Bitcoin Forum
June 22, 2024, 04:47:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bir İLK bitcoin ile futbolcu transferi  (Read 269 times)
RayaLLennn (OP)
Newbie
*

Activity: 53
Merit: 0

View Profile
January 31, 2018, 06:21:18 AM

Sakarya 1'inci Amatör Küme B Grubu'nda mücadele eden Harunustaspor sezonun ikinci yarısı için Karasu Kültürspor'dan Ömer Faruk Kıroğlu'nu kadrosuna kattı. Kulüp başkanı Haldun Şehit, futbolcuyu 2 bin TL değerindeki sanal para 0.0524 Bitcoin ve ayrıca 2 bin 500 TL teklif etti. Toplam 4 bin 500 TL'ye tekabül eden teklifi kabul eden Ömer Faruk Kıroğlu, Harunustaspor'a sezon sonuna kadar imza attı. Futbolcunun transfer ücreti, adına açılan Bitcoin hesabına aktarılırken, 2 bin 500 TL ise peşin verildi.

Transferin, dünyada Bitcoin'le yapılan ilk transfer işlemi olduğunu belirten Haldun Şehit, "Ülkede ve dünyada ses getirmek adına yaptık. Kulübümüz de şampiyonluk yolunda Bu transfer bazında Türkiye'de hatta dünyada bir ilk oldu. Profesyonel olarak yapılmış olsaydı televizyonlarda duyulurdu amatör olarak biz ilk olduk. Bunun için de gururluyuz" dedi.

Yeniliklere açık olduğunu dile getiren futbolcu Ömer Faruk Kıroğlu ise, "Benim için de bir ilk, dünya için de bir ilk. Başkanımın söylediği gibi yeni bir şey yapıyoruz, yeniliklere açık bir insanım. İki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Sakarya çok hareketli bu aralar.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
January 31, 2018, 06:22:39 AM

Dünya için küçük, bizler için büyük bir adım olmuş yanlız tamda dump dönenimde almış adam parayı kafadan zarar yazmış desenize.
bobbyzz
Newbie
*

Activity: 99

View Profile WWW
January 31, 2018, 06:25:33 AM

Dünya için küçük, bizler için büyük bir adım olmuş yanlız tamda dump dönenimde almış adam parayı kafadan zarar yazmış desenize.

adam long açmış sanırım Smiley
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
January 31, 2018, 06:31:56 AM

Haberi bende gördüm evet, aslında güzel birşey böyle haberler kriptoyu bitirmeye çalışılan bu günlerde çok değerli  tüm dünya üzerinde böyle böyle küçük olumlu haberlere ihtiyaç var
phantasod
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
January 31, 2018, 10:46:48 AM

Bu habere çok sevindim. Sürekli bitcoin yerlerde bir daha toparlanmayacakmış yalanmış dolanmış diye haberler çıkarken insanların gözünü açabilecek bir gelişme olmuş
afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
January 31, 2018, 11:00:11 AM

Bitcoin ile ev, arsa veya otomobil alım satımının yapıldığı gün bu piyasa popülerdir diyebileceğiz. Yoksa bir hafta 20 k dolar sonra bir ay 10-11k dolar olan bir piyasa hiçkimse ye güven vermiyor. Belki de bikinçli yapıyorlar. Öyleyse çok kötü.

mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
January 31, 2018, 11:02:28 AM

Çok az bir miktar ama herşeyin başlangıcı olabilir, gelecek  günlerde umarım böyle birkaç haber daha duyarız, umut verici gerçekten
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
January 31, 2018, 11:03:00 AM

Bu transfer bizim ülkemiz için çok büyük bir gelişme. Umarım devletimiz de artık bu tür gelişmelere gözünü kapatmaz ve destek olur. Dünyada her sektörde kullanılmaya başlıyor.

HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
January 31, 2018, 11:31:16 AM

Gayet güzel bir haber güzel bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra daha çok yaygınlaşacak boyle şeyler.

frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
January 31, 2018, 11:39:41 AM

2000 i bitcoin kalanı nakit, toplamda 4.500 lira para almış. Bir sene boyunca aldığı rakam buysa btc pump yapmazsa epey ucuza gitmiş.
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
January 31, 2018, 12:01:43 PM

Amatör ligde olsa Harunustasporun Bitcoinle yaptığı transfer bir ilk olması bakımından önemlidir. Üstelik bu vesileyle takımda epey bir ismini duyurmuş oldu. Hayırlı olsun.
HadadC
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
January 31, 2018, 01:23:20 PM

Gerçekten ben de ilk defa duydum. Bu güzel bir haber piyasa için. Daha neler neler görücez zamanla.

❤   humancoin   ❤ (https://www.humancoin.net/)
Join our whitelist!
█A new era of charity █
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
January 31, 2018, 01:29:28 PM

Böyle konuların Bitcoin Haberleri bölümüne açılması çok daha iyi olur.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
January 31, 2018, 01:30:46 PM

Türkiye de kripto paralara aşırı ilgi var.

Rusya ile buğday ticaretinden sonra şimdi de futbolcu transferi.

Güzel gelişmeler bunlar fakat bu kadar ilginin olduğu bir ülke de kayda değer hiç bir proje çıkmamasıda o kadar enterasan.

Bitcoin / Ethereum / Monero
Tomynho
Newbie
*

Activity: 76

View Profile
January 31, 2018, 01:33:22 PM

Çok ilginç bir haber olmuş ) Transferte bir ilk olmasına oldukta ama sabit bir projede bizden çıksa ?)bakalım,gelicekte olur belki
jameshugo17
Full Member

Activity: 721

View Profile
January 31, 2018, 02:26:48 PM

Çok da buyuk bir haber değil bence zaten fiyatta çok düşük Cheesy Kriptopara ile bilet satma olayı yaşanırsa asıl haber bu olur. Yalnız artık haberler bu işe biraz daha ciddiyetle yaklaşmaya başladı bence.
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
January 31, 2018, 02:28:39 PM

Yurt disinda mutlaka olmustur boyle bir transfer bence. Turkiyede ilk olabilir ama ona birsey diyemem. Bu arada baskan yolunu bulmus birkac icoya katilip 2 3 futbolcu daha transfer eder  Grin
dewildance
Full Member

Activity: 546

View Profile
January 31, 2018, 02:31:09 PM

Dünyada ilk defa bizim ülkemizde mi oluyor ? cidden böyleyse oyuncu transferinde ödeme yöntemini btc olarak seçen kişilere tebriklerimi sunuyorum. Teknolojiyle herzaman barışık olmak lazım,bravo
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
January 31, 2018, 02:36:00 PM

Bu haber zaten Bitcoin Haberleri kısmında vardı. Keşke konu açmadan önce biraz incelesek daha önceden açılmış mı diye, her neyse sonuç itibariyle çok güzel bir gelişme. Diğer branşlardaki sporlarda da bu tip transferlerin önü açıldı diyebiliriz

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
January 31, 2018, 04:33:48 PM

çok şaşırdım ama artık yavaş yavaş böyle şeylerle karşılaşmaya hazırlanmalıyız çok normal olsada yinede hayret ettirenbirşey ilk olması güzel

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: