Bitcoin Forum
May 03, 2024, 07:50:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: -  (Read 1267 times)
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
January 25, 2018, 10:32:53 AM

Olayı tam olarak çözemedim kafam aşırı sekilde dolu ama anladığım kadarıyla merit sistemi rütbe almayı zorlaştıracağa benziyor ki hala jr member dayım member olamadım

Act 60 olunca member olabilisin şuan 56 gözüküyor senin. Bence şöyle olması lazımdı adamn örnek veriyorum full member olmasına  5 act var adam alıyor 30 merit hoppala uğraş dur ki 100 olsunda full member olalım bence act puanına göre dağıtılmalıydı.
1714765838
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714765838
Reply with quote  #2

1714765838
Report to moderator
1714765838
Hero Member
*

Ignore
1714765838
Reply with quote  #2

1714765838
Report to moderator
1714765838
Hero Member
*

Ignore
1714765838
Reply with quote  #2

1714765838
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714765838
Hero Member
*

Ignore
1714765838
Reply with quote  #2

1714765838
Report to moderator
1714765838
Hero Member
*

Ignore
1714765838
Reply with quote  #2

1714765838
Report to moderator
nesso
Sr. Member

Activity: 629
Merit: 259

View Profile
January 25, 2018, 10:52:14 AM

Merhaba benim şimdi metit puanım 250 ve bir kaç haftaya hero olacaktım fakat merit puanı 500 olması gerektiği yazılıyor puanımı arttırmam için daha iyi ve kalite post atmam mı gerekiyor yoksa karakter sayısı postta yüksek mi olması gerekiyor biraz daha açıklama yapılsa iyi olacağını düşünüyorum.

merit kazanacak mesajlar atarsaniz merit kazanacaksiniz aslinda Cheesy insanlarin meritlerini size verecegi kalitede postlar atin, insanlara yardimci olun, yapici yorumlarda bulunun gibi gibi seylere ihtiyaciniz var. hero olmak icin 250 merit daha kazanmaniz gerekecek. activityniz zaten neredeyse tamamlanmis durumda, merit kazanmaya calisin Smiley
emreyurt999
Newbie
*

Activity: 139
Merit: 0

View Profile
January 25, 2018, 11:11:54 AM

bu kötü oldu benim için
heygidikaradeniz
Jr. Member
*

Activity: 135
Merit: 2

View Profile WWW
January 25, 2018, 11:14:42 AM

Bu olaydan en çok eski hesap satışı yapanlar faydalanacak. Fiyatlar uçar artık Smiley
Yunkathu
Newbie
*

Activity: 41

View Profile
January 25, 2018, 11:24:06 AM

Yav zaten full member olmak için 5 ay gerekiyor. Napsın millet 3 yılda mı orta seviye bir hesaba sahip olsun. Bence çok mantıksız olmuş.
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
January 25, 2018, 11:33:17 AM

Analaşılan artık rütbe atlama olayı baya bir zorlaştı. Zannediyorum ilerde buna da bir çare bulunur. Bir gurup oluşturulup kişiler birbirlerine anlaşmalı olarak merit gönderebilirler. Ya da iki kişi anlaşıp birbirlerine aynı oranda merit puabları gönderebilir. Sanırım buna bir engel yok, etik değil orası ayrı bir konu.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
January 25, 2018, 11:44:33 AM

sistemi yeni üye olmama rağmen destekledim. gereksiz  boş konulardan ve yorumlardan biraz da olsa kurtulmuş oluruz lakin bence bu sistem al gülüm ver gülüm olacak. kaliteli yoruma değil sen bana merit atarsan ben de sana atarıma dönecek gibi. bu durum da bizim gibi yeni üyeler için kötü bir durum yeni üyeler ilerleme konusunda çıkmaza girecekler .
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
January 25, 2018, 11:51:25 AM

Merhaba benim şimdi metit puanım 250 ve bir kaç haftaya hero olacaktım fakat merit puanı 500 olması gerektiği yazılıyor puanımı arttırmam için daha iyi ve kalite post atmam mı gerekiyor yoksa karakter sayısı postta yüksek mi olması gerekiyor biraz daha açıklama yapılsa iyi olacağını düşünüyorum.

Ne kadar kaliteli post yazarsan yaz, sana merit verilmesi tamamen diğer kullanıcıların insiyatifine kalmış. Eğer kimse istemezse sana merit vermez. Yani merit sistem tarafından otomatik verilmiyor. Tamamen kullanıcılar  kendileri birbirlerine veriyorlar. yanlış anlaşılmasın merit veriyorlar Smiley

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
January 25, 2018, 11:58:00 AM
Last edit: January 26, 2018, 06:01:38 PM by trako

ben çok şaşırmadım bir bakıma aslında iyi olmuş. çünkü kolay basit ve işgüzarlık dönmeye başlamıştı. önüne geçilir mi ? bilemem. ama biraz caydırıcı olacağı kesin. bir kaç kelimelik kısa yararsız yazıların prim yapması engellenmiş. farklı alternatif üreten insanlar olacaktır illa ki ama o da tehlikeli durum umarım o topa girmezler.
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
January 25, 2018, 12:00:23 PM

Arkadaşlar yeni sistemin artısı eksisi bir yana benim buradan çıkardığım en net sonuç artık Globalde iş yapacak konular açmam ve oralarda aktif olmam gerektiği oldu. Ciddi anlamda başımızı lokal kısımdan dışarı çıkarmamız lazım. Merit kazanmak sancılı bir süreç olacak bu aşikar.
gecelerinyargici
Member
**

Activity: 168
Merit: 12

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
January 25, 2018, 12:50:16 PM

merit puanı nasıl kazanılıyor , illaki birinin mi göndermesi gerekli ? eğer öyleyse niye göndersin ki Cheesy

teo220
Member
**

Activity: 84
Merit: 11

View Profile
January 25, 2018, 12:58:19 PM

Birden fazla üyeliği olanlar yine hile olacak.Hiçbir anlamı yok.
gecelerinyargici
Member
**

Activity: 168
Merit: 12

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
January 25, 2018, 01:02:04 PM

bizim niye meritimiz yok Cheesy

Cat18
Newbie
*

Activity: 41

View Profile
January 25, 2018, 01:04:28 PM

Yakında üniversite hocaları gibi makale yazmamızı, atif yapmamızı, kaynakça hazirlamamizi da ister bunlar. Faydali tarafı multici uyaniklara tokat olması açısından iyi. Sıkıntılı tarafları ise ne ölçüde izin verirler bilmem ama merit almak veya atmak için arkadaş gruplarının birbirini kollaması, goygoy içerikli yazılar(özellikle bizim türk forumunda) olabilir.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
January 25, 2018, 01:14:34 PM

Çok anlamı var. A B C D E diye 5 hesabı olan  üye olsun.

A Hesabından B hesabına 50 Merit attınız.
B Hesabından C hesabına 25 Merit -- Aldığınız meritin yarısını başka hesaba kullanabiliyorsunuz.
C Hesabından D hesabına 12 Merit -- Aldığınız meritin yarısını başka hesaba kullanabiliyorsunuz.
D Hesabından E hesabına 6 merit atabilirsiniz.

Geri döndünüz.

E Hesabından A Hesabına 3 Merit attınız.
A Hesabından B hesabına 1 Merit Attınız.
Sonrası yok.Smiley

Bütün üyeliklerin member olduğunu düşünerek yazdım. Newbie, Jr.Member gibi üyeleliklerin merit hakkı yok. Member, Full Member merit hakkını bilmiyorum ama sanırım 10 veya 5 civarıdır. bu sistemde multi hesap kasmaları mümkün değil.

Bir hesabından çok yüklü beğeni alan bir mesaj yayınlarsın atıyorum 300 merit kazanırsın. belki bu şekilde yapılabilir ama bu gerçekten deli işi.. kimse artık bunlarla uğraşmaz.

Biri size merit puanı verdiğinde bunun yarısı kadar siz de başka kullanıcılara puan verebilirsiniz.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
January 25, 2018, 01:20:48 PM
Merited by wolwoo (1)

Yav zaten full member olmak için 5 ay gerekiyor. Napsın millet 3 yılda mı orta seviye bir hesaba sahip olsun. Bence çok mantıksız olmuş.

Hesaplamadım en az 5 ay var galiba ama dediğin gibi daha önce activity zamanlarını kaçırmadığın zaman aylarca beklemek gerekiyordu bununla birlikte birden fazla üyelik alarak belli zamanlarda post atsan bu 5 ayın hiç anlamı kalmıyordu. Spam mesaj atıp hatta küfür edip geçenler rank yükseltebiliyordu mantıksız tarafı yok fakat düzgünce takılıp bilgi edinen üyelerin işi çok zorlaştı.  
sametsahin
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 3

View Profile
January 25, 2018, 01:38:12 PM

Bitcoin kazımı gibi forumunda kazımı zorlaşmış Cheesy Desene buralar çok değerlenecek

▅ ▉  Alt.Estate  ▉ ▅ TRADE TOKENIZED REAL ESTATE ▐ ▌ Build Your Own Global Portfolio. Become a Real Estate Tycoon.
cacakax
Member
**

Activity: 299
Merit: 11

View Profile
January 25, 2018, 01:46:43 PM

benim full member olmam gerekirken. bana merit verilmemiş neden ?
dün active 124 du
büğün 125 neden bana gelmemiş böyle saçmalık mı olur Huh her foruma yazıcam
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
January 25, 2018, 02:06:43 PM

>> Junior ve Newbie'ler bir soru sorduğunda "Daha önceki konuları araştırsaydın bulurdun, yeni konu açmaya ne gerek var!" diyoruz.
Böyle olursa o zaman kimsenin mesaj atmasına gerek kalmaz, %90 aradığı soruyu bulabilir. O zaman bu yeni hesap açanlar nasıl rank atlayacak?
Her soru sorana, bazen aynı konuyu tekrar açana böyle cevap verirsek bu adamlar nasıl mesaj atacaklar? Anca Konu dışında geyik muhabbeti yaparlar.

Coinler ve blockchain piyasasıyla ilgili bilgi birikimi forumda zaten mevcut. Bu yeni gelen hesaplardan ne yazmasını bekliyoruz ki onlara Merit vereceğiz?
Akademik makale mi yazsınlar? Yeni ICO mu çıkarsınlar? ... ne yapmaları gerekiyor Merit alabilmeleri için?

Bir de Newbieler'e karşı insanların önyargılı olmaları cabası.
Zaten birçok Hero Legendary hesaplara göre "Newbie'ler ölsün" gibi bir durum mevcut.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
January 25, 2018, 02:17:43 PM

Çok anlamı var. A B C D E diye 5 hesabı olan  üye olsun.

A Hesabından B hesabına 50 Merit attınız.
B Hesabından C hesabına 25 Merit -- Aldığınız meritin yarısını başka hesaba kullanabiliyorsunuz.
C Hesabından D hesabına 12 Merit -- Aldığınız meritin yarısını başka hesaba kullanabiliyorsunuz.
D Hesabından E hesabına 6 merit atabilirsiniz.

Geri döndünüz.

E Hesabından A Hesabına 3 Merit attınız.
A Hesabından B hesabına 1 Merit Attınız.
Sonrası yok.Smiley

Bütün üyeliklerin member olduğunu düşünerek yazdım. Newbie, Jr.Member gibi üyeleliklerin merit hakkı yok. Member, Full Member merit hakkını bilmiyorum ama sanırım 10 veya 5 civarıdır. bu sistemde multi hesap kasmaları mümkün değil.

Bir hesabından çok yüklü beğeni alan bir mesaj yayınlarsın atıyorum 300 merit kazanırsın. belki bu şekilde yapılabilir ama bu gerçekten deli işi.. kimse artık bunlarla uğraşmaz.

Biri size merit puanı verdiğinde bunun yarısı kadar siz de başka kullanıcılara puan verebilirsiniz.
hocam burada atlanan bi durum var. B C D E hesaplarınında kendi meritleri var. yani bu hesaplamayı 5 ile çarpmanız gerekiyor.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: