Bitcoin Forum
June 21, 2024, 06:40:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Cümlenin sonuna "ytd" yazarak vebalinden kurtulmuş olmuyorsunuz..  (Read 1018 times)
alex219
Sr. Member

Activity: 628
Merit: 251

View Profile
January 21, 2018, 10:51:27 PM

Herkesin kendi aklı ve iradesi var dolayısıyla yaptığınız yatırımları kendiniz test etmeniz gerekiyor. Bitcointalk'ta kimse sizi isteyerek yanıltmaz, herkesin aşağı yukarı bir analizi ve fikri oluyor. O insanlarda fikirlerinde yanılmış olabilir.
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
January 21, 2018, 11:01:37 PM

Her koyun kendi bacağından asılıyor. Hemen inanmak bu sektörde kaybettirebilir evet bu piyasada çok guzel kazançlar olabilir ancak o kadarda bedava değil.
alexhunter54
Member
**

Activity: 186
Merit: 10

View Profile
January 21, 2018, 11:02:11 PM

Yani herkes kendi araştırmasını yapsın falan denebilir ama bir coini ya da projeyi övüp övüp sonra ytd demek bana da çok samimi gelmiyor açıkçası.
kripton766
Member
**

Activity: 82
Merit: 13

View Profile
January 21, 2018, 11:02:35 PM

Kesinlikle ben de sizin gibi düşünüyorum. Yeni başlayan arkadaşlarımız gelip buradan bir şeyler okuyup öğrenmeye çalışıyor. Yazıyorsunuz sonra da ytd ekliyorsunuz bunu yazınca tavsiye vermiş olmuyorsunuz sanki.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
January 21, 2018, 11:04:04 PM

Arkadaş demiş ki; BTC 20K olduğunda kimse bozdurun demedi. Eee kardeşim herkesin aklı var fikri var. Kendi analizini yapıp kendi kararlarını veremiyorsa bir insan bu işi yapmasın zaten! Kimse bozdurun demek zorunda değil. Elbette ki YTD diyecek millet. Buraya YTD yazmak tam olarak;
''Bak kardeşim bunlar benim fikirlerim sana yatırım yap diye söylemiyorum, yalnızca burada paylaşıyorum. Kendi aklın var fikrin var otur kendi ununu kendi eleğinden geçir benim yazdıklarımda belki senin fikirlerini destekler nitelikte olabilir o zaman ne mutlu bana.'' anlamına geliyor.
ziya1981
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 2

View Profile
January 22, 2018, 08:43:36 AM

ytd yazanları bende garipsiyorum ama şunu bilmek lazım ytd yazsanda yazmasanda kimse kimsenin vebalini almıyor, kimse kimsenin karınada zararınada ortak değil zaten.
by24
Member
**

Activity: 238

View Profile
January 22, 2018, 05:20:18 PM

herkes kendi düşündüğünü yapar zaten.  sizin yazdığınız fikirler sallama ya da gerçek fikirleriniz olsun veya olmasın adam o yoruma inandıysa ytd yazdıysanız da uygular yazmadıysanız da uygulamaz yani aklı başında biriyse eğer
linkstronghappy
Member
**

Activity: 98

View Profile WWW
January 22, 2018, 06:30:41 PM

BTC olsaydı 20K dan hemen okuturdum. Öneri sahibin bağlamaz. Araştırsın herkes, sazan gibi atlamasın. Şansı yaver giderse para kazanır. Sadece ponzi şemalı dollandırıcılara bulaşmayın.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
January 22, 2018, 07:04:20 PM

başkasının sözü ile para basarsan eninde sonunda patlarsın zaten herkesin dediği gibi sende beyin yokmu az araştır proje ne vaad ediyor neler yapmış hangi zaman diliminde kazandırır.
kazandırıyorsa niye kazandırıyor.20k dan btc alırsan ondan ancak 2018 sonunda kar yaparsın 10 dan 20 ye çıkmış koin den 30 a çıkmasını beklersen gelir burada ağlarsınız haliyle.
sanki ytd diyen herkesin sözünü dinliyorlar gibi ytd diyen herkesi suçlamak aptalca.
sadece bu nedenle hiç bir şey anlatmayı sevmiyorum gelip akıl ister kazanınca havaya girer kaybedince sana çemkirir .
Peno
Newbie
*

Activity: 26
Merit: 0

View Profile
January 23, 2018, 08:18:28 AM

Herkes arkadaşa yüklenmiş, bence kimse vermek istediği mesajı tam anlamamış. Ne demek vebali yok.
wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
January 23, 2018, 11:29:42 AM

Burada yatırım tavsiyesi veren birçok arkadaşın bunu kötü niyetle yaptığını zannetmiyrum ben esasen. Kimse bilerek ve isteyerek bir başkasının zarar etmesini sağlamaz, eğer balina değilse. Bu local forumda da balina yoktur bence.

Herkes kendi düşüncelerini paylaşıyor ve yatırım tavsiyesi vermeyerek kendi yükünü atıyor, yanlış düşünüyorsunuz...

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
January 23, 2018, 01:34:47 PM

trajikomik bir konu olmuş. kimse kimsenin kafasına silah dayayarak yatırım yaptırmıyor. bu forumda herkes deneyimlerini, bilgilerini ve yahut öngörülerini paylaşıyor. ytd yazsa da yatırım tavsiyedir kesinlikle yatırım yapın demiş olsa da herkes bir düşünüp araştır, kendisine göre karar verir. kar da etsen zarar da etsen forumlarda konu açanların sorumluluğunda olan ne olabilir Allah aşkına.

campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
January 23, 2018, 09:59:51 PM

Önerileri araştırmadan kripto para alan yoktur sanırım. Bodoslama dalmak mantıklı değil abes olur. Telegram gibi sosyal ağlardan araştırma yapın emin olun öyle yatırım yapın.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1666
Merit: 274

View Profile
January 23, 2018, 10:59:44 PM

Bu vebali falan lafları çok saçma bence bu konularda. Ne alaka yani vebalinden kurulmuş olmamak ? İsteyen istediğini yapar ben şimdi tavsiye verdim biri yapmak isterse yapar istemezse yapmaz hiçbir zaman da cümle sonuna ytd yazmam. Düşüncemi söyledim geçtim.
1071eko
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
January 24, 2018, 11:31:48 PM

Herkesin aklı fikri var bilmiyorlarsa girmesinler sağdan soldan duyumlarla başkalarının fikirleri ile bu  işlere kalkışanlar kendilerini zarara yakın görsünler:
WhoDev
Newbie
*

Activity: 28

View Profile WWW
January 24, 2018, 11:48:35 PM

Muhtemelen internette uzun yıllardır mevcut olan "bilgi kirliliği"nin varlığından haberdar olan ya da en azından haberdar olması gereken bir insanın sırf hiç tanımadığı birisinin tavsiyeleri üzerine hareket etmesi, mantıklı-mantıksız tavsiye ve öngörülerde bulunan insanlara yeteri kadar araştırıp kendi içerisinde gerekli muhakemeleri yapmadan neredeyse körü körüne inanması bana göre daha büyük bir sorun. Sonuçta herkes bu konuda sadece tahminlerini öne sürebilir. Bundan dolayı sadece yanlış tahminde bulunanların yaptıklarını değil bunlara yeterli araştırmayı yapmadan inanan insanların da fikriyatı sorgulanmalıdır diye düşünmekteyim.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
January 25, 2018, 02:11:04 AM

Herkesin aklı var arkadaşlar üzgünüm ama başkasının aklıyla iş yapıyorsanız siz zaten en baştan kaybetmiş olursunuz. Herkes kendi analizini kendi yapmalı, bir arkadaş hit değerlerini takip etmek hakkında konu açmıştı kriptopara piyasası hakkında uzun vadeli analiz yapmanızda çok fayda sağlar.
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
January 25, 2018, 07:12:06 AM

Bknz. Doğal Seleksiyon.. Hodl u kaldıramayanlar silkelendikten sonra bu buhran havası değişecektir. Para akışı kesilmediği sürece böyle olmuştur. Dönem dönem 10 tl ye alıyorum 5 e düştü 2 ay hold oldum 4 e düştü aha bu bitecek satayım 3 den dediğiniz ne coin varsa 20 olunca bunlar yaşanmamış gibi 50 olacak ya bu dur geri alayım diyerek 30 dan alınıyor. Sonra aynı döngü 20-15-10 :/ Sonra zarardayım! 2017 başı coin fiyatlarına bakıyorum 2018 başındaki %80 düşüşe bakıyorum... Nasıl zarardasınız anlamıyorum ...

2. olarak o ytd diyenlere de ayrıca kılım! Tweetini atıyor paşam ardına ekliyor YTD... Fiyat bir fırlıyor! Ben demiştim araştırıp girmediniz ahuahauahha! Lan Zaten gözün kapalı 50 coin alsan 3-4 aylık süreçte 49u pumplanıyor zaten

Ocak 2018 düzeltmesiyle önleri kesildi ama tonla v.i.p grubu açılmıştı aralık pumpuyla şimdi herkes ağlıyor...

YTD yazıyorsa ne demeye takip ediyorsun adamı , Hodl diyorsa neden durmuyorsun yerinde sabırla, Sonra zarar ettim!

Dipnot: Yatırım all in yapılmaz sermayenin Yüzdesiyle yapılır bir yerden patlarsa diğer yerden kurtar diye Wink

Ha ama paşamı 1-1 kazanmak kesmiyor o istiyor ki 5 koyayım 50 alayım hemen ... Loto oynar gibi borsa oynuyor 5i 2 oluyor yüzde 50 değer kaybedince AMA  yüzde 250 kazanması gerekiyor geriye 5 alabilmek için onu hesaplayamıyor...
darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
January 25, 2018, 08:43:22 AM

Kripto piyasasında para kazanmak istiyorsan öncelikle kimsenin birşey bilmediğini düşünerek başlaman gerekli kendin tecrübe etmelisin. sonuna YTD yazsa ne olur yazmasa ne olur? kendi beyninizle yapamadığınız işleri başkasının beyni ile yapmayın he yok ben böyle yapıcam diyorsanız bırakın bu işi sonra 100 tane başlık açıp ağlamayın
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
January 25, 2018, 12:35:07 PM

bu siteye girdiğimden beri yazarların en çok yazdığını dikkat ettiğim şey "bu piyasanın ne zaman ne olacağı belli olmaz" ve "ytd. herkes kendi araştırmasını yaparak alım satım yapsın" sözleridir. Bitcoin ve altcoinlere bende bitcoin 18-19k.larda iken yatırım yapmaya başladım, şu an kendi çapımda bende zarardayım ama kimseyi suçlamak aklıma gelmedi. adama sen bunu söyledin bende sana güvendim zarar ettim deme şansım mı var böyle bir şey olabilir mi? burada herkes kendince bir şeyler ifade ediyor. doğru çıkabilir yanlış çıkabilir. o zaman burada kimse bir şey yazmasın. burası adı üstünde bitcoin konuşma tartışma yeri. bunları bilerek yaptırım yapmak zaten bu işin birinci kuralı.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: