Bitcoin Forum
May 05, 2024, 01:54:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 »
  Print  
Author Topic: Merit Bağış Alanı - Unofficial  (Read 35902 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
Selahittin
Newbie
*

Activity: 336
Merit: 0

View Profile WWW
April 14, 2018, 02:04:51 PM

merit bulmak içın yakında dilenmeye başlarız
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714917255
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714917255
Reply with quote  #2

1714917255
Report to moderator
1714917255
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714917255
Reply with quote  #2

1714917255
Report to moderator
k4ys3rs0z3
Member
**

Activity: 101
Merit: 17

View Profile
April 14, 2018, 03:35:53 PM

FUD'lar konusunda bir şeyler karaladım, bu süreçte savunma sanatımızı geliştirmemiz ve psikolojimizi diri tutmamız açısından... Görüntüleme olmuş, 1 yorum gelmiş sadece, aslında tartışılırsa, derinleştirilirse Türkiye'de medya, sosyal medya bağlantılı olarak bu konunun bir çalışma grubu dahi oluşturulabilir.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3296811.msg34412974#msg34412974

❍ Treon ❍ │▌▌▌  TwitterTelegram  │▌▌▌ ❍ Treon ❍
Utilities payments made  simple
███ Telecom, Electricity, Gas and Water  ███
grknondr
Member
**

Activity: 182
Merit: 20

View Profile
April 14, 2018, 07:04:43 PM

Ben de yakın zamanda bounty ve airdroplarda yaşadığım bazı durumları yeni arkadaşlar için yazmıştım.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3317049.msg34642412#msg34642412

Bu arada bir merit daha alırsam member oluyormuşum. Dipnot olarak ekleyeyim Smiley
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
April 14, 2018, 07:39:29 PM

iyi bir baslik olmus. gelecek hafta icin yazmayi dusundugum bir kac konu var. yeterli merit gelir umarim.
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
April 16, 2018, 09:22:22 AM

iyi bir baslik olmus. gelecek hafta icin yazmayi dusundugum bir kac konu var. yeterli merit gelir umarim.

EFS ve by rallier galiba bu başlıkla artık ilgilenmiyorlar galiba eskiden 2 3 atar güzellik yaparlardı ama son zamanlarda onlardan da merit alamadim. İnsallah senin sansın daha acık olur. İyi sanslar iyi eğlenceler.  Grin
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
April 19, 2018, 06:58:42 PM
Last edit: April 21, 2018, 09:49:01 AM by zorbey

2012/2013 yıllarında sarraf bir arkadaşımla kış aylarında sohbet ederken, altının bu aylarda yükselişe geçtiğini, düğün sezonu açıldığında altının en az %20 prim yaptığını söylemesiyle cebimdeki tüm parayı altına yatırmıştım. Ve yatırımcı serüvenim o zaman başlamıştı. Sonra her ay maaşımın belli bir kısmından altın alıyordum. Ben yükseliş beklerken altın o yıl inadına düşmüştü. Tam olarak hatırlamıyorum ama 3/4 ay sonra neredeyse bir maaşım kaybolmuştu. Banka ekranı açık sürekli takip ederken düşüşleri gördükçe yüreğim sürekli sat derken, aklım beklememi gerektiğini söylüyordu. Ne de olsa satmadıkça zarar yoktur. Kaç kere elimi sat butonundan çektim hatırlamıyorum. Sonra altın yükselmeye başladı tabi ben o panikle maliyeti kurtarır kurtarmaz sattım. Sonra altın epey bi yükseldi. Smiley
İşte o zaman öğrendiklerim.
1- Her çıkışın mutlaka bir inişi olur. Her inişinde mutlaka bir çıkışı.
2- Sabırlı değilse ve ilerleyen zamanlarda acil paraya ihtiyacın olacaksa girmemek en güzeli
3- Cebindeki parayı mümkünse 10 bölerek düştükçe almak, çıktıkça satmak. Az kazandırır ama aynı zamanda da az kaybettirir.
4- Her yatırım bir risktir, riskte kazanmakta vardır, kaybetmekte. Kazanmayı göze aldığımız kadarda kaybetmeyi de göze almalıyız.
5- Temel ve teknik analiz öğrenmek.
6- Kimsenin aklı ile yatırım yapmamak. Bazı kişilerin yaptıkları ile söylemleri uyuşmuyor. Ve kaybeden o değil siz oluyorsunuz.
7- Yatırımınız düşerse maliyetinin altında satmadıkça zarar etmezsiniz.
8- Eğer yatırımınız araştırmalarınız sonucunda tekrar yükseleceğine dair ışık görmüyorsanız ZARARINA DA OLSA VAZGEÇMESİNİ BİLMELİSİNİZ.
9- Yatırım piyasasında hiç bir zaman fırsatlar bitmez,
10- Alırken de satarken de MUTLAKA SABIRLI OLUNMALIDIR. Gaz ile alım satım yapmak tamamen yasak.
11- Piyasaya yeni oyuncular girdikçe mutlaka fiyatlar yükselir. Oyuncular çıktıkça da fiyatlar düşer
12- Balinalar, piyasadaki havayı çok iyi koklarlar. Ve ters köşe yapmayı çok iyi bilirler ve çok severler. Piyasa yükselecek ümidi içindeyse yatırım yapmazlar. Piyasa ne zaman düşecek, artık bundan bir cacık olmaz düşüncesi hakim olmaya başladı ve herkes elindekini satıyor işte o zaman herşeyin tersine dönebileceği an olabilir
13- Balinalar her zaman yeni yöntemler bulurlar. ( Bir ara euro çok oynaktı ve iyi para bırakıyordu. Her ayın 15 de al 25 de sat. 3 ay devam etti, dördüncü ay sistemi değiştirdiler)
14- Her zaman kazanılmaz, ama dikkatli olunmazsa ve duygusal hareket edilirse her zaman KAYBEDERSİNİZ.
14- Yatırım piyasasında kazanma ihtimaliniz her zaman %50 dir. Bu duruma göre kaybetme ihtimaliniz de %50
15 Kötü bir karar vermek, kararsızlıktan iyidir. Hiç olmazsa para kaybedersiniz ama psikoljiniz sağlam kalır.

Acizane tecrübelerim bunlar.

Merit için teşekkürler.
1- EFS

Yatırımcı olarak kazandığım tecrübeleri paylaştım. Umarım Merite değer bulursunuz
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
April 19, 2018, 08:45:39 PM

EFS ve by rallier galiba bu başlıkla artık ilgilenmiyorlar galiba eskiden 2 3 atar güzellik yaparlardı ama son zamanlarda onlardan da merit alamadim. İnsallah senin sansın daha acık olur. İyi sanslar iyi eğlenceler.  Grin

merhabalar, hala takip ediyorum da bende merit kazanamayınca dağıtamıyorum, sağa sola post atıyorum arkadaşlara hatırlatma yapıyorum da türkçe forumda merit kaynağı olmaması sebebi ile meritler tükeniyor geri dönüşü olmayınca sirküle etmek zor oluyor. yoksa her gün bakıyorum. sadece bende yokum zaten konu güncellendikçe başka arkadaşlarda görüp birbirlerine merit veriyorlar sinerji güzel. sadece üretmekte sorun yaşıyoruz Smiley

signature not found.
Rhego
Sr. Member

View Profile
April 19, 2018, 09:01:10 PM

Valla burdaki başlık gibi globalde de bagış baslıgı açılmış https://bitcointalk.org/index.php?topic=2827596.0 onlarda durum sadece Full senior ve Hero üyeleri kapsamış ama başlığı açan abi 10 10 20 20 dağıtıyor millete  Grin
cgokt
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 8

View Profile
April 19, 2018, 09:01:53 PM

ICO incelemeleri ve kullanilabilecek kaynaklarla alakali bir basligim mevcut, ilgilenenleri beklerim:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3334587.msg34873609#msg34873609
Rhego
Sr. Member

View Profile
April 20, 2018, 07:42:48 AM
Merited by teramit (2)

Merhaba Madencilikte bulunan bloklar ve zincirdeki durumlarını anlatan kısa bir bilgilendirme yazısı yazdım. Eski kaynaklarıda kontrol ettim ama daha önce böyle bir çalışma yapılmamış gibi görünüyor. Değerlendirme yaparsanız sevinirim.

Kimsenin merit falan basmadıgı bugünlerde genede seni kırmayıp newbie miner dostlara güzel bir açıklama yapmaya çalışayım kardeşim  Grin ;

Ethereum bitcoin ve aklına gelebilecek tüm "blokzinciri" (Blockchain) teknolojisi kullanan uygulamalar yapısı gereği, içlerinde sık sık minik çatallanmalar yaşanır. Yani, birden fazla madenci ve bu madencileri takip eden node’lar aynı anda blok zinciri problemine farklı geçerli çözümler bulurlar. (Matematikte bir sorunun birden fazla doğru cevabı olması gibi düşünebilirsiniz.) Daha sonra kısa bir süre boyunca bu iki farklı blok zinciri üzerinde farklı madenci grupları çalışırlar. Ancak hangi tarafın toplam işlemci gücü daha fazla ise, o tarafın kurduğu zincir geçerli olur, diğer zincir ise boşa gider. Blok zinciri dilinde bu boşa giden bloğa, “yetim blok” (orphan block) adı verilir. Bir blokluk yetim bloklar sık sık yaşanır, üst üste iki bloğun yetim olması ise çok nadir görülen bir durumdur. Ethereum’un blok süreleri çok kısa olduğundan, yetim bloklar sık sık görülür. Hatta o kadar sık görüldüğü için, ethereum  networkünde bu bloklara “amca blok” (uncle block) adı verilir ve “hayalet protokolü” (ghost protocol) denen bir sistem üzerinden bu bloklar için de madencilere ödeme yapılır.

Olayı örneklemek gerekirse sen farz edelim elinde hamburgeri cola'sı olan miner bi amerikalı conisin bende anadolu çocuğu elinde lahmacun ayran bekleyen bi antepliyim  Grin ikimizde Ethereum kazıyoruz havuz bize aynı bloktan iş verdi eğer senin hash gücün benden fazlaysa baba ödül olan "Block" ödülünü sen alıyorsun ve senin buldugun "block" gerçek oluyor banada gel lan keko sende bosuna çalışmış olma deyip baba yarısı "uncle block" ödülü veriyor ama benim kazıp bulduğum "block" yetim "orphan block" olup boşluğa gitmiş oluyor.

Bide forumda bizden önceki üstadların paylastıgı kaynaklarda var ben bunları bulabildim solo madencilik için arayışta olan varsa işine yarayabilir.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=940213.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1463229.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1984937.0
Bu adamlar harbiden bu işlerde cok iyiymiş cok uzun zamandır hiçbirini görmedim ama buralarda.
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
April 20, 2018, 12:39:53 PM
Merited by temmuz (2)

Valla burdaki başlık gibi globalde de bagış baslıgı açılmış https://bitcointalk.org/index.php?topic=2827596.0 onlarda durum sadece Full senior ve Hero üyeleri kapsamış ama başlığı açan abi 10 10 20 20 dağıtıyor millete  Grin

O başlığı bende ana konuda bahsetmiştim, benden sonra açmış ve hatta elemanla mesajlaştık, kendisini tebrik ettim. Büyük ihtimal o merit kaynağı olabilir, yada sonradan başvurup merit kaynağı haline gelmiş olabilir + legend rütbesine ben merit sisteminden sonra geçtim. Bana hero merit sayısı olarak 130 gönderilebilir merit verdiler ve o ilk ay çoktan biterdi, bir sürü insanın desteği ile tekrar dağıtıma devam edebildik. Legend lere merit sistemine geçişte merit 200-300 arası verildi. Ben hero> dan legend e geçtiğimde bana yeni merit vermediler hatta bunu bizdeki merit konusunda ve ana merit konusunda defalarca yazdım. rütbe atlamada da merit verilmesi gerektiği ile ilgili ama dikkate alınmadı.

bizim hero ve legend lere burada çok iş düşüyor, özellikle legend lere, malum zaten rütbeni almişsin, senden sonrakileri desteklemekten başka bir işe yaramıyor merit, onlardan da konu postuna bakarsanız destekleyen çok arkadaş oldu sagolsunlar.

Merit kaynağı nı yerel modlarda karar verebiliyor olsa bende başvururdum, ingilizcem çok iyi değil. Türkçe okuduğum gibi herşeyi 100% anlamıyorum bu sebeple globalde merit kaynağına başvurma şartı olduğundan başvuramıyorum doğru bir değerlendirme yapamayacağımdan - 100% anlamazsan değerlendiremezsin değil mi- . Local e gelirse localde bir kaç merit kaynağı seçeriz, belki EFS bu konuyu konuşabilir bizim adımıza.

signature not found.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
April 20, 2018, 03:15:22 PM

Valla burdaki başlık gibi globalde de bagış baslıgı açılmış https://bitcointalk.org/index.php?topic=2827596.0 onlarda durum sadece Full senior ve Hero üyeleri kapsamış ama başlığı açan abi 10 10 20 20 dağıtıyor millete  Grin

O başlığı bende ana konuda bahsetmiştim, benden sonra açmış ve hatta elemanla mesajlaştık, kendisini tebrik ettim. Büyük ihtimal o merit kaynağı olabilir, yada sonradan başvurup merit kaynağı haline gelmiş olabilir + legend rütbesine ben merit sisteminden sonra geçtim. Bana hero merit sayısı olarak 130 gönderilebilir merit verdiler ve o ilk ay çoktan biterdi, bir sürü insanın desteği ile tekrar dağıtıma devam edebildik. Legend lere merit sistemine geçişte merit 200-300 arası verildi. Ben hero> dan legend e geçtiğimde bana yeni merit vermediler hatta bunu bizdeki merit konusunda ve ana merit konusunda defalarca yazdım. rütbe atlamada da merit verilmesi gerektiği ile ilgili ama dikkate alınmadı.

bizim hero ve legend lere burada çok iş düşüyor, özellikle legend lere, malum zaten rütbeni almişsin, senden sonrakileri desteklemekten başka bir işe yaramıyor merit, onlardan da konu postuna bakarsanız destekleyen çok arkadaş oldu sagolsunlar.

Merit kaynağı nı yerel modlarda karar verebiliyor olsa bende başvururdum, ingilizcem çok iyi değil. Türkçe okuduğum gibi herşeyi 100% anlamıyorum bu sebeple globalde merit kaynağına başvurma şartı olduğundan başvuramıyorum doğru bir değerlendirme yapamayacağımdan - 100% anlamazsan değerlendiremezsin değil mi- . Local e gelirse localde bir kaç merit kaynağı seçeriz, belki EFS bu konuyu konuşabilir bizim adımıza.

aynnen katılıyorum ve gerçekten  dikkat edilmesi gereken konu bu forumda rütbe atlandığında da o rütbe için olan meritler verilirse en azından gizliden yapılan merit satışlarda baltalanır . biraz daha stabil durumda düşer merit olayı.
Rhego
Sr. Member

View Profile
April 20, 2018, 04:27:18 PM

İnşallah dediğiniz gibi EFS bu konu için Türkçe Local kısmına bir çözüm getirebilir kaynak işine.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
April 20, 2018, 05:49:58 PM

Artık lokalde birinin rank atlaması imkansıza yakın, benim 200 merit vardı, bol keseden dağıttık, türkçe kısmı için efs dışında belki 2-3 tane daha merit kaynağı olmalı
turkoglu23
Newbie
*

Activity: 79
Merit: 0

View Profile
April 20, 2018, 07:48:40 PM

konuyu açan arkadaşı tebrik ediyorum adamsın kardeşim.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
April 21, 2018, 12:03:12 AM

Artık lokalde birinin rank atlaması imkansıza yakın, benim 200 merit vardı, bol keseden dağıttık, türkçe kısmı için efs dışında belki 2-3 tane daha merit kaynağı olmalı

Ben başvurdum ama olumlu olumsuz bir dönüş olmadı. Ama o başlık sayesinde @EFS ve @teramit in Türkçe forumda merit kaynağı olduğunu öğrendim. onların dağıttıkları meritlere bakarsanız zaten anlarsınız.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
April 21, 2018, 05:51:36 AM

Ben başvurdum ama olumlu olumsuz bir dönüş olmadı. Ama o başlık sayesinde @EFS ve @teramit in Türkçe forumda merit kaynağı olduğunu öğrendim. onların dağıttıkları meritlere bakarsanız zaten anlarsınız.
eal in merit verdiğine sık sık rastlıyorum ama teramiti cok görmedim. Teramitten ricamız olsun bu baslıktaki iyi konulara olabildigince merit verirse toplulugun gelişmesinde faydası olur.
yada byrallier en azından bu 2 kaynak ile iletisime geçip merit icin kaynaklara özelden raporlama yapsa oda iyi olabilir
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
April 21, 2018, 02:37:22 PM

Baya zaman önce yine bu konuya bir kaç konumu yazmıştım ama hala merit ile ilgili ciddi sıkıntılarım var, gerçi sırf ben değil forumda baya kişinin merit yüzünden sorunları var. EFS'nin merit dağıtımını görüyorum ama EFS modluk mu yapsın? merit mi göndersin? @teramit'in merit kaynağı ise gerçekten ihtiyacı olan kişilere merit verirse gerçekten çok iyi olacaktır.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
April 21, 2018, 08:24:17 PM

Bildiğiniz gibi forumda airdrop ve bounty katılımlarında kimlik doğrulama için telegram id mizi veriyoruz. Bu bilgiler herkese açık bilgiler. Arada sırada telegram hesabımı kontrol ederken kendi isteğim dışında gruplara eklendiğimi farkettim. Çoğunlukta airdrop grupları iznim olmadan ekleme yapıyorlar. Grup başlığında airdrop yazıyorsa bulması kolay, lakin bu sefer başka isimlerde grup kurup yine kendi isteğim olmadan eklendiği farkettim. Onlar ekliyor ben çıkıyorum. Ben çıkıyorum onlar ekliyor. Çözüm olmadı.
Kısa bir araştırmadan sonra bunun telegram ayarlarından engellenebileceğini öğrendim. Bilenler zaten biliyordur. Forumda arama yaptım ama bu başlığı bulmadığım ve Bilmeyen arkadaşlar için burada paylaşıyorum.
Telegram uygulamamızı açıyoruz. (telefondan veya pc uygulamasından)

Pc  Uygulaması İçin:
1- Setting ayarları tıkıyoruz

2-Grup İnvite Setting tıklıyoruz

3- My contacts (sadece kontakta olduğunuz kişilerin eklemesine izin veriyor) tıklıyoruz ve save deyip çıkıyoruz.

Telefon uygulaması içi
1- Privacy and Security yi tıklıyoruz

2- Groups u tıklıyoruz

3-My Contats ı tıklıyoruz ve kaydediyoruz

Meritleriniz için teşekkürler
1- Erguse

Herkesin muzdarip olduğu bir konu. Ama malesef forumda smerit yetersizliğinden bir çok kişi beğenmesine rağmen merit veremediğinden dolayı, konuyu buraya da açmak zorunda kaldım. Meritleriniz için teşekkürler.
Cryptorianx
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
April 22, 2018, 08:09:13 AM

Bu şekilde sistem her halükarda tıkanıyor.Hakikatten J.Member olarak ölüp gideceğiz üst rankları görmeden. Sad

Atıyorum en azından 5 like hakkı verselermiş üye başına ve akabinde 10 like = 1 merit  şeklinde olsaymış sistem daha bir işlevsellik kazanırmış.Elimiz kolumuz bağlandı resmen.  Undecided
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 »
  Print  

Jump to: