Bitcoin Forum
May 28, 2024, 08:29:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Merkezi olmayan borsa!  (Read 470 times)
Bitli Coin (OP)
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
January 28, 2018, 11:25:46 AM
Last edit: January 28, 2018, 11:44:16 AM by Bitli Coin

Arkadaşlar sizce böyle bir borsa iş görür mü? Arkasında Ruslar var ve bana pek güven vermedi. Bu konuda fikri olan var mı?

link: https://www.deex.exchange/
Jordan23
Sr. Member

Activity: 382
Merit: 311

View Profile
January 28, 2018, 11:31:00 AM

Gerçek olabilir neden olmasın şu an Waves üzerinde çalışıyor gerçi onlarda Rus ancak bunun mümkün olmadığını göstermiyor bu bana kalırsa. Yani blockchain ile merkezsiz yapılar borsalar gerçek olabilir.
ParaHerif
Full Member

Activity: 238
Merit: 102

View Profile
January 28, 2018, 03:03:13 PM

Merkeziyetsiz bir borsa iş görecektir fakat neye göre merkeziyetsiz olacak ben onu düşünemiyorum . İyi hoş sistem kurulacak ekip çalışacak . Sürekli bir ilgi alaka isteyecek sonuçta bu borsa . Bir yerde insan müdahalesinde bulununca fire verir gibi düşünüyorum.
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
January 28, 2018, 05:54:50 PM

Şu an merkezsiz borsa amaçlayan binlerce proje var BitShares'te bunlardan biri ama insanlar hala garip projelere yönelmekte ısrar ediyor.
tayyip baba
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 28, 2018, 08:02:53 PM

Bence gereken güveni herkes için saglayamayacaklari için çok fazla kitleye ulasamaycaktir sonuçta borsada hatali işlemler olabiliyor bu gibi işlemler karşısında muhatap bulamamak sorun yaratır

dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
January 29, 2018, 02:00:06 AM

Şu an merkezsiz borsa amaçlayan binlerce proje var BitShares'te bunlardan biri ama insanlar hala garip projelere yönelmekte ısrar ediyor.

bitshares'i steemit yüzünden bir kaç kullanmıstım , bence onlarda etherdelta gibi kullanılabilir ama noob ve orta deneyimli userlar için kullanılması zor bir borsa
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
January 29, 2018, 02:09:17 AM

neye göre merkezsiz kime göre merkezsiz.idex var dex olarak ama token listeletmek için gerekli şartları var
en basiti etherdelta bile artık öyle contrat adresi ile listelenmemiş tokeni göstermiyor
hani merkezsizdi merkezde biri var işte.
bu piyasada merkezsiz kelimesini ekle ne yaparsan yap herkesin ağzında bi merkezsizlik ama realite öyle işlemiyor.
bir merkezsiz tuvalet projesi eksik kaldı yakında onuda yaparlar.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
January 29, 2018, 02:14:56 AM

Bu ico pek güvenilir gelmedi bana nedense bizim Türkler çok söz etmeye başladı biri yüklü miktarda almış diye duymuştum belkide yalan haber olabilir.Ama ben yatırım yapmam

fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
January 29, 2018, 02:22:18 AM

Arkadaşlar sizce böyle bir borsa iş görür mü? Arkasında Ruslar var ve bana pek güven vermedi. Bu konuda fikri olan var mı?

link: https://www.deex.exchange/

Projeyi incelemistim. Dogru duzgun Ingilizce videolari yok. Ekiptekilerin LinkedIn profilleri tutarsiz bilgilerle dolu. Projenin bir odagi yok. Her sey var adamlarin yol haritasinda; borsa, atm, token, mesajlasma ugulamasi, debit kart v.s.

Bir de irrasyonel bir tespit olarak tipler tam dolandirici rus tipler. (Tabi bu sadece benim onyargim)
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
January 29, 2018, 05:51:59 AM

Piyasada onlarca merkezsiz borsa projesi var ve onunu bile toplasan bana göre bir Binance etmiyor. Şu anki merkezsiz borsalar ve proje aşamasında olanlarla ilgili benim hiçbir umudum bulunmuyor.
kirkcoin
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
January 29, 2018, 05:53:10 AM

Artık her taraf merkezsiz borsa, hangisine güvenilir bunu bir blockchain uzmanı olmadan söylemek zordur sanıyorum. En çok işlem yapılana güvenmek en iyisi Smiley

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
January 29, 2018, 06:15:20 AM

Artık her taraf merkezsiz borsa, hangisine güvenilir bunu bir blockchain uzmanı olmadan söylemek zordur sanıyorum. En çok işlem yapılana güvenmek en iyisi Smiley

Katılıyorum herkes Waves diye tutturuyordu ama BitShares şimdilik onun çok daha ötesinde gözüküyor. Tüm bunlari geçtim merkezsiz borsa adında milyarlarca dolarlık fon yöneten adamlar kullanışlı bir arayüz bile yapamıyor.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
January 29, 2018, 06:46:21 AM

Katılıyorum herkes Waves diye tutturuyordu ama BitShares şimdilik onun çok daha ötesinde gözüküyor. Tüm bunlari geçtim merkezsiz borsa adında milyarlarca dolarlık fon yöneten adamlar kullanışlı bir arayüz bile yapamıyor.

Merkezsiz borsa ihtiyaç duyduğumuz bir yapı illa ki olacak ama ne zaman olacak hangi proje yapcak bilemiyorum. Waves bu konuda oldukça yol almıştı ama şu aralar çok sesiz en öenmli mesele işlem hacmini arttirma . Bunu hangisi yapabilirse o başaracak. Bunun için de tabi piyasada ki koin ve tokenları sistemlerine entegre etmeleri gerek.
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
January 29, 2018, 06:57:16 AM

Merkezsiz borsa ihtiyaç duyduğumuz bir yapı illa ki olacak ama ne zaman olacak hangi proje yapcak bilemiyorum. Waves bu konuda oldukça yol almıştı ama şu aralar çok sesiz en öenmli mesele işlem hacmini arttirma . Bunu hangisi yapabilirse o başaracak. Bunun için de tabi piyasada ki koin ve tokenları sistemlerine entegre etmeleri gerek.

Hocam benimde merkezsiz borsalardan umudum kalmadı çünkü adamlar parayı topladıktan sonra hizmet vermeyi kesiyor. Waves oluşturali 1.5 sene oldu, bu sürede neler neler yapılırdı.
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
January 29, 2018, 07:46:49 AM

Merkeziyetsizlik şeklinde çıkmayan proje kaldı mı artık ? Bir borsa yönetmek için özellikle bu çok zor . Kimse amme hizmeti yapmıyor şu piyasa da . Herkesin bir derdi bir planı var . Ben hayal edemiyorum merkezi olmayan bir borsa ..

cryptocorc
Member
**

Activity: 154

View Profile WWW
January 29, 2018, 09:17:20 AM

Borsaların tek derdi büyümek, kullanıcı sayısını artırmak. Karı maksimize etme hevesindeler. Önce düşük komisyon vaadi ile kullanıcıları çekiyorlar, büyüme gelince üye alımını durdurup komisyon oranını artıracaklar.
xxxgr
Member
**

Metahash

View Profile
January 29, 2018, 10:11:12 AM

Güven ortamı yaratmaları gerekiyor, bir sürü var ve developer da bulmakta da zorlanıyorlar. Ama düşük komisyon veya komisyonsuz alım satım da baya proje var. Başrabilirlerse ne mutlu ama kendi coin lerini değerlendirmeye çalışıyorlar gibi geliyor bana

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
Mugur2
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile
January 29, 2018, 10:25:16 AM

Birde şu komisyonsuz borsa meselesi var o ne oluyor tam olarak?
ziya1981
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 2

View Profile
January 29, 2018, 10:25:43 AM

bakıp görmek lazım ama etherdelta gibi olcaksa hani olmasada olur.
nipesso
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
January 29, 2018, 10:43:30 AM

işlevsel olarak aktif çalışıp da test edilmediği sürece ne kadar faydalı veya zararlı olacağını bilemeyiz. merkeziyetsiz kelimesini duyunca aklıma torent geliyor ve hiçbir güç torent sistemini çökertemiyor. ancak seed sitelerine erişimi kapatırlar o da tam olarak çözüm değil. belki hesap güvenliği için biraz daha işlevsel olabilir diğer borsalara nazaran.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: