Bitcoin Forum
May 25, 2024, 05:11:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: BABB - Banka Hesap Tabanlı Blockchain  (Read 14181 times)
SkyLords (OP)
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
February 07, 2018, 11:13:36 AM

BABB - Banka Hesap Tabanlı Blockchain isimli önemli bir projeyi sizlere tanıtacağım.

BABB - Banka Hesap Tabanlı Blockchain
Bahsi geçen projemiz merkezi olmayan bir banka, dünyadaki herkesin P2P finansal hizmetleri için bir banka hesabına erişimini sağlamaktadır.

Son zamanlarda BABB hakkında biraz araştırma yaptım. İlk olarak, BABB'ın isim değişikliğini ele alalım. Bu kamuya açıktır ve kişisel bir tercih sebebidir. Bu konuyla ilgili olarak  "Eminim bir isim değişikliğinin basit fikirli önermelerden kaçınmanın bir parçası olabileceğini ve bir iş ortamında nasıl yardımcı olabileceğini takdir edersiniz." diyor projenin yetkilileri.

İkincisi, BABB'dan önce Wowpaymobi adlı bir şirket var. Bu proje başladığından beri Telegram üzerinde sıklıkla ortaya çıktı. Bu yüzden proje ve proje eki bu işte yeni değiller. Ancak makalede yer alan şirket http://wowpay.com/, şirketiyle aynı değil. Projede yer alan ve önceki bir ekip  Wowpaymobi ismiyle FCA Yetkili Ödeme Kurumu lisansıyla birkaç yıl çalışmışlar.

Ayrıca şirket aynı zamanda patent başvurusunda bulundu ve bu bilgileri online olarak bulabilirsiniz. Bu kayıtlar, proje ve ekibinin bir geçmişi olduğunu kanıtlamaktadır ve yıllardır şirkette çalışan gerçek insanlar sayesinde bu kadar ilerlemişlerdir. Bu proje yalnızca bir token satışı yapmak için herhangi bir sicili olmayan yeni bir şirket yaratmaktan daha iyi bir bağlam olduğunu iddia ediyor.

Yetkili Bir Ödeme Kurumu lisansının alınması ve tutulmasının kolay olmadığını lütfen unutmayın. İlgili kişiler, İngiltere Bankası tarafından çok sıkı dokümantasyon gereklilikleri ile incelendi ve ad değişikliği de dahil olmak üzere FCA yetkilileri tarafından kapsamlı incelemeler yapıldı. Bu, internet üzerinde çevrimiçi aramadan çok daha kapsamlı bir süreçtir.

Mikro ekonomi temel bankacılık sisteminden yeterince faydalanamamakta, temel bankacılık mikro ekonomi için yetersiz kalmaktadır. Gelişmekte olan teknolojiler, sistemik risk, veri gizliliği, finansal dışlanma ve yavaş rekabet gibi yeni yollarla bankacılık sisteminin kalıcı sorunlarına yönelik bir alternatif yaratma fırsatı sağlamaktadır.

Dağıtılmış defteri teknolojileri, biyometri ve makine öğrenimi, dünyadaki bireyleri ve işletmeleri geleneksel bankaların yapamayacakları şekilde hizmet edebilecek ve güçlendirebilecek yeni bir banka türü, global ve merkezi olmayan BABB yeni bir bankacılık oluşturmak için araçlar sunuyor. Eski sistemlerden bağımsız olarak çalışmak üzere inşa edilmiş olan bu yeni merkezi olmayan banka, tüm dünyadaki düzenlemelere ve Fair Banking ilkelerine tam uyumda çalışırken, mikro ekonomiyi de hizmete sokacak, teşvik edecek ve galvanize edecektir.

BABB, mikro ekonomi için merkezi olmayan bankadır. Bireylere ve işletmelere, BlockChain teknolojisi ile güçlendirilmiş, bir Birleşik Krallık banka hesabı sağlar. Hesap, bir akıllı telefon uygulamasıyla yönetilir ve merkezi olmayan bir ödeme kartına erişim sağlar. Buna ek olarak, merkez bankalarıyla olan ortaklıklar, yerel mikro ekonomileri daha da teşvik ederek ve BABB çözümünün ve altta yatan BAX tokeninin erişimini genişleterek, dünya çapında diğer dijital para birimlerinin entegrasyonunu ve yayılmasını mümkün kılmaktadır.

BABB zaten bir FCA Yetkili Ödeme Kurumu olup 2018  yılı başında Bankacılık lisansı başvurusunda bulunmuştur.

Ayrıca BABB - Banka Hesap Tabanlı Blockchain projesinin APP'si bile bulunmaktadır.

Yine bu projenin kartı bulunmakta ve bu kartın uyumlu olacağı cihazlarında yapılacağı proje kapsamında açıklanmıştır.

BABB TEAM

1- Rushd Averroes (Founder / CEO)
2- Jorge Pereira (CTO)
3- Adam Haeems (COO)
4- Paul Johnson (CIO)
5- Dean Refaat (Head of Research)
6- Ani Alexander (Head of Marketing)

7- Annebel Mellor (Head of Communications)
8- Leonard Seelig (Ne Director)
9- Luis Fraga (Lead Product Manager)
10- Luis Oliveira (Creative Director)
11- Nuno Rocha (Head of Engineering)
12- Joao Gonçalves (Senior Software Engineer)

Gerçekten güçlü takıma sahip olan bir proje olduğu gözlerden kaçmıyor.

Token Satışı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
BABB, BAX ismini verdikleri tokenlerini satmak için bir Token Sale başlatıyor. 06.02.2018 tarihinde satışa çıkartılan tokenlere rağbet çok olduğu görülüyor.

-BAX isimli tokendan 10 milyar adet piyasada bulunacak.
-BAX 0.0012 dolardan satışa sunuldu.
-İlk 1 milyar token % 15 indirimle satıldı
-Proje için 12 milyon dolar toplandığı belirtiliyor.
-Minimum işlem limiti 0.2 ETH
-Maksimum işlem limiti 8 ETH (ilk 24 saat için)
-Kişi başı kullanılabilir indirimli token en fazla 3 ETH değerindedir. (bunun garantisi yok; onlar gittiğinde biter)
-İndirimli tokenler kalırsa, 24 saat sonra gözden geçirilecektir.
-ETH katkıları sadece ilk 48 saat için geçerli olacaktır.

Token Satın Almak İçin Yapmanız Gerekenler

1. Üye Olmak
Token Sale yani token satışında yer almak için, BABB web sitesinde bir hesap oluşturarak kaydolmanız gerekir. Hemen bir hesap oluşturmak için BABB resmi adresine gidin. https://getbabb.com/

Hesabınızı oluşturmak için, e-posta adresinizi doğrulamamız gerektiği için, aldığınız doğrulama e-postasındaki bağlantıyı tıkladığınızdan emin olun.

2. KYC'yi geç
Paralel satışa katılmak isteyen herkese KYC çekleri uygularız. KYC'yi geçmek için, hesabınıza giriş yapmanız ve bazı bilgiler girmeniz ve bir kimlik belgesinin yanı sıra fotoğrafınız yüklemeniz gerekir. Hesabınıza girmek için tıklayın.

Kimlik bilgilerinizi doğruladığınız takdirde size bildirmek için 24 saat içerisinde bir e-posta onayı alacaksınız. Bu, token satışı yapmaya hazır olduğunuz anlamına gelir. Bir e-posta görmüyorsanız, önemsiz / spam klasörlerini kontrol edin.

Hesabınızı doğrulayamayacaklarını belirten bir e-posta alırsanız, muhtemelen fotoğrafların belirsiz olduğu veya eksik bir şey olduğu anlamına gelir.

3. M-cüzdan açın
Madeni parayla BAX'i satın almak için, cüzdanızdan adresimize ETH göndermeniz gerekir. Özel anahtarları tuttuğunuz ve Gaz'ı kontrol etmenizi sağlayan herhangi bir cüzdan kullanabilirsiniz.

Size https://www.myetherwallet.com'u öneririm. Halihazırda bir cüzdanınız yoksa, yeni cüzdan açmanız gerçekten biraz zaman alıyor. Güvenlik konusunda kendi web sitesinde bulunan tüm tavsiyelere uyduğunuzdan emin olun.

4. Başlatılmasını bekleyin
Kayıt olduktan sonra, KYC'yi geçtiniz ve bir cüzdan açtınız, hazırsınız. Burada ne yapılması gerektiği konusunda tam talimatları bulabilirsiniz. Gelecek birkaç gün içinde Gas ve GWEI önerilerini yapacaklarını belirtiyorlar.

https://getbabb.com/me adresinden hesabınıza giriş yaparsanız ve token satışına kadar geçen bir zamanlayıcı görürseniz, hazırsınız demektir. Satış gerçekleştiğinde burada para göndermeniz gereken benzersiz ETH adresi görünür.

Hiçbir güncelleştirmeyi kaçırmamanızı sağlamak için, BABB Telegram topluluğu için https://t.me/babb_official

Ayrıca Twitter'da etmek için https://twitter.com/getbabb

BABB resmi sitesi için https://getbabb.com/
thenorthblue
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
February 08, 2018, 01:26:20 PM

Ben de bountysine girdim. Saglam proje oldugunu dusunuyorum. Umarim guvenimi bosa cikarmaz guzel coin gelir.

phantasod
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
February 08, 2018, 02:02:25 PM

Ben de gelecek vadettiğini düşünerek bountysine girdim. Yüksek bir dağıtım olursa uzun süre elimde tutmayı planlıyorum
okeanos
Full Member

Activity: 215
Merit: 101

View Profile
February 08, 2018, 02:22:58 PM

.... Bireylere ve işletmelere, BlockChain teknolojisi ile güçlendirilmiş, bir Birleşik Krallık banka hesabı sağlar. Hesap, bir akıllı telefon uygulamasıyla yönetilir ve merkezi olmayan bir ödeme kartına erişim sağlar...

İngiltere, IBAN Numarası mı dağıtacakmış? İngiltere'de banka hesabı açmak için neler gerekiyor, önce onu araştıralım yatırım yapmadan isterseniz. "Bireylere ve işletmelere, BlockChain teknolojisi ile güçlendirilmiş, bir Birleşik Krallık banka hesabı sağlar" demek İngiltere'nin tüm dünyaya IBAN numarası sağlaması demek ki, şahsım adına buna olasılık vermiyorum.
belhanda
Full Member

Merit: 100

View Profile
February 08, 2018, 02:26:35 PM

piyasa belirsiz olmasaydı şimdiye kadar çoktan hardcap yapmış olacaktı bence. btcnin bu düşüşü kötü etkiledi. yine de 15m güzel para bence.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
February 08, 2018, 02:33:23 PM

İsviçre'den çıksa şu proje gözüm kapalı girerim ama İngiltere'den çıkması ve vadedilen şeyler mantıksız geliyor. Zaten arkadaş da yukarıda belirtmiş. Birleşik Krallık kendi vatandaşına bile 10 tane evrakla hesap açtırırken sana tamamen takipsiz hesap güvencesi mi verecek?
ozm0823
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

Borderless for People, Frictionless for Banks

View Profile
February 08, 2018, 04:11:57 PM

Ben de acikcasi cok iyi proje ooldugunu dusunuyorum. Bounty programina katilip blog yazdim. Takim gercekten de basarili. Yapmayi planladiklari cok cok guzel.

T r a x i o n                                                            TRADE AND EARN DURING PRE-ICO
TRANSITIONS YOU TO A CRYPTO-READY SOCIETY       Pre-Sale starts April 15, 2018
Github     Telegram     Medium     Facebook     Twitter     Reddit     Youtube
Zagor Tenay
Member
**

Merit: 11

View Profile
February 08, 2018, 04:56:16 PM

Banka hesap tabanlı başka da projeler var. Fikir olarak aslında başarılı olabilirmiş gibi duruyor. Babb hakkındaki genel düşünce olumlu, oturup incelemek gerekiyor.
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
February 08, 2018, 04:57:04 PM

proje hakkında baya olumlu şeyler duydum ve steemitte bi sürü makale okudum. hala hardcap yapamaması şaşırttı beni açıkçası.
gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
February 08, 2018, 05:08:55 PM

Presale çok hızlıydı bildigim kadarıyla ama sonradan 2 ico yapacaklarını açıkladıkları için bence insanlar 2.icoya katılacaklar en azından ilerlemesini görecekler projenin
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
February 08, 2018, 07:14:14 PM

Kriptoda bankacılık üzerine bir proje imzasının sonuna yetişsemde kaliteli olduğuna inanıyorum, bitcoinin kötü bir dönemine denk geldi yoksa çok daha farklı olabilirdi.

hckdeface
Full Member

Activity: 364
Merit: 102

View Profile
February 08, 2018, 07:16:21 PM

bende twitter bountysine katıldım imza dolu olmasa imzasına da katılırdım bakalım şu dalgalı dönemde ne kdar toplayabilecek
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
February 08, 2018, 07:26:37 PM

Presalede alan baya kişi olmuş, normal icosu biraz yavaş gidiyor onu da btcdeki dalgalanlamalar sebep oluyor diye düşünüyorum, pazartesi direkt hardcap yapmasını bekliyordum ama beklediğim gibi olmadı bakalım sonrasında ne olucak.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
February 08, 2018, 07:44:23 PM

Güzel proje ekibi de güzel çalışıyor.İlerleyen süreçlerde güzel yerlere gelecektir.Bir miktar yatırım amaçlı aldım güzel seviyelere gelirse çıkarım.Şu an piyasa belirsiz ama son çıkan ıcolar güzel değerleniyor.UTK,İns,pundıX güzel bir ivme yakaladı.Man 2018 yılında aradan sıyrılıp yükselecek gözüküyor.Wepower'i de unutmayalım.Hepsi güzel yerlere gelecektir diye düşünüyorum.Kazasız belasız piyasa düzelirse 2018 altcoinler için güzel bir yıl olacak.
icegeekfresh
Full Member

Activity: 406
Merit: 100

View Profile
February 08, 2018, 07:49:17 PM

İkinci bir ico denmiş o ne oluyor takım öyle bişey mi açıkladı acaba, tam takip edemedim gelişmeleri son zamanlarda görmemiştim öyle bir haber, neden ikinci bir ico yapılıcakmış tam anlayamadım.

hckdeface
Full Member

Activity: 364
Merit: 102

View Profile
February 08, 2018, 07:50:31 PM

bu arada twitter yada facebook bounty'sine katlanlar raporlarını linkten göndersinler bugun son gün sanırım.
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 08, 2018, 07:52:25 PM

Daha önce ortaya atılmış banka fikirleri var. Hatta ico'su yapılıp sağlam yatırım toplayanlar bile var. Change bunlara bir örnek. Pek tabiki bu proje de yatırım toplayacak ve yoluna devam edecektir, konsept güzel lakin emsalleri olduğu için bir noktaya kadar ilerleyebilir.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
February 08, 2018, 07:57:28 PM

Twitter yada facebook bounty'si için son gün 15.02..Bugün 13-14 hafta bitiyor.Raporu 15,02'ye kadar göndermek gerekiyor.Kampanya haftası bittikten sonra belli bir güne kadar rapor gönderimi için bekleniyor.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
February 08, 2018, 07:59:43 PM

Son zamanlarda çıkarılan icoların içerisinde başarılı olacaklarına inandığım bir proje. Piyasanın düşüş dönemine denk gelmiş olmaları hoş olmadı. Gelişmeleri takip etmekte fayda var, ilerde çok bahse konu olacak diye düşünüyorum.
baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
February 08, 2018, 08:04:50 PM

Telegram gruplarında iyi miktarda kişi var bi community desteği var gibi, icosuna katılmak düşünülebilir 15 milyon doları geçti en son ve fikir olarak benim de hoşuma gitti, bir iki gün daha izleyeyim bakalım.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  

Jump to: