Bitcoin Forum
May 24, 2024, 12:16:09 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Rusya, Kripto Para Düzenlemelerini Tamamladı  (Read 263 times)
eginer (OP)
Member
**

Activity: 84
Merit: 11

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 28, 2018, 07:52:01 PM

Rus hukümeti, kanun taslağının yayımlanmasıyla, kripto para birimleri ve ICO’lar hakkındaki federal düzenlemeleri tamamlama aşamasına resmen geçti. Kanun taslağı, kripto para birimlerinin oluşturulmasını, yayımlanmasını, saklanmasını ve dolaşımını düzenliyor.

Kaynak: http://coin-turk.com/rusya-kripto-para-duzenlemelerini-tamamladi

Son zamanlarda duyduğum en harika haberlerden biri. Dünya devi Rusya, kripto paraları hakkında düzenleme yaparak resmen tanımış oldu. Tabi bu yasa tasarısının içeriği de önemli. Gördüğüm kadarıyla, Bitcoin sahibi olmak ve üretmek yasalara aykırı olmayan bir işlem olarak tanımlanmış bulunmakta ve Bitcoin ve diğer kripto para sahipleri bu düzenleme ile daha korunur bir hale getirilmiş. Darısı ülkemizin başına.. Smiley

farting_shot
Full Member

Activity: 318
Merit: 100

View Profile
January 28, 2018, 10:04:22 PM

Rusya bu işi uzun zamandır ciddiye aldı ve Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterinle bile özel görüşmüştü geçtiğimiz yıl. kanun taslağında dahi olsa Bitcoin sahibi olmak ve üretmek yasalara aykırı olmayan olarak tanımlanması şimdilik güzel bir aşama.
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308

View Profile
January 28, 2018, 10:10:08 PM

Rusya bu hareketi gerçekleştirip gerçekleştirmeme konusunda iyice düşündü,araştırma yaptı ve kararını verdi.Çok doğru bir karar vermişler tebrik ederim.Darısı ülkemizin başına artık ( pek umudum olmasa da yakın gelecek için ).
BitSharke135
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 252

View Profile
January 28, 2018, 10:11:49 PM

Bitcoin sahibi olmak ve üretmek yasalara aykırı olmayan bir işlem olarak tanımlandı.

Önemli olan da buydu işte. Türkiye dahil bütün ülkeler blokzincir teknolojisinden faydalanmalı hatta seçim sistemi olarak bile kullanmalı. Blokzincir teknolojisi bize daha adil ve şeffaf bir hayat sağlayabilir, tüm para akışı eğer blokzincir teknolojisi üzerinden yürütülseydi paranın takibi çok daha kolay olabilirdi.
RastaBaba
Member
**

Activity: 126
Merit: 10

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
January 28, 2018, 10:58:21 PM

Bitcoin sahibi olmak ve üretmek yasalara aykırı olmayan bir işlem olarak tanımlandı.

Önemli olan da buydu işte. Türkiye dahil bütün ülkeler blokzincir teknolojisinden faydalanmalı hatta seçim sistemi olarak bile kullanmalı. Blokzincir teknolojisi bize daha adil ve şeffaf bir hayat sağlayabilir, tüm para akışı eğer blokzincir teknolojisi üzerinden yürütülseydi paranın takibi çok daha kolay olabilirdi.

Kesinlikle öyle hocam.Rusya'nın kripto paralar hakkında düzenleme yapması gerçekten çok bu işi ciddiye aldıklarını gösteriyor.Zaten kripto paraları yasaklamaları bana göre Rusya için çok saçma bir hamle olurdu.Dolara karşı bitcoini bir koz olarak kullanabilirler.

stewart2012
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 255

View Profile
January 28, 2018, 11:12:35 PM

Kesinlikle öyle hocam.Rusya'nın kripto paralar hakkında düzenleme yapması gerçekten çok bu işi ciddiye aldıklarını gösteriyor.Zaten kripto paraları yasaklamaları bana göre Rusya için çok saçma bir hamle olurdu.Dolara karşı bitcoini bir koz olarak kullanabilirler.

Keşke bizde Ethereum gibi bir kriptoparaya imza atmış olabilseydik fakat bizdekiler bir vergilendirme muhabbeti çıkarttı ve piyasadaki alımlar neredeyse durma seviyesine geldi. Ben sanmıyorum bizim devletin destek olacağını, tam tersine köstek olur.
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
January 29, 2018, 06:14:22 AM

Keşke bizde Ethereum gibi bir kriptoparaya imza atmış olabilseydik fakat bizdekiler bir vergilendirme muhabbeti çıkarttı ve piyasadaki alımlar neredeyse durma seviyesine geldi. Ben sanmıyorum bizim devletin destek olacağını, tam tersine köstek olur.

Destek olacağına maalesef pek sanmıyorum her ülke gibi vergisini alır geçer diye tahmin ediyorum fakat elektrik ile bir çalışma yapılsa desteklemeye yönelik diyeceğim şöyle düşündümde çok çok zor geliyor Smiley
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
January 29, 2018, 06:24:27 AM

Destek olacağına maalesef pek sanmıyorum her ülke gibi vergisini alır geçer diye tahmin ediyorum fakat elektrik ile bir çalışma yapılsa desteklemeye yönelik diyeceğim şöyle düşündümde çok çok zor geliyor Smiley

Eğer elektrikle ilgili bir çalışma yapılsaydı gerçekten madencilik bizim için çok daha kârlı olabilir ve ülkemize direkt olarak döviz kazandırabilirdik. Ülkemizdeki kimi kesim elektrik faturası ödemediği için bize asla yardımda bulunmazlar.
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
January 29, 2018, 07:12:16 AM

Şu piyasada bir Rusya kadar bile olamıyorsak gerçekten ülkemize diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Rusya teknoloji bakımından çokta gelişmiş bir ülke olmamasına rağmen her zaman yeniliklere açık oluyor.
medlucky
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
January 29, 2018, 07:53:03 AM

putinin tek kafasına yatan coin ethereum kesinlikle ether coşacak ah ulan ah 0.0088 btc den ether almadık paçoz koinlerde bekleyip duruyoz

yavuz
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
January 29, 2018, 08:28:26 AM

ben şahsen bitcoini rusya istihbaratının icat ettiğini düşünüyorum.
amaç uuluslararası ticarette ve merkez bankalarının döviz stoklamasında dolara alternatif üretmek.
böyle olunca rusyadan coin piyasasına her destek beklenir.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
January 29, 2018, 10:44:47 AM

Kripto paralar bir gün devletler tarafından kabul görür ve bu sayede kullanım alanlarını uçuk şekilde genişletilirse bunu sağlayan en önemli dünya ülkelerinden birisi Rusya olacak.
O açıdan baktığımızda bu gelişme sandığımızdan çok daha büyük bir sükse yaratabilir.

digital1755
Member
**

Activity: 112

View Profile WWW
January 29, 2018, 11:05:56 AM

Rusya devleti hükumeti sıkı çalışma yaptı, doğru karar vererek ülke için faydalı yasayı meclisten geçirecek. Kripto para ve ICO dolaşımı artık sorunsuz işler. Darısı bizim gibi ülkelerin başına.
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2100
Merit: 456

View Profile
January 29, 2018, 03:35:11 PM

Rusya'nın Bitcoin hakkında yasalara aykırı olmadığı görüşüyle böyle bir girişimde bulunmuş olması çok yerinde bir hareket olmuş.Keşke ülkemiz de artık düzgün bir araştırma yapsa da böyle bir fırsatın farkına varsa.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
dammedonut
Full Member

Activity: 224

View Profile
January 29, 2018, 05:18:09 PM

Bu piyasa resmen ABD ile Rusya arasında yeni soğuk savaş alanı oldu. Rusya neredeyse tam destek verirken, ABD şartlar koymaya ve ya reddetmeye yakın duruyor. Rusya'nın bu hamlesi onu ABD'nin bir tık önüne geçirecektir. Zaten ETH'nin Rusya kaynaklı bir coin olduğu biliniyor. Rusya ve yandaşları bu piyasaya öncelik verecekler gibi duruyor. Bu teknoloji yani Blockchain yeni yüzyılın teknolojisi. Bu teknolojinin dünya liderliğini Rusya yapacak, bizim de vakit kaybetmeden bu teknolojiyi kabullenip atılım yapmamız gerekiyor.

bney
Full Member

Activity: 333

View Profile
January 29, 2018, 05:25:37 PM

Rusya KriptoRuble coin adında coin çıkarıyor. Madencilik açsından verimli ülke oldu. Yasal düzenleme ile teşvik gelebilir. Amerika desteklemez görünür ama en büyük desteği Amerika verdi, vermeye devam ediyor.
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
January 29, 2018, 07:11:53 PM

Rusya kriptoparaları kendi çıkarları doğrultusunda kıllanmaya ve desteklemeye karar verdi. Yasal düzenlemeler kripto paraları legal statüsüne sokmuş durumda. Artık Dünyada kripto paralar üzerinden ekonomik üstünlük sağlamak isteyen ülkelerin rekabetlerine şahit olacağız gibi görünüyor.
soilwork79
Full Member

Activity: 252

View Profile
January 29, 2018, 07:22:50 PM

Rusyanın bu hamlesi kripto paraların geleceği için çok iyi oldu. Düzenlemenin tam içeriğini bilmiyorum ama sanırım para cinsi olarak tanındılar rusyada. Gerçi emtia olarak tanınsalar da olur farketmez sonuçta güzel haber.
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
January 29, 2018, 07:24:33 PM

Rusya sonunda sisteme girmeye karar verdi, geç kaldı. Rakipleri Amerika, Japonya, Güney Kore ve Çin. Geçen aylarda yasaklama haberleri gelmişken bugün yasal düzenleme haberi var. Konjonktür çabuk değişiyor.  
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
January 29, 2018, 07:46:48 PM

Putin işadamlarına açıkça ether üzrinde proje geliştirin diye seslenmişti. Ülke olarak tanımasıda gerçekten iyi bir haber .
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: