Bitcoin Forum
June 21, 2024, 09:38:09 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Tükenmişlik sendromundan nasıl kurtulabilirim ?  (Read 534 times)
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
February 15, 2018, 09:44:26 PM

Önce gidip bir kan tahlili yaptıracaksın vitaminlerine falan sonra kafanı toplayacağın doğanın içinde bir yere tatile çıkacaksın. Burada düşüneceksin geçmişini geleceğini potansiyelini mutlu olacağın hedefler belirleyeceksin gerisi gelecek Smiley
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
February 15, 2018, 09:51:46 PM

Bu sadece ruhsal/psikolojik bir problem olmayabilir.

Hormonal ve Vitamin eksikliği kaynaklı olabiliyor ama çoğumuz bilmiyoruz.

Bazı vitamin eksiklikleri ruhsal çöküntü yaratabiliyor.

Bitcoin / Ethereum / Monero
jawlue94
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 2

View Profile
February 16, 2018, 04:31:48 AM

Dostum psikolojik bi sorun olması yanında psikiyatr dan yardım almanı gerektirecek bir durumda olabilir. Seratonin hormonu eksikliginden böyle hissediyor olabilirsin. Ayrıca manevi yönünü bilmiyorum ama eğer inanıyorsan Allah ile arandaki bağı arttırmaya çalışmak, hakikati anlamaya çalışmak da sana iyi gelebilir.

──『 JOY TOKEN 』──
Infrastructure Protocol for the Gaming Industry (https://joytoken.io/)
cryptomehtap
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
March 12, 2018, 12:38:54 PM

ÖNCE KENDİNE HAYAT DOLU ARKADASLAR BUL.YASINDA KÜCÜK OLSUN.ONLARLA TAKIL.MUTSUZ HİSSETTİREN HERSEYDEN UZAK KAL.HAREKETLİ MÜZIKLER DİNLE Cheesy
wieo
Newbie
*

Activity: 131

View Profile
March 13, 2018, 06:34:32 PM

Bağımlılıklardan kurtul yeni şeyler dene daha sık dışarı çık kendine vakit ayır Smiley
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
March 13, 2018, 09:14:58 PM

hobi bulmaniz lazim hocam. bende de ayni durum oldu malesef cikmak zor bu durumdan.
teramit
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
March 14, 2018, 01:24:39 PM

psikolojik bir sorun var ise psikiyatre gitmen gerekir o seni gerekli yerlere yönlendirir, gerekirse ilaç verir yada psikologa yönlendirir.Bunu yapman gerekiyor yani bitcoin forumunda çare bulamazsın, insanlık daha önce bu sorunu yaşamış ve çözmüş uzmanları var bu işin ve bahsettiğin duruma sahipsen zaten baya bilinen bir durum ilgilenirler.Devlet hastanesi olmaz ama özele gitmen lazım, burda belediyenin hastanesi vardı hem sakin hem ucuzdu öyle bir yer bulursan iyi, yoksa özelde biraz tuzlu bu işler.
exotr
Member
**

Activity: 113
Merit: 20

View Profile
March 14, 2018, 10:50:18 PM

Ne diyeceğimi bilmiyorum ama aynı durumdan dönem dönem bende muzdarip oluyorum sana tavsiyem uykunu düzene oturt sonra magnezyum,çinko be b vitamini al ve kullan bu 3 'ün eksikliği vücudu savunmasız bırakıyor özellikle magnezyum eksikliği yapar düzenli kullanmada 1 hafta sonunda iyi hissetmeye başlarsın ve solgar 5-htp var seratoin eksikliğine çok iyi geliyor (mutluluk hormonu) azaldığında bu durumlar ortaya çıkıyor ve solgar 5-htp tavsiyemdir elimdeki kendi deneyimlerim çıkan sonuç bu bir dene derim.
tncgnr
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
March 15, 2018, 09:00:08 PM

spor yap gerisini vücut kendisi düzenliyor zaten. ama yılmadan bırakmadan .
Koray55
Member
**

Activity: 236
Merit: 75

View Profile
March 15, 2018, 11:28:59 PM

Hocam bu dert ile gecem yıl bende uğraştım. Çok zor zamanlar yasadim. Hiç is yapasım gelmiyordu. Insan böyle durumlarda kendinden nefret ediyor. Sorumluluklar askıya alınınca iç huzurunuz da kalmıyor.

Bu dertten kendini maneviyata verip kurtulmuştum. Cevremde bir akıl hocası bunu tavsiye etmişti. Bir gününüz normal geçince diğer günler de ay ı geçecektir ve vu sendrom bitecektir
hannapulu
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

PLATIO - Smart Banking Ecosystem

View Profile
March 16, 2018, 08:12:31 AM

Güzel bir tespit olmuş, Gözlerine baktığında içini ısıtacak bir ömürü geçireceğin birisi yoksa hayatında; çalışmalara başla  Smiley

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
dedoleec
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
March 17, 2018, 11:24:01 PM

Bende de var böyle bir duygu.. Nedendir acaba bilemedim ama herşeyden bıkmış durumdayım..
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
March 18, 2018, 12:05:45 AM

İşi bırak. istifanı ver.  

Kendine bir teleskop al. Paran varsa iyi bir teleskop al.  Nasıl bir yerde yaşadığını bilmiyorum, kalabalık ise kalabalıktan kaç.

Ormana git. Sessiz, motor sesi olmayan, insan sesi olmayan ve sana dışarıdan etki olmayacak bir yer.

Gökyüzü gören bir yerde teleskobunu kur evreni izle.  

Yanında keskin bir bıçak ve ateş yakacak malzemen olsun.

Bu planı uzun süreli yapmayı düşünürsen  hayatta kalmak için günlük sadece 2000 Cal ( Kalori) enerji ve yeter miktarda suya ihtiyacın var.
Yaşamak için başka da hiç bir şeye ihtiyacın yok.

2000 Cal  ı ister etten ister ottan edin orası sana kalmış.  

Özüne dön, mutlu ol.   Ben arada yapıyorum, teori değil gerçek deneyimden tavsiyedir.
evergreeen
Jr. Member
*

Activity: 125
Merit: 1

View Profile
March 20, 2018, 01:49:33 AM

B12 ve demir değerlerinizi ölçtürünüz, günlük zihinsel faaliyetleri üst düzeyde tutmak ve dinç kalmak içinse hergün 1 çay kaşığı zencefil için, halsizliğinizi 1 haftada alır
jolenemedlen
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
March 20, 2018, 08:30:14 PM

meditasyona başlamanı tavsiye ederim ,uyumadan önce de bilinçaltı temizliğiyle ilgili bir kaç çalışma yapabilirsin
Koioss
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
March 22, 2018, 04:05:26 PM

Tükenmişliğin anahtarı üretmek bence. İlla çok büyük şeyler olmasına gerek yok bir yemek bile olabilir. Önemli olan tek bir adım atmayı başarabilmek.
Tabi kan değerlerine de baktırmakta fayda var özellikle b12 ciddi bir şekilde etkiliyor ruh halini.

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
March 22, 2018, 09:58:30 PM

Bunun sebepleri arasında beslenme düzeninin bozulması ve uyku da bozukluk olabilir. Etkileyenler arasında melatonin hormonunun önemli bir etkisi var. Gün içinde yetersiz ışık alımı ve karanlık dönemde yetersiz uyku ciddi manada etkiler.
longthu
Hero Member

Activity: 728
Merit: 500

MenaPay - Crypto made easier than cash

View Profile WWW
March 23, 2018, 12:00:41 AM

kendine vakit ayır, sendrom zamanlarının geçici olduğunu unutma profesyonel destek al ve en önemlisi kendini sev.

_Crypto made easier than cash_
▄███▄              ▄███▄
███████            ███████
███████   ▄████▄   ███████
███████  ████████  ███████
▄██████████  ████████  ██████████▄
████████████  ████████  ████████████
████████████  ████████  ████████████
▀██████████  ████████  ██████████▀
▀███▀   ████████   ▀███▀
████████
▀████▀
MenaPay.
ANN THREAD
__
sinanay
Jr. Member
*

Activity: 146
Merit: 1

View Profile
March 26, 2018, 06:31:44 PM

bu ara bende bu tükenmişlik sendromuna tutuldum hiç bitmeyen bir bıkkınlık hissi hiç geçmiyor .. Sad
financialgoal
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
March 27, 2018, 11:15:39 AM

müzik spor aile desteği işe yarar kendini salma
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: