Bitcoin Forum
May 25, 2024, 11:25:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Kaç Kere Öldü ?  (Read 2449 times)
paca08 (OP)
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
February 03, 2018, 01:07:42 AM
Merited by teramit (2), Leteravian (2), EFS (1), freim (1)

Bitcoin yıllardır ölüyor veya birçok kesim tarafından öldürülüyor. Bitcoin balon, saadet zinciri gibi yaftalamalarla karalanıyor. Bunlar da yetmiyor. Bitcoin bitti veya BALONNN patladı gibi haberler ve yaygaralar yapılıyor. Şimdi bitcoin bundan önce kaç kez öldü, bitti ve patladı denmiş bakalım.

• Haziran-Kasım 2011'de Bitcoin 32 $'dan 2 $'a düştü. Evet yanlış duymadınız. 32.000 $'lık yatırım yaptınız öyle bir hale geliyorki yatırımınız tamı tamına 2.000 $'a düşüyor. Kayıp % 94 yani şimdiki duruma ahlar vahlar edenler. Acaba o dönemde ne yaparlardı.

• Haziran 2012'de BTC 7 $'dan 4 $'a düşüyor. Yani 7 birimlik yatırımınız 4 birime düşüyor. Kısacası zararınız da % 45 olmuş oluyor.

• Nisan 2013'te BTC 266 $'dan 54 $'a düşüyor.  % 80' lik bir düşüş trendi yaşanmış.

• Kasım 2013'ten Ocak 2015'e 1166 $'dan 170 $'a düşüyor BTC'miz. %87'lik bir kayıp trendine girmiş hemde 1.5 yıllık bir düşüş trendinden bahsediyoruz.
  • Eylül 2017'de BTC 5000 $'dan 2972 $'a düşmüş. %40'lık bir düşüş yaşamış ama sonrası malum 20.000 $ seviyeleri.

• Son olarak Ocak 2018DE 19.000 $ seviyelerinden 8000 $ seviyelerine geriledi. Düşüş trendimiz % 58.

Sonuç olarak BTC bir çok kez balondu ve patladı denildi. Her düşüşünde bir önceki zirvesini aşarak BTC balon patlayacak diyenleri patlattı. BTC öldü, bitti, saadet zinciri diyenler, BTC rekor üstüne rekor kırınca toz duman oldu. Unutmayalım BTC şu anda bulunduğu seviyesinin de  altına düşebilir ancak önceki zirvesini tekrardan aşarak yoluna devam edecektir.

Şimdi size soruyorum arkadaşlar ? Sizce BTC tekrar eski günlerine dönüp zirvesini aşarak yola mı devam edecek ? Yoksa balon diyenler haklı çıkacak ve tarihin tozlu sayfalarında yerini mi alacak ?

Yorumları alalım....

Dipnot: Veriler twitterdan fatihhamurcu adlı kullanıcıdan alınmıştır. Bunun üzerine kendi yorumlama mı yaptım. Bilginiz olsun.
[/list]
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
February 03, 2018, 02:25:48 AM

patlaması için büyük ülkelerden sağlam yasak gelmesi lazım yoksa durduk yere patlaması için ortada sebep yok.
sanki forex piyasası veya dolar altın borsasında farklı işlemlermi donüyor.
fed açıklama yapıyor dolar yükseliyor sebep ne fed piyasada dolaşan parayı saymış da ona göre tam hesapmı çıkarmış
insanlar bu piyasada alım satım yapmayı kabul ettiği sürece patlamaz korkmaya gerek yok.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
February 03, 2018, 04:27:28 AM

Bitcoinin fiyatını belirleyen yegane unsur alıcılardır. Bu sebeple Bitcoin hiç bir zaman ölmez. Bitcoinin yıllar içerisindeki yükseliş ve düşüşlerine bakınca toparlanıp yoluna yeniden devam edeceğini açık seçik görebiliriz. Güzel paylaşım, karamsar yatırımcılar için biraz moral olduğunu düşünüyorum.
grcnn
Member
**

Activity: 448
Merit: 11

View Profile
February 03, 2018, 07:58:54 AM

Evet arkadaşlar yorumlardan hep bahsedildiği gibi Piyasalar bunun gibi inmeleri çıkmaları çok kötü ortadan az çok anlayan Herkes bilir ki bu düşmeler büyük bir rekorun habercisidir burada yapılması gereken tek şey sabır ve ne kadar çok düştükten sonra o kadar çok para alma

▬[  FXPay.IO  ]▬   
▌ A Decentralized Gateway to The World's Digital Ecosystem  ▌
▬▬  MAIN SALE STARTS 1st AUGUST▬▬ | Twitter  | Telegram  | ANN  | Medium  | LinkedIn  | Facebook| ▬▬
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
February 03, 2018, 08:24:44 AM

Balonun patlaması için daha ne kadar düşmesi lazım ? 20.00$ - 7.800 $ düşmüş.Bu patlamak değilde nedir ? Düzeltmem mi ? Grin arkadaşlar ya sağlam bir kriz yaşayacağız uzun süreli yada artık 1 bitcoin eskisi gibi 800-900 $ olana kadar durmayacaklar bana göre YTd !

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
soilwork79
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
February 03, 2018, 08:54:16 AM

Böyle büyük düzeltmeler önceden de oldu bundan sonra da olacaktır. Benim tek pişmanlığım bu büyük düzeltmeleri önceden farkedemeyip bitcoin sayımı arttıramamak oldu. Satıp alttan alabilirdim. Biraz analistleri takip etsek olur belki. Önümüzdeki büyük düzeltmede bunu yapmaya çalışacağım bakalım başarılı olacakmı.
bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1323

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 03, 2018, 11:18:39 AM

Lütfen şunu unutmayın, kripto piyasası başta bitcoin olmak üzere emtiaların bu kadar büyük dalgalanmaları olmasa bir süre sonra karlılığını yitirecektir. Falancadan 10X, 20X yaptım diye göbek atarken her şey güzel, düşerken kaka! Bitcoin (ve diğerleri) bu kadar oynak olmasa ve bitcoin sürekli yükselse nasıl yapacaksın o çarpıları?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
February 03, 2018, 11:21:26 AM

• Nisan 2013'te BTC 266 $'dan 54 $'a düşüyor.  % 80' lik bir düşüş trendi yaşanmış.

tam zamanım en kötü anılarım bu dönemde oldu malesef ama olsun yinede vazgecmedik patlasada patlamasada kazandırmaya devam ediyor akıllı yatırımlar yapmak koşulu ile toplarlanacağına inanıyorum . %80 lik düşüşte kendimi kaybetmeseydim şu an daha güzel pozitif mesajlar veriyor olurdum belkide Smiley sans kısmet ..
ersmny1
Newbie
*

Activity: 224
Merit: 0

View Profile
February 03, 2018, 01:36:56 PM

ne balon olduğunu düşünüyorum ne de bahsedilen uçuk rakamlara yükeseleceğini..bir süre sonra normal borsa gibi kendi dinamiklerine oturup ona göre seyredecektir.ama bu dengeye ulaşmasına daha 3-4 sene var diye düşünüyorum
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308

--

View Profile
February 03, 2018, 01:43:53 PM

Bitcoin ölmeyecek tabiki tekrar eski günlerine dönecektir. Aslında benim için önemli olan altcoinler. Bitcoinin düşüşünde onlar da etkilendiği için bitcoinin ani hareketler yapmasını pek istemiyorum yavaş yavaş yükselirse piyasa düzelecektir.
det.fusco
Member
**

Activity: 75
Merit: 11

View Profile
February 03, 2018, 02:45:04 PM

https://www.youtube.com/watch?v=-hlN2nel5HI
Güncel olanını bulamadım ama Temmuz 2011'den  Haziran 2016'ya kadar 106 kez ölüp dirilmiş. O yüzden çok da şeyapmamak lazım :S

___ dock.io _______Decentralized professional data exchange powered by Ethereum_______
WHITEPAPER     █ █ █ █     FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM     █ █ █ █     ANN THREAD
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ● ⚫ ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
February 03, 2018, 02:55:37 PM

Her zamanki gibi eski trendine dönecektir ve dönmelide olur böyle düşüşler biz yatırımcılar olarak bunu yatırım fırsatı olarak görmeliyiz ve şahsen ben bitcoin 8 bin küsürlere düştüğünde altkoinlerden topladım.

izmirligencforvet
Full Member

Activity: 210

View Profile
February 03, 2018, 03:00:25 PM

son madenci cihazı kapatana kadar bitcoin ölmez. bitcoin maddi bi değer değildir bana göre. bi teknoloji bi kriptovarlıktır. değerini insanlar belirler. bu yüzden öldü vs demek saçma olur.

digital1755
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile WWW
February 03, 2018, 03:57:02 PM
Merited by clex_us (2)

Bitcoin tarihinde çöküş senaryolarının gerçekmiş gibi olduğu ancak ileriye dönük hamlelerin üst üste geldiği anlar hep oldu. Kripto paralara güvenmeyen alım yapmasını. Benim güvenim bana yeter.
paca08 (OP)
Member
**

View Profile
February 03, 2018, 04:38:28 PM

tam zamanım en kötü anılarım bu dönemde oldu malesef ama olsun yinede vazgecmedik patlasada patlamasada kazandırmaya devam ediyor akıllı yatırımlar yapmak koşulu ile toplarlanacağına inanıyorum . %80 lik düşüşte kendimi kaybetmeseydim şu an daha güzel pozitif mesajlar veriyor olurdum belkide Smiley sans kısmet ..

Hocam harbiden nasip kısmet ama ben bu yazıyı bunun için paylaştım. Yine aynı olaylar yaşanıyor ve kayıplar azalsın diye paylaştım. Tabiki dinlemeyenler olacak burayı göremeyenler olacak. Biz kaç kişiyi kurtarırsak kardır anlayışındayız.
Account Supplier
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 252

View Profile
February 03, 2018, 04:40:32 PM

Eski çakılma oranlarını vermen çok iyi olmuş. Bitcoin öldü ölüyor diyenleri, grafikleri incelemeyip yorum yapmayanlara anlaması için gayet  güzel olmuş. Birkaç ay geçse de tekrar yeni rekorlar kırsa da biz de rahatlasak. Bitcoin ölmeyecek diye diye dilimizde tüy bitti.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
      ██            ▀▀███▄▄
    ██                  ▀███▄
   █       ▄▄  ▄▄         ████
  █        ██  ██          ████
 █       ███████████        ████
█        ███████████         ████
█        ████                █▀ ▀▌
█        ██████████           ▄█▄
█        ██████████          ████▌
█        ████               ▐████
 █       ███████████        ████
  █      ███████████       ████
   █       ██  ██         ████
    ██     ▀▀  ▀▀       ████▀
      ██            ▄▄████▀
        ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▀
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
▄███▄
███████████████████████
██                   ██
██ ░███████████████░ ██
██                   ██
▀███ ░███████████████░ ███▀
▄  ▀█                   █▀  ▄
██▄    ███████████████    ▄██
████▄                   ▄████
██████▄               ▄██████
████████             ████████
██████▀  ▄██▄   ▄██▄  ▀██████
████▀  ▄██████▄██████▄  ▀████
██▀  ▄█████████████████▄  ▀██

WHITEPAPER
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
██▄     ███████     ▄███
████     █████     █████
████ ▌    ███▌     █████
████ █     █▌ ▐    █████
████ ██      ▐█    █████
████ ███    ▐██    █████
███▀ ▀███   ███    █████
█▀     ▀██ ██▀      ▀███
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
█████████████▀    ▀█████
██░▀████████▌      ▀████
██░   ▀████▀        ▀███
██                 █████
███                █████
█████              █████
██████           ▄██████
█████▀         ▄████████
███▄▄      ▄▄███████████
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
████████████▀▀    ▐█████
███████▀▀     ▄▀  ▐█████
███▀▀       ▄▀    ██████
██░       ▄▀      ██████
████▄▄  ▄▀       ███████
████████▄        ███████
█████████        ███████
██████████ ██▄▄ ████████
████████████████████████
.██████████████████████
Borracha
Full Member

Activity: 252
Merit: 105

View Profile
February 03, 2018, 05:08:32 PM

Dünyadaki ekonomik durum mükemmel olsaydı ve para piyasalarının temeli ve gidişatı sağlam olsaydı, Bitcoin ve kripto paralar ölür ve bir daha hiç dirilmeyebilirdi,  ekonomilerin ve para piyasalarının gidişatı berbat ötesi ve Bitcoin ileride bu gidişata çözüm bile olabilir.
Druvax
Full Member

Activity: 364

View Profile
February 03, 2018, 05:15:08 PM

geçmişe yönelik çok güzel istatistikler vermişsiniz. ama şuanda bu piyasada işlem yapanlar malesef geçmişini falan bilmiyorlar. günü birlik al satçılarla doldu etraf ve kimse uzun vadeli düşünmüyor artık. bu yüzden daha çok volatil bir duruma geldi btc. topluluk bilinçlendikçe bu durum düzelecektir.
paca08 (OP)
Member
**

View Profile
February 03, 2018, 05:25:18 PM

Arkadaşlar teşekkür ederim amacım zaten forumdakilere faydalı bilgiler vermekti. Bu tür bilgilerle aslında BTC'nin defalarca bu durumu yaşamış olduğunu ama yinede yoluna devam ettiğini kanıtlamış oluyoruz. Panik yapanlara veya BTC patladı, çatladı diyenlere de aslında ders vermiş oluyoruz. İsteyen bu paylaşımdan çokta iyi şekilde faydalanabilir. İsteyende bu bilgiler boş istatistiklerden ibaret diyebilir. Yalnız bir iki merit verilseydi bari Smiley
perfectinvest3
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile WWW
February 03, 2018, 05:30:12 PM

Çok sağlam yazı oldu. Tüm olan negatif olguların sonu olduğunu ve piyasanın sallanan pozisyonunu algılamak için biraz geçmişe bakmak gerekiyor. İki ay sonra ortalık güllük gülistanlık olunca kimse Ocak ayını hatırlamaz.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  All
  Print  

Jump to: