Bitcoin Forum
June 29, 2024, 11:16:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: İnsanlık tarihindeki en önemli icat nedir sizce  (Read 434 times)
instr_35 (OP)
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
January 28, 2018, 03:25:00 PM

İnsanlık tarihindeki en önemli icat nedir sizce? Benim aklıma ilk elektrik geldi nedense Smiley
Dectron
Jr. Member
*

Activity: 88
Merit: 3

View Profile
January 28, 2018, 03:33:30 PM

Para.
instr_35 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 28, 2018, 03:44:22 PM

Para.
olması mı daha iyi yoksa olmasa mı daha iyiydi bilemiyorum açıkçası  Huh olması ayrı dert olmaması ayrı dert
Dectron
Jr. Member
*

Activity: 88

View Profile
January 28, 2018, 03:53:51 PM
Merited by xRaVeNx (1)

Para.
olması mı daha iyi yoksa olmasa mı daha iyiydi bilemiyorum açıkçası  Huh olması ayrı dert olmaması ayrı dert

Dünyadaki birçok icat / keşif / ürüne baktığımızda aslında özünde çok değersiz olduğunu görüyoruz.
Mesela elektriğin mucidi William Gilberd.Elektriği bulduğunda ve bunu paylaştığında ne kazandı ?
Mesela Treni keşfeden adam Bridges Adams Treni keşfettiğinde hayatı nasıl değişti ? veyada ne kazandı ?
Parayı lidyalılar keşfetsede kimine göre lidyalılardan öncede birileri bulmuş.Peki lidyalılar veyada ondan önce parayı keşfedenler ne kazandı ? hayatlarında ne değişti ?

İnsanoğlu üretime destek vermek yerine, tüketime destek veriyor.En büyük hata belkide burda.
Yarını düşünmeden bugün için yaşamak....
instr_35 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 28, 2018, 04:11:37 PM

Para.

Dünyadaki birçok icat / keşif / ürüne baktığımızda aslında özünde çok değersiz olduğunu görüyoruz.
Mesela elektriğin mucidi William Gilberd.Elektriği bulduğunda ve bunu paylaştığında ne kazandı ?
Mesela Treni keşfeden adam Bridges Adams Treni keşfettiğinde hayatı nasıl değişti ? veyada ne kazandı ?
Parayı lidyalılar keşfetsede kimine göre lidyalılardan öncede birileri bulmuş.Peki lidyalılar veyada ondan önce parayı keşfedenler ne kazandı ? hayatlarında ne değişti ?

İnsanoğlu üretime destek vermek yerine, tüketime destek veriyor.En büyük hata belkide burda.
Yarını düşünmeden bugün için yaşamak....
Zaten yarını düşünseler böyle olur muydu? Herkesin tek derdi bir an önce tükensin ve yerine yenisi satılsın. Hiçbir şey ihtiyaca yönelik üretilmiyor. Kısa bir süre iş görüp sonra çöp oluyor. İnsanların tek derdi daha fazla kazanmak bugün kazanmak. Sonumuz ne olur,meçhul..
yavuz
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
January 28, 2018, 07:56:05 PM

ateş
yazı
Required Information
Jr. Member
*

Activity: 90
Merit: 2

View Profile
January 28, 2018, 08:03:38 PM

Bütün icatların ayrı bir önemi var. Ateş,dil,elektrik vs. daha ismini sayamadığım birçok şey. Hepsinin birbirinden az veya çok ne kadar önemi olursa olsun bence en önemli icat para. Şu anda bütün icatlara hükmedebilen ve zirvede olan para maalesef. Daha iyisini bulabileceklerini de sanmıyorum bu saatten sonra.
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
January 28, 2018, 08:12:59 PM

Kendi bulunduğum hal itibariyle en büyük icat bence 'gözlük'. Kendileri olmasalar 2 metre önümü göremiyorum, anlayamazsınız  Grin

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
ogul
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
January 28, 2018, 09:09:50 PM

yazı ile tekerlek heralde onlardan iyi icat mı olur.
cabiremre
Jr. Member
*

Activity: 31
Merit: 1

View Profile
January 28, 2018, 09:20:26 PM

Ateş su hava tahta:) kripto para desem.bir çığır açtı.
instr_35 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 28, 2018, 09:33:33 PM

Kendi bulunduğum hal itibariyle en büyük icat bence 'gözlük'. Kendileri olmasalar 2 metre önümü göremiyorum, anlayamazsınız  Grin
hahahah 2 derece miyop biri olarak çok iyi anlıyorum sizi ama hiç aklıma gelmemişti Cheesy
OziTuSan
Member
**

Activity: 110
Merit: 10

View Profile WWW
January 28, 2018, 09:44:37 PM

Akıllı cep telofonu, dünyayı farklı yer haline getirdi.
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238

View Profile WWW
January 30, 2018, 05:36:12 PM

İcat değil ama elektriğin kesfedilmesi ve onun kontrol edilmesi. Benim için şu anda en çok istediğim ve beklediğim ise yıldırımın kontrol altına alınması ama maliyetinin yüksek olduğu için araştırma yapılmıyor olabilir

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
musdafakfl
Member
**

Activity: 223
Merit: 11

View Profile
January 30, 2018, 08:41:54 PM

ateş,yazı,internet çağlara bölersek böyle sıralarım 3üde pek çok şeyin seyrini değiştidi çünkü.
Whoisthelorax
Sr. Member

Activity: 370
Merit: 251

View Profile
January 30, 2018, 09:26:23 PM

Para para para, en önemli icat mı bilemem ancak en şeytani icat olduğuna eminim bu şeyin icadından sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı dünya tamamen değişti
Internet Explorer
Member
**

Activity: 208

View Profile
January 30, 2018, 10:15:25 PM

makineler, makineleşme tarım toplumlarından başlayıp sanayi devrimine ardından günümüze uzanan insanlık tarihinin gördüğü en büyük icattır
Pusher_59
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
January 30, 2018, 10:19:54 PM

Direk tekerlek geldi aklıma nedense  Cheesy Cheesy
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
January 30, 2018, 10:22:07 PM

İnsanlık tarihinin en önemli icadı bence elektiriğin bulunması ve bu alanda Nicola Teslanın yaptıkları işler ve kablosuz elektirik iletimini bize kazandırması , durup şöyle bir çevremize bakalım şuan kullandığımız tüm kablosuz ürünlerin bu adam tarafından bize kazandırdığını gördüğümüzde adamın yaptığı işin ne kadar önemli olduğunu anlarız.
sinyalci
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
January 30, 2018, 10:58:14 PM

Bence logar sistemleri önemli bir icad dır insan oğlu veba nın pencerenden alan icad lardan biridir
unreal41
Member
**

Activity: 910

View Profile
January 31, 2018, 10:32:42 AM

bana göre internet. internet sayesinde bilişim çağı başladı ve bilgiye ulaşmak kolaylaştı. 90'larda telefon görüşmelerinde bile zorluklar yaşanırken şimdi skype vs. dünyanın öbür ucundaki kişilerle görüntülü bir şekilde bile iletişime geçebiliyoruz. çağımızı hızlandıran ve geliştiren en önemli icattır bana göre internet.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: