Bitcoin Forum
April 19, 2024, 12:20:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: waves hakkında yapılan olumsuz eleştirilerin doğruluğu ve öneriler.  (Read 360 times)
hisalih (OP)
Jr. Member
*

Activity: 101
Merit: 2

View Profile
January 21, 2018, 03:38:18 PM

Merhabalar;

Waves ile açılan her konuda bir çok olumsuz eleştiri mevcut bu eleştirileri yapan kişileri gördüğüm kadarı ile genelde şu yapıdalar.

- Waves o sene en yüksek seviyeden satın alıp daha sonra düştüğünde bir-kaç ay geçmesine rağmen artmadığı için sinirlenen kitle
                  - Waves satın aldıktan sonra hemen x5 artış bekleyen kitle

ve aklında olan token yada coin almak yerine belki olur deyip waves aldıktan sonra aklında olan diğer token ve coinlerin x5 veya x10 yaptığı için pişman olan bir kitle var özellik ile bu kitlenin yorumları ise " waves alacağıma şunları alsaydım paramı 20-30 'a katlardım" şeklinde yorumları oluyor. Aslında bu yorumlarda biraz haklılık var ama 5-10k yatırımların hemen 50-100k olmasını beklemek hele ki, yatırım yaptığınız coin ve tokenlerin proje ve ekip bazla gelişmelerini bilmeden yapmakta biraz haksızlık gibi geliyor.

Ben Waves alımlarımı 0.50 - 2.10$ aralarında yaptığım için bazılarına göre yani büyük yatırımcılara göre sene bazında pek bir karlılık elde etmemiş olsam bile buradan gelen kazanç ile diğer coin ve tokenlere sürekli olarak yatırım yapmaktayım. Elinde Waves bulunan kişilere ise öneri olarak her gün borsalarda waves artışı olup olmadığını bir-iki saatte bir kontrol etmek yerine yada waveslerini kiraya vermek yerine kendi borsasında bulunan Tokenler ile al-sat yaparak haftada rahatlık ile 5-10 waves elde edebilirler.

Ben başlarda sadece WavesGo ile Wagerr alım satımı yaparak mevcut waves miktarını x2 ile x3 arası katladım. daha sonra Wagerr proje açısından biraz daha ilerlediği için bana iyi kazandırmış olmasına rağmen alım satımını bıraktım ama onun yerine wavesgo , wavesdesk , $OCL Oceanlab ve Wavesnode.NET olarak karışık al satım yapıyorum. ve ek bir waves hesabı açarak başlarda elimde bulunan yatırım olarak gözden çıkarttığım waves miktarını amorti ettiğim için her zaman dokunmamak üzere tutuyorum.

Binance Yobit veya Poloniex üzerinde alım satım işlemleri biraz kazanç elde etmeyi imkansızlaştırsada kendi borsasında insanın eline anlık olarak bir-iki saatte bir kontrol ederek yani güzel alım ve satım fırsatları geçiyor. Bence Waves 'i eleştirmek yerine kişilerin biraz daha zaman ayırarak bu yolu izlemeleri daha iyi olur
1713529240
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713529240
Reply with quote  #2

1713529240
Report to moderator
1713529240
Hero Member
*

Ignore
1713529240
Reply with quote  #2

1713529240
Report to moderator
1713529240
Hero Member
*

Ignore
1713529240
Reply with quote  #2

1713529240
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713529240
Hero Member
*

Ignore
1713529240
Reply with quote  #2

1713529240
Report to moderator
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
January 21, 2018, 04:55:45 PM

Waves aslında eleştirilecek yanları var mesela değeri bu kadar çok konuşulmasına rağmen çok fazla artmadı, Ethereum assetleri gibi waves assetleri tutulmuyor.
Ama sırf para kaybettiği için coin kötüleyenlere ayar oluyorum

Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
January 21, 2018, 05:03:14 PM

Ekibin kaplumbağa hızında ilerliyor ve bunu bilinçli olarak yapıyor --daha doğrusu hiç bir şey yapmıyor olmaları işi çığrından çıkartmış durumda. Geçen haftada sasha waves satmış diye bir söylenti çıktı zaten. Artık günahım kadar güvenmiyorum bunlara ben.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
Sobe038
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
January 21, 2018, 05:12:27 PM

wawes bence yatırım yapılıcak bir şey değil acıkcası bunun bir kaç sebebi var birincisi ekibini yeterli bulmuyorum ikincisi yeterli seviyede yükselme göstermedi ama haklı oldugun taraf ise dediğin gibi coine sırf para kaybetti diye karşı duran bir kitlede var
hckdeface
Full Member

Activity: 364
Merit: 102

View Profile
January 21, 2018, 05:15:33 PM

wawese yatırım yapanlar uzun vadede sıkıldıklarından bu tarz muhabbetler dönüyor herkes alıştı ayda x2 lere x3 lere tabi bu hızda ilerlemeyince bu tarz olumsuz yorumlar atıyor katılıyorum ekibi de çok yavaş sanki ağırdan alıyorlar işleri.
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
January 21, 2018, 05:18:09 PM

Ekibi biraz takip ettiyseniz onlar için önemli olan waves'in değerlenmesinden çok gelişmesi biraz yavaş kalıyor olabilirler ama uzun vadede waves çok fazla şey vaadediyor

kekrops
Full Member

Activity: 238
Merit: 101

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
January 21, 2018, 05:39:43 PM

ekibi çok tembel ve waves fiyatı artsın istemiyorlar bence. bu seviyelerde kalmasının başka bi açıklaması olamaz diye düşünüyorum.

hisalih (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 21, 2018, 05:41:06 PM

yanılıyorsam düzeltin sasha elinde değeri milyonları bulan btc olan biri aynı şekilde maddi olarak bir ihtiyaç olsa alt token varken bile waves satması mantıksız olur. zaten milyonlar değerinde waves sattığına dahil bir waves çıktısı görmedim ekibin elinde kaç tane cüzdan olursa olsun. bence waves yerine maddi bir kazancı elinde bulunan btc yada diğer alt tokenler ile rahatlık ile elde edebilir.

ekip sağlam görünmüyor olabilir ama bence akıllarına gelen her işi tam anlamı ile yapabilecek tecrübeye sahipler gibi geliyor. hatta şuan bu fiyata alınan waves 'in belki 5-10x yapma ihtimali bile vardı, ama sanırsam sasha çok kontrolcü bir yapıya sahip ve elinde bulunan bu projeye tam anlamı ile destek vermek amacı ile birden waves 'in artarak kendi kontrolünden çıkmasını istemeyip pump dump olayına girişebilir. zaten yanılmıyorsam ellerinde iyi bir waves birikimi söz konusu elinden büyük bir kısmını piyasaya sürüp yine yarı fiyata düştüğünde x2 olarak geriye çekip projesini koruyacaktır.

Bence yapmak istediği borsası üzerinde bulunan diğer alt tokenlerinde iyi yerlere gelmesini amaçlıyor olabilir zaten ICO 'lar için yatırım yapma ihtimali söz konusuydu, burada yazdıklarım sadece düşüncem ama waves projesi ekip olarak bana sağlam geliyor en azından sağlam görülmese bile maddi olarak bünyelerine istediklerini katabilirler. tabi benim bu kadar rahat konuşmamın nedeni benim kendimi amorti edip mth , xvg , mana , xrp , zrx 'dede yatırımım bulunuyor olmasından ama bunu yapmamın en büyük desteğini yine üstte belirttiğim gibi waves 'ten görmem tabi bunu'da waves al bekle artsın sonra bozdur mantığı ile değil kendi borsası içinde alım satım yaparak yaptım.
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
January 21, 2018, 06:02:58 PM

Waves'in kendi borsasısın durumunu gördükten sonra elimdeki tüm wavesleri çıkardım. Borsasında coin çıkarmak o kadar kolayki millet çok ünlü coinlerin sahtelerini çıkarmış, insanları dolandırmaya çalışıyorlar. Alım, satım ekranları gerçekten çok kullanışsız. Birçok eksiği var. Bu problemleri çözmeden waves'in yükselişe geçeceğini hiç düşünmüyorum. Ekibinin çok fazla çalışması lazım.
hocam o sahte coinleri artık göstermiyor diye biliyorum. sadece onaylı coinleri gösteriyor. sahte coinleri görmek için o cüzdana ihtiyacınız var .
hisalih (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 21, 2018, 06:09:36 PM

Waves'in kendi borsasısın durumunu gördükten sonra elimdeki tüm wavesleri çıkardım. Borsasında coin çıkarmak o kadar kolayki millet çok ünlü coinlerin sahtelerini çıkarmış, insanları dolandırmaya çalışıyorlar. Alım, satım ekranları gerçekten çok kullanışsız. Birçok eksiği var. Bu problemleri çözmeden waves'in yükselişe geçeceğini hiç düşünmüyorum. Ekibinin çok fazla çalışması lazım.
hocam o sahte coinleri artık göstermiyor diye biliyorum. sadece onaylı coinleri gösteriyor. sahte coinleri görmek için o cüzdana ihtiyacınız var .

başlarda dediğiniz gibiydi şuan için arkadaşında dediği gibi onaylı tokenleri ve coinleri gösteriyor. bu başlığı açmamın sebebi işte bu gibi algıları ortadan kaldırmak istemem. waves ekibinin yavaşlığı nedeni ile kişiler uzun sürer giderilmeyen hatalar nedeni ile waves platformundan uzaklaşıyor
skcdaking
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
January 21, 2018, 06:28:18 PM

Sashanın sahip olduğu wavesleri sattığı söylentileri bi tane kendini bilmez bir arkadaşın ortaya attığı bir laf sadece . Waves dex in her ne kadar dediğiniz eksikleri olsa bile diğer borsalarla kıyasladığınızda özellikle benim gibi küçük yatırımcılar için çok büyük faydaları var . Birincisi ilk parayı atarken 50 tl limiti . Digilira dan dex e tl atarken min 50 tl atabiliyorsunuz ama diğer paribu btctürk felan 500 tl gibi büyük limitler koyuyor bu benim gibi öğrenci olan insanları zorluyor . İkincisi işlem ücretleri o kadar küçük ki bunu ilk dexle başladığınız zaman hissetmiyorsunuz ama sonradan binance gibi büyük borsalara geçtiğiniz zaman gözleriniz wavesin fee lerini arıyor. Şuanda waveste yatırımım yok ama en kısa sürede yeniden wavese dönmeyi planlıyorum.
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
January 21, 2018, 06:29:01 PM

waves kendi platformundaki dex de de diğer dış borsalarda da hacimsel anlamda oldukça düştü son bikaç haftadır. böyle olunca al-sat için riske etmeye gerek yok bence. bitcoin fiyatı da çok oynak alırsın elinde kalır satarsın ath yapar. her türlü terste bırakabilecek bir durumda şuan.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
January 21, 2018, 07:11:41 PM

Her foruma girişimde gözlerim waves ile ilgili açılan başlıkları arıyor artık  Cheesy
Başlığı açan arkadaşım; bol kazançlar bu söylediğin fırsatlar birçok yerde var. Hepsini değerlendirebilmek imkansız.

Burada yazılan herşeyede inanma kendi araştırmanla hareket et her zaman. Çoğu hesap post kasmaya çalışıyor yazılanları okumuyorlar bile.  Wink
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1135

View Profile
January 21, 2018, 07:53:35 PM

waves almadan waves övenlere kızardım, waves alınca waves karşıtlarına...şimdi kendime kızıyorum bir de spekülatör ibnetorlara Cheesy

canım sıkıldıkça da grafik neyim uğraşıyorum, muhtemelen ufak bir kâr ya da zararla satarım bu dingili çünkü peygamber sabrı yok bende

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
hisalih (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 21, 2018, 08:19:00 PM

waves almadan waves övenlere kızardım, waves alınca waves karşıtlarına...şimdi kendime kızıyorum bir de spekülatör ibnetorlara Cheesy

canım sıkıldıkça da grafik neyim uğraşıyorum, muhtemelen ufak bir kâr ya da zararla satarım bu dingili çünkü peygamber sabrı yok bende

Smiley hiç yoktan bir waves tecrübeniz var bazı insanlar daha almadan direk olarak kötülüyor bazıları ise daha fazla almak için kötüleyip kişilere satış yapmasını bazıları ise elinde çok fazla miktar var ve düşüş olmuş ise kendini kurtarmak yada kazancını arttırmak için övüp duruyor. Burada amaç zaten kişilere doğru yolu göstermek ister alırlar ister almazlar. Bu başlıkta bile sasha bir-kaç m waves sattığı yada sonradan giderilen ama hala var sanılan kendi borsasında oluşturulan sahte coin isimleri.

Bunlar bile kişilerin waves 'ten vazgeçmesinin haklı nedenleri gibi görülebilir. litecoin uzun süre 5 dolar seviyelerinde izlemişti sonradan gelen yenilik ile şimdi 190$ seviyelerinde ileride waves benzer durum yaşar ise elinde olan kişiler bunu sattığı için pişman olmamalarını sağlamak gerekiyor. Çünkü forum üzerinde kişiler başlık açıldığında yorumları okuma alışkanlığı yok genelde "sasha milyonlarca coin sattı ve kaçıyor " gibi bir başlık açıldığında kişiler hemen kendimi kurtarayım peşinde elinde olanı biteni zarar ile satıyor.

aynı şekilde "sasha waves bulunduran kişilere bedave bitcoin verecek" şeklinde bir yalan başlık ile kişiler yine yüksek fiyattan waves alması durumu oluyor senin bahsettiğin ibne spekülatörler yüzünden.  Yani burada bu başlığı açtım diye kişilerin waves alıp almaması benim için pek bir anlam ifade etmiyor ama elinde yüzlerce waves bulunduran birinin doğru yolu izlemesi önemli katlamak istiyor ise zaten boş beklemekten ise az miktar kazanç için waveslerini kiraya verebilir yada kendi borsası üzeriden al sat yapabilir. buradan gelenleri

xvg,mana,xrp,mth,rcn,ven,oax,zrx gibi token ve coinlere yatırım yapabilir. kendisine kalmış bir şey tabii, bu arada peygamber sabrı sanırsam forum üzerinde kimsede yoktur diyebilirim Smiley zaten o sabır olsa 1 yatırıp 100 kazanalım şeklinde her gün bir beklentimiz olmazdı Smiley
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
January 21, 2018, 08:33:55 PM

Bunun yerine yatirim yapilabilecek yeni projelere yonelebilirsiniz waves forumun bu kisminda cok bahsediliyor ama zamaninda bunun yerine en basitinden guvenilir bir coin olarak ltc almis olsaydiniz ki yaz oncesi vs. 50 $ altindaydi hatta 20$ diye hatirliyorum. Simdi 200-300$ arasi.
hirozaki faraday
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 279

View Profile
January 21, 2018, 10:21:22 PM

wawes bence yatırım yapılıcak bir şey değil acıkcası bunun bir kaç sebebi var birincisi ekibini yeterli bulmuyorum ikincisi yeterli seviyede yükselme göstermedi ama haklı oldugun taraf ise dediğin gibi coine sırf para kaybetti diye karşı duran bir kitlede var

+1
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
January 22, 2018, 08:56:57 AM

Wavesi sasha'dan çok biz Türkler olarak konuşuyoruzdur heralde Smiley Hocam güzel tespit yapmışsınız. Hayatın her alanında bir olguya bağlanan bir kesim vardır onun karşıtı kesimde olacaktır. Her zaman kutuplaşma olmuştur. Türkler olarak waves hakkında diğer coinlere nazaran daha çok konuşuyor tartışıyoruz buda bizim fanatikliğimizi gösteriyor. Ama bu demek değildir ki bu coini sevmeyenlerin bu coine saydırması gerektiği. Bizde öyle bir algı var maalesef. O yüzden fazla şey yapmamak lazım Smiley
Adam uzun vade waves tutacağım diyor 3 ay sonra başlık açıyor wavese saydırıyor uzak durun diye. Bu adamlara ne diyebilirsin veya bu adamların elinde waves olsa ne olur olmasa ne olur.
Waves bir gün gelecek çok farklı yerlerde olacak ben buna inanıyorum. BTC bazlı zararda olsakta sonuna kadar hodl.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
January 22, 2018, 10:30:41 AM
Last edit: January 22, 2018, 11:07:46 AM by avalonn

alıp unutma gibi bir huyunuz yoksa almayın kardeşim o zaman... - omo bonon yozondon bor soro forsot koçtooo ... o zaman bütün paranı tek bir coine yatırmamayı öğrenmiş oldun..ne diyordu sizinkiler? heh tecrübe! bu da sana tecrübe olsun güzelim  : D : D fena mı yani  Tongue

forumda stratis ve waves milli coin olması emin olun araştırdıklarından teknolojisini öğrendiklerinden falan değil...o fanatiklerden toplasan bir elin beş parmağını geçmez sana teknolojisi yol haritası hakkında bilgi verecek adam...sırf kendi parasını bastı ya şimdi sizi de derdine ortak etmek için holiganlık yaptığı bir olgu bu...burda yazdıkları...zaten dikkat edin waves nedir ne değildir anlatann yok..
(benim wavesim yok bu arada..iyidir kötüdür de demiyorum)

bu futbol holiganlığı neye mal oldu, mesela siz "sasha çalışmıyor çok tembel" diye kasarken  Grin en basitinden iota yı erken keşfedenler veya ARK ya da TRON ya da başka konular..fena kazandı...(o konular ne mi? git araştır gülüm alalala)

gerçekten bişeyler elde etmek istiyorsanız türkçe forumu aşmanız lazım başka çare yok  Grin

bizim insanımızın vizyonu dar..yeniliğe araştırmaya okumaya kapalı bir toplum...armut piş ağzıma düş..burda biri başlık açacakta yazacakta bu da gidip para basacak..

bu arada futbol takımı tutma gibi duygusal bağ kurma hastalığı milletin genelinde var zaten...siyasi partileri de bu şekilde savunmuyorlar mı ? o yüzden buraları fazla ciddiye almayın..adam coin almış yüklü girmiş kendince burda savunuyor işte sizde alın diye..fazlası değil..maksat mürit toplamak..dert ortağı toplamak..

ne diyor sizinkiler? heh community (kendi dilinden utanan bir millet ..topluluk demez gider community yazar..cahil)
Peacee
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 22, 2018, 11:06:52 AM

aynı şeyleri zamanında dash için söyledim, ethereum için söyledim, monero için söyledim. bekle bekle nereye kadar sözünü ettim. yerlerinden kımıldamıyorlardı onlar da zamanında ama şu an geldikleri yer malum. waves için de aynısı sözkonusu olacaktır gelecekte. durup durup birden patlayacak.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: