Bitcoin Forum
May 27, 2024, 11:55:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTCTURK'te sadece bitcoin ve etherium mu var?  (Read 148 times)
ibra8686 (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
January 31, 2018, 05:23:55 PM

arkadaşlar merhaba

BTCturk'te hesap açıp bitcoin almayı düşünüyorum. siteyi biraz araştırdım ve sadece bitcoin ve etherium alınabiliyor sanırım. Gerçekten böyle mi? eğer böylerse diğer coinlere nerden yatırım yapabiliriz?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
January 31, 2018, 05:25:47 PM

Evet şuanda sadece Bitcoin ve Ethereum alım/satım işlemlerine izin vermekteler. Yakında ne olur bilinmez. Alternatif dğer borsalarda diğer coinlerin alım/satımını yapan yerlerde bulunmakta.
ibra8686 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 31, 2018, 05:35:17 PM

Evet şuanda sadece Bitcoin ve Ethereum alım/satım işlemlerine izin vermekteler. Yakında ne olur bilinmez. Alternatif dğer borsalarda diğer coinlerin alım/satımını yapan yerlerde bulunmakta.

anladım teşekkürler.
yeni başlıyorum bu yatırımlara, sizin tavsiyeleriniz nelerdir?
önce bitconle başlayıp daha sonra başka coinlere yönelmem daha mı doğru olur?
ve bitcoin aldıktan sonra yapmam gereken bir şey var mıdır? cüzdan oluşturmak gibi. nedir bu cüzdan tam olarak bilmiyorum ama..
Iamrobot
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
January 31, 2018, 05:37:41 PM

anladım teşekkürler.
ve bitcoin aldıktan sonra yapmam gereken bir şey var mıdır? cüzdan oluşturmak gibi. nedir bu cüzdan tam olarak bilmiyorum ama..

altcoin almak istiyorsan ya buradan alacaksın veya türk borsalarından btc eth ltc birisini alıp bittrex binance kucoin gibi borsalara göndererek oralardan alsat yapacaksın.

yeni başlamışsan altcoinlere hiç bulaşma. ne almışsan al kenarda tut. önce öğren sonra alsata başla.
cüzdan oluşturmak zorunda değilsin borsada ki hesabında zaten cüzdan bulunuyor. oradaki cüzdanında oluyor aldığın coin.
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
January 31, 2018, 05:40:01 PM

anladım teşekkürler.

Cüzdan nedir vb birçok bu forumdada internette de bilgi var ama yinede basitçe söyleyeyim. Cüzdan sizin hesabınzı oluyor kısaca yani içerisinde coinlerinizi tutmanızı sağlayan size bir public key yani bir nevi hesap numaranızı sağlayan ana şifreleme olarakta private key (ki cüzdan şifresi farklı, önemli olan private key ve kimseyle paylaşılmamalı, cüzdan şifresi ise cüzdan dosyası çalınır ve şifre bilinirse sıkıntı olur) sağlıyor (ki bu suanda aktif olarak kullanılan blockchain sisteminin şifreleme mantığıyla alakası var). Yapmanız gereken bitcoin alıp (illa bunu bir cüzdana atmanız gerekmiyor borsada da tutabilirsiniz ama cüzdan yapılarını öğrenseniz iyi olur.) bunu ya bir cüzdan da yada borsa da tutmanız . Tavsiyem detaylı olarak en azından transfer nasıl yapılır, transfer ücreti nedir, trade nasıl yapılır bunları öğrenmeden direkt olarak altcoin alı msatımına girmemeniz çok fazla kişi yanlış adrese yollama gibi sıkıntılardan bitcoin kaybedebiliyor. Az çok genel bu bilgileri öğrendikten sonra yavaş yavaş zaten bu işlemleri yapabilirsiniz. Genel bilgi önemli bu konularda. Bunlar öğrenildikten sonra aldığınız bitcoinleri altcoin alıp satabileceğiniz binance.com, bittrex.com , kucoin.com, bitfinex.com gibi borsalara atarak burda altcoin ler arasında alım satım yapılabilir.
ibra8686 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 31, 2018, 05:44:25 PM

cevaplarınız için teşekkür ederim.

bitcoin alıp beklemeye geçeceğim. bu arada da dediğiniz gibi biraz araştırma yapıp bilgi sahibi olayım.

tekrar teşekkürler.
eucalyptus
Member
**

Activity: 280
Merit: 71

View Profile
January 31, 2018, 08:48:13 PM

Yakın zamanda katıldıkları Mehmet Hamdi Bol'un programında da bu soruyu yöneltmişlerdi.Bu konu üzerinde çalışmalarının olduğunu söylemişlerdi hatta kendi coinlerini çıkarığ çıkarmayacakları soruldu. Ama onlar çok farklı bir sistem kuracaklarını açıkladılar. Daha ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler Mehmet Hamdi Bol'un youtube sayfasında ilgili bölümü izleyebilir.

frankiemalton
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
April 09, 2018, 10:05:36 PM

Btc turk’den hesap açtım ama yurt dışında yaşadığım için onaylanmadı.
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
April 28, 2018, 01:54:08 PM

Hiç sevmesemde ripple var. Oylamada yazmıştım her coin olsun ripple iota vs gibi merkezi kriktolar olmasın diye. Sırf bu yüzden başka bir borsada üyelik açtım oradan işlemlerimi gerçekleştiriyorum. Bu merkezi olan kriptoların, bizim dünyamızda yeri yok. Sırf fiyatı rakamsal olarak düşük diye insalar yatırım yapıyor. Ripple 50 dolar olsa kimse kalkıp yüzüne bakmaz.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
April 28, 2018, 05:10:22 PM

enson ülkemizdeki yoğun ilgiden ripple eklediler. ülkemizdeki kripto paralara genel bakış açısı gelişip fazlalaştıkça mutlaka btc türk te yeni kripto paralar ekleyecektir borsasına. şimdilik bitcoin, ethereum ve ripple var borsalarında.
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
April 29, 2018, 04:13:04 PM

Btcturk el değiştirdi değiştirince fen ücretlerini sıfıra indirdi galiba yanlış bilmiyorsam. Ayrıca ripple ve bitcoin gold var sanırım
Pages: [1]
  Print  

Jump to: