arada dünyadaki çoğu merkez bankasının sahibi sayılı bir kaç ailedir, bu yüzden bizim paramızın üzerinde Türkiye cumhuriyeti merkez bankası yazmaz, türkiye cumhuriyet merkez bankası yazar çünkü ortaklı kuruluştur.

Para kavramını tamamen devletten çekmek için crypto paraları çıkardılar.

Şuan sistem oturmadığı halde 1400 taneden fazla coin var

İlerideki plan her şirketin kendine ait parası olucak devletler sınırlar olmuycak tek dünya otoritesi gibi vaatlerle geliyolar hödükler
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
January 17, 2018, 08:01:58 PM

Böyle bir şeyin gerçek olacağına şimdilik inanmasamda devletlerin ve şirketlerin gizli gizli ellerinde birçok kriptopara bulundurduğundan adım gibi emin olduğumu düşünüyorum. Kriptoparalara son zamanlarda çok büyük ilgi gösteriliyor, bunun sonucu piyasaya pozitif olarak yansıyacaktır.
numan8114
Full Member

Activity: 124
Merit: 100

View Profile
January 18, 2018, 05:14:42 AM

Gayet olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Piyasaya etkisi olacaktır. Bir yandanda şu var zaten balina diye tabir etttiğimiz kişiler vardı. Piyasayı elinde oynatanlar bunlar. Bir de devletler girerse işin içine iyice manipülatif olacaktır piyasa.

InvictusManeo
Jr. Member
*

Activity: 115
Merit: 5

Gemstra - The Future of Social Selling

View Profile WWW
January 18, 2018, 08:49:35 AM

bitcoin ve ethereum decentralized birimler. Bu birimler ülkelerin işine gelmez. Ama ülkeler blockchain teknolojisinin önemini yavaş yavaş anlamaya başlıyorlar. Yakında IMF coinin geleceğine inanıyorum ama bu da centralized olacak ve fiyatı sürekli manipüle edilebilecek.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
January 18, 2018, 10:25:55 AM

böyle bir şeyin olacağını hiç zannetmiyorum. belki kendi coinini tasarlarlar üretirler ama kendi yönetmedikleri birşeye yatırım yapmazlar.
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
January 18, 2018, 12:46:15 PM

Bunu birkaç yerde daha okumuştum, bana mantıklı geliyor.
Merkez bankalarının rezervinde nasıl döviz ve altın varsa crypto para da olabilir.
iconista
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
January 18, 2018, 01:45:28 PM

2017 kazanç yılıydı,  2018 in neler getireceğini hep birlikte göreceğiz.
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
January 18, 2018, 02:11:53 PM

böyle bir spekülasyon ortamının ortasında merkez bankası ne btc'ye ne de diğerlerine yatırım yapabilir.
mehmetlbj
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
January 19, 2018, 03:56:31 AM

bankalar borsalara para aktarimini yasaktlarken merkez bankasi nasil kalkip boyle bir is yapcak merak konusu
drogbacrash1
Member
**

Activity: 392
Merit: 13

View Profile
January 19, 2018, 09:30:55 AM

Bence bunun için biraz zaman gerek ama bi 5 yıl sonra felan yüksek ihtimal olur diye düşünüyorum. şuan karşı çıkıyorlar müdahale edemedikleri için ama ilerde mecburen kabul edecek duruma gelecekler
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
January 19, 2018, 10:07:33 AM

Alırlar mı bilmem ama kripto para veya dijital para gerçekten büyük bir devrim, ancak bankalardan ziyade şirketler artık kendi paralarını çıkarmaya başlayacak. Bankalar güç kaybedecek.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
Faithh
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

The Worlds Most Advanced Distributed Computer

View Profile
January 19, 2018, 12:23:22 PM

İlla ki kabullenecekler  . Tabi ki önceden çeşitli spekülasyonlar yapılarak fiyat düşürülmeleri de bu yönde olabilir . Ucuzdan kapatmak adına her işlemi yapabilirler tahminim.

╞═◇═╡      CROWD MACHINE  ▌Powering the Next Generation of Blockchain App Builders      ╞═◇═╡
WhitepaperLinkedinTwitterMediumTelegramYoutubeFacebookANN ThreadReddit
←←←←←←←←←←  WHITELIST Registration is OPEN  →→→→→→→→→→
lev91
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
January 19, 2018, 01:10:33 PM
Last edit: January 19, 2018, 01:23:36 PM by lev91

bitcoini duyunca herkes kendi kripto parasini surmeye basladi piyasaya. Dikkat ederseniz bu yeni cikan kripto paralar madencilikle alinmiyor illa adamin cikardigi paradan alacaksin yani bu parayi cikaran kendini zengin etmek icin cikarmis. Ripple gibi tamamen bir merkeze bagli paralarla ugrasmam.. Ethereum ve Bitcoin kullanirim daha iyi. Simdi bitcoin tamamen bagimsiz bir bankadan hareket ediyorsa neden bankalarla isim olsun benim? Insanlari soyan ve gucune guc katan bir sistemle isim olmaz.. bitcoinin cikma amaci zaten dunyaya yoneten parayi yok etmek ve sanal bir devrim baslatmakti. Bankerler neden bu kadar bitcoinden korkuyor saniyorsunuz? Japonya china neden bu kadar korkuyor saniyorsunuz? Cunku onune gecemezlerse insanlar kendi sanal parasini kullanmis olacaklar ve bu sayede devlete ihtiyac duyulmaz. istedikleri kadar bitcoini yasaklasinlar %70 bir insan toplulu ayni birim parayi kullandigi taktirde bankalar bastigi paralara ihtiyac duyulmadiginda oligarsinin ve parayi basanlarin sistemi coker. Herkes bitcoin uzerinden ve kagit paraya ihtiyac duyulmadan alisveris yaparsa ne olur? Kagit para sistemi coker
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: