Bitcoin Forum
May 05, 2024, 11:39:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Zararın Sınırına Geldim Çıkayım mı?  (Read 720 times)
simonzenke55
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
February 05, 2018, 08:34:24 PM

Şöyle bir hesap yapın 25 k paranın ne kadarını gözden cıkarabiliyorsanız o kadar süre bekleyin hepimiz yatırımcıyız burada nerdeyse az çok hepimiz beklemedeyiz. Ben çıkmamaktan yana insiyatif kullananlardanım size verebileceğim nacizane bilgi de bu kadar
1714952383
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714952383
Reply with quote  #2

1714952383
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714952383
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714952383
Reply with quote  #2

1714952383
Report to moderator
adile
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
February 05, 2018, 08:50:15 PM

aslında yatırdıgınız paranın karını tutup ana parayı almış olsaydınız bu kadar düşünmezdiniz. benim nacizane fikrim yanı ben olsam beklerim  şimdi bir anda yükselirse o zaman başımı taşlara vurmak istemem.
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
February 05, 2018, 09:38:08 PM

Entrasan bir fikir ve entrasan bir durum...

Bir konu okumuştum "ytd yazıp vebalden kurtulmuş oluyorsunuz" adında.. Forumda okuduğum en saçma ve gereksiz konuydu bu. Forumun amacı insanların birbirleriyle fikir alışverişi yapması ve herkesin kendi fikrini beyan etmesidir.

Tıpkı bu konudaki gibi.

Öncelikle OrtaDirek nickli arkadaş herkesin fikrini alıp beyin fırtınası yapıyor, belkide kendi içini rahatlatmaya çalışıyor... Sonuçta buradaki herkes bu insana sat dese, bu arkadaşın içinde çıkacağına dair bir inanç varsa satmaz.

"Ponziye girenleri düşünün.. Onlarca makale var 'ponziden uzak durun, kimse size durduk yere para vermez' diye. Fakat insanların içinde para kazanacaklarına dair bir umut ve inanç var. Genede kimseyi dinlemeyip kendi bildiklerini okuyorlar.."

OrtaDirek dostum, inan bu forumdaki çoğu kişi seninle aynı durumdadır. Ben şahsi fikrimi sunmak istiyorum müsadenle..

İnsanlar artık o kadar Bitcoine umut bağlamışlardıki, her düşüşün bir yükselişi olduğuna inanmışlardı. Bitcoin ilk düşmeye başladığı zamanlar "olsun, bitcoin gene yükselir, tekrar rekor kırar" diyordu herkes. Bu yüzden kimse elindeki BTC'yi satmıyordu.. Peki bu insanlara ne yapmalıda ellerindeki BTC'leri sattırmalıyız he? Tabiki bir spekülasyon planı yapmalıyız ve yatırımcıyı korkutmalıyız.

Bana sorarsanız tüm devlet adamları ve dünyayı yöneten ensesi kalın dayılar tamamen bu işin içindeler. Amaçları sürekli bize kaybettirmek veya az kazandırmak. Unutmayın biz kaybetmessek onlar kazanamaz.

BTC 6000USD'dan 19000USD'a kadar durmadan yükseldi.. Yani 6000USD'dan beri Bitcoin alanlar sürekli kar ettiler ve bu paranın tadını gördükçe daha çok BTC almak istediler. Bu sayede artık kimse BTC satmaya yanaşmadı, şuanda bile satmıyorlar düşünün Smiley Çünkü insanlar umut bağladılar, hiç düşmeyecek birşey sandılar.

Artık planlar; nasıl olurda artık bunları korkuturuz BTC'lerini alırız oldu. Bu sayede spekülasyonlar yaparak piyasayı göçerttiler ve göçertmeye devam edecekler. Eee kardeş sen nereden biliyorsun? dediğinizi duyar gibiyim. Çünkü dostlar halen insanların içinde BTC'nin yükseleceğine karşı bir inanç var. Bu düşüş kimseyi korkutmadı. Sadece yavaş yavaş yeni yeni ufak ufak sarsmaya başladı.

İnsanlar ne zaman BTC bitti, yandı gitti kül oldu derlerse işte o zaman bir yükselişin fitili ateşlenecektir. İşte o zaman ensesi kalın dayılar cüzdanlarını BTC seline boğmuşlardır.

Büyük oyunların içindeki küçük insanlarız. Bu işin senelerdir olayı bu şekilde.. Sadece yeni yeni ortam daha çok kızışıyor, bunun nedeni ensesi kalın dayıların "DAHA ÇOK PARA KAZANMA HIRSI", "AÇGÖZLÜLÜĞÜ." Bu sayede bizde faydalanıyoruz.

Bu tamamen şahsi düşüncemdir. Herkes farklı düşünebilir, herkesin düşüncesine saygı duyuyorum.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
M.aksak
Jr. Member
*

Merit: 3

View Profile WWW
February 06, 2018, 08:35:01 AM

Şu an için çıkmak ne kadar mantıklı bilmiyorum. Birçok insan içinde bir panik yaşamasına rağmen sabretmeye çalışıyorlar. Sende beklemelisin.

AirsaveTravel.com    [ PRE ICO BEGINS ON 10TH SEP 2018 ]
─────   A Decentralized Social Saving Travel DApp   ─────
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
February 06, 2018, 09:39:08 AM

Cıkılacak bir donemde degiliz. Düşüş yapilan hisselerden eger ilk düşüş anini kacirmissan su anda dipteyken satis yapilmaz. Bekle sabret.
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
February 06, 2018, 09:57:00 AM

Kimse başkasının adına karar veremez ancak ben bu saatten sonra düşsede üzülmemeye karar verdim ve ne olacaksa olsun modundayım açıkçası. Düşüşte son aşamaya gelindiğini düşünüyorum.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
February 06, 2018, 10:04:41 AM

Bende de 20 - 30k arasi zarar var ama ben mi cok rahatim bilmiyorum Cheesy zaten olan olmus satsaydim basta satmaliydim dustukten sonra anlamsiz yani.
wallet
Full Member

Activity: 420
Merit: 125

LIVENpay.io

View Profile
February 06, 2018, 12:19:56 PM

Sen istersen satış yap ve çık. Parası kıymetli olan, aşırı strese giren satsın, hasta olur mazallah. Borsa soğukkanlı karakterlere göre oynanan oyunun platformudur.

L I V E N pay | [  WHITEPAPE  ]                            The WORLD FIRST GLOBAL             Apply for
GET the APP     ◥ Google Play  ◥ App Store                                 FOOD ECONOMY - for Everyday         the LVN ICO
FOLLOW US    ◾TELEGRAM  ◾MEDIUM  ◾GITHUB  ◾TWITTER           use by  E v e r y   d a y   P e o p l e          Presale Now
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 06, 2018, 12:29:18 PM

satmak isteyenler önce şu grafiğe baksınlar. Bu çizginin altına sarkıp sarkmayacağını incelesinler. Tepki pek güçlü olmasa da bir direnç tepesi, iki destek yaparak bu çizginin işlevselliğini artırmış ve yeniden geldi bu noktaya. Minik bir yükseliş yapıp yeniden düşüşe de geçebilir bilmiyoruz.

https://image.prntscr.com/image/hdq_ta85TkmtCTNW5xMATA.png

ikinci olarak bu analize bakın. sağdaki oka tıklayın. ve tam çizginin üzerinde. Bu çizgiye tutunma ihtimali var.
https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/3RjQGYZp-No-resistance-till-15000-when-3500-will-break-up/
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
February 06, 2018, 01:01:08 PM

Ben de o kadar çok kararsızım ki ne yapacağımı hala bilemedim . Hepsini kaybetmekten korkuyorum . Gerçi zaten çok fazla kaybettim geri kalanı da amaaaan ne kadar daha düşerse düşsün dedim . Şemsiye hikayesi gibi oldu
Spack17
Sr. Member

Activity: 1624
Merit: 271

View Profile
February 06, 2018, 04:14:03 PM

Ben de o kadar çok kararsızım ki ne yapacağımı hala bilemedim . Hepsini kaybetmekten korkuyorum . Gerçi zaten çok fazla kaybettim geri kalanı da amaaaan ne kadar daha düşerse düşsün dedim . Şemsiye hikayesi gibi oldu
Aynen öyle çok iyi anlıyorum sizi ben de o moddayım şuan ama bi düşünüyorum da her düştüğünde aynı şeyi söyledim zaten buraya düşmüş daha ne düşecek Cheesy Böyle diye diye 2 bin dolara indirmeyiz inşallah.
TrolWolf
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 06, 2018, 05:09:08 PM

Dostum bu kafa yapısı ile nasıl 90k ya çıkmışsın şaşırtıcı gerçekten.Şunu unutmamak gerek piyasayı bu hale getiren tam olarak bu düşünce yapısı.Bunu sadece sizin için söylemiyorum fakat her düşüşte korkup çıkmaya çalışan kar edemez.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
soilwork79
Full Member

Merit: 100

View Profile
February 06, 2018, 08:58:54 PM

Bence satıp karı almalısın. Sebebine gelirsek satıp karı alırsın ve piyasayı takip edersin. Biraz daha düşerse ya da baya düşüp 2-3k ları görürse ve yukarı çıkacağı sinyallerini alırsan hemen btc alırsın ve bu sefer elinde çok daha fazla btc olur. Sattıktan sonra hemen çıkmaya başlarsa çok üzülmessin çünkü zaten kardasın karını almış olacaksın.
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
February 06, 2018, 09:23:51 PM

Ben eğer zararın sınırına gelseydim o fiyatlardan birdaha satın alırdım çünkü Bitcoin'in uzun vade de çok daha yükseleceğinden adım gibi eminim.. Dünya yeni bir finansal sisteme ihtiyaç duyuyor bu ise kağıt paraların getirebileceği bir yenilik değil.
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile
February 06, 2018, 09:53:38 PM

zararın sınırındaysan ve o parayla daha iyi bir planın varsa çık ama yoksa bekle.şu an elinde ki tek plan bu ve plansızlıktan iyidir..
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
February 06, 2018, 10:05:55 PM
Merited by 2run (1)

Demiştim yazmıştım lafları klişe olacak artık ama aşırı yükseldiği dönemlerde bir gariplik olduğunu, bunun bir pump hareketi olduğunu, borçla kredi ile yatırım yapanların, tekrar yükselmesini bekleyecek kadar vakti olmayanların dikkatli olmasını yazmıştım. Bu durumu sezemeyen yatırımcının ya çok inançlı, yada aşırı para hırsı olması gerekir ki sonuçlarını görüyoruz, biz eski olduğumuz için piyasaya yeni giren arkadaşlara göre şöyle bir avantajımız var;
1.birikimlerimiz madenden geldi, yani nakit para koyup coin sahibi olmadım ben şahsen,
2.grafikler elbette 2009 yılı itibari ile her şeyi gösterse de canlı canlı inişleri çıkışları yaşamış, artık bu durumlara alışmış kişileriz.
500-1000 dolarlardan BTC, 5-10 dolardan ETH sattığımız için bu düşüşler bizleri çok etkilemez.Biz bu işleri yaparken bırakın Türkiyeyi dünyada bile madencilik ve coin piyasası yatırım oranları şimdikinin %1'i değildi.
Geçmiş bana şunu öğretti, sattıkça zarar ettim, kabaca bugün 15-20 milyonluk servet sahibi olabilecek iken çok çok altında bir birikimim olabilmiş zaten sabırsızlığımdan ötürü, bunu gidip de 1 ayda %70-80 düşükten bozdurmam. Dibi görürüm 100 dolar ile emekli olurum şansımı bahtımı sikeyim yediklerime içtiklerime aldıklarıma sayayım derim bir bardak da suyumu içer yoluma bakarım.
Söylemek istediğimi anlamışsınızdır umarım, zaten edebileceğiniz zararı etmişsiniz, arkadaşların da yazdığı gibi çok çok acil nakit ihtiyacınız yok ise artmasını bekleyeceksiniz, özetlemek gerekirse;

Örnek: yatırım yaparken bir hedef olmalı:
1- ben bu parayı unuttum 2-5-10 sene sonra ne ederse bozarım batsa da önemli değil.
2- %20 kâr hedefliyorum o fiyatta satacağım, piyasa durumuna göre o fiyata stop loss koyarım artarsa %20+ üstü benim kafama esince güzel fiyattan satar %50 bile kâr edebilirim, düşerse %20 kâr ile yine benim.
3- %20 kârı görünce üstü artışı beklemeden satar piyasanın durumuna göre düşmesini beklerim veya (piyasanın durumuna bağlı) daha yüksek seviyelerden de olabilir tekrar alım yapabilirim.
4- %10-20 zarar seviyesine stop loss koyar % gözetmeksizin piyasa durumuna göre yeterli kârı elde ettiğimi düşündüğüm anda satarım düşerse de zararım önceden belirlediğim nokta olur.

Şimdi siz bu stratejilerin hiç birini uygulamadan 1 numaralı maddeyi uygulamış, stop loss uygulamamış, aşırı zarar etmişsiniz (kârdan da olsa para erimiş) bu noktadan sonra freni patlayıp kontrolden çıkan araba gibi ya kaldırıma vurup bir miktar kesin hasar açacaksınız, ya sabredip düzgün ve boş bir yolda kendi kendine hasar almadan durmasını bekleyeceksiniz ki duramayıp daha büyük hasar alma durumunuz da mevcut bu seçenekte.
Benim gibi deli bir şoförseniz gittiği yere kadar gidin.

Bu arada freni patlayan tek sen değilsin, şahininden mercedesine şu an yollar çılgın şoförlerle dolu, kimisi çarpıyor kimisi de panik halinde ilerliyor Smiley
ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile WWW
February 07, 2018, 09:58:10 AM

şu an için çıkmak ne kadar mantıklı olur bilemiyorum çünkü bitcoinin kendini toplamasını bekleyen ve şu haliyle bir çok alım yapan yatırımcı var. bence beklemek en mantıklısı.
darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
February 07, 2018, 01:16:14 PM

Sat Gitsin ;

Sende Kurtul Bizde !
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
February 08, 2018, 12:21:24 PM

satıp ne yapacaksın dostum? bu veret illa ki yükselecek. bu işin bir geleceği olmasa yükselmeyecek olsa ülkeler kapışır mı? önü kesilmeye çalışılır mı? hastalık vs derdin tasan yoksa bekle. satacaksın bir zaman sonra hayıflanacaksın. yok say yatırdığın meblayı. ya da kendine zaman endeksli bir hedef çiz. o belirlesin hamlelerini.
eserersan
Member
**

Activity: 126

View Profile
February 08, 2018, 04:01:51 PM

istersen 1 aylık falan çekebilirsin ancak eski grafiklerden ve tahminlerden de yararlanarak mart nisan gibi yükselmeye başlayacağını düşünüyorum tabii buna sen karar verebilirsin iyice bir araştır piyasayı derim.

Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: