Bitcoin Forum
May 12, 2024, 03:04:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Stellar (XLM) nedir?  (Read 186 times)
coingundem (OP)
Jr. Member
*

Activity: 35
Merit: 1

View Profile WWW
January 26, 2018, 04:50:00 PM

Son dönemlerde dünya çapında oldukça ilgi duyulan kripto paralardan bir tanesi olan Stellar (XLM), son derece önemli özelliklere sahip Stellar (XLM) nedir? Stellar (XLM) nasıl çalışır? İşte detaylar…

Stellar (XLM) nedir?

Stellar Coin ya da diğer adıyla XLM 2014 yılında, Ripple‘ın kurucusu Jed McCaleb’ın da olduğu bir geliştirici grup tarafından kurulmuş bir kripto paradır.

Finansal kuruluşlar arasında ödemelerin yapılmasına olanak tanıyan bir ağa sahip olan XLM’in, para birimleri arasında kesintisiz değişim ve herkesin düşük maliyetli finansal servisler kurmasına imkan sağlayacağı biliniyor. Stellar, bankaları M-Pesa gibi ödeme platformlarına bağlayarak finansal kuruluşların ulaşabileceği alanı ve ölçeği artırmayı sağlayacaklarını da açıkladı.

Stellar (XLM) nasıl çalışır?

Stellar, para birimleri arasında devamlı bir şekilde değişim ve bütün kullanıcıların ufak işlem ücretleri ile ödeme platformlarına bağlanmasını amaç edinmiştir. Stellar, kar amacı gütmeyen Stellar Geliştirme Vakfı tarafınca finanse edilmektedir. Stellar’ın arkasındaki ekip, mevcut modellerden daha ucuz, daha hızlı ve esnek olan küresel ödeme kolaylığı üzerine çalışmaktadır. Özünde, dağıtılmış defterlerin merkezi olmayan bir ağ üzerinde saklanmasıyla diğer birçok dijital para birimine benzemektedir. Ancak Stellar’ı diğer kripto para birimlerinden ayıran şey, doğrudan kendi ağında para alışverişi yapılabilmesidir. Bunu, kullanıcıların para yatırıp para çekebilecekleri, ağdaki güvenilir tarafları kullanarak gerçekleştirir.

Yazının devamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.coingundem.com/stellar-xlm-nedir/

Kora •• Building financial system for ever
1715526247
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715526247
Reply with quote  #2

1715526247
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715526247
Hero Member
*

Ignore
1715526247
Reply with quote  #2

1715526247
Report to moderator
1715526247
Hero Member
*

Ignore
1715526247
Reply with quote  #2

1715526247
Report to moderator
kayiboyu
Member
**

Activity: 588
Merit: 10

$CYBERCASH METAVERSE

View Profile
January 26, 2018, 08:22:15 PM

Yazi icin tesekkurler, bilgilendirmeye calismissiniz, stellar guvendigim coinlerden biri, uzun zaman once ben de post acmistim, xlm xrp takibi yapiyordum su an yatirimim yok bunlar uzerine fakat hala takipteyim

flight666
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

DIWtoken.com

View Profile
February 13, 2018, 05:33:44 PM

Stellar McAfee midir nedir  o herif açıklama yapadan önce benimde güvendiğim alt coinlerden birisiydi benim gözümde rippleden daha iyiydi taa ki McAfee işin içine girene kadar.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
February 13, 2018, 05:44:06 PM

Stellar McAfee midir nedir  o herif açıklama yapadan önce benimde güvendiğim alt coinlerden birisiydi benim gözümde rippleden daha iyiydi taa ki McAfee işin içine girene kadar.

Coinleri böyle değerlendirmemek lazım. Çünkü o da kendi çapında Pump yapıyor. Topluyor, uygun ortamı bekliyor. Sonra da tüm pump gruplarında olduğu gibi oda sinyal gibi veriyor. Elinde olanları üstten satıyor. Sonra da o coin ile ilgili uzun süre konuşmuyor zaten. Bunu Elimde olan bir kaç coin de gördüm. Anlık pump sonra da yine eski seviyeler.
unois
Hero Member

Activity: 858
Merit: 500

Taylor - Smart Crypto Trading Assistant

View Profile
February 13, 2018, 05:45:33 PM

spekülasyona bulaşmayan koin yada token kaldıysa sayısı azdır ve bir noktada mutlaka karıştıracaklardır. stellar şu ana kadar temiz ilerliyordu ama onun adını da spekülasyonlarla kirlettiler. artık ekmek vermez bu saatten sonra, yüksek fiyattan stok yapan çok kişi oldu ve bunlar kolay kolay satış yapmazlar.

TAYLOR
Crypto Trading for Everyone
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
[]
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
February 13, 2018, 06:33:13 PM

Arada sırada sağlam yükselişler gösteren bir coin, sepetlerde bulunmasını tavsiye etmemle beraber ytd değildir. Dump dönemlerinde çok fazla düşmeden kendini toparlıyor..

Peacee
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 14, 2018, 12:43:13 PM

Stellar da spekülasyon'a ile güven kaybeden coinlerden birisi oldu. Artık çok çok nadir coinler/tokenler doğru düzgün yol alabiliyor artık nereye yatırım yapacağımızı şaşırdık.

redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
February 14, 2018, 12:48:10 PM

Stellar maalesef balinaların kurbanı oldu oysa ki gelecek vaad ediyordu. Şimdi akıllarda hep o yönü ile hatırlanıp yatırım yapmak isteyenleri şüpheye düşürecek. Ben de bunun gibi koinlere girmiyorum sadece uzaktan izliyorum.
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
February 14, 2018, 12:57:08 PM

Stellar bildiğim kadarıyla fiyatını epey katladı. Çok iyi proje olduğunu hatta gelecekte ayskta kalması muhtemel coinlerden bir tanesi olduğunu düşünüyorum. Güzel anlaşmalar yaparsa fiyatı epey artacaktır fakat şimdilik yerlerinde sayıyorlar gibi.
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
February 14, 2018, 01:53:54 PM

Stellar için acele etmeyin, biraz sabır. Ibm ile decantralize borsa söylentisi bile nasıl hareket getirmişti.
vipganyan
Copper Member
Full Member

Activity: 476
Merit: 110

View Profile WWW
February 14, 2018, 04:52:43 PM

Stellar için sabretmek lazım diye düşünüyorum. Fena bir coin değil.
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
February 14, 2018, 05:31:50 PM

Önünde kat edeceği yolu uzun olan bir coin olarak görüyorum değerleneceğini tahmin ediyorum şahsen, sepetimde de var.
tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
February 14, 2018, 10:56:06 PM

Ben XLM ye giderek daha sempatiyle bakmaya başladım. Ripple dan daha sıcak geliyor bana. Ripple sürekli anlaşma haberleri ile pumplayıp sonra düşüyor. XLM nin sicili daha temiz geliyor.
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
February 15, 2018, 01:23:32 AM

guzel coin iyi hos coinde ne gibi bir yenilik getiriyor bu tarzda yuzlerce coin cikti ilk 20de bile kac tane bu amaca uygun coin var.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
February 15, 2018, 05:21:02 AM

Stellar henüz yolun başında görünüyor aslında fakat geçtiğimiz yıl sessiz sessiz yatırımcısına kazandırdı. Ben ümidi kesip elimden çıkardıktan sonra epey kazandırdı. Zamansız satmış olduğumdan epey pişmanlık duymuştum, tekrar almaya elim varmadı bu sebepten fakat bende değerleneceğini düşünüyorum.
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
February 15, 2018, 11:34:20 AM

Stellar için acele etmeyin, biraz sabır. Ibm ile decantralize borsa söylentisi bile nasıl hareket getirmişti.

Söylentisi yetti . Bir de faaliyete geçip iş başına koyulsalar keşke ..
Ripple denen zangoçlardansa XLM daha iyi ..
zaza4700
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
February 15, 2018, 11:48:39 AM

xlm ile xrp nin kurucusu aynıdır benim bu ikisinden yaptıgım zararın hati hesapı yok oyüzden be uzak duruyorum ama şu anda xrp len xlm nin duyumlar alıyorum ben alma taraftarı degilim
Solarminer
Hero Member

Activity: 826
Merit: 502

View Profile
February 15, 2018, 12:21:25 PM

IBM ile faaliyete geçerse durdulamayacağını düşünüyorum . Sonuç itibariyle haberi yetti kendisi gelemedi bir türlü  .

Bir miktar halen tutuyorum elimde XLM . Zamanında alamadık diyerekten iç geçirmemek için .
fodoyr565
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
February 15, 2018, 02:34:06 PM

yatık ufakta olsa yatırımımızı bekliyoruz çok potansiyelli bi coin olarak görülüyor yabancı forumlarda da öveni çok
Pages: [1]
  Print  

Jump to: