Bitcoin Forum
May 05, 2024, 08:53:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin’in bu düşüşü sürekli haber konusu olması bir strateji midir?  (Read 272 times)
asperra123 (OP)
Newbie
*

Activity: 152
Merit: 0

View Profile
February 03, 2018, 01:39:42 PM

Reklamın iyisi kötüsü olmaz denilir. Bu mantıkla yola çıkarsak 20k$ dan 9k$ düşüşe haber olarak yer vermeyen medya kuruluşu neredeyse yok gibi . Bu durum sizce bitcoinin kalıcı olarak yer bulması adına yapılmış bir santraç hamlesi olabilir mi?
1714899229
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714899229
Reply with quote  #2

1714899229
Report to moderator
1714899229
Hero Member
*

Ignore
1714899229
Reply with quote  #2

1714899229
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714899229
Hero Member
*

Ignore
1714899229
Reply with quote  #2

1714899229
Report to moderator
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
February 03, 2018, 04:59:43 PM

Bana kalırsa Bitcoin 2-3 ay öncesinde yükseliş gösterdiği zaman haber kaynaklarında kendine daha çok yer buluyordu, bu konuda sana katılamıyorum bence aksine yeteri kadar haberi yapılmıyor
tayyip baba
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 03, 2018, 07:49:43 PM

Reklamın iyisi kötüsü olmaz bu doğru ama bu gibi haberleri gören yatırımcılar özellikle çok daha yeni ve acemi olanlar panik satışı yapabilir kolaylıkla

coinkeke
Newbie
*

Activity: 88

View Profile
February 03, 2018, 09:16:38 PM

Olabilir hatta bir spekülasyonla düşürüp sonra tekrar yükselmesi ile paranın katlanmasını sağlayıp bu platformun agresif bir yatırım aracı olduğu her zaman kısa vadede büyük karlar getirebileceği gösterilmek isteniyor da olabilir yani sonraki olası düşüşlerin bu iniş çıkış emsal gösterilip insanları korkutması önlenebilir
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 03, 2018, 09:21:44 PM

bitcoinin değeri zaten tamamen reklamdan geliyor. ben bitcoinin içini dolduran bir şey görmüyorum.

gelecek blokchain ve kriptoların olacak ama bitcoin altın gibi vazgeçilmez bir değer değil, bu değerin altını dolduran sadece bitcoine ait olan bir şey yok.

VaramiR
Member
**

Activity: 144
Merit: 16

View Profile
February 03, 2018, 11:53:59 PM

Bildiğiniz üzere dünya medyası genel olarak siyonizmin elinin altında olduğundan ve tabi bilirsiniz IMF filan dahil birçok banka da kendilerine ait olduğundan bitcoini istemiyorlar haliyle yükselme döneminde bu kadar yazılıp çizilmezken şuanda bir karalama kampanyası söz konusu ama tabi bunu kendileri bitcoini toplamak için yapıyo olabilirler..

hagiyatmaz
Member
**

Activity: 168

View Profile
February 05, 2018, 05:18:08 PM

milletin elindeki btc leri daha hızlı toplamak için psikolojik savaş gibi.daha şiddetli silkelemek için haber yapıyorlar sürekli.
yunusseymen16
Member
**

Activity: 210

View Profile
February 05, 2018, 08:51:00 PM

Bence yeni yatırımcı gelmez artık kolay kolay. Yeni yatırımcı gelmesi için tekrardan güzel bir senaryo bir hikaye lazım ki bitcoin yükselsin ve yeni yatırımcı gelsin. Daha sonra onları silkeleyecekler ki adamlar para kazanmaya devam etsin. Bence bir döngü bu.
Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
February 06, 2018, 11:03:00 AM

Devletlerin eliyle yapıldığını düşünüyorum. İngiltere'de bir banka kredi kartı ile BTC satın almayı yasaklıyor, haber siteleri "İngiltere Bitcoini Yasakladı!" şeklinde haber yapıyor. Bu teknolojinin gelişmesini her kim istemiyorsa bilsin ki Bitcoin daima var olacaktır. İsteseniz de istemeseniz de...

If you like it, you can give Merit!
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
February 06, 2018, 12:59:36 PM

Bence alakası yok insanları yönlendirmeyle alakalı, zaten sistem otomatikmen cezalandırıyor gerekli kişileri. Bitcoin'in düşüş haberi de çıkış haberi de insanları siteye çekiyor sonuçta.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
md-12
Member
**

Activity: 143

View Profile
February 06, 2018, 01:21:36 PM

Yükselişi de aynı şekilde haber yapıldı, sürekli insanların gözünün içine sokuldu, babam bile sordu bana sen biliyor musun hergün para artıyormuş diye
eucalyptus
Member
**

Activity: 280
Merit: 71

View Profile
February 07, 2018, 06:57:57 PM

Ya televizyonlar ve haber sitelerinin açıkçası umrunda değil olay. Onlar sadece haberlerinin okunmasına bakar. Özellikle kötü haberler daha çok okunur. Aynı zamanda bitcoinin rekor kırması da güzel haberdi onlar için. Bu sayede güzel hitler aldılar sitelerine. Şimdi neredeyse her gün televizyonda bitcoin haberlerini görür olduk. Yarın bir gün bitcoin yeni rekorlara koşunca yine diyecekler bitcoin yine rekor kırdı vesaire.

Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
February 07, 2018, 07:19:13 PM

Bu haberinlerin sürekli gelmesi ve bitcoin piyasasinin bir ucup bir düsmesi... Balina diye tabir ettigimiz kisilerinde üzerinde bulunan, cogu sey kontrolleri altinda olan yaratiklar var... Bu yaratiklarin en taninmisi soros yaratigi; Daha taninmayan, bilinmeyen ve sorosun üzerinde bulunan kimler var acaba?
Bunlar para ile parayi ve maalesef cogu insani yönetirler. Baska isleri yoktur zaten. Paraya taparlar.

Bu bitcoin olayi da bunlarin yeni bir düzen oyunu olabilir... Illa yukarida isimlerini verdigim yaratiklarin olur olmaz bilemem. Ama bu tür yaratiklar yeni bir düzen kurma cabasinda - ve ilik ilk oyunlarini isliyorlar...

Bakalim yillar sonra belli olacak, bu bitcoin neyin nesiymis...

Bir olasilik: insanlarin bencilligini törpülemek ve egoist bir toplum hayalleri var. Sonucta herkesin paraya tapmasini istiyorlar; en cok onlarda var zaten... Para ile herkese herseyi yaptirabilirler. Bunun icin insanlarin daha cok ben odakli olmasi gerekiyor...

Ne yazdim be, uygum var, yorgunum zaten. Hadi iyi geceler.
cagcug
Newbie
*

Activity: 95

View Profile
February 07, 2018, 11:23:26 PM

Bu düşüşün nedeninin ne olması halen kimseye malum olmadığı gibi paralarımızı hunharca yediği bir düşüş şu durumda sakinliğimizi korumaya devam etmekten panik satışı yapmamaktan başka bir yol yok gibi zira kayıp çok büyük...
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
February 08, 2018, 09:43:28 AM

Ben büyük oranda bir etkisi olduğunu düşünüyorum . Yeni giriş yapan bir çok acemi kişi var çünkü ve kötü haberi görmeleri ile bir anda satmak istiyorlar.
sean2645
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
February 08, 2018, 02:31:58 PM

strateji olma olasılığı elbette var ama bence bitcoin var olan para politikalarına bir nevi başkaldırı olduğundan devletler bitcoini ve altcoinleri kontrol altında tutmaya çalışıyor ve düzenlemeler yapıyorlar buda düşüş getiriyor bence
diyafram8
Jr. Member
*

Activity: 64
Merit: 5

View Profile
February 08, 2018, 07:03:29 PM

Tabi ki stratejidir. Istisnalar vardır elbet, objektif haber yapanlar. Bir kere benim anladığım kadarıyla basından haber almak yanlıştır hele ki ülkemizdeki basından haber almak çok daha yanlıştır. Çünkü herkes işine geldiği gibi haber yapıyor. Örneğin bitcoin düşünce "Bitcoin battı, bitcoin balonu patladı." gibi haberler çıkıyor. Bu haberleri yapanlarda bu işiten anlamayan kişiler oluyor genelde. Geçen gün bir haber gördüm karikatür gibi. Bir vatandaş yurtdışından ekran kartı getirmeye çalışmış birkaç tane ve gümrükten geçirmemiş, yakalanmış. Haber başlığı şu: Gümrükte bitcoin'e operasyonu.  Cheesy Öncelikle ekran kartıyla bitcoin kazımı yok bu vatandaş yüksek ihtimal altkoin kazımı yapmak için bu kartları aldı. Ayrıca bitcoine gümrükte nasıl operasyon yapılabilir  Cheesy
gunmunj
Member
**

Activity: 308

View Profile
February 08, 2018, 10:00:46 PM

Bitcoine olan ilgiyi azaltmak isteyen devletler btc nin düşüş haberlerini özellikle yaptırtarak insanların kafasında btc sürekli düşen değer kaybeden bir para birimi olarak gösteriyorlar.
FatalErrorTR
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
February 08, 2018, 11:42:08 PM

Çoğu medya bir çıkar elde etmek amacıyla ( fiyatı manip. ederek düşükten alarak çok kazanmak ) yapsa da ülkemiz de yapılanı cahillikte ötesi değil.
mertcan44578
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
January 15, 2019, 10:44:01 AM

Bence de insanları korkutma stratejisi.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: