Bitcoin Forum
May 26, 2024, 10:53:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Türk Borsalarında ki Enteresan Fiyatlar..  (Read 241 times)
chn2z (OP)
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
January 28, 2018, 02:13:59 PM

Arkadaşlar coinmarketcab olsun diğer siteler olsun bakıyorum fiyatlar uçuyor cexe girdim başka yere baktım market fiyatına göre gidiyor ama bizim borsalarda acayip bir ucuzluk var. Sabahtan beri btcturk u izliyorum bizim türklerde cidden fena eth varmış maşallah  onu gördüm sat sat bitiremediler yani şu fiyatı bir türlü 4500 yapamadık. Fiyatlarla ilgili yada marketle ilgili benim bilmediğim birşey mi var cidden merak ettim. Bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
January 28, 2018, 05:48:29 PM

Her borsa kendi içerisinde fiyatlanır. Türk borsasında yabancı borsaya göre daha çok satım emri olursa fiyat global piyasaya göre düşük kalır.
smdkm
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
January 28, 2018, 06:46:25 PM

Gözlemlediğim kadarı ile hafta sonları Türk borsalarının fiyatları ya yurt dışı ile eşitleniyor yada daha düşük oluyor. Hafta içi ise işlem hacmine bağlı olarak %3-%7 gibi daha pahalı nedense. Bu aralar işlem Türk borsalarında hacim daraldığından mıdır nedir fiyatlar yurt dışı ile kafa kafaya gibi..
chn2z (OP)
Full Member

View Profile
January 28, 2018, 07:13:46 PM

Yok hocam 1 haftadır türk borsalarında eth fiyatı 200 300 tl düşük hayır anlamıyorum mesela  son 5 gundur gözlemliyorum eth 4200 lere cıkıyor markette bizim borsalar 3950de. Tamam diyorum ona göre ayar cekeyim alıp satarken bu sefer eth 3700 e düşüyor bizim borsalar yine 3950 anlam veremedim cidden. Bu günkü yükselişle arasında 300 tl gibi bir fark oldu bizimkiler sata sata bitiremedi ethleri fiyat bir türlü çıkmıyor ne eth varmış ben cözemedim cidden. Gizli süper eth zenginleri varmış bu gün gördüm yani Smiley Şu an koineks 4290 TL  coinmarketcap 4621 TL Btcturk ise 4359 TL  kafam iyice karıştı eskiden bir sabit alıyorduk marketten ona göre al sat yapıyordum bu aralar sadece izliyorum. Hiç bir şey yapamıyorum
smdkm
Newbie
*

View Profile
January 28, 2018, 07:23:12 PM

Yok hocam 1 haftadır türk borsalarında eth fiyatı 200 300 tl düşük hayır anlamıyorum mesela  son 5 gundur gözlemliyorum eth 4200 lere cıkıyor markette bizim borsalar 3950de. Tamam diyorum ona göre ayar cekeyim alıp satarken bu sefer eth 3700 e düşüyor bizim borsalar yine 3950 anlam veremedim cidden. Bu günkü yükselişle arasında 300 tl gibi bir fark oldu bizimkiler sata sata bitiremedi ethleri fiyat bir türlü çıkmıyor ne eth varmış ben cözemedim cidden. Gizli süper eth zenginleri varmış bu gün gördüm yani Smiley Şu an koineks 4290 TL  coinmarketcap 4621 TL Btcturk ise 4359 TL  kafam iyice karıştı eskiden bir sabit alıyorduk marketten ona göre al sat yapıyordum bu aralar sadece izliyorum. Hiç bir şey yapamıyorum

Şaşırmıyorum aynı durum koinimde yaşanıyor. LTC fiyatı bugün -4,25% daha ucuzdu yurt dışına göre. Olay tamamen hacimsizlikten oluyor diye düşünüyorum. Geçen haftalarda 24 saatlik işlem hacmi 13.000LTC idi bugün 750LTC ye kadar düşmüş.

Gözleminizin en önemli kısmı da yerli piyasada herkes şu ara satma peşinde. Alıcı yok olan da ölü fiyattan almaya çalışıyor. İlginç zamanlar yaşıyorum, bakalım ne kadar sürecek fiyatların ve hacmin normale dönmesi..
hdtshare
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
January 28, 2018, 07:34:27 PM

hafta içi hacim düzelir mi acaba türk borsalarında ? ciddi düşük hacim. hacimsizlikten ötürü fiyatlar böyle.
smdkm
Newbie
*

View Profile
January 28, 2018, 07:39:08 PM

hafta içi hacim düzelir mi acaba türk borsalarında ? ciddi düşük hacim. hacimsizlikten ötürü fiyatlar böyle.

Düzelmesi için 2 şey olması lazım bence. Ya fiyatlar uçusa geçecek insanlar almak isteyecek veya çökecek panik satışları gelecek. Fiyatlar yatay gittiği sürece pek eski hacimler olmaz diye düşünüyorum.
Dragstar
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
January 28, 2018, 09:51:58 PM

Aynısını bende fark ettim hacim düşükte olsa yurtdışı fiyatı ile Türkiye borsa fiyatları arasında en ez 200-300tl fark olurdu ama nedense 1 haftadır bizim borsalar daha aşşağı ,anlamsız gelebilir ama düşüncem sanki birisi fiyatları kontrolü altına almış yükseltmiyor
tiritorit
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
January 29, 2018, 10:11:24 AM

fiyatlarda türkiye açısından farklar var. ama öyle aşırı bir makas açıldığını söyleyemem. fiyatı türkiyedeki yatırımcılar belirliyor. onun içinde dolar fiyatına bakıyorlar. bazen alış çılgınlığı oluyor kur farkı da açılıyor. yani bunu önlemenin yolu yok. alış-satış sırasında biraz daha düşünmek, hesap kitabı iyi yapmak gerekli.
Jackling
Sr. Member

Activity: 357
Merit: 250

View Profile
January 29, 2018, 01:03:34 PM

olagan seyler bunlar.özellikle haftasonları para yatırma işlemleri kapandıgından makas farkları kapanıyor hatta  trdeki fiyat daha value oluyor btc bazında. şu son 1 aylık donemde cok fazla göze batmasının asıl nedenide insanların eskisi kadar btcye yatırım yapmaması. ustune hafta sonu para yatırma sıkıntısınında sonuca baglanmaması bu tarz farklılıkları daha çok görmemizi saglıyor.
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
January 29, 2018, 08:33:30 PM

Hafta Sonu ve Hafta İçi biraz fark oluyor Hafta Sonu para yatıralamadığı için biraz daha farklı olabiliyor. Ama Hafta içi daha yüksek oluyor genelde biraz da hacimle alakalı bir durum.
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
January 29, 2018, 10:30:48 PM

Genelde bilinen en büyük yanlış borsaların fiyatı kendileri belirliyormuş gibi bir izlenim var oysa fiyat alıcı ve satıcıların davranışlarına bağlı olarak oluşuyor. Yani fiyatıbelirleyen yine bizleriz.
bitskytr
Member
**

Activity: 301
Merit: 22

libertas veritas aequitas

View Profile
January 30, 2018, 09:33:58 AM

Arkadaşlar bu fiyatlardan şikayet etmek bence yersiz.
Durum neyi gerektiriyorsa ona göre şekil alın. Örneğin 27-28 ocakta paribu fiyatları krakenden 150-200 dolar aşagı düştü, alın paribudan atın krakene ve bekleyin pazartesi olmasini.
Krakene gönderdiğiniz gibi haftasonları 10-15 dk.da btc geçer. Dolara ya da euro ya dönün li krakende dolar/ btc avantajlıdır.
hafta içi btctürk ya da paribudan %2-3 kar ile satın hesabınıza çekin.

2017 aralık ayında türk boraları %15 yukarıda idi alın yurtdışından satın burada mis gibi para.
Neden herhangi bir borsanın  fiyatlarından şikayet etmek yerine pozisyon almıyorsunuz anlayamıyorum açıkçası.

Bol şans herkese.

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
arbitrajhane
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
January 30, 2018, 11:07:06 AM

Arkadaşlar, yerli borsaların fiyatları yurtdışı borsalardan yüksek olabilir. Bazen de düşük olabilir. Bu fiyat farkının açılması arbitraj şansını doğurur. Önemli olan bu fiyat farkının ne zaman açıldığından haberdar olmak. ArbitrajHane'yi tam da bu durumlarda üyelerine haber vermesi için kurduk. Sizleri de bekleriz: www.arbitrajhane.com
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
January 30, 2018, 11:10:51 AM

son btc düşüşünden sonra ve giderek aşağı yönlü grafikten dolayı bitcoine olan ilgi azaldı. birkaç borsa açıldı ve insanlar başka borsalara dağıldı. hal böyle olunca fiyatlarda otomatikman azaldı. ben 2 hafta önce bitstamp a swift yapmıştım. 8 gün gecikmeyle hesabıma yansıttılar. o arada olan oldu.

fitop
Full Member

Activity: 196
Merit: 102

“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”

View Profile
January 30, 2018, 07:36:21 PM

Yurtdışı borsaları ile aynı hacime sahip olmadıkları için bu tarz farklılıklar oluyor. Haftasonu ve haftaiçi faktörü de önemli tabiki. Ama TL'ye dönmenin tek yolu BTCTürk olduğu için genelde satış baskısı yiyor. Bu yüzden fiyat artmıyor. Alım için haftasonu, satım için her daim haftaiç işlem yapın. Daha karlı çıkarsınız.

luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
January 30, 2018, 11:17:35 PM

Sen pazar günündeki fiyatlara bakmışsın pazar günleri eft yapılmadığı için fiyatlarda güzel bir düşüş oluyor, zaten insanlar bu durumu değerlendiriyor
chn2z (OP)
Full Member

View Profile
January 31, 2018, 10:57:01 AM

Yok Hocam Ben Uzun Zamandır Bakıyorum Ve Özellikle BtcTÜRK de gözlemliyorum güzel yiyolar milleti cidden ufak çaplı balinalar mevcut bizim btctürkde bi yerden satıyorlar diğer yandan alıyolar millet ha arttı ha düştü şudur budur derken 5 dakkada kaldırıyolar parayı Smiley O yüzden nakitte kalmaya devam edicem maalesef Smiley
Pages: [1]
  Print  

Jump to: