Bitcoin Forum
June 24, 2024, 11:12:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Yükseliş başlayınca piyasalar nasıl bir hareket sergileyecek?  (Read 546 times)
Asber (OP)
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
February 06, 2018, 09:43:53 AM

Evet arkadaşlar, bu piyasa eninde sonunda bir yerden dönecektir. Peki dibi bulduk ve çıkış başladı diyelim. Şimdi senaryolara gelelim:
1. Önce BTC ralliye başlar ve altlar gene kan ağlar.
2. Piyasa hep birden ralliye başlar. Ama BTC daha çok artar.
3. Ralli olmaz sakin bir dönem ve oynakligin az olduğu günler bir süre devam eder.
Bana sorarsanız , 3. Şıkla başlarız gibi daha sonrada 2. Şıkla devam ederiz. Çünkü para tüm piyasadan çıktı. Geri donusude hepsine olacaktır. Siz ne dersiniz?
Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
February 06, 2018, 10:46:15 AM

Piyasa normalleştiğinde btc eskisi kadar hızlı yükselmez diye düşünüyorum. BTC iyi kan kaybetti,  çoğu yatırımcı zarar etti. Ağzı yanan çok oldu. Bir müddet btc aynı fiyatlar arasında git-geller yaşar. Altcoinlerde hareketlilik kaldığı yerden devam eder gibi. Kısacası btc ani yükseliş göstermeyeceği için altcoinlerin kıpkırmızı geçeceğini sanmıyorum. Bugun tr saati ile 18 de yapılacak olan toplantıdan cıkacak sonuçta etki edecektir olumlu ya da olumsuz. Tether belasının sonuçlarını göreceğiz akşama.

Asber (OP)
Full Member

View Profile
February 07, 2018, 07:17:39 AM

Dün bir tepki geldi. İşlem hacmide fena değil, belli bir artış var. Sadece bir tepki mi yoksa bir geri dönüş mü zaman gösterecek. Biraz daha takip etmek gerekir.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
February 07, 2018, 07:26:18 AM

aklı başlarında olsa daha yavaş ivmede ulaştırmak istedikleri hedefe yönelirlerdi. Akıllarında eğer 100 bin dolar gibi rakamlar varsa şu andaki fiyat oldukça makul ve ucuz. Ama ne yapacaklarını kestiremiyoruz. Pump-Dump vakitlerinde şu tarihte bile kendine ders çıkaramayan bu piyasan uzak dursun.

a.hasat
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
February 07, 2018, 08:21:26 AM

Hızlı bir yükseliş beklemiyorum çünkü ağzı yanan çok insan var fazla cesaret edemezler . O yüzden fazla para girişi olmayacak ve bir süre sakin sakin artış olacağı yönünde . Daha sonra hızlı yükseliş dönemine gireceğini bekliyorum ama bu süre de sadece btc de değil bir çok altcoinlerde de yükseliş bekliyorum .

Eğer ki yükselme dönemine girerse öyle yoksa bunları da fazla beklemiyorum
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
February 07, 2018, 10:20:50 AM

daha sakin ve düzenli bir çıkış gösterecektir piyasa. çünkü oldukça hızlı çıkısların ardından malesef bu tür düşüşleri sevmiyor yatırımcılar. daha düzenli bir piyasa herkesin ihtiyacı diye düşünüyorum.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
loveistanbul
Member
**

Activity: 392

View Profile
February 07, 2018, 10:39:40 AM

Bana göre piyasa ralliye başlar btc ufak ufak yukarı doğru hamleler yapar, bu durum  haziran ayına kadar böyle devam eder ,haziran ayından sonra ,altlar durur ve düşmeye başlar ,btc uçuşa geçer.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
February 07, 2018, 11:07:39 AM

Şuan kendini toparlama sürecinde ve sert düşüşün ardından aslında ralliye başladı sonrasında fiyat bir miktar durulur kendini bulur sonrada kademeli olarak yükselişine devam eder.
globaturcana
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
February 07, 2018, 03:18:15 PM

Piyasa toparladığında bitcoin makul bir hızla çıkış yapacaktır. Bu yüzden altlar etkilenmeyecek ve onlar da artacaktır. Şu an henüz piyasanın toparlanma sürecine girdiğini düşünmüyorum daha zamanı var gibi geliyor.

onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
February 07, 2018, 03:43:04 PM

Düşüncelerine katılıyorum. Toparlanma emareleri görünmeye başladı, bir süre bu miktarları gördükten sonra ileriye hareketi izleyebiliriz

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
carlzec
Full Member

Activity: 616

View Profile
February 07, 2018, 04:47:21 PM

Mantıkken yaşanacak tablo. Para önce BTC ye akacak sonra Btc den altlara dönüş. Btc sakin bir tavır sergilerse altlardan fazla yıpranmadan yükselirler. Bu durumda da parti başlar.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
February 07, 2018, 05:08:52 PM

Bencede 3. şıkla başlayacak ve oynaklığın az olduğu bir süreçte küçük küçük düşüşlerde yaşanacak. Böyle olursa ardından piyasaya güven artacak ve ardından bir ralli söz konusu olacak. Fiyatlar geçen seferki gibi aşırı yükselişlerden ziyade arada gazı alınacak, daha sağlıklı bir yükseliş olacağını öngörüyorum. Bitcoinde aynı şekilde yavaş yavaş yükselecek.
kribati7
Full Member

Activity: 196

View Profile
February 07, 2018, 05:34:40 PM

Bitcoin dolar karşısında değer kazanırsa diğer coinlerde buna paralel BTC karşısında durumlarını stabil bile tutsalar otomatik olarak dolar karşısında değer kazanacaktır. Bitcoin'in yükselmesi ya da düşmesi diğer coinleri illa ki etkiler ama bazen ters tepkilerde verebilir. Ters tepkiler nadir görülür. Mesela ETH Mart 2017 yılında 10 dolar seviyelerinde iken Bitcoin 1.000 dolar civarındaydı. Bitcoin 20.000 dolar olduğu dönem ETH 1.000 doları aştı. Yani BTC 20 kat artış yaşarken ETH 100 kat artış sağladı. Tam tersi durumlarda söz konusu. Önemli olan coinlerin projelerinin sağlam olması.

Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
February 07, 2018, 05:35:46 PM

2 ama biraz daha farklı. Piyasada hepsi ralliye başlar ama btc bir yerde sakinlerse altlar yoluna devam eder. Musk marsa araba yolladı artık bizimde aya gitme zamanımız gelmiştir diye düşünüyorum Grin

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
kr105
Hero Member

Merit: 501

View Profile
February 07, 2018, 06:18:55 PM

Evet tablo şu anlık moral verici bir şekilde yeşillendi,  tekrar aşağı kımazsa yol alacak gibi görünüyor, Bitcoinle birlikte altlarada para girişi olacağını tahmin ediyorum. Yavaş ve emin bir şekilde yükseliş yaşanır umarım.
SecurityShark
Member
**

Activity: 182

View Profile
February 07, 2018, 08:20:55 PM

Katılıyorum. Hemen bir ralli olmaz sanırım. Biraz yatay hareket. Sonra BTC sahnelerde. İşte o zamanda altlar ne olur onu kestirmek BTC bin hızına bağlı.

lxjtian
Full Member

Activity: 201

View Profile
February 07, 2018, 08:24:04 PM

Tam olarak yükseliş geldi mi ve bu hafta ne değişir? Bekleyerek göreceğiz. Yükseliş ya çok hızlı olur ya da iki ileri bir geri şeklinde gerçekleşir. Ben altcoinciyim, asıl atağı altlardan bekliyorum.
matrixturk
Full Member

Activity: 476

View Profile
February 07, 2018, 08:31:04 PM

Bitcoin de ki tedirginlik tam geçmiş değil bence hala  acaba terse dönermi endişesi var insanlarda. Alt coinlerde ise eth xrp bch  gibi coinler ralli yapabilirler.
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308

--

View Profile
February 07, 2018, 08:39:33 PM

Normal şartlar altında bitcoin hızlı bir yükseliş yaparsa altcoinler ilk etapta düşüyorlardı. Fakat bu durumda çoğu yatırımcı hem altlardan hem de bitcoinden kaçtığı için bitcoin yükselirse tekrar geri geleceklerdir. Hem bitcoin hem altlar yükselecektir diye tahmin ediyorum ama tabi bitcoin çok hızlı yükselmemeli yoksa altlar yine düşer.
Asber (OP)
Full Member

View Profile
February 08, 2018, 06:26:32 AM

Artık bir süre ani hareket yapmasın. Ani hareket yukarıda olsa aşağıda olsa insani çok yoruyor. Biraz stabil kalsın bu seviyelerde. Yoyo gibi olunca yürek dayanmıyor. Biraz yavas.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: