Bitcoin Forum
April 30, 2024, 02:22:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  
Author Topic: Düşüş henüz bitmedi  (Read 1910 times)
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
January 22, 2018, 08:41:44 AM

bu seviyelerde biraz dolandıktan sonra merak etme yukarı doğru yükselişe geçer tüm piyasa ve 5x 10x leride görmeye hazır olursun ben forex oyuncakcı dükkanından izliyor olucam.
1714486953
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714486953
Reply with quote  #2

1714486953
Report to moderator
1714486953
Hero Member
*

Ignore
1714486953
Reply with quote  #2

1714486953
Report to moderator
1714486953
Hero Member
*

Ignore
1714486953
Reply with quote  #2

1714486953
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714486953
Hero Member
*

Ignore
1714486953
Reply with quote  #2

1714486953
Report to moderator
zabisux
Sr. Member

Activity: 401
Merit: 250

Presale is live!

View Profile
January 22, 2018, 08:59:27 AM

Burada yazılanlara katılıyorum ama bu kadar karamsar da değilim. Evet bu piyasaların demirbaşı bitcoin ve bitcoin yükselmezse her şey takılır kalır. Bitcoin yükselecek mi? Evet. o yüzden dert etmeye gerek yok, sabır.

▄▄█████████▄▄      █████████████▄▄       █████████████▄▄        █████     █████        █████   ███████████████████    ██▄                ▄██
   ███████████████▄    ████████████████▄     ████████████████▄      █████     ██████       █████   ███████████████████    ████▄            ▄████
  █████▀     ▀▀███▀    █████     ▀▀█████▄    █████     ▀▀█████▄     █████     ███████      █████          █████           ██████▄        ▄██████
 █████          ▀      █████        ▀▀▀▀▀    ▀▀▀▀▀        ▀▀▀██     █████     ████████     █████          █████           ████████▄    ▄████████
 █████▄                ███▀▀                                          ▀▀█     █████████    █████          █████            ▀██████▀    ▀██████▀
 ▀██████▄▄               ▄▄▄        ▄████    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄       ▄         ██████████   █████          █████              ▀██▀  ▄██▄  ▀██▀
  ▀█████████▄▄         █████     ▄▄█████▀    █████     ▄▄█████▀     ███▄▄       ▀▀█ █████  █████          █████                  ▄██████▄
     ▀▀█████▀  ▄▄▄     ████████████████▀     ████████████████▀      █████     ▄▄     ▀▀▀██ █████          █████                ▄██████████▄
         ▀▀ ▄█████▄    █████████████▀▀       ██████████████▀        █████     ████▄       ▀▀▀███          █████              ▄██████████████▄
             ▀█████    █████                 █████     █████        █████     █████    ▄▄▄                █████            ▄████████▀▀████████▄
 ▄█▄          █████    █████                 █████      █████       █████     █████     █████▄▄▄
          █████           ████████▀    ▀████████
▄████▄▄     ▄█████     █████                 █████       █████      █████     █████      ███████
          ▀████           ██████▀        ▀██████
▀████████████████      █████                 █████        █████     █████     █████       ██████
            ▀██           ████▀            ▀████
  ▀▀██████████▀▀       █████                 █████         █████    █████     █████        █████
              ▀           ██▀                ▀██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

██
    ██
   ██
  ██
 ██
██
 ██
  ██
   ██
    ██
     ██
Whitepaper
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ANN Thread

██
 ██
  ██
   ██
    ██
     ██
    ██
   ██
  ██
 ██
██

Telegram
Facebook
Twitter
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
bravia
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 22, 2018, 10:26:05 AM

Çin yasaklar, Hindistan yasaklar, peşi sıra hangi ülkeleri göreceğiz bakalım. Bir takım gizli güçlerin alttan btc ve altcoin toplama istekleri ne zaman sonlanacak bilmiyorum ama sonlandığı zaman bu piyasa şaha kalkar.
balron
Jr. Member
*

Activity: 122
Merit: 5

View Profile
January 22, 2018, 10:45:42 AM

Bitcoin trenini kaçırmış veya ATH'den girmiş bir adet ergen konu açmış  Grin
Ortaya çıkardığı teknoloji itibariyle alternatifi de olmadığı için bitcoin ve diğer altların çökme durumu diye bir ihtimal yok.
Ha zamanla ETH , Ripple Btc'yi geçer o ayrı mevzu.
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
January 22, 2018, 11:06:12 AM

Ocak sonu şubat başına kadar düşüş ve yükselişlerin süreceğini düşünüyorum. Geçtiğimiz yılki tablolar bunu bana düşündüren. Son günlerdeki 2-3bin dolarlık yükselişler ve düşüşler bunu kanıtlamaktadır. Şubat ortalarında asıl hamleyi yapıp muhtemelen 15bin bandını aşabilir. Böyle bir durumda tekrar alta dönmesi değil yukarı yönlü seyretmesi muhtemeldir.

Sertii (OP)
Newbie
*

Activity: 83
Merit: 0

View Profile
January 22, 2018, 06:16:06 PM

Konuyu ben açmıştım, tüm yorumları okudum. Öncelikle yaşım 41 ve  16 yıldır finans sektörü tecrübem var. Burada yükseliş yönünde yorum yapmadığınız zaman baya bir topa tutuluyorsunuz bunu gördüm:) Fikrim aynı, ne düşüş bekleyip alttan toplamaya çalışıyorum ne de felaket tellallığı yapıyorum. Buradaki çoğu insan btc nin yavaşlığını, işlevsizliğini kabul ediyor. Geçen yıl bugün 915 usd olan bir para şimdi 10.700 usd olmuş , %1100 artış var. ok ama ne iş yapıyor bu btc, metal mi, para mı, üzerinden ne kadar ticaret dönüyor, günlük hayatta ne kadar kullanılıyor ? bu soruların cevabına göre bu 10 bin dolarlar çok aşırı değil mi? Neye göre 20 bin- 50 bin olacak bitcoin? İnsan hayatında neyi çözüyor neyime derman oluyor? Herkes artış istiyor, ok çok güzel projeler de var ama btc hapşırsa diğerleri zatürre oluyor yani işleyişi de sağlıklı değil. Katılmıyorum der geçersiniz , tartışırız, saçmalık ,boş konu, post kasma , junior member vs.. senin tek önceliğin benden önce üye olman hepsi o Smiley Umarım hepiniz çok kazanırsınız ...
frarslan
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
January 22, 2018, 06:28:02 PM

Yahu düşüş sürse bile 2000 ler falan nedir? hadi oraları da gördü diyelim. bitcoin diyoruz ya. tekrar eski düzeyine illaki çıkacak. Şunu unutmayın. bitcoin mevcut düzene karşı bir duruştur. Yani Mevcut para düzenine. Bu düzene karşı insanlar oldukça bitcoin batmaz bence. Şu anki düşüş bir arakdaşımız söylemiz. Hindistan da bitcoin borsalarını kapatmış. Gerçi açıklama yapmışlar borçlarından dolayı kapatıldı diye.

SafeKeet ICO: A new cryptocurrency for a Simple, Smart & Secure digital safe deposit box
—————— ■  ICO SALE FEBRUARY 1, 2018  ■ ——————
WhitepaperBitcointalk ANNTelegramTwitterFacebookLinkedIn
Sertii (OP)
Newbie
*

Activity: 83

View Profile
January 22, 2018, 06:32:54 PM

Yahu düşüş sürse bile 2000 ler falan nedir? hadi oraları da gördü diyelim. bitcoin diyoruz ya. tekrar eski düzeyine illaki çıkacak. Şunu unutmayın. bitcoin mevcut düzene karşı bir duruştur. Yani Mevcut para düzenine. Bu düzene karşı insanlar oldukça bitcoin batmaz bence. Şu anki düşüş bir arakdaşımız söylemiz. Hindistan da bitcoin borsalarını kapatmış. Gerçi açıklama yapmışlar borçlarından dolayı kapatıldı diye.

Al arkadaşım Yaşar Erdinç Hocam tane tane , madde madde anlatmış durumu. Varsa karşı tezi olan dinlemek isterim ?

https://www.bilgeyatirimci.com/2017/12/14/adim-adim-bitcoin/
damirk
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
January 22, 2018, 07:07:19 PM

the economist'te bir makale var, "herkes bitcoin'i başkalarına daha yüksek fiyatla satmak için alıyor bu aptallık" diyor. valla kusura bakmayın ama aynen öyle. 20 yıllık borsacıyım. borsada dandik tahtalarda pozisyon alan spekülatörler topladıkları malı kucağa bırakmak için sürekli olarak fiyatı yükseltir ve diğer yatırımcılarda sanki o kağıt sonsuza dek yükselecekmiş algısı yaratırlar. kağıda talep artınca satışa başlarlar. 1'den 100'e çıkan fiyat seri tabanlar sonunda 2-3'lere düşer. bitcoin ve diğer kripto paralar da aynı sonu yaşayacak. ha bu demek değil ki bu süreç şimdi başladı. hayır belki bitcoin 100.000 USD olacak. bu balonu kucağa bırakılacak kitlenin kendileri için yeterli hacme ulaşacağı vakte kadar şişirirler sonra da buuummmmm.
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
January 22, 2018, 07:12:34 PM

Piyasadan nakit çekimi var market hacmi düşüyor. Tamamen spekülatif haberlerle milleti yönlendiriyorlar. Bir kaç gün belki bir kaç hafta böyle gider diye tahmin ediyorum. Sonra alttan toplayanlar çıkar yükseltir tekrar aynı senaryo.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
January 22, 2018, 07:15:18 PM

Acikcasi 1 yildir poyasadayim forumda uye olmadim daha onceden ama bu siralar benide bir korku sarmadi degil ya dahada duserse bu aefer bitcoin balonmus satislari gelecek ve dibe gidecektir acaba bunumu yapmaya calisiyorlar dersiniz
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
January 22, 2018, 07:16:03 PM

Belirli bir senaryo var sanırım bu senaryo veya devran böyle devam edecek ama nereye kadar illaki tekrardan bir giriş olacak. Ondan sonrasında ise biraz daha fazla yükseliş olması gerekiyor.
pro2017
Member
**

Activity: 210

View Profile
January 22, 2018, 07:22:32 PM

Su an alcoinleri sattim zararim var ama cok yuksek degil telafi edilecek veya kabul edilecek miktarda btc de bekliyorum eger 10k altina salarsa aninda satacagim cunku ordan 8e ordan 5 e gidebilir
kirmizicizgimiz
Member
**

Activity: 210

View Profile
January 22, 2018, 07:33:53 PM

Düşünülenin aksine düşüsün kısa süreceğini düşünmüyorum hazirana kadar dönem dönem btc kendi direncini belirleyecektir bu süreçte sabırlı olmadan piyasadan çekilenler sonradan çok vah çekecektir.
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378

View Profile
January 22, 2018, 07:40:39 PM

2018 60bın dolarların konuşulacağı bir yıl olacaktı sözde ama btc kan ağlıyor, tabi piyasaya benim gibi çok kişi girdi neymiş bu btc diye haberlerden duyarak buralara kadar geldik araştırma sonucunda aldık ve elimize veriler şimdide satmıyoruz bekliyoruz kurtarmayı ama haberler hep kötü geliyor
mesacan
Member
**

Activity: 280
Merit: 13

View Profile
January 22, 2018, 08:21:33 PM

Bence şuan, kızgın boğa sezonu öncesi keriz silkeleniyor.
Reyiz
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 2

Astorgame.com | ICO is LIVE | Get Your Bonus

View Profile
January 22, 2018, 08:45:10 PM

2018 yılının ocak ayı bitmemişken yıl geneli yorum yapmak bana göre doğru değil. Kaldı ki finans sektörü tecrübesi olanlardan yorum almak hiç doğru değil çünkü bu yorumlar dikkate alınsa bitcoinin dolardan fazla fiyat olması imkansız.

Tabi ki elinizde kanıtlarla gelirseniz o zaman şapkayı önüme koyarım ancak herhangi bir veriye dayanmayan kişisel tahminlerin en az bitcoin kadar finansa aykırı diye düşünüyorum nacizane.

Astorgame.com | eSports & Gambling | ICO is LIVE | Get Your Bonus (http://Astorgame.com)
kayzersoze
Member
**

Activity: 238

View Profile
January 22, 2018, 08:58:23 PM

Düşüş bir süre daha devam edebilir gibi geliyor bana da. Hatta 2 aya kadar sürebilir bu seviyeler. Ama nisandan sonra toparlanmaya başlar diye düşünüyorum ben. Bu değerler geçici yani.
Uhde
Full Member

Activity: 616
Merit: 124

View Profile
January 22, 2018, 09:00:12 PM

alakasız bir konu olmuş.BTC 2K'ya düşerse kimse güvenip yatırım yapmaz bu piyasaya.19k'dan alacak adam ve 2k'ya düşecek.2k'ya düşerse herkes kapatsın gitsin üyeliğini.Böyle absürt bir düşünce olabilir mi.Piyasanın normalleşmesi için BTC'nin 15k civarına yerleşip stabil halde ilerlemesi lazım.Srf bencillikten dolayı dolarda bekliyor diye piyasanın canını okumayı marifet gibi dillendirmeler yok mu acayip saçma geliyor insana.BTC düşermi 10 dolara kadar bile düşer tüm devletler borsaları yasaklayıp btc ve altcoin ticaretini yasaklarsa piyasa biter.Bu olabilir mi olacağını pek sanmıyorum her ülkenin vatandaşları az çok bu piyasada.Sadece fiyatı kontrol etmeye çalışıyorlar.O da bir yere kadar.Bu hafta normale dönecek gibi piyasa.Hindistan falan pek etkilemedi.Artık bu haberlere de alıştı piyasa.

Çok doğru noktaları yazmışsınız. Tüm ülkeler el birliği ile bu işi yasakladık demezler ise, ki o da kolay değildir. bu piyasanın bitmesi zordur. Zaten ülkelere dikkat ederseniz, yasaklamak yerine kontrol altına alacak önlemler var. Kontrol ediliyor olması ve kanunlar ile takip edilmesi zarar vermez, kar sağlar. Geçen Türk borsalarında olan hırsızlık olayını forumda herkes okumuştur.

Piyasa şu an eksiye gidiyor her bir aralıkta bir süre direnip aşağıya iniyor. 15kdan alanlar var diye piyasa toparlanacak diye bir durum yok maalesef. düşebileceği alt limit miningcilerin yaka silkeceği nokta. o noktanın altına düşmeyecektir. o noktada şu anın zorluk derecesine göre 4 5klar.
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 22, 2018, 09:03:15 PM

the economist'te bir makale var, "herkes bitcoin'i başkalarına daha yüksek fiyatla satmak için alıyor bu aptallık" diyor. valla kusura bakmayın ama aynen öyle. 20 yıllık borsacıyım. borsada dandik tahtalarda pozisyon alan spekülatörler topladıkları malı kucağa bırakmak için sürekli olarak fiyatı yükseltir ve diğer yatırımcılarda sanki o kağıt sonsuza dek yükselecekmiş algısı yaratırlar. kağıda talep artınca satışa başlarlar. 1'den 100'e çıkan fiyat seri tabanlar sonunda 2-3'lere düşer. bitcoin ve diğer kripto paralar da aynı sonu yaşayacak. ha bu demek değil ki bu süreç şimdi başladı. hayır belki bitcoin 100.000 USD olacak. bu balonu kucağa bırakılacak kitlenin kendileri için yeterli hacme ulaşacağı vakte kadar şişirirler sonra da buuummmmm.
İşte sizin kurtulamadığınız kafa hisse senedi kafası...
Borsada bir kağıdı 100'den 10'a düşürürsen işi biter, çünkü kağıdın ait olduğu şirket batar. Burası kripto emtia piyasası, arkasında şirket falan yok, batamaz ya da sıfırı tüketemez, anladın?
Yani senin yazdığın gibi 1'den 100'e çıkar ve sonra 3'e düşerse sonra yine 100'e, belki 200-300'e çıkar. Evet bitcoin 100.000 olacak, olduğunda X zaman sonra 20.000'e düşecek, çok bilmiş millet yine aynı yorumlarla buraları dolduracak ve yine X zaman sonra mesela 130.000 olacak.
Borsacı kafasıyla anlayamadığın ikinci durum da şu, filanca mesela 100.000.000 sermayeli bir şirketin kağıtları 5.000.000.000 olamaz, ne piyasa ne de yasalar buna elverir ama kripto piyasasında sınır belirleyen bir öz sermaye yok. Adam ico yapar, 1.000.000 toplar ve eğer şartlar elverirse (şartları uzun uzun anlatamam, biraz araştır) 1.000.000 olarak başlayan coin/token 50.000.000.000 da olabilir. Kimse bu kadar yükselemezsin demez, tek kısıtlayıcı unsur toplam market kapasitesidir.
Borsacılar, forexciler, o kafadan kurtulamadığınız için hem kazanamıyorsunuz, hem de böyle işin mantığıyla çelişen analizlerle gereksiz endişe havası yaratıyorsunuz.
Tüm bu kripto değerlerinin asıl dayanağının "blockchain" olduğunu ve artık dünya yok olmazsa blok zincirinin hayatın her alanına yayılmasının önüne hiç bir şeyin geçemeyeceği konusuna hiç girmiyorum bile.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████