Bitcoin Forum
May 05, 2024, 09:33:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  
Author Topic: Re: [ANN][ICO]••• SIMDAQ: Kripto Trading İçin Platform 🚀🚀🚀  (Read 1182 times)
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 07, 2018, 06:12:01 AM
Last edit: February 07, 2018, 07:51:34 AM by AlyattesLydia

Reklamcilik hakkinda pek bilgisi yok herhalde gelip elestirenlerin. Hangi reklamdan hangi kampanyadan bahsediyorsunuz hard cap yapmis projede biraz düşünüp yorum yapin. 1 ay sürmesi planlanan ico 28 saatte bitmis cikmis imza kampanyasi tokenlerini indirdiler diyorsunz. Neden iptal etmediler ona sasirdim ben acikcasi. Haa siz sunu mu diyorsunuz 28 saat imza taşıdık 3 kişi ve bizim imzamiz yuzunden 5 milyon dolar topladi ico. Bu mudur bakış açınız.

Haksiz olduklari nokta iptal etmemeleridir. Şahsi fikrim o imza tokenleri dagitildiysa su an hepinizde 1 ay durmasi lazim o imzalarin. 1 ay tutun imzayi sonra cikin eksik verdiler diyin yoksa 28 saat imza tutup 10k token alma hayellerine kapilmayin. Oyle bir dunya da oyle bir mantikta olamaz. Hata yapmislarsa bu sekilde bir hata yapmislardir. Ya diyeceklerdi 1 ay tutucaksiniz imzalari ve tam bounty verecez yada hic hirsey vermiyoruz diyeceklerdi.

Ama ekip orta yoldan gidip sizide memnun etmeye kalkmis ve hardcap bitis tarihine kadarki sureyi hesap edip gondermis tokenleri ve onuda fazla fazla gondermisler. Ama yaranilamiyir iste millete.

Kaldiki dagitildigina gore konusabiliriz ne demek alyates senin gibi tecubeli birisine hic yakistiramadim bu cümleyi. Tarafsiz olmani beklerdim. Yani 28 saatlik ico da 1 aylik bounty dagitssalar kral proje süper proje olacakti. Ama 1 aylik gondermediler diye tukaka. Yakisiramadim.

aztec harbiden waves trolü olmuşsun, bu ekibin yaptığı katıksız orospu çocukluğudur. açık ve net söylüyorum. bounty kampanyasının etkili olduğunu düşünmüyorsa yapmayacak, bu kampanyaya girenler risk alıyor, hardcap yaparsa kazanıyor, soft capa ulaşamazsa avucunu yalıyor.
yolda kural değiştirilmez, baştan kuralı koyarsın, kimsenin de sesi çıkmaz. dağıtılacak miktar çok çıktı dağıtmıyorum diyemezsin. bunu diyorsan bu eleştrilere hazır olacaksın.
adamlar orta yol falan bulmamışlar, bildiğin bounty tokenların üzerine yatmışlardır. bir tane adam gibi proje çıkmadı şu amına koduğumu wavesinde.
ben imzasında olsaydım Scam Accusations  kısmında başlık açar,  eksiyi basardım topuna

Anlamadığınız olayin simdaq ile degil pr ajansi ile alakali oldugu ve kimle ne konustunuz onuda bilmiyorum. Jane ile konustuysaniz o sadece bir calisan. Ancak sunuda unutmayin hardcap yapmis projede %3 reklam kampanyasi butcesini 10 kisiye vermezler. Egri oturup dogru konusmak gerekio.

Founder ile konustum simdi hersey hizli gelisti ico hemen bitti kampanyaya katilim bile olmadi daha sonra düzgün bir kampanya yapilacak dedi. Ayrintilarina bakacam. Aciklama yapin dedim. Konusacak pr ajansi ile.

Aztec, aslında %3'de değil. O %3'ün biz %20'sini alacaktık. Yani burada tüm bahsedilen para 30.000 $ ve bu imzaya onların sonradan dahil ettiği insanlar da olduğu için 14 katılımcı (Şimdi kontrol ettim, listeden havadan para verdiklerini çıkarmışlar 20 kişiye yakın vardı) var. Onlar büyük pastayı aldıktan sonra zaten bize normal rakamlar kalıyordu. Sürekli olarak anlatmak istediğim bu, burada bize verilen binlerce dolar değil. INS bountysinde 500K INS veriliyor yahu, 1,500.000 $ dağıtılıyor. Adamlar gelmiş bizim 30.000 $ paylaştırmamak için saçma sapan bahaneler öne sürdüler. Yok katılım azmış, yok reklam olmamış, iyi de bunlar benim sorunum mu? Kurallarda 15 kişi altı kalırsa iptal olur diye bir madde var mı? Bariz şekilde hata yaptılar ve bu hatanın bedeli olarak buraya bunları yazmakla mühekkelifiz, yoksa bu aynı çocuk takımı yarın başka bir ico yapıcak ve yine dağıtmayacaklar. Haksız olan güçlüden olmak yerine, haklı olan güçsüzler bir araya gelip güçlü olmalıyız.
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714901616
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714901616
Reply with quote  #2

1714901616
Report to moderator
1714901616
Hero Member
*

Ignore
1714901616
Reply with quote  #2

1714901616
Report to moderator
1714901616
Hero Member
*

Ignore
1714901616
Reply with quote  #2

1714901616
Report to moderator
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 07, 2018, 07:28:40 AM

Reklamcilik hakkinda pek bilgisi yok herhalde gelip elestirenlerin. Hangi reklamdan hangi kampanyadan bahsediyorsunuz hard cap yapmis projede biraz düşünüp yorum yapin. 1 ay sürmesi planlanan ico 28 saatte bitmis cikmis imza kampanyasi tokenlerini indirdiler diyorsunz. Neden iptal etmediler ona sasirdim ben acikcasi. Haa siz sunu mu diyorsunuz 28 saat imza taşıdık 3 kişi ve bizim imzamiz yuzunden 5 milyon dolar topladi ico. Bu mudur bakış açınız.

Haksiz olduklari nokta iptal etmemeleridir. Şahsi fikrim o imza tokenleri dagitildiysa su an hepinizde 1 ay durmasi lazim o imzalarin. 1 ay tutun imzayi sonra cikin eksik verdiler diyin yoksa 28 saat imza tutup 10k token alma hayellerine kapilmayin. Oyle bir dunya da oyle bir mantikta olamaz. Hata yapmislarsa bu sekilde bir hata yapmislardir. Ya diyeceklerdi 1 ay tutucaksiniz imzalari ve tam bounty verecez yada hic hirsey vermiyoruz diyeceklerdi.

Ama ekip orta yoldan gidip sizide memnun etmeye kalkmis ve hardcap bitis tarihine kadarki sureyi hesap edip gondermis tokenleri ve onuda fazla fazla gondermisler. Ama yaranilamiyir iste millete.

Kaldiki dagitildigina gore konusabiliriz ne demek alyates senin gibi tecubeli birisine hic yakistiramadim bu cümleyi. Tarafsiz olmani beklerdim. Yani 28 saatlik ico da 1 aylik bounty dagitssalar kral proje süper proje olacakti. Ama 1 aylik gondermediler diye tukaka. Yakisiramadim.

aztec harbiden waves trolü olmuşsun, bu ekibin yaptığı katıksız orospu çocukluğudur. açık ve net söylüyorum. bounty kampanyasının etkili olduğunu düşünmüyorsa yapmayacak, bu kampanyaya girenler risk alıyor, hardcap yaparsa kazanıyor, soft capa ulaşamazsa avucunu yalıyor.
yolda kural değiştirilmez, baştan kuralı koyarsın, kimsenin de sesi çıkmaz. dağıtılacak miktar çok çıktı dağıtmıyorum diyemezsin. bunu diyorsan bu eleştrilere hazır olacaksın.
adamlar orta yol falan bulmamışlar, bildiğin bounty tokenların üzerine yatmışlardır. bir tane adam gibi proje çıkmadı şu amına koduğumu wavesinde.
ben imzasında olsaydım Scam Accusations  kısmında başlık açar,  eksiyi basardım topuna

Anlamadığınız olayin simdaq ile degil pr ajansi ile alakali oldugu ve kimle ne konustunuz onuda bilmiyorum. Jane ile konustuysaniz o sadece bir calisan. Ancak sunuda unutmayin hardcap yapmis projede %3 reklam kampanyasi butcesini 10 kisiye vermezler. Egri oturup dogru konusmak gerekio.

Founder ile konustum simdi hersey hizli gelisti ico hemen bitti kampanyaya katilim bile olmadi daha sonra düzgün bir kampanya yapilacak dedi. Ayrintilarina bakacam. Aciklama yapin dedim. Konusacak pr ajansi ile.

parayı simdaq vermiyormu neden pr ajansı ile ilgili olsun, 10 kişiye dağıtmazlarmış, buda saçma bir açıklama, ben kimseyle konuşmadım, konuşmam gerek te yok zaten, direkt beni ilgilendiren bir durum yok, kurallar belli o kurallara göre dağıtıacak token belli , dağıtılan belli. daha neyi kimle konuşacaksın.
örneğin ben blog yazmıştım, toplasan 10 blog anca vardı, stake hesabı değil, token hesabıydı. blog bountye ayrılan tokenların yüzde doksanı kaldı. token hesabı olduğu için sesim çıkmadı gelene razı oldum. kural öyleydi. ama imzayı stake hesabı yapmışlar. kurallar net, kıvırmaya gerek yok. onlarca örnek var. hardcap yapıp az çok tüm katılımcılara eksiksiz token dağıtan. bunun dağıtacağı miktarda öyle uçuk kaçıkta değil, ama adamlar bildiğim amatör ve aç gözlü, başkada açıklaması yok bunun
AlyattesLydia
Hero Member

View Profile
February 07, 2018, 07:59:18 AM

parayı simdaq vermiyormu neden pr ajansı ile ilgili olsun, 10 kişiye dağıtmazlarmış, buda saçma bir açıklama, ben kimseyle konuşmadım, konuşmam gerek te yok zaten, direkt beni ilgilendiren bir durum yok, kurallar belli o kurallara göre dağıtıacak token belli , dağıtılan belli. daha neyi kimle konuşacaksın.
örneğin ben blog yazmıştım, toplasan 10 blog anca vardı, stake hesabı değil, token hesabıydı. blog bountye ayrılan tokenların yüzde doksanı kaldı. token hesabı olduğu için sesim çıkmadı gelene razı oldum. kural öyleydi. ama imzayı stake hesabı yapmışlar. kurallar net, kıvırmaya gerek yok. onlarca örnek var. hardcap yapıp az çok tüm katılımcılara eksiksiz token dağıtan. bunun dağıtacağı miktarda öyle uçuk kaçıkta değil, ama adamlar bildiğim amatör ve aç gözlü, başkada açıklaması yok bunun

Hocam aynen dediğiniz gibi özellikle son cümlenize sonuna kadar katılıyorum. Bu adamlar "sözde" akıllık yaparak, bizlerden çaldığı parayla bir bounty daha yaparak, bedavadan reklam yapmayı hedefliyor. Burada forum tarafından regülasyon gerekiyor, buna çok ihtiyacımız var. Bunlar gibi verdiği sözü tutmayan, kıvırıp duran coinlerin bir daha forumda barınamaması lazım. Bunlardan biriyle konuştuğumda, bana diyor ki "komple iptal etmeyi düşünüyoruz", diyorum ki "insanları mutsuz edersiniz" diyorum. Bana diyor ki "5 kişiyi mi kastediyorsun?" vizyon olarak adamların mantığı şu şekilde; kaç kişi katıldı? 20 kişi, boşver onları para bizde kalsın, zaten bir şey yapamazlar.
ZENC
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
February 07, 2018, 08:22:58 AM

Globale de taşımakta fayda var bu konuyu. Artık iyice suyu çıktı. Pr ajansı tokenlerin üstüne yatar o tekrar bir kampanya olayı da unutulur gider. Konu da burada böylece kapanır. Ayrıca dump korkusu varmış adamların. Ne oldu dump yemedi sanki biz az alınca.
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
February 07, 2018, 08:52:36 AM

Hard cap yapmasa ne olacakti cok merak ediyorum. Adamlari savugumdan degil sizi savunamadigimdan oluyor bunlar. 30 bin dolarlik imza kampanyasi butcesini 3 kisiye dagitsin diyorsunuz yaw acik acik. Ya bu nasil hayaldir. Sen olsan yaparmisin. Empati kurun biraz.

Basarisiz bir kampanya sizde yeteri kadar calisip yazmamissiniz forumda demekki katilan olmamis. Simdi diyeksinizz bize ne katilimdan onlar yapacak. Adam imza kampanyasi yapio tanitim icin demek ki kampanyaya katilanlar tanitamamis. Blog yazarlarina eksiksiz geldi tokenler. 400 token aldim ben. Ama forum imza kampanyasi hem katilimcilarin hemde pr ekibinin yuzunden basarisiz oldu. Yaw yukarda bir haftada 8 mesaj attim ondan saymadilar diyen var. Yuh yani haftada 10 mesaj atarak 30 bin dolari paylasmayi dusunuyorsunuz. Ehh birde adamlsr çalışmadı tanitim yapmadi filan diyorsunuz arkadas adamlar yapmayacak tanıtım adamlar sana para verecek sen yapacan tanitim. Isini düzgün yapmayan ustalar gibisiniz is yapmaz para ister. alyates sana degil bu laflarim. 10 tane mesaj atarak senin 6 haftalık emegini engelleyende. Seni biliyorum sen tanitim için çalıştın sana haksizlik yapoldi ama senin dışındakiler pek birsey yapmadığı icin imza kampanyası basarisiz oldu.

Belki ben farkli dusunuyorum ama daha çok olur bole şeyler. Hftada 5 mesaj atarak para kazanacagini dusunenler yuzunden merit sistemi geldi foruma hatirlatirim.
ZENC
Full Member

View Profile
February 07, 2018, 09:45:35 AM
Last edit: February 07, 2018, 11:59:29 AM by ZENC

Hard cap yapmasa ne olacakti cok merak ediyorum. Adamlari savugumdan degil sizi savunamadigimdan oluyor bunlar. 30 bin dolarlik imza kampanyasi butcesini 3 kisiye dagitsin diyorsunuz yaw acik acik. Ya bu nasil hayaldir. Sen olsan yaparmisin. Empati kurun biraz.

Basarisiz bir kampanya sizde yeteri kadar calisip yazmamissiniz forumda demekki katilan olmamis. Simdi diyeksinizz bize ne katilimdan onlar yapacak. Adam imza kampanyasi yapio tanitim icin demek ki kampanyaya katilanlar tanitamamis. Blog yazarlarina eksiksiz geldi tokenler. 400 token aldim ben. Ama forum imza kampanyasi hem katilimcilarin hemde pr ekibinin yuzunden basarisiz oldu. Yaw yukarda bir haftada 8 mesaj attim ondan saymadilar diyen var. Yuh yani haftada 10 mesaj atarak 30 bin dolari paylasmayi dusunuyorsunuz. Ehh birde adamlsr çalışmadı tanitim yapmadi filan diyorsunuz arkadas adamlar yapmayacak tanıtım adamlar sana para verecek sen yapacan tanitim. Isini düzgün yapmayan ustalar gibisiniz is yapmaz para ister. alyates sana degil bu laflarim. 10 tane mesaj atarak senin 6 haftalık emegini engelleyende. Seni biliyorum sen tanitim için çalıştın sana haksizlik yapoldi ama senin dışındakiler pek birsey yapmadığı icin imza kampanyası basarisiz oldu.

Belki ben farkli dusunuyorum ama daha çok olur bole şeyler. Hftada 5 mesaj atarak para kazanacagini dusunenler yuzunden merit sistemi geldi foruma hatirlatirim.

Saçmalıyorsun ayrıca konuyu farklı boyutlara çekiyorsun. O kadar sayfa yazının içinden 8 post konusunu alacak kadar da kör etmiş bu savunma psikolojisi seni. Yazdığım şey şu ben fazladan bir şey istemiyorum. Kural 10 post ise 10 post üzeri sayılır.Zaten öyle de oldu. Ben de 100 lerce post atıp forumun anasını ağlatmayı biliyorum.

Ayrıca imza kampanyasına katılım için çalışmak neymiş onu da anlamış değilim. İmza kampanyası bildiğim kadarıyla İCO'ya katılım için yapılıyor. Sonuç olarak iyi çalışılmış ki hardcap yaptı. Bir de 3 kişi 3 kişi diyip duruyorsun 13 kişi var ve herkes hakettiği kadar alacak stake de o yüzden var ya hani.

Sana şu yazıyı yazmaya harcadığım emeğe bile yazık. Kraldan çok kralcılar yüzünden haklı olduğumuz konularda bile ağzımızı açamıyoruz.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
February 07, 2018, 10:34:31 AM

Arkadaşların gönlü alınmalı ne olursa olsun. Eksiksiz olarak dağıtmaları gerektiğini buradaki arkadaşın birine yazdım hatta ether ico'larına benzemez yamuk yaparlarsa yazın demiştim. Waves projeleri şimdilik başarılı gitmiyor üstüne bounty karmaşası yaşanmaması gerekiyor. Hard cap yapmış işte ver gitsin neden uğraştırıyorlar. Kendileri ne yaptılarda o kadar prayı hak ettiler. Mevzu bu konu için değil her kampanyada benzer sorunları yaşamaya başladık ödül verilen kişiler zaten ICO ya giren kişiler sayılır yani kimin hakkını kimden saklıyorlar. Ekip tamamen haksız demiyorum ama kural kural kural buna uyulması şart yoksa hiçbir şekilde herkesin gönlünü alamazlar hakka girmiş olurlar 100 kişi varsa imzada 99 u memnun kalsa 1 kişi memnun kalmasa olmaz. Kurala bakarız işimize gelirse gireriz. En azından sürpriz ile karşılaşmayız az bekliyorsak az çok bekliyorsak çok gelir.

Şimdi kampanya yöneticilerine de yer yer hak verdiğimiz oluyor az katılım dolayısıyla ancak belli ki bu iş böyle yürümüyor, az katılım varsa peki neye göre dağıtım yaparak tam manasıyla herkesin hakkını ödemeyi düşünüyorlar. Kimi projeye bakıyorum 100 kişi girmiş az diyorlar kimisi 50 kişiye az diyor. Dağıtım oranları nasıl hesaplanacak bu kısım muallakta kalıyor yarısını mı verecekler üçte birini mi dörtte birini mi, ne olacak hiç kimse para vermeyi sevmez ne kadar az verirsek daha iyi olur diyerek üstünlük kurmaya çalışacaklar ve hep böyle oluyor.
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
February 07, 2018, 11:07:33 AM

Saçmalıyorsun ayrıca konuyu farklı boyutlara çekiyorsun. O kadar sayfa yazının içinden 8 post konusunu alacak kadar da kör etmiş bu savunma psikolojisi seni. Yazdığım şey şu ben fazladan bir şey istemiyorum. Kural 10 post ise 10 post üzeri sayılır.Zaten öyle de oldu. Ben de 100 lerce post atıp forumun anasını ağlatmayı biliyorum.

Ayrıca imza kampanyasına katılım için çalışmak neymiş onu da anlamış değilim. İmza kampanyası bildiğim kadarıyla İCO'ya katılım için yapılıyor. Sonuç olarak iyi çalışılmış ki hardcap yaptı. Bir de 3 kişi 3 kişi diyip duruyorsun 13 kişi var ve herkes hakettiği kadar alacak stake de o yüzden var ya hani. AllatyesLydia da hakketti biz haketmedik sen de haklısın.

Sana şu yazıyı yazmaya harcadığım emeğe bile yazık. Kraldan çok kralcılar yüzünden haklı olduğumuz konularda bile ağzımızı açamıyoruz.

Ne savunmasindan psikolojisinden bahsediyorsun allah askina.
Doğru soyleyince isi baska yerlere cekiyorsunuz. 30 bin dolarlik tokeni ne diye dagsinlar bedavadan basarisiz olmus bir kampanyada. Icodan para yatirip alan bizlerin gunahi ney. Kapmanyaya az katilim olmussa kampanyanin tum unsurları basarisizdir buna katilimcilarida dahil. Katilimcilarin amaci projeyi tanitmaktir demek ki tanitamamissiniz az katilim olmus imzaya. Ben 30 bin dolar yatiricam o kadar tokeni almak icin sen 10 tane forum mesaji ile alacan o tokenleri. Oldu canım. Airdrop yapsinlar bare ne icoya cikiyorlar.

Diğer kampanyalarda eksiklik.var mi. Blog yazarlarina eksiksiz geldi tokenleri. Ama reddit ve imza basarisiz oldu. Neyini anlamiyorsunuz bunun. Ico başarılı oldu ama forum kampanyasi basarisiz iconun basarili olma sebebide 250k wave wavesden destek  alacaklari haberi. O haber gelmese hard cap zordu. 2 ay imza tasiyacaktiniz ve buyuk ihtimal gene diyeveklerdi katilim az veremeyiz.

Siz olsaniz ne yaparsiniz icoya ciksaniz ve imza kampanyamiza 10 kisi katılsa basarili bir kampanya yaptık mi dersiniz. Aynaya bakip sorun bu soruyu kendinize. Empati yapin biraz.

Projeyi savundugum filan yok. Sizi de savundugum yok. Kimsesyi savundugum yok sizinde derdiniz bu.

Evet ya haklisiniz milletin 30 bin dolara aldigi tokenleri size 10.forum mesaji karsiliginda vermelei gerekir dememi bekliyorsunuz.
AlyattesLydia
Hero Member

View Profile
February 07, 2018, 11:18:58 AM

Arkadaşların gönlü alınmalı ne olursa olsun. Eksiksiz olarak dağıtmaları gerektiğini buradaki arkadaşın birine yazdım hatta ether ico'larına benzemez yamuk yaparlarsa yazın demiştim. Waves projeleri şimdilik başarılı gitmiyor üstüne bounty karmaşası yaşanmaması gerekiyor. Hard cap yapmış işte ver gitsin neden uğraştırıyorlar. Kendileri ne yaptılarda o kadar prayı hak ettiler. Mevzu bu konu için değil her kampanyada benzer sorunları yaşamaya başladık ödül verilen kişiler zaten ICO ya giren kişiler sayılır yani kimin hakkını kimden saklıyorlar. Ekip tamamen haksız demiyorum ama kural kural kural buna uyulması şart yoksa hiçbir şekilde herkesin gönlünü alamazlar hakka girmiş olurlar 100 kişi varsa imzada 99 u memnun kalsa 1 kişi memnun kalmasa olmaz. Kurala bakarız işimize gelirse gireriz. En azından sürpriz ile karşılaşmayız az bekliyorsak az çok bekliyorsak çok gelir.

Şimdi kampanya yöneticilerine de yer yer hak verdiğimiz oluyor az katılım dolayısıyla ancak belli ki bu iş böyle yürümüyor, az katılım varsa peki neye göre dağıtım yaparak tam manasıyla herkesin hakkını ödemeyi düşünüyorlar. Kimi projeye bakıyorum 100 kişi girmiş az diyorlar kimisi 50 kişiye az diyor. Dağıtım oranları nasıl hesaplanacak bu kısım muallakta kalıyor yarısını mı verecekler üçte birini mi dörtte birini mi, ne olacak hiç kimse para vermeyi sevmez ne kadar az verirsek daha iyi olur diyerek üstünlük kurmaya çalışacaklar ve hep böyle oluyor.

İş yine dönüp dolaşıp kuralların uygulanmamasına geliyor. Bir kere şurada hepimiz hemfikir olmalıyız, bounty'i yüzüne gözüne bulaştırıp, milletin emeğini sömüren bir coin varsa, toplu olarak üyelerden bir tepki alacağını bilmeli. Çünkü bu bugün bizim başımıza geldi ama yarın sizin başınıza gelecek.

Katılım limitlerine gelince aslında çok basit bir önerim var;

10 kişinin altında kalırsa; Ödülün %50'si dağıtılır,
11-30 kişi olursa; %70'i dağıtılır,
31-50 kişi olursa; %90 dağıtılır demek yeterlidir.

Sen bu kuralı baştan belirlersen ben de ona göre girip girmemeyi değerlendiririm. Bu şekilde olsa yine kimse itiraz etmezdi. Bu arada şunu da belirteyim. Aynı kampanyanın blog kısmında da varım. Bir tane makale yazmıştım, 60 tane token aldım. Kural başından belliydi, tek kelime itiraz etmedim.

Haftalık olarak forumda yazmayı sevdiğim için 20-30 mesaj attığım oluyor. Ancak kural 10 ise bu kuralı uyan herkes aslında görevi yerine getirmiş oluyor. Ya da kural yapıcılar, 10 mesaj yeterli değil herkes en az 20 mesaj atsın deseydi bu da sağlanırdı.

Ekibe gelince bir düzeltme yapacaklarına inanmıyorum, çok umursamamış gözüküyorlar. Kendi adıma global kısma, telegram grubuna, gerek   Jane, gerekse de forumdaki profillerine mesaj atarak yaptıklarının yanlış olduğunu belirttim. Onlarda bana "bak iptal ederiz" gibi müthiş ötesi bir cevap vermişlerdi.

Özellikle kampanyaya katılmadığı halde başkasının hakkı yendiği için tepki gösteren arkadaşları tebrik ederim. Attığım mesajlardan bakabilirsiniz, aslında geçmişte ben de, imzasına girmemiş olsam bile, bu konuda sıkıntı yaşayan arkadaşlar için aynı tepkileri göstermiştim. Çünkü bu sadece simdaq meselesi değil, coin bağımsız olarak nerede hak yenirse yensin bir cevap mutlaka olmalı.

ZENC
Full Member

View Profile
February 07, 2018, 11:41:28 AM

Ayrıca imza kampanyasına katılım için çalışmak neymiş onu da anlamış değilim. İmza kampanyası bildiğim kadarıyla İCO'ya katılım için yapılıyor. Sonuç olarak iyi çalışılmış ki hardcap yaptı. Bir de 3 kişi 3 kişi diyip duruyorsun 13 kişi var ve herkes hakettiği kadar alacak stake de o yüzden var ya hani. AllatyesLydia da hakketti biz haketmedik sen de haklısın.

Doğru soyleyince isi baska yerlere cekiyorsunuz. 30 bin dolarlik tokeni ne diye dagsinlar bedavadan basarisiz olmus bir kampanyada. Icodan para yatirip alan bizlerin gunahi ney. Kapmanyaya az katilim olmussa kampanyanin tum unsurları basarisizdir buna katilimcilarida dahil. Katilimcilarin amaci projeyi tanitmaktir demek ki tanitamamissiniz az katilim olmus imzaya. Ben 30 bin dolar yatiricam o kadar tokeni almak icin sen 10 tane forum mesaji ile alacan o tokenleri. Oldu canım. Airdrop yapsinlar bare ne icoya cikiyorlar.

Diğer kampanyalarda eksiklik.var mi. Blog yazarlarina eksiksiz geldi tokenleri. Ama reddit ve imza basarisiz oldu. Neyini anlamiyorsunuz bunun. Ico başarılı oldu ama forum kampanyasi basarisiz iconun basarili olma sebebide 250k wave wavesden destek  alacaklari haberi. O haber gelmese hard cap zordu. 2 ay imza tasiyacaktiniz ve buyuk ihtimal gene diyeveklerdi katilim az veremeyiz.

Siz olsaniz ne yaparsiniz icoya ciksaniz ve imza kampanyamiza 10 kisi katılsa basarili bir kampanya yaptık mi dersiniz. Aynaya bakip sorun bu soruyu kendinize. Empati yapin biraz.

Projeyi savundugum filan yok. Sizi de savundugum yok. Kimsesyi savundugum yok sizinde derdiniz bu.

Evet ya haklisiniz milletin 30 bin dolara aldigi tokenleri size 10.forum mesaji karsiliginda vermelei gerekir dememi bekliyorsunuz.

O zaman Aztec en başarısız kampanya blog kampanyası olmuş Smiley 5-6 kişi var blogda. Ve neden biliyor musun? Sen güzel makale yazamadığın için  Cheesy Senin imza kampanyasında ki mantığın bu. Ben imzaya adam toplamak için katılmıyorum. Bilmiyorum sen milletin kolundan tutup imzaya katılması için zorluyor musun?

Ayrıca bu ekip 2 ay da taşısan 1 yılda taşısan aynı şeyi diyeceklerdi bu konuda haklısın. Çünkü işi bilmiyorlar. Yanlış yaptılar. Bu ödül 1 dolar da olsa 1 milyon dolar da olsa aynı şeyi söyleyeceğim.
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
February 07, 2018, 11:42:28 AM

İş yine dönüp dolaşıp kuralların uygulanmamasına geliyor. Bir kere şurada hepimiz hemfikir olmalıyız, bounty'i yüzüne gözüne bulaştırıp, milletin emeğini sömüren bir coin varsa, toplu olarak üyelerden bir tepki alacağını bilmeli. Çünkü bu bugün bizim başımıza geldi ama yarın sizin başınıza gelecek.

Katılım limitlerine gelince aslında çok basit bir önerim var;

10 kişinin altında kalırsa; Ödülün %50'si dağıtılır,
11-30 kişi olursa; %70'i dağıtılır,
31-50 kişi olursa; %90 dağıtılır demek yeterlidir.

Sen bu kuralı baştan belirlersen ben de ona göre girip girmemeyi değerlendiririm. Bu şekilde olsa yine kimse itiraz etmezdi. Bu arada şunu da belirteyim. Aynı kampanyanın blog kısmında da varım. Bir tane makale yazmıştım, 60 tane token aldım. Kural başından belliydi, tek kelime itiraz etmedim.

Haftalık olarak forumda yazmayı sevdiğim için 20-30 mesaj attığım oluyor. Ancak kural 10 ise bu kuralı uyan herkes aslında görevi yerine getirmiş oluyor. Ya da kural yapıcılar, 10 mesaj yeterli değil herkes en az 20 mesaj atsın deseydi bu da sağlanırdı.

Ekibe gelince bir düzeltme yapacaklarına inanmıyorum, çok umursamamış gözüküyorlar. Kendi adıma global kısma, telegram grubuna, gerek   Jane, gerekse de forumdaki profillerine mesaj atarak yaptıklarının yanlış olduğunu belirttim. Onlarda bana "bak iptal ederiz" gibi müthiş ötesi bir cevap vermişlerdi.

Özellikle kampanyaya katılmadığı halde başkasının hakkı yendiği için tepki gösteren arkadaşları tebrik ederim. Attığım mesajlardan bakabilirsiniz, aslında geçmişte ben de, imzasına girmemiş olsam bile, bu konuda sıkıntı yaşayan arkadaşlar için aynı tepkileri göstermiştim. Çünkü bu sadece simdaq meselesi değil, coin bağımsız olarak nerede hak yenirse yensin bir cevap mutlaka olmalı.

Kampanya kaç kisilik hilemiom telefondan giriyorum ilk sayfaodur bakamam simdinona. Ama 300 kisilik imza kampanyasina yani 300 kisi icin ayrilan butceyi 13 kisiye dagitmalarini bekliyorsunuz. Ayip. Herseyde tektek yazilmaz ki arkadas 3 kisi katilirsa su kadar 5 kisi katilirsa su kadar diye akil var mantik var. 300 kisi icon ayrilan bütçe y14 kisi katilmissa verdiklerine sukredeceksin. Hard cap yapti ico diye tutacak diye burda ortaligi ayaga kaldirmaya alemiyok.

Bunasil nir mantiktir anlamiyorum cidden. Basarisoz birnimza kampanyndan 2800 token almissin. Milet 2800 token alabilmek icin 2000 dplar odedi yaw.

Sen kalkmis milletin 2000 dplar odeyerek aldii seyi basarisiz bir kampanyadan almak istiyorsun.

Merit sistemini hatirlatirim. Great proje yazanlara at sen laflarini. 5 gunlul forum hesabi ile imza kampanyalarini dolduran ve sadece haftali gorevleri yaparak senin benim gibi gercekten yazibyazanlarin haklarini gasp edenlere yaz.
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
February 07, 2018, 11:47:22 AM

O zaman Aztec en başarısız kampanya blog kampanyası olmuş Smiley 5-6 kişi var blogda. Ve neden biliyor musun? Sen güzel makale yazamadığın için  Cheesy Senin imza kampanyasında ki mantığın bu. Ben imzaya adam toplamak için katılmıyorum. Bilmiyorum sen milletin kolundan tutup imzaya katılması için zorluyor musun?

Ayrıca bu ekip 2 ay da taşısan 1 yılda taşısan aynı şeyi diyeceklerdi bu konuda haklısın. Çünkü işi bilmiyorlar. Yanlış yaptılar. Bu ödül 1 dolar da olsa 1 milyon dolar da olsa aynı şeyi söyleyeceğim.

Blog kampanyasinda oduller sabit her yaziya sabit ödül. Imza kampanyasi 300 kisi icin yapilmis 13 kisi katılmış
300 kisi y ayrilan pasta 13 kisiye dağıtılması gerek diyorsunuz. Bende sacmalamayin bosa hayal kurmayin diyorum.

Anlamiyorsunuz yapacak birsey yok. Umarım bulursunuz oyle bir kampanya. İmzadan 500 bin token alabileceginiz.
karmenali
Hero Member

Merit: 515

View Profile
February 07, 2018, 12:08:32 PM

Kampanya aylar önce açılmış gördüğüm kadarıyla. Katılan kişi sayısıda az olmuş. Bir alt limit belirleyip ör: imzaya 10 kişi katıldığı takdirde dağıtım şu kadar - 50 kişi katılırsa şu kadar 100 kişi katılırsa şu kadar olur. gibi bir yol izlenebilir. Neyse adamların amacı aç gözlülük değil, az miktarda bounty huntera yüksek mevlalarda ödeme yapmak istemiyorlar çünkü; zaten hiç hacimleri yok 1-2 buy order var onlarda bu bountyciler tarafından yıkılacak diye korktular.
Ben yinede imzacı arkadaşlardan yanayım  Undecided
bitpazari
Hero Member

View Profile
February 07, 2018, 12:51:16 PM

Aztec'e yüklenmeyin arkadaşlar kendi doğru bildiğini yazıyor ve bence haksız olan taraf yoktur tek sorun kuralların çok dar olması ve beklentiler de büyük oluyor veya karşılanmıyor.

Her kampanya da aynı şeyleri yaşıyoruz örneğin girdiğim kampanya pre-sale son gününde 1 ay uzattıklarını açıkladılar.

Paramı alayım şu kadar post atayım kenara çekileyim demememiz lazım. Aztec proje için hepimizden çok çalıştı forumda konusunu açın demeseydi kimsenin açacağı yoktu. Kampanyayı yönetenler kimse en başta yanlış cevaplar vermişler eksik dağıtsan bile net ve düzgünce cevaplar verilmesi gerekiyor daha sonra itiraz edilirdi.

Fakat biraz da empati kuralım, 1 kişi katılmış olsaydı ne olacaktı, kural kuraldır yazmaları hepimiz için iyi olur ancak gerçekçi de olmalıyız 10 kişi 20 kişi demek başarılı olamadığına yorumlanabilir. Birde şu var hepsinin dağıtılmasını bekliyorsunuz katılım sayısı sizi ilgilendirmiyor kural yoktur diyorsunuz veya tam tersi kurallar belli diyorsunuz ancak katılım gerçekten azdı sizin başta sormanız da gerekiyordu en azından her şeyi karşıdan beklememeliyiz çünkü akıllarına gelmeyebilir işlerine göre hareket edebilirler falan yani iş işten geçtikten sonra ağırlık koymaya çalışmakta yersiz kalıyor.

Herkes kazancına bakıyor ama beraber büyüyebiliriz uyanıklığa hiç gerek yoktur, ben şu imzaya girdim aman kimsenin haberi olmasın postumu dikkat çekmeyen yerlerde atayım ne kadar istiyorlarsa o kadar atayım gibi düşünenler var. Bana düşmez tabii ki isim vermek veya küçük görmek ama böyle bir gerçekte var böyle davranmamızın ekstra faydası olmuyor. Katılımı fazla gördüğü için kampanyadan çıkanlar oluyor, herkes nasibini yer boş yere uyanıklık yapmayın yapanlar zaten emin olun daha fazla kazanamıyor. Waves projesi mi bundan bir halt olmaz diyenler bir şekilde imzaya girdikten sonra az geldiği için yakınmaya hakkı olduğunu düşünmüyorum.

Konuya gelen ikinci mesaj şu: "Imza kampanyasina katilim az olmus daha. Bu imzacilar icin bir avantaj" 
Yazan arkadaşa lafım yoktur sadece güzel bir örnek oldu hepimizin mantığı bu şekilde çalışıyor.

Bazı ICO larda hayret ettiğim mesajlar oluyor imzasına giren kişi ICO lara girmeyin diye post atıyor, herkes bounty'e girsin ama ICO ya katılmasın nasıl olacak işin sonu? Zaten Türkçe local kabul etmeyenlerin sayısı artıyor.
Konularda hep bounty konuşuyoruz sonrada ödül azlığından yakınıyoruz, bize ICO reklamını yapmamız için stake veriliyor biz bounty reklamı yapıyoruz.  Cheesy

Haftalardır repux'dayım hiçbir beklentim yoktur ve 1 ay daha uzattılar dağıtımda nasıl olur olur mu ayrı sıkıntı. En baştan keşke girseydim de az dağıtıma razıyım.

Şöyle de bir şey var net olarak kişi sayısına göre ödül belirlenirse veya belirlenmiş olsaydı yine az dağıtım olacaktı bundan dolayı hakkınızın yenildiğini düşünmeyin isterim, tabii ki ne yapmanız gerektiğini söylemiyorum ama bence onlarca kampanyaya girdim neredeyse hepsinden iyi diyebilirim dağıtım bile çok kısa sürdü 5 aydır beklediğim kampanya ödülleri var. Hakkınızı yine oranın az olduğunu düşünüyorsanız arayın ama işi başka yönlere çekmenin saçma olduğunu düşünüyorum nedir örneğin dağıtım yapmadılar proje skam beli doğrulmaz gibisinden kızgınlığınızı çıkarmayın. Girdiğim projelerin hepsinde yamuk yaptılar bunların sadece birisinde projenin yamuk yaptığını yazdım. Change ICO su stake'leri göstermediler sakladılar ve herkesin hakkını yediler. Tabii ki başka projelere göre kötünün iyisi demek istemiyorum ama söylediğim gibi bu işte tek taraf haklı değil iki tarafta haklı, bounty için yöneticilerin söylediklerini harici tutuyorum ama bu ayrı o ayrı bence.

ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
February 07, 2018, 02:09:00 PM

Şimdi kampanya şartlarında 10 post zorunluluğu varken 9 yazsan ( mhbostancı monethada yaşadı ) "Deal is a deal " derler ve herkesde buna katılır. Ortada bir anlaşma var. Aksini savunmak trollüğü bile geçer kimse kusura bakmasın. ICO çok çabuk hardcap yaptı diye sevineceklerine kime geçirsek derdine düşmekte nedir. Birde bahsedilen tutae hepi topu 30.000$. Daha geçen gün titaniumdan insalar 40-50.000$ para kaldırdı. Öncesinde spectre de aynısı oldu. Mağdur olan arkadaşlara her türlü desteği vermeye hazırım. Globale konu açarsanız ya da twitterdan yazarsanız bilgilendirin bizde hakkınızı arayalım.
Waves ne ki tokenı ne olsun. Sasha bile bizimkile kadar wavese düşkün değildir sanırım.  Cheesy
bitpazari
Hero Member

View Profile
February 07, 2018, 02:19:53 PM

Şimdi kampanya şartlarında 10 post zorunluluğu varken 9 yazsan ( mhbostancı monethada yaşadı ) "Deal is a deal " derler ve herkesde buna katılır. Ortada bir anlaşma var. Aksini savunmak trollüğü bile geçer kimse kusura bakmasın. ICO çok çabuk hardcap yaptı diye sevineceklerine kime geçirsek derdine düşmekte nedir. Birde bahsedilen tutae hepi topu 30.000$. Daha geçen gün titaniumdan insalar 40-50.000$ para kaldırdı. Öncesinde spectre de aynısı oldu. Mağdur olan arkadaşlara her türlü desteği vermeye hazırım. Globale konu açarsanız ya da twitterdan yazarsanız bilgilendirin bizde hakkınızı arayalım.
Waves ne ki tokenı ne olsun. Sasha bile bizimkile kadar wavese düşkün değildir sanırım.  Cheesy

Sen kimsin de başkalarının hakkını aramaya bu kadar heveslendin. Post kasmak için gelmiş konuya abuk sabuk şeyler yazmışsın sırf waves den zarar etmişsin diye buradaki insanları tiye alma hakkın bulunmuyor. Herkes kendi hakkını arar merak etme.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
February 07, 2018, 02:46:11 PM

Bu imzaları ne zaman kaldırabileceğiz yada dağıtım ne zaman olacak ? Telegram kanalından yazıyorum bounty'i sallayan bi tane yetkili yok .

Edit : Jane abla sonunda bana yazdı . İmzaları kontrol için 1 2 gün daja tutmamızı ve ödülün pazartesi - salı dağıtacaklarını söyledi .

Aslında çok az kişi olduğumuz için hesaplaması da çok kolay olacaktır. Yine de pazartesi-salı dağıtabileceklerini sanmıyorum. Belki hesaplamayı yapabilirler. Bu arada stake hesabı yapan oldu mu? Hesaplarıma göre stake başı 117 $ olması gerekiyor.

5.000.000 % 3 = 150.000
150.000 % 20 = 30.000
30.000 / 255 = 117

Son hafta da sayılınca stake başı 100 ün altında bir şey çıkıyor. Ayrıca 3 kişi daha eklenmiş. Yinede kendi adıma 2 hafta için çok güzel bir sürpriz oldu.

bounty manager yazmış bounty bitti diye, sadece imza bir kaç gün kalsın diye yazmış. sayımın bitmesini bekliyorlar. sakın değiştirmeyin 2-3 gün daha bekleyin.

stake hesabı yapılırken toplam kaç tane token satıldı, net bilgi var mıdır? toplam 25.000.000 adet token satılmayacak mıydı? satılmayanlarda yakılacaktı, haksız mıyım.

token sayısı: 25.000.000

25.000.000 % 3 = 750.000

750.000 / 0,20 = 150.000

150.000 / 261 = 574 token

olmayacak mı hesap?

Olayı üstteki alıntılar üzerinden anlatayım da ortada dönen yanlış tartışma doğru tarafa kaysın.

AlyattesLydia kullanıcı adlı arkadaş ilk hesaplamayı toplanan tutar üzerinden yapıyor. Yani 5M dolar üzerinden. Bizim de beklentimiz dağıtımın o şekilde olacağı yönündeydi.

Sonrasında taner32 kullanıcı adlı üye de toplam token üzerinden yani 25M SMQ üzerinden hesaplama yapıyor. AlyattesLydia bu hesaplamayla kendi hesaplamasının aynı olduğunu yazıyor ama aynı olmadığının farkında bile değil Cheesy Zira kendi hesaplamasında stake başı 234 token düşerken diğerinde 574 token düşüyor.

Stakeler ve kazançlar ilk hesaplandığında taner32'nin hesaplamasıyla aynı yapılıyor ve imzadakilere 150k SMQ yani ico fiyatıyla 75k dolar paylaştırılıyor. Sonradan bu çok diyorlar ve dağıtılan tutarı 15k dolara yakın bir seviyeye getiriyorlar. Tablodan bazı kişileri çıkarmışlar ama onlar da dahil 30k küsür SMQ dağıtılmıştı. Bizim son aldığımız tutar da 15k dolar üzerinden.

Yani son mesajlarda konuştuğunuz gibi 30k dolar üzerinden hesaplanıpta 15k dolara düşürülmedi ödüller. 75k dolar üzerinden hesaplanıp 15k dolara düşürüldü. 5'te 1ine düşürülmesi de haliyle rahatsız etti.

Buyrun devam edin.
taner32
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 253

View Profile
February 07, 2018, 03:36:03 PM

imzanın olduğu 15 kişi arasında bende vardım. malkaçoğlu benim.

öncelikle küçük bir açıklama yapmak gerekiyor. waves başlığında çok gerekli-gereksiz yazılarım vardır. waves destekcisiyim, kendime göre sebeplerim var. hatta şuraya not yazalım 1-2 sene sonra bu almadığımız tokenlar ocl, wgr, liquid gibi fiyatları kat ve kat artınca ahlanıp, vahlanacağız.

yukarıda yazan arkadaşları uzun süredir takip ederim, kişisel tanışmadık ama forumda yazdıkları son mesajlara arka arkaya bakıyorum bi bildikleri vardır diye. gerçekten kaliteli insanlar.

unutmamak gereken burada haklı olan tek taraf yok, her yazan kendine göre haklı ama bazen bilerek yanlış yapmamız gerekir.

bazı iş yerlerinde verilen işlere göre iş bitim tarihleri vardır. bir projenin bitimi 15 gün sonra ise ister o gün yap, ister son gün önemli olan o tarih aralığında bitirmek gerekir. şimdi simdaqtaki sıkıntı öncelikle waves tokeni olması ve hardcap süresinin beklediklerinden önce bitmesidir.

insanlar halen eth gibi waves'in tokenlarına güvenemiyorlar, bilmiyorlar. contract adresi ve decimal numarası isteyen bir kaç kişi gördü bu gözler telegramda. bu ayrı bir konu, detaya sonra başka konuda tartışırız.

buradaki sıkıntıda duruma işveren-çalışan mantığı ile bakmak gerekiyor, sonuçta hepimiz çalışanız. siz ne kadar reklam yaparsanız yapın, bazı kurallar iş verenin elinde. worldcore imzasına girdik, 3 defa bounty manager değişti, ico 1 ay uzaltıldı. son ödül değerlendiren kişi redditte düşen payı 2 katılımcıya dağıttı. çoğu katılımcı boşu boşuna 3 aylık bir süre geçirdi bu imzada.

4 haftadır imzasını taşıdığım simdaq projesini beğendiğim için takibe aldım, yeterli wavesim yoktu yatırım yapmayayım imzadan ne gelirse dendi. imzaya katılırken waves projesi olduğunu gören uzaklaşmıştır. eth projeleri yanında waves çok bilinmediği için katılımcı az gelir. geçmiştede primal gibi iyi başlamış yatırımcısı üzmüş icolar yüzünden insanlar imzasına bile girmek istememiştir. bu imzaya katılanların değil, imzayı düzenleyenlerin sorunudur. çözmesi gerekenlerde o platformda ico yapan yöneticilerdir. çalışan olarak firmadaki finans biriminin tüm hareketlerini görebilirmisin, hemen "hooop hemşerim" diye durdururlar adamı. her çalışanın bir sınırı vardır.

kısacası bende iconun sahibi olsam, yüksek imza ödülünü az kişiye paylaştırmamak isterdim ama her şeyin bir sonucu var. son 2 sayfa adamların bountyleri yatırmadıkları ve tartışma üzerine devam ediyor.

baştan küçük hesap yapanlar, diğer daha küçük adamlar tarafından engellenirler. şimdi tam hakları verilmeyen 15 kişiden 5 tanesi burda kötü yazıyorsa bu onların yanlışı yüzünden. bir ürünü beğenen bir kullanıcı 5 kişiye tavsiye ederken, beğenmeyen 25 kişiye anlatırmış durumu. bosch firmasının sloganı boşu boşuna "insanların güvenini kaybetmektense, para katbetmeyi tercih ederim" olmadı.

sonuç olarak bu kadar sayfa yazılacağına akıllı bir bounty yöneticisi olaydı, "kardeşim siz 6 hafta daha imzayı taşıyın" diyeydi. bounty sonrası süreklilik sağlarlardı.
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
February 07, 2018, 05:45:11 PM

Kampanya yoneticisi olsam haftalik en az 25 mesaj derim uzerine arti stakr veririm. Bkstanciyi forumdan bilirim ama legenderi hesabin haftada 10 tane mesaj atamamasini da kampanya yöneticisi olarak zamanini diger hesaplarinda geçirmiş benim kampanyami tanitmamis der hic birsey vermem. 10 farkli hesapla 10 farkli kampanyaya katilan var forumda. Ne kadar etik bu. Bounty hunter dedikleride bunlar. Gercek imzacilarin haklarini gasp eden. Lafiniz varsa bunlara edin lafinizi çünkü bunlaribyapanlar yüzünden bu halde imza kampanyalari. Dip not kampanya yoneticisi degil olsam diyorum sadece bostancida sadece ornek.

Kaldi ki 75 bin dolar demis birisi. Arkadas neyini anlamiyorsunuz. 75 bin dolar 300 kisi katilacak hesabi ile cikmis bir rakam. 13 kisiye 75 bin dolar dağıtılır mi aq yaa kafaniz mi guzel sizin. 1 kisi katilsa imza kampanyasinna ne olacak. Sizin kafaya gore 75 bin dolari tek kisi alacak. Nasil bir mantiktir bu yaw.

Total hard cap uzerinden bir hesapbyapilmis ve 75 bin dolar dagitalim denmiş imzada basarili olursa. Bir kere basarisiz olmus vermeseler yeridir diyorum basindan beri. 300 kisinin katilmasinin beklendigi imzaya 13 kisi katilmis onunda yarisi ekip.  Kalkip hala 300 kisinin payini 5 kisiye verin versinler diyonuz.

Sakamisiniz nesiniz . 300 kisinin payini 5 kisiye vermezler anlayin sunu hayal kurmayin. Kimsebyapmaz bunu.

Ayrica imzada olup 1 hafta en az kalanlarada odemeleri yapilmis belki oranda. Alyates 2800 token almis iste 25m total supply olan projede 2800 tokenin ne demek olduguna basmio kimsenin kafasi herhal xrp saniyonuz bunu.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 07, 2018, 09:55:12 PM

Aztec trolmüsün, taklidimi yapıyorsun anlamadım, adamlar sıçtı sıvıyorlar. Sende gelmiş adamları savunuyorsun, kampanya maksimum 300 kişilik ,300 den az olursa az dağıtalacak diye bir kural yok. En fazla 300 kişi katılabilir diye o kural, O zaman deselerdi haftalık şu kadar token sabit, blogtaki gibi kimse itiraz etmezdi, blogda öyle oldu itiraz etmedik,adamlar bildiğin hırsız, az çok o imzalar taşındı kampanya hardcap yaptı, o para ödenecek, ödemeyen hırsızdır , katıksız orospu çoçuğudur benim gözümde, benim tek kampanyadan 4 btc lik token almışlığım var, çok mu çok ama kural kuraldır, tıkır tıkır ödediler. Halen daha satmadım yarısını eridi gitti o ayrı Cheesy
İcoya yatırım yapan şukadar almış bu kadar almış boş laf bunlar.
Birde hiç post atmayan imzaya giren full stake alan, kendi yan hesapları var ona ne diyeceksin bakalım, ne kaparsak kardır derdindeler. Bi bok olmaz bunlardan, ingilizce başlığı açın basın eksiyi geçin

Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  

Jump to: