Bitcoin Forum
May 29, 2024, 09:55:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: .  (Read 145 times)
cellobello (OP)
Member
**

Activity: 118
Merit: 14

View Profile
January 28, 2018, 10:46:50 AM
Last edit: October 19, 2023, 02:26:54 PM by cellobello

.
ginshimura
Newbie
*

Activity: 85
Merit: 0

View Profile WWW
January 28, 2018, 10:50:31 AM

Adblock'un gözünü seveyim ben
lxjtian
Full Member

Activity: 201
Merit: 100

View Profile
January 28, 2018, 11:36:50 AM

Youtube’un pasif izleyicileri birer kripto madencilik aracı haline getirdiği iddiası çok vahim. Kötüye kullanımlara yol açabilir. Coinhive olayı bunu gösteriyor. Google patformlarından temizleme yaparak önemli bir adım atmış. Yazılımların bazıları  bizim cihazların CPU sunu kullanarak madencilik yapıyor. Sırtımızdan para kazananlara ne diyelim?
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
January 28, 2018, 02:14:16 PM

Bu tip haberler aylardır farklı platformlarda paylaşılıyorsu, Google'ın açıklamasıyla doğrulanmış oldu. Böyle zararlı yazılımların artacağı ortada, kalıcı bir çözüm bulurlar umarım.
cryptocorc
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

View Profile WWW
January 28, 2018, 06:50:32 PM

Kolay yoldan para kazanmak isteyenler her türlü yolu kullanır. Online kullanıcı sayının fazla olduğu Google ve Youtube gibi platformlara dadandılar. Cpu gücü önemli.
eginer
Member
**

Activity: 84
Merit: 11

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 28, 2018, 07:17:03 PM

Eğer bu iddia doğru ise vahim bir durum. Aslında ilk zamanlar benim de aklıma gelmişti. Cheesy Geceleri bazen bilgisayarım ses çıkartıyordu. Sanırım birisi bilgisayarım üzerinden madencilik yapıyor demiştim. Sonra bir virüs olsa geceleri açık olan o kadar çok bilgisayar var ki ne bitcoin üretirim diye düşünmüştüm. Bunun mümkün olması bile korkunç. Umarım doğru değildir.

adile
Member
**

Activity: 252

View Profile
January 28, 2018, 07:25:14 PM

süreli youtube de video izlerim müzik dinlerim. bilgisayarım aşırı ısınıyordu acaba ondanmı oluyordu  fanları temizledim yine aynı sorun vardı. bundan olabilir mi acaba
tayyip baba
Member
**

Activity: 154

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 28, 2018, 08:14:14 PM

YouTube her ne kadar güvenilir bir içerik sitesi olsa da ortaya atılan iddia ve bu iddiaya getirilen açıklamar gayet tutarlı geliyor bana ama yapılıyorsa şayet ortaya çıkartılabilir

quakeTR
Jr. Member
*

Activity: 68
Merit: 6

VOXXO | New ICO for Music

View Profile
January 29, 2018, 10:14:26 AM

Her yerde 3 kağıt işler. Bu sitedede speetshett üzerinden milletin accountu üzerinden dalavere işler. Bu kadar mı acizsiniz kardeşim düzgün iş yapmaya. Başkaların bilgisayarı bot olarak kullanacak kadar düşmek. Masrafsız, beleş CPU gücü Cheesy eğer benimkinde kullanılıyorsa, işçilik ücretini isterim Grin

▬ VOXXO  (https://voxxo.io/) ▬
▶ INVESTMENT OPPORTUNITY FOR MUSIC ◀
Sales Open ▸ Invest (https://voxxo.io/invest)
nipesso
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
January 29, 2018, 10:28:00 AM

Adblock'un gözünü seveyim ben

adblock kullanıyordum ama vazgeçtim şu sıralar. siteye girip bilgiyi alıp, para kazandırmıyoruz karşılığında. yalnızca şu film, dizi sitelerinde zırt bırt çıkan popup reklamlarda çok iyi işe yarıyor.

google bilinçli olarak pasif madenci olarak insanları aldatmaz. birileri google u kullanmıştır.
madcoin
Sr. Member

Activity: 504

View Profile
January 29, 2018, 11:09:28 AM

Antivirüs yazılım şirketleri çabalarına rağmen bu tür kötüye kullanımların önüne geçilemiyor. Hackerlara göre daha masum dursada bana ait cpu yu izinsiz kullanmak hoş olmasa gerek.
Alucardo
Newbie
*

Activity: 155

View Profile WWW
January 29, 2018, 11:22:59 AM

Geçenlerde bir film sitesinde de ben denk geldim. Direkt antivirus uyarı verdi. Çok güzel düşünmüşler bir film açıyorsun 2 3 saat sitedesin adamlarda senin üstünden para kazanıyor. Oh ne ala memleket! Aç gözlülüğün sonu yok arkadaş. Zaten aldığın reklamlardan günde bilmem kaç bin dolar kazanıyorsun.
patrona7
Jr. Member
*

Activity: 123
Merit: 1

View Profile
January 29, 2018, 11:41:40 AM

Teknolojinin evrimi inanılmaz.Bundan 10 yıl önce birisi bana girdiğin siteler gizlice bilgisayarının işlemci gücünü kullanarak  digital para üretiyor dese güzel şaşırırdım.
campeck
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
January 29, 2018, 10:59:00 PM

Adamlar oturdukları yerden bizim sırtımızdan para kazanıyorlar, güzel iş valla doğrusu. Aynen on yıl önce düşünemezdik peki bugünden 10 yıl sonra neler göreceğiz?
Pages: [1]
  Print  

Jump to: