Bitcoin Forum
May 04, 2024, 10:28:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: 100 WAVES + 10,000 AKCHE kazanmak ister misiniz?  (Read 2038 times)
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
February 12, 2018, 08:11:49 PM

Sıradaki yarışma ne zaman?

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
HCRT
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
February 12, 2018, 08:12:08 PM

Resmen milleti keriz yerine koydunuz valla helal olsun ne diyelim böyle şeyler yaparak projeyi bitireceksin daha sağlam destekler alın bence böyle devam ederseniz sonunuz iyi değil

hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
February 12, 2018, 08:16:11 PM

ya arkadaşlar ne mantığı olacak. Bu mesele bana ,  atasözümüzü hatırlattı: bir deli kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış. tabi burda ki taş bayağı bi değerli, bu tarz sorularda soruyu hazırlayan kişi neyi düşünmüşse onu bulmak lazım ayrıca eğer kişi doğru sıralamayı bulsa bile yanlışlıkla space tuşuna biraz uzun bassa cüzdanı açamaz ve tekrar uğraşır. iddia ediyorum 16 kelimeyi dahi verseler ben bulmanın kolay olmayacağı kanaatindeyim. ama imkanım olursa doğu ekspresi gezisi yapacağım tek korkum güvenli mi değil mi o var sorun...

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
February 12, 2018, 08:27:13 PM

Kamikaze nedir, kendi bindiğin dalı kesmek nedir bu başlık okunarak ve Akche telegram grubuna katılarak öğrenebilirsiniz.
Exelean
Member
**

Activity: 83
Merit: 11

Computer Engineer

View Profile
February 12, 2018, 08:34:39 PM

Kendi hesaplarına kazandırdıklarını düşünüyorum. Tabi onu bile yapmayıp önce hesabı boşaltıp sonra açıklamalar vs.
Giveaway yapsalar anlarım ama insanları kandırıyorlar

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
February 12, 2018, 08:37:10 PM

telegram da yazılanları görünce bazı kişilerin çok haksızlık ettiğini düşünüyorum. yarışmayı düzenleyen arkadaşlara bi küfretmedikleri kalmış. herkes uğraştı tamam. zaten ilk günden bu yana savunduğum olay şu: adamlar 16 kelimeyi dahi verseler bulmak kolay değil. bulamayanlar bir sürü laf etmiş. yok sahtekar yok akche ye güvenilmez falan. ya arkadaşlar ayıptır günahtır. biz başaramamışsak başkası yapmışsa hemen tü kaka yapmak maalesef biz Türklere has bir şey. adamlar elbette kolay sormayacak ve 1 kişi kazanacak. kazanan arkadaşı tebrik ederim. güle güle harcasın..

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
February 12, 2018, 08:39:19 PM

oh be sonunda çözüldü kaç gündür kafamız ağrıdı Cheesy neyse birdaha ki yarışmaya kadar kafamız rahat en azından Cheesy

Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
February 12, 2018, 08:40:55 PM

Keşke kelime havuzunuzun kaynağı biraz daha düzgün ve belirgin olsaydı tek harf hatasıyla yazdığım bot cevabı bulamadı.
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
February 12, 2018, 08:43:02 PM

Keşke kelime havuzunuzun kaynağı biraz daha düzgün ve belirgin olsaydı tek harf hatasıyla yazdığım bot cevabı bulamadı.

harf hatasi neydi?
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
February 12, 2018, 08:46:41 PM

İlk ipucu neydi son günlerde çok popüler . Şimdi doğuekspresinin neresi son günlerde popülerdi ? Çok merak ediyorum gerçekten. Arka arkaya bu kadar fazla ipucu paylaşmanız hiç güven vermedi gerçekten.  herkes gibi ben de kendi hesaplarınızdan birine çektiğinizi düşünüyorum.

yobit.net is banned from signatures
HCRT
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
February 12, 2018, 08:50:11 PM

İlk ipucu neydi son günlerde çok popüler . Şimdi doğuekspresinin neresi son günlerde popülerdi ? Çok merak ediyorum gerçekten. Arka arkaya bu kadar fazla ipucu paylaşmanız hiç güven vermedi gerçekten.  herkes gibi ben de kendi hesaplarınızdan birine çektiğinizi düşünüyorum.

aynen hocam kendi hesaplarına çektiler şimdi ot diye bir adam çıkmış ben buldum botla diye onu botla bulmak kaç gününü alır kelimeleri bilsen bile ama kelimeler tam değil hatta bazı harfleri hatalı kelimelerin buldum diye dalga geçiyorlar

CryptoBey
Full Member

View Profile WWW
February 12, 2018, 08:53:59 PM

Kabul edelim biraz çelişkili bir yarışma oldu.
Daha mantıklı ve adil bir yarışma yaparak telafi ederseniz iyi olur.

2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
February 12, 2018, 08:54:13 PM

İlk ipucu neydi son günlerde çok popüler . Şimdi doğuekspresinin neresi son günlerde popülerdi ? Çok merak ediyorum gerçekten. Arka arkaya bu kadar fazla ipucu paylaşmanız hiç güven vermedi gerçekten.  herkes gibi ben de kendi hesaplarınızdan birine çektiğinizi düşünüyorum.

aynen hocam kendi hesaplarına çektiler şimdi ot diye bir adam çıkmış ben buldum botla diye onu botla bulmak kaç gününü alır kelimeleri bilsen bile ama kelimeler tam değil hatta bazı harfleri hatalı kelimelerin buldum diye dalga geçiyorlar

Elemanın açıklaması efsane..

- nasıl çözdün anlat?
+ kod yazdım ve 1 milyar seyreltilmiş kombinasyon denedim
-18 dakikada mı?

hemen başka konuya geçti Smiley

ekran ;

CryptoBey
Full Member

View Profile WWW
February 12, 2018, 08:57:05 PM

İlk ipucu neydi son günlerde çok popüler . Şimdi doğuekspresinin neresi son günlerde popülerdi ? Çok merak ediyorum gerçekten. Arka arkaya bu kadar fazla ipucu paylaşmanız hiç güven vermedi gerçekten.  herkes gibi ben de kendi hesaplarınızdan birine çektiğinizi düşünüyorum.

Elemanın açıklaması efsane..

- nasıl çözdün anlat?
+ kod yazdım ve 1 milyar seyreltilmiş kombinasyon denedim
-18 dakikada mı?

hemen başka konuya geçti Smiley

ekran ;

Kodla neyi buluyosun? Bize verilen güzergahta olmayan kelimeler vardı bikerem.

Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
February 12, 2018, 09:06:23 PM

harf hatasi neydi?

2.Seed için kelimeleri kelime havuzuna dahil ederken Çerikli'yi C harfiyle başlıyor olarak kabul etmedim, eksik olan tek kelimem oydu.
Reaktans
Newbie
*

Activity: 60
Merit: 0

View Profile
February 12, 2018, 09:12:19 PM

telegram da yazılanları görünce bazı kişilerin çok haksızlık ettiğini düşünüyorum. yarışmayı düzenleyen arkadaşlara bi küfretmedikleri kalmış. herkes uğraştı tamam. zaten ilk günden bu yana savunduğum olay şu: adamlar 16 kelimeyi dahi verseler bulmak kolay değil. bulamayanlar bir sürü laf etmiş. yok sahtekar yok akche ye güvenilmez falan. ya arkadaşlar ayıptır günahtır. biz başaramamışsak başkası yapmışsa hemen tü kaka yapmak maalesef biz Türklere has bir şey. adamlar elbette kolay sormayacak ve 1 kişi kazanacak. kazanan arkadaşı tebrik ederim. güle güle harcasın..

Gruba katılmadan ufak bir göz geçirdim küfür edenler dahi olmuş. Bu kesinlikle çok yanlış bir davranış. Kendimi Akche ekibi yerine koydum ve yorumları okumaya utandım açıkçası.
Yarışma başarılı mıydı? Hayır değildi. Bana göre amatörce organize edilmiş bir yarışmaydı ama bu edilen hakaretleri haklı gösteremez.
Sonuç olarak bende olumsuz bir izlenim bıraktı bu yarışma. Akche ekibine başarılar diliyorum. İhtiyaçları olacak.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
February 12, 2018, 09:53:07 PM

Reklam nasıl yapılmaz? sorusuna çok güzel bir örnek oluşturdu bu yarışma. O kadar fazla hata varki hangi birini sayalım bilmiyorum. Bazı kişilere PM'den ipucu felan verilmiş yani görüntüleri paylaşıldı. Madem bir kişiye veriyorsunuz herkese verin ipucunu. Çok güzel küfürler edilir belki ama değmez. En kısa sürede telegram ve twitterı yöneten ekip değişir umarım yoksa işleri zor.
AKCHESOFT (OP)
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

Ak AKCHE kara gun icindir!

View Profile WWW
February 12, 2018, 11:41:45 PM
Last edit: February 13, 2018, 12:00:09 AM by AKCHESOFT

Yarismayla alakali buradan duyuru yapmak istiyoruz:

Bu bulmaca cuzdan guvenligi icin yapilan basit bir oyundu. Keyifli bir ortam yaratmak icin dusunulmustu.
Ancak sonradan cok fazla gerginlige sebeb oldu.

Buradan tum herkese duyuruyoruz: tek bir kisi bile bu yarismada hile yapildigini, seffaf olunmadigini,  birilerine fazladan bilgi verildigini soyluyorsa biz buradayiz ve hepsine tek tek cevap verecegiz.

Bize gelen elestiriler:
1. Neden Pingan degil de Pingen? Cunku google aramasinda bazan Pingan bazan Pingen olarak cikiyordu, bunun ekran goruntusu de paylasildi. Ihtilaf olmamasi icin bu kelime herkese onceden verildi. Yani herkesin elinde PINGEN vardi, PINGAN degil.

2. Karasenir yerine Karasehir yazilmisti ve bu kelime de butun herkese ayni anda verildi. Tek bir kisi bile kendisine veya baskasina daha onceden verildigini iddia ediyorsa verilmedigini ispatlamaya haziriz.

3. Butun hersey seffaf olarak yurutuldu ve soru soran herkese cevaplar verildi, butun herkese AYNI cevaplar verildi. Bir tek kisiye bile digerinde olmayan ekstra bilgi verilmedi. Ornegin demirkapi var mi diyenlere de olabilir dendi demirdag diyenlere de olabilir dendi. Evet bu kelime var diye kimseye bilgi verilmedi, hic bir kisi iddiada bulunamaz ta ki genelde paylasmis oldugumuz bir bilgi degilse.

4. Israrla ve israrla surekli seed isteyen arakadaslara surekli olarak esit olmak zorunda oldugumuzu soyledik. Bunu kimse inkar edemez. Ve hic kimseye hic bir sekilde seed bilgisi veya tuyo olabilecek bilgi verilmedi. bana verildi diyen varsa lutfen burada yazsin.

5. Yine de israrla SEED isteyen arkadaslarimiza bir muddet sonra cevap verilmedi. Haliyle gerginlikten kaynakli sekilde yarismadan sonra uzucu bir sekilde en fazla bu arkadaslardan kufur yedik. Elimizde butun ekran goruntuleri var. Arzu edenler varsa gonderebiliriz.

6. Telegram takip edenler hatirlar, hatirlamayanlar icin ekran goruntulerini paylasabiliriz. Yarisma bitmeden anket yapildi, seffaflik/durustluk/esit davranma konusunda. Tek bir kisi bile degilsiniz demedi. Peki yarisma bitince mi durust olmadik?

Sonuc olarak bu bulmaca DEX cuzdana dikkat cekmek icin yapilan basit bir yarismaydi ama bazi arkadaslarimiz isi cok ileriye goturduler.

Tekrarla herkesin onunde burada yine ilan ediyoruz: kazanan arkadasla bir bagimiz oldugunu iddia eden, herhangi bir sekilde ona ekstra bir seyler gonderildigini iddia eden hatta bu yarismada sike yaptigimizi veya hile yaptigimizi iddia eden varsa bizler buradayiz. Somut kanitlarla lutfen yayinlayin.

Biz kendimizden bu derece eminiz. Elinde somut kanitlarla hileden emin olanlar varsa ortaya dokebilir.

Ak AKCHE kara gun icindir!
tmskcimen
Member
**

Merit: 10

View Profile
February 12, 2018, 11:42:47 PM

Uğraşmaya değmez ya nasıl buluvaksın bunu amk iki saat boşa düşündüm bulanıda tebrik ederim helal olsun boş adam
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
February 12, 2018, 11:59:58 PM

Yarismayla alakali buradan duyuru yapmak istiyoruz:

Bu bulmaca cuzdan guvenligi icin yapilan basit bir oyundu. Keyifli bir ortam yaratmak icin dusunulmustu.
Ancak sonradan cok fazla gerginlige sebeb oldu.

Buradan tum herkese duyuruyoruz: tek bir kisi bile bu yarismada hile yapildigini, seffaf olunmadigini,  birilerine fazladan bilgi verildigini soyluyorsa biz buradayiz ve hepsine tek tek cevap verecegiz.

Biz gelen elestiriler:
1. Neden Pingan degil de Pingen? Cunku google aramasinda bazan Pingan bazan Pingen olarak cikiyordu, bunun ekran goruntusu de paylasildi. Ihtilaf olmamasi icin bu kelime herkese onceden verildi. Yani herkesin elinde PINGEN vardi, PINGAN degil.

2. Karasenir yerine Karasehir yazilmisti ve bu kelime de butun herkese ayni anda verildi. Tek bir kisi bile kendisine veya baskasina daha onceden verildigini iddia ediyorsa verilmedigini ispatlamaya haziriz.

3. Butun hersey seffaf olarak yurutuldu ve soru soran herkese cevaplar verildi, butun herkese AYNI cevaplar verildi. Bir tek kisiye bile digerinde olmayan ekstra bilgi verilmedi. Ornegin demirkapi var mi diyenlere de olabilir dendi demirdag diyenlere de olabilir dendi. Evet bu kelime var diye kimseye bilgi verilmedi, hic bir kisi iddiada bulunamaz ta ki genelde paylasmis oldugumuz bir bilgi degilse.

4. Israrla ve israrla surekli seed isteyen arakadaslara surekli olarak esit olmak zorunda oldugumuzu soyledik. Bunu kimse inkar edemez. Ve hic kimseye hic bir sekilde seed bilgisi veya tuyo olabilecek bilgi verilmedi. bana verildi diyen varsa lutfen burada yazsin.

5. Yine de israrla SEED isteyen arkadaslarimiza bir muddet sonra cevap verilmedi. Haliyle gerginlikten kaynakli sekilde yarismadan sonra uzucu bir sekilde en fazla bu arkadaslardan kufur yedik. Elimizde butun ekran goruntuleri var. Arzu edenler varsa gonderebiliriz.

6. Telegram takip edenler hatirlar, hatirlamayanlar icin ekran goruntulerini paylasabiliriz. Yarisma bitmeden anket yapildi, seffaflik/durustluk/esit davranma konusunda. Tek bir kisi bile degilsiniz demedi. Peki yarisma bitince mi durust olmadik?

Sonuc olarak bu bulmaca DEX cuzdana dikkat cekmek icin yapilan basit bir yarismaydi ama bazi arkadaslarimiz isi cok ileriye goturduler.

Tekrarla herkesin onunde burada yine ilan ediyoruz: kazanan arkadasla bir bagimiz oldugunu iddia eden, herhangi bir sekilde ona ekstra bir seyler gonderildigini iddia eden hatta bu yarismada sike yaptigimizi veya hile yaptigimizi iddia eden varsa bizler buradayiz. Somut kanitlarla lutfen yayinlayin.

Biz kendimizden bu derece eminiz. Elinde somut kanitlarla hileden emin olanlar varsa ortaya dokebilir.

herkese verildi dediğiniz bilgiler 2 gün geçtikten sonra 3. ipcunu insanlar aldıktan ve testlere başladıktan sonra verildi, madem kelimelerde sorun var bu son günün işi mi?
seed için kullanılan kelimelerin yazılış sırası neye göre belirlendi, kalın, karasu dururken neden "Karasenir/Karasehir"  kullanıldı?

Bazı kelimeler duraklardan bazıları durakta da olmayan kelimelerden seçilmiş, otlukbeli olur vs varken neden sizin seçtiğiniz kelime (mantık ney)?
güzergahta da durağı bulunan ulas varken neden uzunmehmet (yada öyle bir şey)

bahsettiğiniz iltilaflı kelimeleri sanki en başından belirtmişsiniz gibi yorum yapıyorsunuz.

Hata olduğu, kurguda sıkıntı olduğu ortada, son paylaşımları yapmadan, parayı başka cuzdana alıp soruyu yeniden düzeltme şansınız varken bu noktadasınız.

botla bulunmuş, kazara bulunmuş, sizden biri bulmuş/almış. sorun bu değil, sorun mantıksız hiç bir mesnete dayanmayan  soru.

bir mantığı olan tek şey akrostijin harfleri, gerisi haritadan yer beğen olmuş resmen...

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀