Bitcoin Forum
May 29, 2024, 09:02:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Tüm Bitcoin İşlemlerinin Sadece %1’inden Daha Azı Kara Para  (Read 188 times)
1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
January 26, 2018, 09:48:51 PM

Birileri bu piyasayı sabote etmek için elinden  gelen bütün speküle haberleri yaymaktan geri kalmıyorlar .Halbuki işin aslına baksalar araştırmaları yapsalar gereken cevabı bulacaklar.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
SogukSavas
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
January 26, 2018, 10:04:42 PM

İstatistikler bu yönde ilken gelin görün ki kara para aklanıyor diye yaygara var Bitcoin için buna da karalama denir herhalde
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
January 26, 2018, 10:12:52 PM

Ya alalh için tek kara para sanki bitcoin üzerinden aklanıyor insanlar zamanında para aklamak için futbol takımı satın almışlar, şimdilerde adalara yolluyorlar anlarsınız ya.
Mesele kara para aklama değilde vergiymiş gibi geliyor bana
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

--

View Profile
January 27, 2018, 09:17:41 AM

Bu civarlarda olacağını tahmin ediyordum. Eskiden olsa belki çok daha büyük bir yüzde kara para olurdu ama artık insanlar yatırım amaçlı alıyorlar. Zaten 200 milyar dolardan bahsediyoruz ne kadarı kara para olabilir. Bitcoin ilk çıktığında o amaçla kullanan daha çok kişi vardı ve bu bitcoinin adını kötüye çıkardı.
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1736
Merit: 310

View Profile
January 27, 2018, 10:02:02 AM

Son zamanlarda bitcoin kullanan kişi sayısı baya ciddi oranda arttığı için kara para kullananların oranı da otomatik olarak düşmüştür zaten. 1 sene önce bu oran en az %20 vardır diye düşünüyorum.
ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile WWW
January 27, 2018, 05:00:42 PM

Kara parayı aklamada bir çok yöntem kullanıyorlar ki hepsini yasaklamaya kalkissalar kaos ortaya çıkar ama benim kafama takılan kara para aklama oranı ki bu oranın bu kadar düşük olmasini beklemiyordum . Bu tip insanlar elbette bundan haber almış ve kullanmaya başlamıştır %1den daha az demek aşırı iyimser olmuş sanki . Araştırmalar öyle diyor ama diyecek pek bişi yok
eginer
Member
**

Activity: 84
Merit: 11

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 27, 2018, 05:33:47 PM

Bitcoin ve diğer kripto paralar ile yapılan kara para aklama, terörist örgütlere finansal destek sağlama gibi unsurlar Bitcoin'in eksikleri olarak nitelendirilebilir. Ancak kanımca, bu kötü yanları dünya devletleri sade bir takip sistemi ile denetleyebilir. Bunun için de dünya devletlerinin başındaki insanların ileri görüşlü ve yasaklayıcı değil, mağduriyetleri koruyucu bir politika üretmeleri gerekir. Umarım bu yönde yasal düzenlemelerin öncüsü olurlar.

posetcayIII
Jr. Member
*

Activity: 32
Merit: 1

View Profile
January 27, 2018, 06:25:52 PM

%1 'lik oranı nasıl tespit edebilmişler? Takibin çok mümkün olmadığı bir sistemde kesin oranlar vererek bilgilendirmede bulunmak bana göre çok doğru bir yaklaşım olmuyor.
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
January 27, 2018, 07:36:01 PM

Bitcoin eskiden kara para işlemlerinde kullanıldı bu bir gerçek ama şimdi bu kadar insan yatırım yapmışken hala kara para işlemlerinde kullanılıyormuş gibi yapılması gerçekten doğru değil. Şu an devletlerin kriptoparalara savaş açtığına inanıyorum, Bitcoin'in kara para ile bir alakası yok %1 bile değil daha azdır.
DatKing
Member
**

Activity: 1022
Merit: 10

View Profile
January 27, 2018, 07:44:54 PM

Bunun hakkında araştırma yapmadan önce bildiğimiz para birimlerinde yapılan kara para aklama işlemlerine bir baksınlar.Bitcoin'de bu oranın kat kat daha az olduğuna hiç şüphe yok.

kayiboyu
Member
**

Activity: 588
Merit: 10

$CYBERCASH METAVERSE

View Profile
January 27, 2018, 07:45:19 PM

hocam yani dünyanın her yerinde kara para aklamasını hallettik bir tek kripto paralardaki kara para aklama işini halletmek kaldı öyle mi? Engellemek o kadar kolay mı sanıyorsunuz acaba. İstediğin kadar düzenleme getir bir işe yaramaz.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 27, 2018, 08:44:07 PM

Bu haberi geçen gün okumuştum. İster %1 olsun isterse de %20 olsun!
Haberin içeriğine ben katılıyorum, önlemenin yolları elbette ki başka.
Bakın burada şöyle bir paradoks var. Dolar ya da Euro ile yapılan yolsuzlukları ya da kara para transferlerini önlemek için Amerika ya da Avrupa Birliği ülkeleri Dolar ve Euro'yu tedavülden kaldırmayı düşünüyorlar mı hiç? Elbette ki hayır. Neden? Çünkü bu bir çözüm değil, oldukça da gülünç olurdu zaten. Yasadışı işler yapmak isteyenler mutlaka başka bir yolunu bulurlardı.
Ama sözkonusu BTC olduğunda, "yasaklarsak kara para trafiğini düşürürüz" mantığı var. Elbette ki bu, Bitcoin'e kuşkuyla bakan bazı ülkelerin öne sürdükleri bir bahane.
Yahu kara para hep oldu hep de olacak. Bunun miktarını azaltmak için daha farklı güvenlik önlemleri alınır. Pire için yorgan yakmak da nesi anlam veremiyorum!
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
January 27, 2018, 10:14:01 PM

Amaçları kripto paraları tedavülden kaldırmak değil dünya ekonomisini sömürüp iyice zenginleşmek. Aynı zamanda spekülasyon yöntemini kullanarak muazzam kar ediyorlar. Kara para gerçektir ve sistemden tamamen kaldırılamaz.
wallet
Full Member

Activity: 420
Merit: 125

LIVENpay.io

View Profile
January 29, 2018, 11:44:39 AM

Kara parada transferinde kullanılan para birimlerini kaldırsak ve transfer yöntemlerini bitirsek dünya ekonomisi yerin dibine çöker. Önlem almanın mümkünü yok. Her zaman bir kanal bulurlar.

L I V E N pay | [  WHITEPAPE  ]                            The WORLD FIRST GLOBAL             Apply for
GET the APP     ◥ Google Play  ◥ App Store                                 FOOD ECONOMY - for Everyday         the LVN ICO
FOLLOW US    ◾TELEGRAM  ◾MEDIUM  ◾GITHUB  ◾TWITTER           use by  E v e r y   d a y   P e o p l e          Presale Now
Spack17
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 273

View Profile
January 31, 2018, 10:02:20 PM

Her ne kadar bitcoin satın alan kişi sayısı artsa da kara para olarak kullanılan bitcoin oranı fazladır diye düşünüyorum. bu tür insanlar milyonlarca parasıyla bitcoin almıştır çünkü normal halk kadar az para değildir yani. O yüzden bu oran çok az geldi bana da.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: