Bitcoin Forum
June 27, 2024, 03:48:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin’de “ağır” bir düşüş yaşanabilir!  (Read 309 times)
coingundem (OP)
Jr. Member
*

Activity: 35
Merit: 1

View Profile WWW
January 25, 2018, 03:43:22 PM

Dünya Ekonomik Forumu tarafından düzenlenen Davos Zirvesi’nde, milyarderler, dünya liderleri ve yatırımcılar biraraya geldi. Küresel ekonomiden cinsel istismar ve yapay zekanın getirdiği risklere ve fırsatlara, farklı konular üzerine görüşülen zirvede kripto paralara da değinildi.

Axel Weber: Bitcoin’de “ağır” bir düşüş yaşanabilir!
UBS Group AG Başkanı Axel Weber, Davos’ta Bitcoin’e ilişkin açıklamalarda bulundu.

Weber UBS’in Bitcoin işleminde bulunmayacağını ve bireysel müşterilere tavsiye etmeyeceğini belirtti. Ayrıca artan regülasyonun Bitcoin’in değerinde “ağır” bir düşüşe yol açabileceğini dile getirdi.

Weber, “Bu, fiyatın gerçekten belirsiz olduğu bir şey” dedi. “Gelecekte yatırımların geri çekildiği ve piyasaya düzeltmenin geldiği durumda, yatırımcıların bunu onlara kimin sattığına bakmasından korkuyoruz” şeklinde konuştu.

Yazının devamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.coingundem.com/axel-weber-bitcoinde-agir-bir-dusus-yasanabilir/

Kora •• Building financial system for ever
simonzenke55
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
January 25, 2018, 04:50:07 PM

Hocam kendi haber kaynağınıza dayandırmanız daha da spekülaysyon olma ihtimalini arttırmış açıkcası ağır bir düşüs olma durumu çok mümkün değil gibi duruyor
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
January 25, 2018, 04:54:51 PM

Dünya Ekonomik Forumundaki Davos Zirvesi kodamanların partisi. Ortaya dünya gerçekliğinden kopuk beyanatlar atıp dünyayı kötü yöneten tiplerin ne dediği önemli değil. Bol şampanya kafalarını dumanlı hale getirmiş.

kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
January 25, 2018, 04:56:13 PM
Merited by temmuz (2)

Zaten adam "yaşanabilir" diyor . Esasından ben bi bok bilmiyorum ama %50 sansımı kullanarak düşebilir"diyorum diyor. Bir kesinlik yok konuşmasında .
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
January 25, 2018, 04:57:22 PM

Zaten adam "yaşanabilir" diyor . Esasından ben bi bok bilmiyorum ama %50 sansımı kullanarak düşebilir"diyorum diyor. Bir kesinlik yok konuşmasında .

oldukça açıklaycı olmuş Cheesy
at tutarsa adam bildi derler tutmaza kimse sallamaz zaten Cheesy hatırmalaz bile Smiley
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
January 25, 2018, 05:09:24 PM

Webel'in açıklaması hiç bir şey ifade etmiyor aslında. Herkes Bitcoin için düşebilir ya da çıkabilir şeklinde yorum yapabilir. Açıklamasında bir öngörü yok, iki olasılıktan birini seçmiş. Bitcoine almak kişisel bir tercih, bu güne kadar alanlar kimsenin onayıyla almadı. Bundan sonrada bir onaya gereksinimi yok.
soilwork79
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
January 25, 2018, 08:12:51 PM

Evet neye göre söyledi bunu teknik analizi açıklaması var mı. Peki bunu nerede söyledi "Dünya Ekonomik Forumunda". Neden söylediği belli başka sözüm yok. Bu söz söylendikten sonra bitcoinin fiyatında ciddi bir düşüş olmaması da insanların bu söylemin amacını anladığını gösterir.
clex_us
Full Member

Activity: 336

View Profile
January 25, 2018, 11:04:29 PM

Adam şeyinden laf uyduruyor. Bu konuda ciddi ekenomistlerin ve analizcilerin konuşması gerekiyor. Akademik ünvanı olanların sesini az duyuyoruz. Kodamanların laflarını iade edelim.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
January 25, 2018, 11:10:13 PM

Bu yavşakların tek derdi Bitcoin olmuş demekki zamanında Bitcoin bunlara iyi koymuş. Herkes ayağini denk alsin arkadaşlar onca ulkeden ayni anda aciklama yapilmasina ragmen ve sell emirlerine rağmen en dip fiyat 8800 oldu. Bitcoin saglamligini kanitladi.
procesdad
Full Member

Activity: 476

CAT.EX Exchange

View Profile
January 25, 2018, 11:29:39 PM

Bitcoin 19k lardan sonra 11 civarlarında çok fazla kadı, bundan sonra ciddi bir pump olmaz o coin illaki 8k'yı görecek ordan sonra millet alttan toplayacam diye pumplayacak zaten geri 10 olur

pekavcilar01
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile
January 26, 2018, 06:05:02 AM

Bundan 5 ay önce çok fazla popüler değildi Dijital para piyasası. Artık o kadar fazla insan bu işin içine girdi ki iyice tadı kaçmaya başladı. Ağzı olan konuşuyor arkadaş. Çok iyi kazanan da var kaybeden de var.
Benim şahsi görüşüm şu arkadaşlar '' Para kazanın, kazandıkça paranızı çekin cebinize koyun. Daha fazla diyerek bu piyasada tutunmayı her zaman riskli buluyorum.

Sitelerden, borsa hacimlerinden, grafiklerden düzgün takiplerle para kazabilirsiniz. Al-sat yapan biri olarak düşüşler benim işime gelir. Dediğim gibi çok para kazanmak değil mesele parayı istediğiniz zaman kazanabilmek. Herkese bol kazanç  Cool
darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
January 26, 2018, 06:21:51 AM

Böyle haberler çıkıp insanlar umutsuzluğa iyice düştüğü zaman king yeniden yükselecek:)
adile
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
January 26, 2018, 07:05:49 AM

amaçlanmak istenende zaten küçük yatırımcının umudunu kırıp elındekini sattırmak. ve sonrada girip toplamak .. anladığım kadarı ile bu tarz söylemlerle ülkeler tendi tekellerine almayı planlıyorlar.
aba1959
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
January 26, 2018, 07:43:47 AM

Bence bu tür açıklamalar kesinlikle spekülatif amaçlı .çünkü sermayeyi elinde tutan gurup kripto paraların fazla değerlenmesini istemiyorlar.bu ara dikkat ederseniz bu tür sermaye gurupları devamlı düşecek diye açıklama yapıyor.sanki söz birliği etmiş gibi ...çünkü piyasayı ellerine geçirmeye çalışıyorlar.istedikleri gibi at koşturmak için.

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
January 26, 2018, 07:44:08 AM

Aslında işin diğer tarafından bakarsanız finans piyasasın da bu kadar bilinen insanların sürekli çıkıp olumlu/olumsuz konuşmaları iyi oluyor. Artık biri çıkıp Bitcoin dolandırıcılıktır yok 1000$ a düşecek kimse takmıyor. Fiyata yansıması yok. JP Morgan dan sonra iyi oldu böyle olması.
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
January 26, 2018, 09:25:12 AM

Bütün finans sektörü elemanları ağız birliği etmişcesine 'Bitcoin düşecek' tarzı açıklamalar yapıyorlar ama hiçbirisi somut bir şekilde bir argüman gösteremiyorlar. El mi yaman bey mi yaman göreceğiz kısa süre sonra diyorum ben  Smiley
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 26, 2018, 12:11:32 PM

%2'den fazlasına sahip olan Winklevoss kardeşler ellerindeki tüm Bitcoin'leri satarlarsa ancak fiyatları ciddi oranda aşağıya çekebilirler diye düşünüyorum.
Şu anda böyle bir şey sözkonusu görünmüyor. Belki $50.000'den sonra kademeli olarak satmaya başlayabilirler.
barabut
Full Member

Activity: 224

View Profile
January 26, 2018, 03:33:00 PM

Dünya Ekonomik Forumu tarafından düzenlenen Davos Zirvesi’nde, milyarderler, dünya liderleri ve yatırımcılar biraraya geldi. Küresel ekonomiden cinsel istismar ve yapay zekanın getirdiği risklere ve fırsatlara, farklı konular üzerine görüşülen zirvede kripto paralara da değinildi.

Axel Weber: Bitcoin’de “ağır” bir düşüş yaşanabilir!
UBS Group AG Başkanı Axel Weber, Davos’ta Bitcoin’e ilişkin açıklamalarda bulundu.

Weber UBS’in Bitcoin işleminde bulunmayacağını ve bireysel müşterilere tavsiye etmeyeceğini belirtti. Ayrıca artan regülasyonun Bitcoin’in değerinde “ağır” bir düşüşe yol açabileceğini dile getirdi.

Weber, “Bu, fiyatın gerçekten belirsiz olduğu bir şey” dedi. “Gelecekte yatırımların geri çekildiği ve piyasaya düzeltmenin geldiği durumda, yatırımcıların bunu onlara kimin sattığına bakmasından korkuyoruz” şeklinde konuştu.

Yazının devamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.coingundem.com/axel-weber-bitcoinde-agir-bir-dusus-yasanabilir/
Kimin ne açıklama yaptığı önemli değil ancak bitcoinde ciddi bir hacimsel düşüş bulunmakta. LN entegrasyonundan sonra işler ne yöne gider bilemem ancak er yada geç bu gerçekleşecek hali hazırda bitcoin kullanımı tarafında olumsuz etkileri, şikayetleri var bu nedenle de bugün! için değerinin oldukça üzerinde işlem gördüğünü değerlendiriyorum ve ciddi bir gerileme beklediğimi paylaşmak istiyorum. Ama uzun vade inanılmaz bir potansiyel var...
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308

--

View Profile
January 26, 2018, 04:57:25 PM

Şimdi orada bulunanlar ve konuşanlar ekonomiden anlayan insanlar. Bütün dünyanın kendilerini dinlediğinin de farkındalar. Bir para birimi ya da hisse senedi hakkında olumsuz bir yorum yapılınca ne olacağını bizden iyi biliyorlar. Öyle ise bu olumsuz açıklamanın spekülasyondan başka bir nedeni olabilir mi. Neyse ki bitcoin bütün bu olumsuz gelişmelere ve yorumlara direniyor yükselişi de yakın olur inşallah.
obradovic
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
January 26, 2018, 09:33:29 PM

Bence 11 binlere kader olan düşüşü zaten ağırdı bundan daha da fazla ağır düşüş tapmaz kısa vadede
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: