Bitcoin Forum
May 27, 2024, 08:19:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Starbucks Yönetim Kurulu Başkanından Kriptopara ile Ödeme Açıklaması  (Read 494 times)
coinbergh (OP)
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
January 27, 2018, 04:01:42 PM

Starbucks'ın eski CEO'su ve şu anki yönetim kurulu başkanı Howard Schultz, kahve zincirlerinde ödeme yöntemi olarak kullanılmak üzere güvenilir kriptopara birimlerinden birkaçının kullanılacağını fakat bunların içinde bitcoin olmayacağını açıkladı.

Howard Schultz, blockchain teknolojisinde potansiyel gördüğünü de belirtti.

https://www.cnbc.com/2018/01/26/starbucks-schultz-a-digital-currency-is-coming-but-wont-be-bitcoin.html

Starbucks gibi dünyanın dört bir yanında şubesi olan ve kendi kitlesini oluşturmuş bir kahve zincirinin, ileride kriptopara ile ödeme kabul edeceğini açıklaması çok iyi bir haber. Bu durum diğer kahve zincirlerinin yanında, gıdadan başka bir çok sektöre kadar büyüyerek bir kartopu efekti etkisi yaratabilir. Kriptoparaların hayatımıza girişini bu tarz girişimler daha da hızlandıracaktır.
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
January 27, 2018, 04:56:09 PM

Bitcoin zaten mevcut haliyle kullanılamaz. Ama bazı kripto paralar kullanılırsa kahven hazır olana kadar işlem zincirde onaylanabilir. Görünen o ki ileride coin'leri bozdurmaya gerek kalmayacak.
tayyip baba
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 27, 2018, 07:29:25 PM

Evet şuanda işlem ücreti ve müddeti açısından pek müsait olmayabilir kullanmaya ama ileri ki zamanda bu gibi dünya çapı markalarda uygulanmasını bekliyorum

Sweizger
Newbie
*

Activity: 122
Merit: 0

View Profile
January 27, 2018, 08:32:32 PM

Coin sistemi çökecek diyenlerde artık yavaş yavaş bu fikirlerinden vazgeçmeye başladılar
ginshimura
Newbie
*

Activity: 85

View Profile WWW
January 28, 2018, 05:09:37 AM

Bence global çapta değil de Türkiye çapında kripto paraları kartlı sisteme geçirebilecek olan ilk sistem çok güzel kazanacak. Global çapta zaten bunun çalışmaları başladı. Bu şekilde çok rahat kullanılabilir bu paralar.
SheldonLeeCooper
Full Member

Activity: 434
Merit: 109

View Profile
January 28, 2018, 06:57:13 AM

Güzel haber, kripto paraların artık günlük hayata entegre edilmesi gerekiyor ki balon diyenlerin ağzına kürekle vurabilelim Smiley
UnitedCY
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
January 28, 2018, 07:34:14 AM

Gunluk kullanimda, ornegin Starbucks gibi, suanki para birimlerinden hangisi kullanilabilir?
Dusuk veya sifir islem ucreti ve aninda transfer gibi.

Ripple, Stellar i acikliyor gibi sanki ama onlar daha cok uluslararasi transferlerle alakali oldugundan, olurmu olmazmi acaba.
Pusher_59
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
January 28, 2018, 09:27:36 AM

Darısı diğer şirketlerin başına, bunlar iyi gelişme gerçekten. Bir de bu adımları atan şirketlerin lehine bir durum her türlü, bence bunu yakın zamanda bir çok şirket anlayıp sıradan geçmeye başlayacaklar.
Jordan23
Sr. Member

Activity: 382
Merit: 311

View Profile
January 28, 2018, 11:39:50 AM

Bitcoin'in volatilitesi zaten çok yüksek ve fee ücretleri inanılmaz derece de üst seviyede bunun şu an için mantıklı olmadığını eminim onlarda görmüştür. Daha detaylı düşük fee ücretli bir şey yapılabilir.
helevela
Member
**

Activity: 224
Merit: 11

View Profile
January 28, 2018, 02:26:18 PM

Şu an icin zorda reklam olarak guzel bir hamle olmus gerci reklama da ihtiyaclari yok ama iste erken davranmak istemisler demek ki
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
January 28, 2018, 07:54:17 PM

Bitcoin zaten akıllı bir seçim olmazdı. Gerekli fizibilite çalışmalarını yaptıktan sonra bakalım hangi coinde karar kılacaklar ve ne kadar uygulayabilecekler

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
karayaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile WWW
January 28, 2018, 09:00:25 PM

bence kripto dünyasında olanlar için iyi haber umarım ripple da eklerler
stewart2012
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 255

View Profile
January 28, 2018, 09:44:03 PM

Eğer Bitcoin olsaydı da insanlar 5 Türk lirası kahve için 60 Türk lirası fee ödemek zorunda kalırdı dolayısıyla ben daha çok Dogecoin ve Ripple gibi düşük transfer ücreti ve yüksek hız sağlayan kriptoparalarla ödeme kabul edeceklerine inanıyorum.
Kienbui
Sr. Member

Activity: 478
Merit: 250

View Profile
January 28, 2018, 09:54:06 PM

Herkes gibi benim de aklıma Ripple geldi, kesinlikle ödeme sistemi olarak Ripple'nin kullanılacağına inanıyorum önümüzdeki günlerde böyle bir şey olursa fiyatın yükselmesinde ilk fitil ateşlenmiş olur. Ben tekrar +2 dolar seviyelerine gelmesini bekliyorum.
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
January 28, 2018, 11:30:40 PM

Bitcoin'in kullanılmaması oldukça yerinde bir hamle olmuş çünkü bir kahve için kahve fiyatının 3 katı kadar komisyon ödemek gerçekten çok saçma olurdu.Yine de ben kripto paraların günlük hayatın bu kadar içinde olacak kadar gelişmediğini düşünüyorum.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
January 28, 2018, 11:44:39 PM

Bence suan icin ethereum kullanilmasinda bir sakinca yok $0.1in altinda islem ucreti var 4gwei ile onay suresi yarim dakika ama 1 gwei ile gonderince 1 dk.
Death Note
Member
**

Activity: 98

The future is your Genome

View Profile
January 28, 2018, 11:47:40 PM

Bence suan icin ethereum kullanilmasinda bir sakinca yok $0.1in altinda islem ucreti var 4gwei ile onay suresi yarim dakika ama 1 gwei ile gonderince 1 dk.

Katılıyorum size hocam insanların aklına direk bitcoinden alınan yüksek fee ücreti geliyor ama her coin için aynı durum geçerli değil.Geçtiğimiz günlerde 2gwei ile bile işlem yapabildim ve yaptığım bu işlem dakikalar içerisinde gerçekleşti.

karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
January 29, 2018, 12:19:27 AM

Arkadaşların da dediği gibi su an için bitcoin kullanmak biraz saçma olurdu ki strabucksun amacı da zaten bu kar topu etkisini başlatan olmak . Dedikleri gibi reklama ihtiyaçları yok ama bunu başlatan şirketlerin arasında olması gayet iyi birşey . Bunu takibe devam etmek lazım ki kullanılacak olan kripto paralar zaman içinde daha hızlı değer kazanacak tek olması gereken kartopu etkisi ve kullandıkları kripto paralar

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
January 29, 2018, 06:11:21 AM

bitcoin'deki kesintiler düşmediği sürece pek bir işe yarayacağını sanmıyoru açıkcası he birazcık belki artık gösterebilir veyahut ilgi çekebilir bunun dışında ben pek bir işe yarayacağını sanmıyorum.
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
January 29, 2018, 02:29:50 PM

Bunlar daha başlangıç bu tip haberler çoğalacak ve blockchain teknolojisini daha çok firma kullanacaktır Hem daha güvenli hem daha pratik hem daha kazançlı olacaktır firmalar için
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: