Bitcoin Forum
June 17, 2024, 01:30:25 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Airdroplar icin Kimlik Gonderilir mi?  (Read 823 times)
taner32
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 253

View Profile
February 15, 2018, 06:15:44 PM

Yatırımcılar kimlik bilgilerinin ifşa olmasını istemezler. Airdrop başvurusunda diğer hesabınızdan ayır bir cüzdan kullanın. Böylece sizin kim olduğunuzu ve cüzdanınızda ne kadar coin olduğunu kimse bilemez.

kesinlikle buna katılıyorum, sadece airdroplar için mail adresi ve eth adresi alınmasını öneririm.

insanlar bazen aman ne olcak gözüyle bakıp, çok pişman olabiliyorlar. ne yapıp, ne edin sakın ama sakın kimlik bilgilerinizi girmeyin hiç bir yere.
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
February 15, 2018, 06:20:47 PM

Herşeye kimlik göndermeyin arkadaşlar başınıza bela olucaklar sonuında, airdroptan gelecek 3-5 kuruş para için başınıza bela almayın derim ne olacağı belli olmaz kime gönderdiğimiz bile belli değilken şu piyasada.
Zagor Tenay
Member
**

Activity: 196
Merit: 11

View Profile
February 15, 2018, 06:20:53 PM

Bazı airdroplar scam ve özel bilgileri ele geçirmek, bilgisayara virüs vermek için oluşturulmuş. En baştan hangi airdrop kampanyasının sağlıklı olduğunu anlamak mümkün değil, tüm tedbirleri elden bırakmamak gerekir.
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
February 15, 2018, 06:28:26 PM

Airdroplara vermek çok saçma bana kalırsa. Tamam bounty'ler istiyor veriyoruz'da airdrop ne alaka ? Kime verdiğimiz bile belli değil .

Saçmalıktan başka birşey değil yani uzak durun bana kalırsa.

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
ingiltere
Legendary
*

Activity: 3024
Merit: 1510

View Profile
February 15, 2018, 06:37:49 PM

600 dolar verse bile ben ne idüğü belirsiz yerlere kimlik bilgilerimi vermezdim. Ancak çok büyük beklentisi olan, yatırım yapmayı düşündüğünüz projelerin KYC'leri için kimliğinizi verin. Piyasada çok fazla sahte proje dolaşıyor, bunlardan biri gerçekte kimlik toplayıp satan sahtekar bir proje olabilir.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 15, 2018, 06:39:28 PM

Airdrop'ların doğrudan kimlik istediklerine şahit olmadım hiç. Fakat geçenlerde şöyle bir durum geldi başıma...
REBL airdrop'una katılmıştım, tüm şartlarını okudum ve görevleri de yaptım. Görevlar arasında Bit-z borsasına kayıt olup token için oy vermek diye bir görev vardı. Onu da yaptım.
Airdrop bitti, kuralları değiştirdiler ve dediler ki; tokenleri alabilmeniz için Bit-z borsasında üçüncü düzey doğrulama yapıp kimlik göndermeniz lazım. Şikayet mailleri yazdım pek doğru düzgün cevap gelmedi, Telegram'dan yazdım banladılar. Ben de kimlik falan yollamadım, tokenlerimi de almadım. Başımdan geçen bu durumu da konuyla biraz ilgili gördüğüm için yazim istedim.
Başlıktaki soruya dönecek olursak; bence airdrop için kimlik falan yollanmaz, yollanmamalı diye düşünüyorum. Böyle bir şeye neden ihtiyaç duyulsun ki, çok saçma geldi bana.
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
February 15, 2018, 06:46:07 PM

Her önüne gelene her istediği verilmemeli. Zaten bu airdropların çok azı istenilen performansı gösteriyor. Bir de kimlik bilgilerinin verilmesine hiç gerek yok. Böylesiyle karşılaşmadım ama karşılaşsam katılmam.
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 16, 2018, 06:08:38 AM

kimin yönettiğine kesin emin olmadığınız bir mecraya nasıl olur da kimlik bilgilerini göndermeyi düşünebilirsiniz ? Çok saçma. 6 değil 60 USD verse bile yapmamak lazım. Yarın başınıza farklı ciddi belalar açabilirler o kimlik bilgileriyle.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
February 16, 2018, 06:32:16 AM

kyc için artık standart hale geldi ama katılacağım icoya bile kimlik bilgimi verirken çekiniyorum ben, airdrop adı altında kesinlikle vermem kim oldukları bile belli degil, sizde vermeyin kesinlikle
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
February 16, 2018, 06:42:52 AM

Airdrop için kimlik vermek nasıl bir deliliktir. Bir iskender parasına kimlik vereceğinize türkiyedeki dolandırıcılara satın, onlar bile 200-300 lira veriyor kimlik bilgilerine Cheesy
Borsalara bile gönderirken iki kere düşünürüm, kişisel bilgilerin korunmasın 3-5 dolar ile ölçülebilecek bir şey değil

redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
February 16, 2018, 07:14:12 AM

Bazı ICO lar çok detaylı kimlik bilgisi istiyor onları bir yere kadar anlıyorum ama airdrop için bu delilik. ICO lara bile çok sağlam olmadıkları sürece yine risk taşımasına rağmen göneriyorum ama içim de hep bir şüphe hep bir kararsızlık.
devotional (OP)
Member
**

Activity: 336
Merit: 13

View Profile
February 16, 2018, 12:16:45 PM

sahte aırdrop duzenleyenler sahte ico duzenleyemiyor mu?
airdropa göndermedim zaten bunu sormam da mallıktı ama  zaten bitgrail sahibinin eline gecti kimlikler.
holderman
Member
**

Activity: 285
Merit: 12

View Profile
February 16, 2018, 12:18:51 PM

Ben herhangi bir airdrop veya bounty'ye kimlik yollamıyorum, kimin ne yapacağı belli olmaz diye düşünüyorum amaçları nedir ki topluyorlar var bir dertleri bence, kimin katıldığını ne yapıcaklarını açıklamazlar da direkt kyc şart derler.

Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 271

View Profile
February 16, 2018, 01:27:53 PM

Kimlik göndermeyi bırakın, aktif olarak kullandığınız eposta ve ethereum adresi bile verilmez. Ne kimliğinden bahsediyorsunuz. Üzerinize bin bir çeşit dalavere döndürürler. Gönderdiğiniz kimlikle borsa hesaplarınızı bile boşaltabilirler dikkat edin
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
February 16, 2018, 01:37:04 PM

Airdrop: daha fol yok yumurta yok, bu tür coin dagitimlari icin kimlik göndermeyi uygun bulmuyorum.

Herkes waves, ethereum tabanli bir token cikarabilir dakikalar icinde. Alin, benim 100.000.000 LYD (Lydian Token) var, waves cüzdanimda...
Simdi ben desem ki, ben bunlari airdrop olarak dagitacagim, isteyenlerden kimliklerini göndermelerini istiyorum...
Hadi cogu kisi kimliklerini gönderdiler, bende bunlara azar azar LYD gönderdim.

Ne oldu simdi? Smiley Benim elimde yüzlerce kimlik belgesi, karsi tarafta az bir miktar LYD.
Ben bu kimlik belgeleri ile istedigimi yapabilirim, kimse de kontrol edemez.
Peki karsi taraf elindeki LYD'ler ile ne kazandi? Kocaman bir hic... Daha LYD borsalara girecekte (ki belki hic borsaya sokmayacagim)...

Ohoo, ölme esegim ölme... Onun icin airdroplar icin cok fazla bisey yapilmaz. Hatta airdroplar icin sifirdan cüzdan adresi olusturulmasi gerek.

Bu piyasada kimin kim ve ne oldugu belli degil. Dikkatli olun, her gün birileri kandiriliyor...
Nboramir
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
February 16, 2018, 01:41:02 PM

Ben pek önemsemem aslında kimlik gönderme meselesini. Hatta Bugüne kadar istenilen heryere de kimlik önlü arkalı hatta kendı fotografımla birlikte göndermişimdir. Düşüp kaybolduğunda aylarca kimliği yeniletmeden gezdiğim zamanlar da olmuştu yani hiç önemsemedim hayatım boyunca. Ama kriptonun olayı anonimlik yani gerçekten saçma kimlik ya da KYC doğrulaması her neyse işte bunların istenmesi. Ha veriyor muyum evet adımı soran her yere kımlığımı gönderiyorum. Çokta umrumda değil açıkçası ne yaptıkları.
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
February 16, 2018, 02:37:10 PM

Kimlik göndermek hele birde airdrop için değmez. Ben hiç bir yere göndermedim şuanda kimlik bilgilerimi. Adamlar  sadece mail yoluyla bile bir link gondererek dolandırıyor. Kimlik gondermeyin kolay kolay.

Millennium_blue
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
February 16, 2018, 05:15:12 PM

Bu aralar hepsi istiyor saçma sapan bir hal aldı.Birinin dur demesi lazım ama kullanıcılar vermeye devam ettikçe yüz bulacaklar.
0xxxxxx0
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
February 16, 2018, 05:15:53 PM

Hocam değmez airdroplar için göndermeyin  bence üzülen siz olursunuz güvenmeye gelmez
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
February 16, 2018, 05:51:42 PM

Kaliteli bir proje olmadığı sürece ben kesinlikle hayır taraftarıyım.Ama daha önce kimlik gönderdiğim yerler olmadı mı ? Evet oldu ama projenin kalitesi ve güvenilirliğine dikkat etmek gerekiyor.

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: