Bitcoin Forum
May 10, 2024, 10:44:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sınırlı sayıda MERİT açmazı!  (Read 198 times)
jhontwis (OP)
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
January 25, 2018, 03:46:39 PM

Şuan forum bizden bir kültür oluşturmamızı ve iyi post kaliteli içeriği ödüllendirmemezi bekliyor, iyi dir kötüdür hiç bir şey tartışmayacağım sorum şu:

Merit üretebilen 35 kişi var koca forumda ve bizim elimizdeki SMERİT (gönderebileceğimiz merit) sınırlı örneğin benim 6 adet hakkım var.
Ben 6 adet birine göndersem o da başkasına 3 adet yollar sonra yarıyarı şeklinde erir gider. ( buçuklu gönderim yok)

Zaten bir Member dan Full Member'e geçmek dahi 100 merit demek.

Yani elimizde ki merit sayısı sınırlı benim elimdeki değil bütün Türkçe kısmındaki üyelerin ellerindeki gönderebilecekleri merit sınırlı. Artık rütbe atlamak hayal resmen hayal daha canlı bir örnek yazayım.

Örneğin Member bir üyeyi ele alalım.

Çok iyi bir başlık açtı yada detaylı bir araştırma yazdı. Member dan Full Member olma niyetinde. Post ve Aktivite sayısı yeterli.

Paylaşımını Full Member rütbelerindekiler beğendi diyelim. 10 adet Full Member elinde ne va ne yok gönderse 6 adetten hesap ediyorum 60 MERİT yapar.

Sr.Member larda 24-30 civarı Smerit var galiba. Hadi onlarda yarısını yollasa yani 4 hesaptan merit gelse 12 şer adetten 48 yapar

toplamda 108 olur.

Member dan Fulla Member'a geçmek için zahmete bakın bence çok çok zor bir ihtimal. Kaldı ki bol keseden kimse kimseye göndermez/gönderemez. 108 Merit alan hesap 54 adet gönderme hakkına sahip olacak.

Bir daha ki transferde oda 27 ye düşer..... böylece eriyip gidecek. Merit'i gerçekten hak edene vermek istesek dahi elimizde Smerit olmayacak bir zaman sonra.

35 kaynak var deniyor saysı artacak deniyor. Gerçekten neye göre artacak nasıl artacak? Artsa dahi Globale göre artar heralde Türk üyeler ne kadar aktif Globalde?

Her ihtimal de artık rütbe atlamak çok çok çok zor. Yukarıda kabaca Full Member a geçişi anlatmaya çalıştım. Sr.Member ve üstü yazmaya gerek dahi yok.
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
January 25, 2018, 04:08:49 PM

Herkes kendisine verilen merit'in yarısı kadar merit kazanırsa zamanla kimsede merit kalmayacaktır.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
January 25, 2018, 04:31:13 PM

bence haklısın çok detaylı düşünülmeden yapılmış bir uğulama ki zaten forumda üyelik hacklenme hadsafadayken zaten artık meritleri boşaltıp ta satarlar üyelikleri. Cheesy
zaten üye satın almak 15 gün kuralından sonra riskli oldu artık iyice riskli merit olsa adam merit çok diye fiyat artırcak yada meritleri kendi üyeliğine göndercek onuda ayrı satacak.
burdanda eşşeğin aklına karpuz kabuğu getiriyorum ama bunu herkes düşüne bilir .

zaten localde boşuan konuşuyoruz zaten localler kale alınmaz .
zaten forumda para döngüsü hat safada artık daha da çoğaltmaya başlıyor.
merkezsiz merit üretecek coin çıkrcam aq Cheesy local konu açınca paylaşırım burda Cheesy
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
January 25, 2018, 05:15:01 PM

Merit kaynakları artırılır muhtemelen, özellikle lokallerde merit kaynağı olmazsa, lokald yazanların rank atlaması imkansız gibi birşey olur.
gecelerinyargici
Member
**

Activity: 168
Merit: 12

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
January 25, 2018, 06:22:25 PM

Şuan forum bizden bir kültür oluşturmamızı ve iyi post kaliteli içeriği ödüllendirmemezi bekliyor, iyi dir kötüdür hiç bir şey tartışmayacağım sorum şu:

Merit üretebilen 35 kişi var koca forumda ve bizim elimizdeki SMERİT (gönderebileceğimiz merit) sınırlı örneğin benim 6 adet hakkım var.
Ben 6 adet birine göndersem o da başkasına 3 adet yollar sonra yarıyarı şeklinde erir gider. ( buçuklu gönderim yok)

Zaten bir Member dan Full Member'e geçmek dahi 100 merit demek.

Yani elimizde ki merit sayısı sınırlı benim elimdeki değil bütün Türkçe kısmındaki üyelerin ellerindeki gönderebilecekleri merit sınırlı. Artık rütbe atlamak hayal resmen hayal daha canlı bir örnek yazayım.

Örneğin Member bir üyeyi ele alalım.

Çok iyi bir başlık açtı yada detaylı bir araştırma yazdı. Member dan Full Member olma niyetinde. Post ve Aktivite sayısı yeterli.

Paylaşımını Full Member rütbelerindekiler beğendi diyelim. 10 adet Full Member elinde ne va ne yok gönderse 6 adetten hesap ediyorum 60 MERİT yapar.

Sr.Member larda 24-30 civarı Smerit var galiba. Hadi onlarda yarısını yollasa yani 4 hesaptan merit gelse 12 şer adetten 48 yapar

toplamda 108 olur.

Member dan Fulla Member'a geçmek için zahmete bakın bence çok çok zor bir ihtimal. Kaldı ki bol keseden kimse kimseye göndermez/gönderemez. 108 Merit alan hesap 54 adet gönderme hakkına sahip olacak.

Bir daha ki transferde oda 27 ye düşer..... böylece eriyip gidecek. Merit'i gerçekten hak edene vermek istesek dahi elimizde Smerit olmayacak bir zaman sonra.

35 kaynak var deniyor saysı artacak deniyor. Gerçekten neye göre artacak nasıl artacak? Artsa dahi Globale göre artar heralde Türk üyeler ne kadar aktif Globalde?

Her ihtimal de artık rütbe atlamak çok çok çok zor. Yukarıda kabaca Full Member a geçişi anlatmaya çalıştım. Sr.Member ve üstü yazmaya gerek dahi yok.

tamamen haklısın , post nekadar iyi olursa olsun beğenen çok olsa bile merit atacak kaç kişi olur ki zaten

Mali.sak
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
January 25, 2018, 06:46:05 PM

yeterli sayıda merit kaynağı lazım. yoksa çıkmaz sokak.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
January 25, 2018, 07:29:29 PM

Artık rütbeler Merit ile mi yükseltilecek?
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
January 25, 2018, 07:35:36 PM

Artık rütbeler Merit ile mi yükseltilecek?

Evet bir nevi öyle oluyor.

Bende Merit kaynağının arttırılacağını düşünüyorum açıkcası yoksa diğer türlü hakikaten Local tamamen biter.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
January 26, 2018, 11:37:44 AM

Global sayfalarda dolaşmak artık çok daha önemli bir hal alacak. Derdini iyi anlatan bir adım önde olur ama kendi Türkçe sayfalarımızda zaman geçirirsek kimse tanımadığı birisinden kolay kolay Merit beklemesin

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Required Information
Jr. Member
*

Activity: 90
Merit: 2

View Profile
January 26, 2018, 12:47:07 PM

Meritin en büyük sıkıntısı bu söylediğin gibi dostum. Yeterli miktarda merit yok ortada ve cimrilik konusunda baya iyi bizim insanımız kimse kimseye kaliteli yorum yapmış açıklayıcı yazı olmuş diye merit vermez çünkü sonuçta sınırlı sayıda. Merit grupları oluşturup kendi aralarında merit döngüsü yapacak millet. Bunun yanında merit satan ve suistimal eden gruplar illaki olacaktır. Düzenleme şarttır ve ilerleyen günlerde bununla alakalı bir düzenleme olmasını umuyorum. Yoksa hedef 2020 iyi bir rütbe için.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: