Bitcoin Forum
June 01, 2024, 06:26:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: .  (Read 388 times)
coinpool_de
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 250

View Profile
January 28, 2018, 03:00:23 AM

Ne bitcoin operasyonu ya genel bir gümrük prosedürüne benziyor adamlar mining yapmaya elverişli şeyleri direkt içeri sokmaya çalışmış. Sevmiyorum bu tarz aksaksiyonları her şeyin bir yolu yordamı var.
Zero|0
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
January 28, 2018, 04:41:20 AM

Kusura bakmayın ülkeyi vergi batağı haline getirirseniz bu türden hamlelerde artış olur. Üzüldüm, geçmiş olsun.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
January 28, 2018, 10:54:38 AM

Şansını şansın olduğu yerde deneyebilirsin de bu şekilde şans denenir mi be. Resmen başını belaya sokmak için hareket etmiş. Kaybedeceği zaman mahkeme yollarında gidip gelecek bir sürü ceza ödeyecek ne uğruna ucuza getirmiş olmak için. Bavulu doldur sonra gümrükten geçme, geçirdikleriyle kalmazdı ki ticarete dökerdi. Bir de kaçak elektrik kullanarak kazım yapıyorsa ne güzel iş.
Alucardo
Newbie
*

Activity: 155

View Profile WWW
January 28, 2018, 11:43:50 AM

Öde vergini geç demişsiniz de Türkiye'de kara borsaya düşüyor kartlar. Yurtdışından her ucuza aldığın şeyin vergisini ödemek zorunda mısın burada? Ben tokyoya gezmeye gitsem gitmişken de ucuza 5 tane kart alıp tax freesinide paşalar gibi alsam gelsem burada vergi vermek zorunda mıyım? Bu nasıl bir saçmalıktır. Önce gereksiz yere fiyatı artırıp kara borsadan satmaya çalışanları halletsinler. Sanki uyuşturucu sokuyormuş gibi ülkeye bir de operasyon demişler adına. Havaya da vergi koyun tam olsun. Şimdi bir tip çıkar bu ülkede yaşıyorsan vergi vereceksin tabi höşmetli dövletimize der. Kardeşim verdiğim vergiler gerçekten ülke için harcanıyor mu acaba? Ben bunun takibini yapabiliyor muyum da bana bunu diyorsun? Gerçi müstehak bize. Hukuk ders kitaplarında bile yazılan şu; Depremin giderlerini karşılayabilmek için ekstra ÖTV vergisi getirildi. Daha sonrasında halk bu vergiye alışınca kaldırılmadı ve ÖTV alınmaya devam etti. Hala daha ayakta uyuyalım biz. Gerçekten sadece ülkeye harcansa vergi şuan ki alınan vergileri yarı yarıya düşürsek bile fazla fazla yeter ülkeye. Köprü yol yapıyorlar diyorlardı onu da yapmıyorlar ki başkasına yaptırıp birde garanti veriyoruz şu kadar araç geçecek diye. Ne anladım ben bundan? Verdiğim vergi nereye gitti o zaman?
Bilgent
Member
**

Activity: 518
Merit: 13

View Profile
January 28, 2018, 12:49:48 PM

hoca ne yapmışsın ya o kadar yol git del cihaz al falan ne gerek var tantanaya öde parasını zaten çıkarırsın parasını. onun dışında ne bu operasyon ve el koyma havası onu da anlamış değilim, yasak mı kardeşim iki tarafın da derdi büyük

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
mypat3op
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
January 28, 2018, 01:07:03 PM

Ülke içinde madencilik cihazı satan çok, meşakkatli bir iş olduğundan yapamayıp vazgeçenler nakite dönmek için cihaz satıyorlar. Yurt dışından illegal yollarla getirmeye gerek yok.
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308

View Profile
January 28, 2018, 01:49:33 PM

Bitcoin'e karşı bir hareket değil bana göre de ama saçma bir risk almışlar.Bu hareket direk kaçakçılığa girdiği için doğal olarak operasyon düzenlenmiş.Ama bunun vergisini daha makul yapsalar belki de yaşanmayabilir böyle olaylar ya da daha aza inebilir.
alikaya58
Full Member

Activity: 518

View Profile
January 28, 2018, 01:58:41 PM

Beleşcilik yaparsan böyle tepene binerler şimdi alda görelım bırde üstüne suç işledın kalk altından boyle uyanık geçınenler cok sonucu bellı Smiley)
kirkarsedat
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
January 28, 2018, 04:52:04 PM

Bu kadar para kazanmayı düşünüyorsan 3ün 5in hesabını yapmayacaksın vergisini verip kafanı sağlama alacaksın.
Osmanbey34
Jr. Member
*

Activity: 44
Merit: 1

View Profile
January 28, 2018, 05:25:17 PM

Bu konu icin bi soru yazdım. Hic kimse den doğru dürüst bi cevap gelmedi

Örnek uçakla trye 1 tane Miner getirsem, vergi nasıl hesaplanıyor ? bu Miner bana özel olamaz mi ?

ve genel olarak simdi bu Minerler yasak mi yoksa yasak degil mi ?
criptolover12
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
January 28, 2018, 05:55:36 PM

cezayi ve vergiyi odedikten sonra cihazlari geri alir. roi suresi bir miktar artacak malesef.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
January 28, 2018, 06:05:29 PM

Haber biraz abartı olmuş.. Herhangi bir elektronik cihazdan farkı yok.. Yasadışı değil sonuçta.. Sadece vergisini vermezsen el koyarlar Smiley
eginer
Member
**

Activity: 84
Merit: 11

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 28, 2018, 07:31:35 PM

Bu başlıktan bir tane daha var. Madencilik yapmak için yurt dışından gerekli malzemeleri getirmiş. Ne var bunda, madencilik yasal faaliyet. Gümrük vergisi ve cezasını ödedikten sonra cihazları geri alır.

Yurtdışından elektronik cihaz getirmek gümrük vergisine tabidir. 18 yaşından büyük bir Türk vatandaşı, kendi kullanımı için satın almış bulunduğu elektronik cihazı, fiyatı 1.500 Euro'yu geçmemek şartı ile yurtdışından Türkiye'ye sokabilir. Ancak 1.500 Euro'yu geçen her elektronik cihaz gümrük vergisine tabidir. Bilginize..

tayyip baba
Member
**

Activity: 154

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 28, 2018, 08:10:39 PM

Olay her ne kadar bitcoine karşı bir hamle olmasa da bu gibi haberlerle birlikte bitcoinin anılması direk olarak kötü etkiliyor bence en azından bilmeyen çevreler tarafından

Osmanbey34
Jr. Member
*

Activity: 44
Merit: 1

View Profile
January 28, 2018, 08:40:37 PM

Cevap icin tesekürler. kulanilmis cihaz getirirsem . Belge istiyor lar mi ?

Bu başlıktan bir tane daha var. Madencilik yapmak için yurt dışından gerekli malzemeleri getirmiş. Ne var bunda, madencilik yasal faaliyet. Gümrük vergisi ve cezasını ödedikten sonra cihazları geri alır.

Yurtdışından elektronik cihaz getirmek gümrük vergisine tabidir. 18 yaşından büyük bir Türk vatandaşı, kendi kullanımı için satın almış bulunduğu elektronik cihazı, fiyatı 1.500 Euro'yu geçmemek şartı ile yurtdışından Türkiye'ye sokabilir. Ancak 1.500 Euro'yu geçen her elektronik cihaz gümrük vergisine tabidir. Bilginize..
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
January 28, 2018, 08:48:17 PM

Ulusal basın bitcoine karşı bir karalama kampanyası yürütüyor arkadaşlar bunu açık bir şekilde görebiliriz.Ama neden böyle bir karalama kampanyası olduğunu hala anlayamadım.Bitcoin ile ilgili haber yapmasalardı zaten ülkemizde bitcoin bu kadar popüler olmayacaktı.Bu arada keşke arkadaş vergisini ödemiş olsaydı cihazların operasyonu yapan emniyet güçlerini tebrik ediyorum.
ahmetsusar
Jr. Member
*

Activity: 70
Merit: 7

View Profile
January 28, 2018, 08:59:47 PM

bu durumun aslında bitcoin ile alakası yok haber baslığı biraz kötüleme gibi olmus gümürk vergiye tabi tutulmadan sokulmaya calısılan mallara el konulmus daha önce aynı baslığı facebook forumlarında elektronik sigaraya  büyük vurgun oalrak verilmişti ama sokulmaya calısılan likitlerin uygun olmaması adına yapılmıs olmasıydı ve buda aynı sekilde bitcoin ile alakalı olmayan sadece gümrük kurallarına tabii olmayan malzemelere büyük operasyon olarak değerlendirebilriz Smiley
Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
January 28, 2018, 09:04:52 PM
Last edit: January 29, 2018, 12:07:36 AM by Gwerimos

Yok öyle bedavaya cihaz diğer insanlar enayi mi o kadar para verip alıyor vergisini ödersin öyle alırsın cihazlarını
Tabi ya sonra rte yazlik kacak saray yapsin dimi sonucta emegiyle kazanmis Smiley bence once bir sormak gerek bu ulkede neden pahalida diger butun ulkelerde daha ucuz, benzin neden 6 lira? neden onca arazi varken tarimsal urunleri disardan aliyoruz diye ama vergide vergi sorsan sokaktaki insanin yarisi evde ne yiyosun diye hergun zar zor malzeme aldigi corbaya ekmek baniyordur. Kredi kartlari borcludur. Ama vergi.
Yasamak nedir bilmiyorsunuz ulkenin insaninin tek amaci uremek, bir goktasina dogru egilmek hala sukretmek hic okumadigi dinin kitabi vs. birde yok fiyata 30 yil calisip hayatta kalmaya cabalamak bir ev alabilme gayreti.
Enayi kardesim. Ulkede enayiden cok ne var ki maas dedikleri seyin yarisi vergi olarak nereye gidiyor sorgulamiyor.
Hanginiz futbol takimlarinin veya sirketlerin vergi borclari silindiginde ve af geldiginde buna ayni tepkiyi gosteriyor ?
mediation
Member
**

Activity: 364

View Profile
January 28, 2018, 09:23:13 PM

Ülkemizde vergilendirmenin normal bir verginin 2-3 katı olduğunu düşünüldüğünde adamlara kızmakta gelmiyor insanın içinden fakat keşke bu yolu seçmeselerdi.

kmlkkl
Member
**

Activity: 196

View Profile
January 29, 2018, 01:20:35 AM

Riske girmektense vergiyi verse daha iyi olurmuş. Ülkemizde içtiğimiz suyun bile vergisi var anlayışla karşılıyorum fakat böyle olmasına üzüldüm. Bunu bu şekilde değil de daha yumuşak haber ederbilirlerdi.

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: