Bitcoin Forum
May 06, 2024, 02:35:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Youtube virüsü ile bilgisayarınızdan Bitcoin üretiliyor  (Read 774 times)
Bitcoinsturk (OP)
Jr. Member
*

Activity: 109
Merit: 5

View Profile
January 29, 2018, 04:29:16 PM
Merited by teramit (5)

Youtube virüsü ile bilgisayarınızdan Bitcoin üretiliyor

Youtube virüsü ile bilgisayarınızdan Bitcoin üretiliyor. Korsanlar Coinhive isimli JavaScript kodunu yerleştirmiş oldukları YouTube reklamlarıyla kullanıcıların bilgisayarlarını kripto para madenine çeviriyor. Hatta bununla kalmayıp birçok web sitesine bu kodu ekliyor. Web site sahiplerinin haberi bile olmadan bitcoin üretiliyor.

devamı: https://www.finanspara.com/youtube-virusu-ile-bilgisayarinizdan-bitcoin-uretiliyor/
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714962956
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714962956
Reply with quote  #2

1714962956
Report to moderator
Irfansyed
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
January 29, 2018, 04:39:09 PM

Adamlar yöntemi bulmuş, Coinhive koduyla reklam yöntemi tutmuş görünüyor. Muazzam maden çıkarmışlardır. Benim haberim olmadan mining yaparken telefon ve bilgisayarımı kullanmışlar. 
king95
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
January 29, 2018, 04:49:17 PM

bilgisayarınızın çok ısındığını fark ederseniz hemen o sayfadan uzaklaşmanız gerektiğini öğrenmeniz lazım
RTE
Full Member

Activity: 294
Merit: 103

View Profile
January 29, 2018, 04:53:03 PM

Arkadaşlar böyle sitelere dikkat etmek lazım girdiğinde kendini sıcaklık ile ve cpu kullanımı ile direk  belli eder girdiğiniz siteleri düzgün eleyip seçmenizde  fayda olacaktır.

cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308

--

View Profile
January 29, 2018, 06:54:42 PM

Bu tarz virüslere dikkat etmek gerekiyor sizden izinsiz bilgisayarınızın gpu ya da cpusunu kullanamazlar. Video izleme sitelerinde de bunu yapanlar var sonuçta saatlerce site açık kalıyor film-dizi izleme siteleri bu gibi durumlara çok müsait.
soilwork79
Full Member

Activity: 252

View Profile
January 29, 2018, 07:25:30 PM

Aslında film izleme siteleri bunu izin alarak yapabilirler. Sonuçta bedava hizmet veriyorlar sadece reklamdan kazanıyorlar giren kullanıcı da 1-2 saat bilgisayarım mining yapsın kabul ediyorum diyebilir ama bu olayı izinsiz yapmak kesinlikle etik değil.
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
January 29, 2018, 07:30:24 PM

Gpu ve cpu hırsızlığı doruk noktaya vardı. Youtube ve Google önlem alsada daha geride pek çok site var. Kişisel önlem olarak ne yapmamız gerekiyor? Kullanıcıların online kalma sürelerinin fazla olduğu sitelere dikkat etmek gerekiyor.
kribati7
Full Member

Activity: 196

View Profile
January 29, 2018, 07:52:03 PM

Ne denir ki? Ancak alkışlanır. Zamanında yazılım öğrenecektik, korsanlık yapacaktık. Bu durumdan nasıl korunulabilinir bunu da araştırmak lazım. Hatta bilen arkadaşlar varsa lütfen yazsınlar aydınlanalım.

ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2086
Merit: 449

View Profile
January 29, 2018, 08:42:10 PM

Böyle bir şeyi ilk defa duymuş oldum.Bu tarz reklamlara karşı tetikte olmak lazım.Bilgisayarın fazla ısınması gibi belirtilerden rahatlıkla anlaşılabilir böyle bir duruma maruz kaldığımız tabi.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
January 29, 2018, 08:51:55 PM

Benim bilgisayarda da büyük ihtimalle 2-3 ay yaptılar . Laptop kullanıyordum ve fan dan alev çıkacak gibi oluyordu . Format ve virus proğramları ile kurtuldum.
DatKing
Member
**

Activity: 1022
Merit: 10

View Profile
January 29, 2018, 09:03:20 PM

Ben henüz böyle bir durumla karşılaşmadım ve yeni gördüm böyle bir şey olduğunu.O zaman artık dikkatli olayım iyice ki sıkıntı olmasın laptopum açısından.Ama böyle bir şey yapmalarını hiç hoş karşılamadım onu da belirteyim.

macit800
Member
**

Activity: 322
Merit: 40

“The Premier Digital Asset Management Ecosystem”

View Profile WWW
January 29, 2018, 09:17:22 PM

Bugun bende okudum sanirim Adsense reklamlari ile bunu mumkun kiliyorlar. En kisa zamanda Google'in bunu duzeltmesini bekliyorum, fakat en mantiklisi Adblock kullanmak boylece reklamlarida gormemis olursunuz zaten.

Meowtwo
Member
**

Activity: 268
Merit: 12

View Profile
January 29, 2018, 09:36:11 PM

benim bilgisayarım her daim ısındığı için hiç farkında değilim açıkcası. kim bilir belki de o sebepten dolayı pc sürekli ısınıyor.
kmlkkl
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
January 29, 2018, 09:41:47 PM

Bazen chrome bilgisayarı kitliyor bende acaba böyle virüs varmı dıye düşünüyorum. Çok nadir oluyor tüm sayfaları kapatıp açınca geçiyor çözemedim. Sizde de aynı sıkıntı varmıdır.

dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
January 29, 2018, 09:51:12 PM

zaman israfından başka bir şey değil o kodları yazacaklarına bir proje ile ico yapsalar madencilikten çok daha fazla gelir edebilirler bu yüzden bana pek mantıklı gelmeyen haber. eskiden olsa neyse de şu an insanların zamanlarını böyle boş şeylere harcadığını düşünmüyorum.
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
January 30, 2018, 09:40:44 AM

Kesinlikle değerli vakitlerini bu tarz işlerle harcayacaklarına bir proje ve platform oluşturup ICO çalışması yapsalar pazarın içinde çok daha fazla para kazanabilirler.
aleya yavuze
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
January 30, 2018, 07:16:25 PM

Ben bu yöntemin uzun zamandır yapıldığını düşünüyordum zaten özellikle film sitelerinde sadece bir tane sekme açık olmasına rağmen bilgisayara aşırı ve hızlı bir şekilde birden yük binmesi arka planda farklı işlerin döndüğünü düşündürüyordu

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
Jordan23
Sr. Member

Activity: 382
Merit: 311

View Profile
January 30, 2018, 09:44:15 PM

Arkadaş özellikle film ve adult siteleri çok fazla madencilik yaptırılan yerlerden birisi bu sitelere girmedne önce ve girdikten sonra cpu oranını kontrl ettirin farkı anlayacaksınız
besduyu
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile
January 31, 2018, 05:08:15 PM

Hali hazırda btc kazanmak için browser madenciliği yaptıran siteler var, bu nedenle gayet mantıklı ve uygulama olanı çok geniş bir kurnazlık.
dammedonut
Full Member

Activity: 224

View Profile
January 31, 2018, 05:14:15 PM

Şu işi Google Adsense kodları üzerinden yapsa elinde bulunduracağı maden gücünü hayal edebiliyor musunuz? Off Bitman falan dükkanı kapatır gider yeminle  Grin

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: