Bitcoin Forum
May 27, 2024, 11:13:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2  All
  Print  
Author Topic: Bu millet neyin kafasını yaşıyor Ekran kartı fiyatları hakkında  (Read 606 times)
mdikmetas (OP)
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
January 31, 2018, 06:17:34 PM

Lan arkadaş bir rio denen bir mühabbet var bu işi bilmeyen yoktur.

en iyi rom ile 30 mh alınabilen rx 470-580 -570

bunlara bakarak 2000 tl üzerinde para verip satın alan adam mine ettiği para ile kartın ücretini alabilecek mi?

Bu nasıl kafa whatsaapp gruplarında adam diyorki 2700 e aldım be akıllı nasıl bir hesapla yola çıkıyorsunuz siz hiç mi kafa yok eth 700 dolara düşşe rio süresi 2 katına çkacak neredeyse

Allah bu işi yaparken az da mantıklı hesap yapma aklı fikri versin..
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
January 31, 2018, 09:03:50 PM

Ekran kartı fiyatı sadece Türkiyede değil dünyanın her yerinde uçmuş durumda... Markasız çin malı kartlar bile gtx 1060 fiyatı 2000 TL yi buluyor... Smiley))

Kart satanlar kazanıyor sadece Smiley

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
January 31, 2018, 09:10:59 PM

Lan arkadaş bir rio denen bir mühabbet var bu işi bilmeyen yoktur.

en iyi rom ile 30 mh alınabilen rx 470-580 -570

bunlara bakarak 2000 tl üzerinde para verip satın alan adam mine ettiği para ile kartın ücretini alabilecek mi?

Bu nasıl kafa whatsaapp gruplarında adam diyorki 2700 e aldım be akıllı nasıl bir hesapla yola çıkıyorsunuz siz hiç mi kafa yok eth 700 dolara düşşe rio süresi 2 katına çkacak neredeyse

Allah bu işi yaparken az da mantıklı hesap yapma aklı fikri versin..

gerçekten çok haklısın. ben de anlamıyorum. 2 ay önce 1500 tl ye aldığım sapphire rx 580 lere 2700 tl fiyat çekiyorlar. ne zaman roi olacak hesaplayan yok. işin kötü olanı acaip bir alıcısı var.
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
January 31, 2018, 09:39:54 PM

Kart fiyatların artması bir tarafta, diğer tarafta da sanki kartı taktığın gün para basıyor gibi alıcılar. 1400-1500 arasında olan kartları 3000 TL satmıyorlar artık. XFX'in kartı vardı 1400 civarın da bir fiyata almamıştım. Şimdi 2500 ve patır patır satılıyor. Allah sonumuzu hayrlı etsin bakalım nereye varacak bu iş.

sergen34
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
February 01, 2018, 05:58:37 AM

Patlayacak az kaldı, gelirler de azaldı Smiley
mdikmetas (OP)
Full Member

Merit: 118

View Profile
February 01, 2018, 06:39:23 AM

geçen arkadaşım x e aldıgı kartları x bır fıyata sattı cok guzel de kar ettı ustune 2 haftada mıne ettı Cheesy
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
February 01, 2018, 11:39:24 AM

Cok acayip bir hal aldi. banada ekran karti lazimdi birkac ay once almayi dusunuyordum ama erteledim simdide bu fiyatlarla alinacak gibi degil. bilgisayar alinir o paraya yahu
seje
Sr. Member

Activity: 504

View Profile
February 02, 2018, 03:55:39 PM

Btc alqcağımıza ekran kartı alıp satsak veya eth v.s coin kazacağımıza.. Daha kolay para kazanacağız altın günlerinide gpu günleri olarak değiştirsek mi acaba Smiley
khasank
Sr. Member

Merit: 281

View Profile
February 02, 2018, 05:18:46 PM

Bu bir döngü. Bunu daha önce yaşamış biri olarak insanları anlayamıyorum. Onlarca hesap yapma sitesi var. Hiç mi hesap yapmıyorsunuz. Bu gün itibarı ile 2750 TL ye alınan 30 mh/s hashrate e sahip bir ekran kartı ROI süresi en iyi senaryo ile ( zorluk ve fiyat sabit kaldığı ) yaklaşık 11 ay. Bunun en kötü senaryosu yıllarca sürecek bir zaman. Fiyatların karaborsa olduğunu herkez biliyor. Aç lar mı?  , açık ta lar mı? da karaborsa dan kart alıyorlar hiç anlam veremiyorum.
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
February 03, 2018, 11:25:47 AM

Şimdi GPU olsun başka birşey olsun arz-talep doğrultusunda değil mi.? Yeni girenler bu kadar yüksek fiyatları kabul etmese ve satın almasa bu fiyatlara gelmez. 1500 TL'ye aldığım Vega 56, şuanda altın olmuş. Piyasa da yok. Vega 64, 4000 liraya bulunmuyor. Piyasa bir ay daha böyle düşün devam etsin, o zaman fiyatları görürüz ne oluyor.
yenivera
Sr. Member

Activity: 602

View Profile
February 03, 2018, 11:32:50 AM
Merited by Xexen4 (1)

Ekran kartları pahalıysa bunun bir sebebi de iki tane kart üreticisi olması Nvidia Ve AMD. Üçüncü bir firma yok. Bu durumda fiyatlar düşmeyecek.

ROİ süresi de ortalam 11 ay demiş bir arkadaş, ben ilk kartları aldığımda o zaman da pahalıydı görece 10-12 aydı ROİ süresi. Şimdi de öyleyse mantıken düşmesi için bir sebep yok.

Kart fiyatlarında düşüş olması lazım. Ama şu anda ne üretim de yani arzda bir artış var, ne de talepte bir azalış var. Bu durumda az çok ekonomi okuyanlar arz-talep dengesi sebebiyle fiyatların düşmeyeceğini rahatlıkla öngörebilirler. Eğer Bitcoin 9-11 arası Ether de 1 civarında gezinmeye devam ederse talep de azalmayacak ve kısa vadede kart fiyatlarında bir düşüş yaşanmayacaktır.

Bir şeyin olmasını istemek farklı, olanı okumak farklıdır. Ve buradakilere bakıyorum olması istedikleri şey olmuyor diye "güncel" durumu kabullenmek istemiyorlar. Maalesef ülkemiz "bu tip" insanlarla dolu.

Şubat sonuna kadar fiyatlar üç aşağı beş yukarı bu seviyelerde seyredecek gibi geliyor bana

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
February 03, 2018, 02:08:39 PM

Toplu bir giriş yahut bloke olmadığı sürece malesef fiyatlar böyle kalacak. Arz talep meselesi. Nasıl ki talep arttıkça coinlerin fiyatı artıyor bunuda resmen ona çevirdiler.

Bir haftadır arkadaşa bilgisayar topluyoruz. Herşeyi 1 günde hallettik . Arkadaş GTX 980 bile kalmamış piyasada 2000 lira fiyat çekiyorlar dalga geçer gibi. Ama bu konuda yapacak birşey yok malesef. En mantıklısı oyun sistemine bile kartları o fiyattan alıp 2 kart ile biraz maliyet düşürecek kadar mining yapıp tek kartı satmak. Başka yolu yok. 10 bin lira deseler şaşırmayacak hale geldik

Galacos
Member
**

Activity: 112

View Profile WWW
February 03, 2018, 06:33:17 PM

Ortalıkta ekran kartı ile millet acayip para kazanıyor söylentileri dolaşıyor. Millette işi araştırmadan dalıyor bu işe kart kaç para ise verip alıyor fiyatına hiç bakmıyor. 1-2 ay sonra bakıyor bu işte beklediği gibi olmayınca satışa çıkarıyor. Nasıl olsa kartı alacak kişi bulanlarda istediği fiyattan satıyor

khasank
Sr. Member

Merit: 281

View Profile
February 04, 2018, 10:33:00 AM
Last edit: February 08, 2018, 01:28:06 PM by khasank

Ekran kartları pahalıysa bunun bir sebebi de iki tane kart üreticisi olması Nvidia Ve AMD. Üçüncü bir firma yok. Bu durumda fiyatlar düşmeyecek.

ROİ süresi de ortalam 11 ay demiş bir arkadaş, ben ilk kartları aldığımda o zaman da pahalıydı görece 10-12 aydı ROİ süresi. Şimdi de öyleyse mantıken düşmesi için bir sebep yok.

Kart fiyatlarında düşüş olması lazım. Ama şu anda ne üretim de yani arzda bir artış var, ne de talepte bir azalış var. Bu durumda az çok ekonomi okuyanlar arz-talep dengesi sebebiyle fiyatların düşmeyeceğini rahatlıkla öngörebilirler. Eğer Bitcoin 9-11 arası Ether de 1 civarında gezinmeye devam ederse talep de azalmayacak ve kısa vadede kart fiyatlarında bir düşüş yaşanmayacaktır.

Bir şeyin olmasını istemek farklı, olanı okumak farklıdır. Ve buradakilere bakıyorum olması istedikleri şey olmuyor diye "güncel" durumu kabullenmek istemiyorlar. Maalesef ülkemiz "bu tip" insanlarla dolu.

Şubat sonuna kadar fiyatlar üç aşağı beş yukarı bu seviyelerde seyredecek gibi geliyor bana

Bazı konularda size katılmıyorum.

Bu sizin ROI anlayışınızın dar olduğunu gösteriyor. ROI süresindeki değişkenlerin en önemlisi Zorluk dur. Bu işe giren herkez zorluğu yükseltiyor. sizin 10 - 12 ay dediğiniz ROI bugünün zorluğu ile hesaplanmış. Bakın aşağıda 1 ay da zorluğun ne kadar arttığı görünüyor. Grafiğe göre zorluk 1 ay da %40 artmış. Sizin 10 - 12 ay dediğiniz ROI 1 ay önce 8 - 9 ay dı. yani gelecek ay 15 - 16 ay olma ihtimali çok yüksek. İlk başladığım günlerde 2 adet GPU ile 2 günde 1 tane kazarken, şimdi 30 adet ekran kartı ile 14 günde 1 adet kazıyorum.

Talepde azalış elbetteki var. Bakınız pazaralanı ilanlarının çoğalmasına. Bakınız az çok ekran kartlarının piyasada daha çok bulunuyor olmasına . Bu fiyatlardan ekran kartını sizin gibi düşünen insanlar alıyor ki , bu da en büyük yanlıştır. Tecrübeli madencilerin hiçbiri bu fiyatlardan ekran kartı almaz. Hatta bu fiyatlardan satar ki fiyatlar düştüğü zaman tekrar alır hem GPU ları sıfırlar hem kâr eder. Diğer değişkenleri saymıyorum bile ( Ether in POS a geçmesi , Fiyatının düşük seyretmesi v.s. ). Ekonomi okumadım ama belki de iktisat okumamın bütün değişkenleri hesaba katıyor olmam da etkisi vardır. Smiley

Olmasını istediğimiz şey sizlerin zarar ederek GPU ları elden çıkartmamanız için alınması gereken zaman da almanızdır. Bu durumu daha önce yaşadım. 2000tl ye alınan GPU lar 800tl ye satıldı. Kredi çekenler , zorluk arttığı için getiriden memnun olmayanlar bu iş den vazgeçti veya zararına sattı. Bu bir döngü dür aynı şey yine olacak. Maalesefki ülkemiz de güncel durumu olağan durum sanan karaborsa fiyatları ürünlerin gerçek değeri sanan "bu tip" insanlarla dolu ki fiyatlar bu seviyeye geliyor.

Sizin gibi düşünenlere sadece üzülüyorum.

ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
February 04, 2018, 11:20:50 AM

Adamlar 80,000tl den BTC aldılar 2500den kart mı almayacak... Bu işin içinde manavı marangozu çantacısı var ayaklar altına indirdiler yatırım kelimesini, hazırda parası olan girdi btcden yamuldular şimdi de bari üretelim diyorlar 3 ay diyorlar roisi 5 ayda 2 ye katlarım diyor.!!

Insanlar b kartlara 2x 3x ödeme yaparken emin oldun 5-6 ayda paralarını 2 ye katlayacağını düşünerek alıyor. Hesap yok kitap yok ... Satıcısı ne derse o. Btc alırkende aynıydı şimdide aynı 25,000e s9 alıyorlar yine aynı :s
Sobe038
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
February 05, 2018, 10:26:32 AM

çok haklısın kardeşim bu fiyatlar ne aklım almıyo hayır piyasa zaten berbat ekrankartlarıda o biçim yükseldi piyasanın sonu geliyo herhalde şuan bu piyasaya yatırım yapmak akıl karı değil hele madenciliğe başlamak bildiğin salaklık :\
thew3apon
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
February 05, 2018, 10:49:46 AM

Elektronik parçalarda karaborsa olduğu ilk defa görüyorum . Bu piyasa koşullarında karlıda değildir.
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
February 05, 2018, 11:37:21 PM

yakın çevreme bunun patlayacağını ve uzun sürmeyeceğini söyledim nitekim dediğim gibi de oldu, çok uzun sürmedi ve 2 aylık sürecin sonunda tekrar eski seviyesine döndü karlılıklar.

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
h3raklesx
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
February 06, 2018, 08:57:22 AM

Sonu olan bi karaborsa olmadığı belliydi been girerken ekran kartlarını normal fiyatının yarısına aldm 3-4 ayda kendini çıkarır diyordum ki etherum fiyatının değişimini gördüm 2 gün içinde çok şanslıyım =)
ozcanucler
Member
**

Activity: 238

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
February 06, 2018, 10:50:35 AM

Karlık oranları epey düştü yakında normal fiyatlardan satışlar başlayacaktır. Eğer satmazlarsa elinde kalır 250 lira getiren ürüne kimse 3000 bin vermez.

Pages: [1] 2  All
  Print  

Jump to: