Bitcoin Forum
April 27, 2024, 01:51:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: -  (Read 247 times)
Blacknavy (OP)
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
-
January 28, 2018, 03:16:54 AM
Last edit: October 28, 2020, 06:10:45 PM by Blacknavy
Merited by lodos2005 (2)

-
1714182664
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714182664
Reply with quote  #2

1714182664
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
skip60
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 253

View Profile
January 28, 2018, 11:05:21 AM

Teşekkürler, güzel bir bilgilendirme ama ben hiç bir siteye online veya offlıne uygulamaya ledgerin kelimelerini vermenin doğru olduğunu düşünmüyorum siz kullanıyormusunuz bunu yoksa bilgi amaçlımı açtınız konuyu
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
January 28, 2018, 11:17:56 AM

Sanırım verdiğiniz bilgide yanlışlık var, nano s kullanarak ether delta kullanılamayacağından bahsetmişsiniz. Etherdeltanın nano s desteği mevcut ve ben uzun zamandır bu şekilde kullanıyorum.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
January 28, 2018, 11:28:57 AM

Sanırım verdiğiniz bilgide yanlışlık var, nano s kullanarak ether delta kullanılamayacağından bahsetmişsiniz. Etherdeltanın nano s desteği mevcut ve ben uzun zamandır bu şekilde kullanıyorum.

Ben de bilmiyordum açıkcası ama dediginiz gibi etherdeltada nano s sekmesi varmış. Teşekkürler
HCRT
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
January 28, 2018, 11:31:05 AM

Sağolasın kardeşim yararlı bilgiler paylaştın valla bende bunu merak ediyordum süper oldu deneyeyim bir ledgerimde defterime yazayım ne olur ne olmaz.Etherdeltada kullanılıyor yalnız

mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
January 28, 2018, 11:33:16 AM
Merited by cabsav (1)

aynı yöntemle ledger içindeki diğer coinlerinde private keylerini açığa çıkarabilirsiniz fakat ledgerin olayı zaten private keylerin cihaz içinde kalması cihaz dışına çıkardığınız anda hardware cüzdan güvenliğinden mahrum kalmış oluyorsunuz ve ledger kullanmanın bir manası kalmıyor.
Jordan23
Sr. Member

Activity: 382
Merit: 311

View Profile
January 28, 2018, 11:52:04 AM

Gördüğüm kadarıyla Github'ta açık kaynak kodlu paylaşılmış bir içerik olarak görünüyor. Bu tür açık kaynak kodlarda bir sıkıntı olsa Github'a bildirilirse gereken yapılıyor bir sıkıntı yok gibi görünüyor şu aşamada.
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
January 28, 2018, 02:47:29 PM

Paylaşım için teşekkürler ama burada bir soru akla geliyor, böyle bir riski almaya değer mi? Sonuçta bu cihazlara private keyi güvenli bir şekilde sakladığı için iyi bir miktar para ödüyoruz. Böyle bir işlemi yaparsak işin bir  mantığı kalmaz. Etherdelta'da kullanmak için zaten cihazı bilgisayara bağlamak yeterli.
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
January 28, 2018, 05:15:08 PM

Paylaşım için teşekkürler ama burada bir soru akla geliyor, böyle bir riski almaya değer mi? Sonuçta bu cihazlara private keyi güvenli bir şekilde sakladığı için iyi bir miktar para ödüyoruz. Böyle bir işlemi yaparsak işin bir  mantığı kalmaz. Etherdelta'da kullanmak için zaten cihazı bilgisayara bağlamak yeterli.

Hayır EtherDelta'da sadece ilk Ethereum adresini kullanabiliyorsunuz kalan Ethereum adresleri kullanılamıyor. Bunu yapan kişinin riski kendine ait arkadaş detaylıca anlatmış.
CLS63
Legendary
*

Activity: 1722
Merit: 1630

View Profile
January 28, 2018, 05:34:13 PM

seed veren tüm uygulamalar için bu yöntem uygulanır ama ledger nano s'in özelliği privatekey'i dışarı çıkarmadan kullanmak. dışarı çıkardıktan sonra metamasktan bi farkı kalmıyor.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
stewart2012
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 255

View Profile
January 28, 2018, 09:49:08 PM

seed veren tüm uygulamalar için bu yöntem uygulanır ama ledger nano s'in özelliği privatekey'i dışarı çıkarmadan kullanmak. dışarı çıkardıktan sonra metamasktan bi farkı kalmıyor.

Evet ama şöyle düşün birsürü airdropa katılmışsın ve farklı adresler vermişsin. Eğer verdiğin bu adresler Ledger'in içindeyse ve onları bozdurmak istiyorsan private keyini bilmeden EtherDelta'da bozdurman imkansız oluyor çünkü EtherDelta sadece ilk adresi görüyor.. Ya AirDropların ikinci adresteyse? Başka bir cüzdana aktarıp onu Ethere çevirip aynı cüzdana geri mi atacaksınız? Birden fazla cüzdanda bu işlemi yapmak çok zor.. Onun için Ledger'in private keyleri dışarı çıkartılabilir ve EtherDelta'da kullanılabilir tabi bunu yaptıktan sonra cihazı sıfırlamakta fayda var.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
January 29, 2018, 05:53:13 AM

Hocam bu yapılan Ledger'ın bütün güvenilirliğini ortadan kaldırıyor yalnız. Ledger'ın olayı priv key'i dışarıya çıkarmaması. Siz priv key'i dışarı aldığınız an ledger'ın bi olayı kalmıyor zaten. Ha mew, ha metamask kullanmışsınız ha ledger. Bu durumda ledger'ın bi özelliği kalmıyor.
Yapmanızı tavsiye etmem kesinlikle.

Ayrıca "EtherDelta, cüzdanın içindeki adresleri görmediğinden dolayı EtherDelta kullanamıyor." kısmı doğru değil hocam. Etherdelta Ledger ile çalışıyor. Ledger'ı bağlayın, ethereum app'ini açın. Contract ve internet desteğini "on" yapın Ledger üstünden. ED görür Ledger'ı. Her işleminizi yaparsınız. ED de priv key'e ulaşamamış olur. Kimse de ulaşmamış olur.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
January 29, 2018, 06:00:05 AM

Hocam bu yapılan Ledger'ın bütün güvenilirliğini ortadan kaldırıyor yalnız. Ledger'ın olayı priv key'i dışarıya çıkarmaması. Siz priv key'i dışarı aldığınız an ledger'ın bi olayı kalmıyor zaten. Ha mew, ha metamask kullanmışsınız ha ledger. Bu durumda ledger'ın bi özelliği kalmıyor.

Ayrıca "EtherDelta, cüzdanın içindeki adresleri görmediğinden dolayı EtherDelta kullanamıyor." kısmı doğru değil hocam. Etherdelta Ledger ile çalışıyor. Ledger'ı bağlayın, ethereum app'ini açın. Contract ve internet desteğini "on" yapın Ledger üstünden. ED görür Ledger'ı. Her işleminizi yaparsınız. ED de priv key'e ulaşamamış olur. Kimse de ulaşmamış olur.

Hocam arkadaşın dediği doğru Ledger sadece ilk Ethereum adresini görüyor bu yorumlarda anlatıldı ama aynı şeyi söylemişsiniz yine. Örneğin bir AirDrop'a katıldınız ve farklı Ethereum adresleri kullandınız onları bu yöntemle EtherDelta'da bozdurabilirsiniz. Bu yöntem olmadan 1 adres disinda kalan 9999 adres EtherDelta'da gözükmez.
PHI1618
Legendary
*

View Profile
January 29, 2018, 08:07:53 AM

Hocam arkadaşın dediği doğru Ledger sadece ilk Ethereum adresini görüyor bu yorumlarda anlatıldı ama aynı şeyi söylemişsiniz yine. Örneğin bir AirDrop'a katıldınız ve farklı Ethereum adresleri kullandınız onları bu yöntemle EtherDelta'da bozdurabilirsiniz. Bu yöntem olmadan 1 adres disinda kalan 9999 adres EtherDelta'da gözükmez.
1 adres görünsün hocam yeter Smiley
Yani eğer her airdrop ya da bounty'ye ledger'dan farklı adres vermiyorsak bence sorun olmaz. Tabi kişisel tercihtir ama ben priv key'i dışarı çıkarmaktansa tek adresi ED'de kullanmayı tercih ederim şahsen.
Kaldı ki seed'i bir siteye hele de online bir siteye girmek demek Ledger'daki bütün cüzdanları oraya teslim etmek demek bir yerde. Ben seed'imi hiç bir yere girmem, girersem de Ledger'ı sıfırlarım sonrasında.
Offline priv key üreticileri hariç tutuyorum tabii ki. Onu da hiç internete bağlanmamış bir bilgisayarda yapmayı tercih ederim. Biraz paranoyak olabilirim bu konuda kabul ediyorum Smiley

Blacknavy (OP)
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
January 29, 2018, 08:16:28 AM

Konudaki kaygılar doğru tabiki de Ledger'inizin private keyini dışarı çıkartmayın ben bir ara kampanyalarda Ethereum adresimi devamlı değiştim ve Etherdelta'dan satış yapmaya çalıştığımda Ledger ile ana adres dışındaki adreslere bağlanamadığımı gördüm. Böyle bir araştırma içerisine giriştim ve seedler ile private keyi dışarı çıkarttıktan sonra kriptoparalarımı Etherdelta'da bozdurdum en sonunda da Ledger'i sıfırlayıp tekrardan kurdum.
PHI1618
Legendary
*

View Profile
January 29, 2018, 08:36:43 AM
Merited by Blacknavy (1)

Konudaki kaygılar doğru tabiki de Ledger'inizin private keyini dışarı çıkartmayın ben bir ara kampanyalarda Ethereum adresimi devamlı değiştim ve Etherdelta'dan satış yapmaya çalıştığımda Ledger ile ana adres dışındaki adreslere bağlanamadığımı gördüm. Böyle bir araştırma içerisine giriştim ve seedler ile private keyi dışarı çıkarttıktan sonra kriptoparalarımı Etherdelta'da bozdurdum en sonunda da Ledger'i sıfırlayıp tekrardan kurdum.
Aynen. Herhangi bir priv key'i dışarı çıkardığınız zaman Ledger'ı sıfırlamak kesinlikle gerekli. Yoksa Ledger kullanmanın anlamı kalmaz Smiley

yuzdeyuzmalt
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 12, 2018, 02:38:20 PM

Çok düşündüm ledger almayı sonra vazgeçtim kullananlara baktığımda gayet memmnun sizce herkes alıp kullanması lazım mı ledgerin yoksa bilgisayarda kulladğımız cüzdanlar yeteri kadar güvenli mi?
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
February 12, 2018, 03:52:52 PM

Çok düşündüm ledger almayı sonra vazgeçtim kullananlara baktığımda gayet memmnun sizce herkes alıp kullanması lazım mı ledgerin yoksa bilgisayarda kulladğımız cüzdanlar yeteri kadar güvenli mi?
Ledger ihtiyaç haricinde zorunluluk bence, kesinlikle 10-15bin dolar üzerinde bakiyeniz varsa mutlaka ledger alınmalı
PHI1618
Legendary
*

View Profile
February 12, 2018, 07:12:45 PM

Ledger konusunda şuraya bekleriz
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2193095.0

Bu konuda anlatılanları yapmadan ledger'daki ana eth adresi dışındaki adresleri ed ya da idex'te kullanabilmek için araştırma yapıyorum. Bir şekilde yapılıyor sanırım ama çözemedim henüz. Yakında yazarım.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: